Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά με πήραν τηλ σήμερα από 697131 και με ενημέρωσαν πως δε γινεται γιατί είμαι φοιτητής του εαπ

 

Κι εγώ είμαι φοιτητής του ΕΑΠ και συνδρομητής CosmoΚάρτα εδώ και έναν μήνα, πριν είχα Cosmote απεριόριστα 15. Στη σελίδα του what's up στο facebook μου είπαν ότι οι φοιτητές του ΕΑΠ δεν το δικαιούνται. Τους έστειλα γραπτό μήνυμα μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο site τους στο ίντερνετ και μου απάντησαν ότι οι φοιτητές του ΕΑΠ, ως δημόσιο ΑΕΙ, δικαιούνται κανονικά την φοιτητική προσφορά.

 

Καλώ στην γραμμή επικοινωνίας 13838, ρωτάω αν το δικαιούμαι και μου απαντούν ότι δεν τη δικαιούμαι, όχι λόγω ΕΑΠ, αλλά επειδή ως συνδρομητής συμβολαίου Cosmote που ήμουν πριν, είχα ενεργοποιημένη τη φοιτητική προσφορά (έκπτωση στο πάγιο 5€/μήνα). Δικαιούμαi μία έκπτωση ανά ΑΦΜ μου είπαν, κάτι που δεν αναφέρεται (όσο έψαξα) στους όρους ή προϋποθέσεις των φοιτητικών προσφορών της Cosmote.

 

Όπως αντιλαμβάνεσαι, οι απαντήσεις είναι ασυνεπείς χωρίς να υπάρχει ενιαία πολιτική ή τουλάχιστον ρητή αναφορά στους όρους των προσφορών.

 

Στο CU βέβαια, που είναι και καλύτερη προσφορά λόγω της άμεσης ενεργοποίησης των mb και όχι τον επόμενο μήνα, δικαιούμαστε κανονικά την προσφορά (μου το έχουν επιβεβαιώσει και γραπτά και τηλεφωνικά).

 

Οπότε αντίο Cosmote, πάμε για CU.

Edited by libitas
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο mail ή κάποιος άλλος τρόπος να τους στείλω τα παράπονα μου?

 

H προσφορά του whats up ισχύει μόνο μέχρι τον Ιούνιο και για όσους δικαιούνται την νέα ακαδημαϊκή ταυτότητα. Οι φοιτητές του ΕΑΠ δεν την δικαιούνται, όπως δεν δικαιούνται έκπτωση σε λεωφορείο κτλ. Επαναλαμβάνω όσο τους επιβραβεύετε με την παραμονή στο δίκτυο τόσο δεν θα αλλάζουν συμπεριφορά. Το φοιτητικό cu είναι ολοκληρωμένο πακέτο και το δικαιούσαι κι ως φοιτητής του ΕΑΠ. Κάνε φορητότητα κι οταν σε πάρει η cosmote πες τα παράπονα σου. Η ζωή συνεχίζεται κι χωρίς whats up πάντως. ..

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου καλά τα λές και όντως απο αυριο θα το γυρισω σε cu. επιδή όμως είμαι σίγουρος πως δε θα με πάρουν τηλ απο κοσμοτε θεωρω πως ειναι καλό να τους πω 2 πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου καλά τα λές και όντως απο αυριο θα το γυρισω σε cu. επιδή όμως είμαι σίγουρος πως δε θα με πάρουν τηλ απο κοσμοτε θεωρω πως ειναι καλό να τους πω 2 πραγματα.

 

Εννοια σου και θα σε παρουν τηλ! Παντα παιρνουν τηλ αλλα ποτε δεν εχουν κατι καλυτερο να προσφερουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Εχει ξαναγίνει η ερώτηση απλως δεν ειμαι εντελώς σίγουρος.Ενας φίλος μου έχει Vodafone Cu φοιτητικό.Υπάρχει η δυνατότητα να δώσει σε μένα που δεν ειμαι φοιτητής το φοιτητικό What's up?Αν ναι,τι ακριβώς πρέπει να κάνω εγω?Ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Εχει ξαναγίνει η ερώτηση απλως δεν ειμαι εντελώς σίγουρος.Ενας φίλος μου έχει Vodafone Cu φοιτητικό.Υπάρχει η δυνατότητα να δώσει σε μένα που δεν ειμαι φοιτητής το φοιτητικό What's up?Αν ναι,τι ακριβώς πρέπει να κάνω εγω?Ευχαριστώ πολυ

 

θα πας εδώ: http://whatsup.gr/el/studentregistration#register θα βάλεις τα στοιχεία του φίλου σου και θα έχεις την φοιτητική του whats up!!

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

θα πας εδώ: http://whatsup.gr/el/studentregistration#register θα βάλεις τα στοιχεία του φίλου σου και θα έχεις την φοιτητική του whats up!!

Είναι τόσο εύκολο??Σ ευχαριστώ πολυ φιλε...!! :)

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε από την στιγμή που κάνουμε αίτηση για το φοιτητικό whats up από το site πόσες μέρες κάνει να ενεργοποιηθεί;

Εγώ το έστειλα σάββατο πρωί και ακόμα δεν ενεργοποιήθηκε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε από την στιγμή που κάνουμε αίτηση για το φοιτητικό whats up από το site πόσες μέρες κάνει να ενεργοποιηθεί;

Εγώ το έστειλα σάββατο πρωί και ακόμα δεν ενεργοποιήθηκε

μέσα σε 5 μέρες το πολύ θα σου έρθει...

 

Είναι τόσο εύκολο??Σ ευχαριστώ πολυ φιλε...!! :)

να σαι καλά και μετά απλά θα περιμένεις να σου έρθει μήνυμα για επιβεβαίωση :)

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω Cosmote What's Up.

υπάρχει η παρακάτω "προσφορά":

 

120’ προς όλα τα δίκτυα

Με το νέο πακέτο του WHAT’S UP έχεις 120 λεπτά προς όλα τα δίκτυα, μόνο με 5€ για ένα μήνα!

 

Τώρα μπορείς να μιλάς με όλα τα δίκτυα μόνο με 5€! Ενεργοποίησε το νέο πακέτο για να έχεις 120 λεπτά προς όλα τα δίκτυα, μόνο με 5€ για ένα μήνα!

 

Τι εννοεί ο ποιητής λέγοντας όλα τα δίκτυα; Ρωτάω γιατί το κόβω να είναι καμιά διαφήμιση "παγίδα". Εννοεί μόνο κινητά ή και σταθερά;

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω Cosmote What's Up.

υπάρχει η παρακάτω "προσφορά":

 

 

 

Τι εννοεί ο ποιητής λέγοντας όλα τα δίκτυα; Ρωτάω γιατί το κόβω να είναι καμιά διαφήμιση "παγίδα". Εννοεί μόνο κινητά ή και σταθερά;

Εννοεί όλα τα Ελληνικά δίκτυα , Δεν περιλαμβάνει εξωτερικό , περιλαμβάνει τα δίκτυα WIND , VODAFONE , COSMOTE , OTE , HOL, FORTHNET, ON , κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί όλα τα Ελληνικά δίκτυα , Δεν περιλαμβάνει εξωτερικό , περιλαμβάνει τα δίκτυα WIND , VODAFONE , COSMOTE , OTE , HOL, FORTHNET, ON , κ.τ.λ.

Προφανώς και δεν περιμένω να περιλαμβάνει εξωτερικό. Εμένα με ενδιαφέρει για εντώς Ελλάδας. Δηλαδή μπορώ να πάρω τηλέφωνο παντού; και σε σταθερά, και σε κινητά; Αυτό με ενδιαφέρει κυρίως. Αφού εννοεί όλα τα Ελληνικά δίκτυα, τότες έχει καλώς.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν περιμένω να περιλαμβάνει εξωτερικό. Εμένα με ενδιαφέρει για εντώς Ελλάδας. Δηλαδή μπορώ να πάρω τηλέφωνο παντού; και σε σταθερά, και σε κινητά; Αυτό με ενδιαφέρει κυρίως. Αφού εννοεί όλα τα Ελληνικά δίκτυα, τότες έχει καλώς.

 

Ισχύει ακριβως οτι είπε ο Βασίλης!!Και σταθερά και κινητά κανονικά! :)

Link to comment
Share on other sites

θα πας εδώ: http://whatsup.gr/el/studentregistration#register θα βάλεις τα στοιχεία του φίλου σου και θα έχεις την φοιτητική του whats up!!

Και στα δικαιολογητικά που χρειάζεται να επισυνάψεις βάζεις την δική σου ταυτότητα ή του άλλου;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

@gokuthelegend: Ελάχιστος χρόνος χρέωσης 3 λεπτά. Εαν θέλεις παραπάνω λεπτά προς όλους, με τα ίδια χρήματα αγοράζεις 200 λεπτά προς όλους σε cosmokarta, F2G, καρτοκινητό vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Και στα δικαιολογητικά που χρειάζεται να επισυνάψεις βάζεις την δική σου ταυτότητα ή του άλλου;

 

του άλλου εννοείται... δεν θα βάλεις κανέναν δικό σου στοιχείο, όλα τα στοιχεία θα είναι του ατόμου που έχει το πάσο

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Το 3G πιάνει στη cosmoκάρτα;

Αν είναι μην ψαχνω αδικα ρυθμίσεις κτλ.

Χρησιμοποιώ smart πρώτη φορά.

τηλέφωνο. Lenovo s750.

Nα σημειώσω ότι συνδέομαι σε δεδομένα. Αλλά η ταχύτητα είναι απελπιστικά αργή. Και μιλάω για κεντρικά σημεία στο Πειραια.

Edited by livtylerfan
Link to comment
Share on other sites

Το 3G πιάνει στη cosmoκάρτα;

Αν είναι μην ψαχνω αδικα ρυθμίσεις κτλ.

Χρησιμοποιώ smart πρώτη φορά.

τηλέφωνο. Lenovo s750.

Nα σημειώσω ότι συνδέομαι σε δεδομένα. Αλλά η ταχύτητα είναι απελπιστικά αργή. Και μιλάω για κεντρικά σημεία στο Πειραια.

Συνήθως στα κινέζικα , 3G έχεις μόνο από την πρώτη κάρτα.

Η cosmokarta έχει κανονικό 3G

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στα κινέζικα , 3G έχεις μόνο από την πρώτη κάρτα.

Η cosmokarta έχει κανονικό 3G

 

ευχαριστώ φίλε. αυτό ήτανε.:)

Link to comment
Share on other sites

@gokuthelegend: Ελάχιστος χρόνος χρέωσης 3 λεπτά. Εαν θέλεις παραπάνω λεπτά προς όλους, με τα ίδια χρήματα αγοράζεις 200 λεπτά προς όλους σε cosmokarta, F2G, καρτοκινητό vodafone.

Αυτό με τα 200 λεπτά που υπάρχει; Να σημειώσω ότι έχω What's Up, όχι Cosmoκάρτα, και με ενδιαφέρει να μιλάω προς όλους δηλαδή σε όλα τα κινητά (καρτοκινητά, καρτοσυμβόλαια ή συμβόλαια) και σταθερά, σε όλα τα δίκτυα. Τα 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση το έχω υπόψην. Τώρα αγόρασα ήδη τα 120 λεπτά αλλά θέλω να γνωρίζω για την επόμενη φορά. Να σημειώσω ότι μιλάω πολύ με what's up φίλους μου οπότε δεν παίζει να γυρίσω σε cosmoκάρτα.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Στο what's up μόνο τα 120' προς όλους υπάρχουν, αν δεν κάνω λάθος. Εκτός, αν είσαι φοιτητής και έχεις 1000' προς όλους με 5€.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 200 λεπτά που υπάρχει; Να σημειώσω ότι έχω What's Up, όχι Cosmoκάρτα, και με ενδιαφέρει να μιλάω προς όλους δηλαδή σε όλα τα κινητά (καρτοκινητά, καρτοσυμβόλαια ή συμβόλαια) και σταθερά, σε όλα τα δίκτυα. Τα 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση το έχω υπόψην. Τώρα αγόρασα ήδη τα 120 λεπτά αλλά θέλω να γνωρίζω για την επόμενη φορά. Να σημειώσω ότι μιλάω πολύ με what's up φίλους μου οπότε δεν παίζει να γυρίσω σε cosmoκάρτα.

 

αν θες να μιλάς προς όλα τα δίκτυ δεν συμφέρει καθόλου να έχεις whats up εκτός κι αν έχεις φοιτητική προσφορά όπως είπε κι ο φίλος παραπάνω. Τώρα αν μπορείς να βάζεις κάρτες υπάρχει κι ένα πακέτο που με 5 ευρώ έχεις 360 προς γουατς απ και 60 προς όλους για 15 μέρες

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...αν σε ενδιαφερει να μιλας προς ολους και δεν εισαι φοιτητης, κατα την γνώμη μου σε συμφερει καλυτερα το F2G της WIND. Το οποιο με 5 ευρω σου δινει 200 λεπτα προς ολους και με 2 ευρω εχει βασικες επιλογες internet, sms και ομιλιας. καθως και 100' λεπτά προς ολους με 2 ευρω.

Επιτελους μια εταιρια σκεφτηκε και εμας που δεν ειμαστε φοιτητες!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote όμως υπάρχει η μεταβίβαση μονάδων από αριθμό σε αριθμό. Υπάρχουν πολλές αγγελίες όπου (όπως κάνω εγώ κατ' αποκλειστικότητα) δίνεις 20 ευρώ, και αντί να πάρεις καθαρά 17.84 ευρώ, σου μεταβιβάζουν 27 ευρώ, δηλαδή 50% περισσότερο. Έτσι, για παράδειγμα, τα 200 λεπτά προς όλους με 5 ευρώ σου στοιχίζουν στην πραγματικότητα μόνο 3.33 ευρώ! Το ίδιο ισχύει και για τα ΜΒ του ίντερνετ που μάλιστα μετακυλίονται στον επόμενο μήνα αν δεν τα εξαντλήσεις, με την προϋπόθεση να ξαναγοράσεις data. Δεν θα μπω σε συζήτηση για το που μπορείς να αξιοποιήσεις το πακέτο των δεδομένων της Cosmote σε σύγκριση με την Wind γιατί δεν συμμετέχω σε εντελώς γελοίες συζητήσεις! :tease:

 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Που τις βρίσκουμε αυτές τις αγγελίες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...