Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα αλλά έχει αρκετό ενδιαφέρον:

 

Βάζοντας μια κάρτα 10 ευρώ, κερδίζεις gold κωδικό reloadit. Επιλέγεις 100mb internet για 7 ημέρες. Μετά αγοράζεις το πακέτο των 30mb για 1 μήνα (νομίζω για φέτος το καλοκαίρι είναι 60mb αλλά δεν έχει σημασία) και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχεις 130mb (ή 160mb τελοσπάντων) για 1 μήνα! Στην ουσία δηλαδή οι 7 μέρες των 100mb που κέρδισες από το reloadit, γίνονται κι αυτές ένας μήνας! :X

Link to comment
Share on other sites

Τα 3.072 ΜΒ που δινει η Cosmote στα συμβολαια , μονο εκει θα τα δωσει ή υπαρχει καμμια περιπτωση να τα δωσει και προς καρτοκινητη μερια;;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα αλλά έχει αρκετό ενδιαφέρον:

 

Βάζοντας μια κάρτα 10 ευρώ, κερδίζεις gold κωδικό reloadit. Επιλέγεις 100mb internet για 7 ημέρες. Μετά αγοράζεις το πακέτο των 30mb για 1 μήνα (νομίζω για φέτος το καλοκαίρι είναι 60mb αλλά δεν έχει σημασία) και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχεις 130mb (ή 160mb τελοσπάντων) για 1 μήνα! Στην ουσία δηλαδή οι 7 μέρες των 100mb που κέρδισες από το reloadit, γίνονται κι αυτές ένας μήνας! :X

 

δεν εισαι ο μονος κι εμενα τα ιδια :cool:

και reload it παντα απο κινητο, αμα δεν βγει αυτο που θες ανανεωση μεχρι να βγει:X

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να δοκιμάσω να αγοράσω ένα πακέτο δεδομένων για το καρτοκινητο μου κοσμοκαρτα. Πήρα λοιπόν με 3€ τα 60ΜΒ που με τον διπλασιασμό που παίζει γίνονται 120. Αφού ήρθε το μήνυμα πως ενεργοποιήθηκε, μετα απο λίγο μου ήρθε το εξής:

 

Η COSMOTE δίνει δωρεαν 1,5GB mobile Internet για όλο τον Αύγουστο! Μόλις πήρες δώρο 1,5GB για ξένοιαστο σερφαρισμα (το δώρο ισχύει για 1 μήνα & αποδίδεται μια φορα)

 

Οπότε έστειλα μήνυμα να μου έρθει το Υπολοιπο των ΜΒ και έχω 1655ΜΒ!!!!

 

Αν ανανεωσω με άλλο πακέτο Ίντερνετ πριν περάσει ο μηνας μεταφέρονται τα υπόλοιπα ΜΒ;

Edited by kgian
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να δοκιμάσω να αγοράσω ένα πακέτο δεδομένων για το καρτοκινητο μου κοσμοκαρτα. Πήρα λοιπόν με 3€ τα 60ΜΒ που με τον διπλασιασμό που παίζει γίνονται 120. Αφού ήρθε το μήνυμα πως ενεργοποιήθηκε, μετα απο λίγο μου ήρθε το εξής:

 

Η COSMOTE δίνει δωρεαν 1,5GB mobile Internet για όλο τον Αύγουστο! Μόλις πήρες δώρο 1,5GB για ξένοιαστο σερφαρισμα (το δώρο ισχύει για 1 μήνα & αποδίδεται μια φορα)

 

Οπότε έστειλα μήνυμα να μου έρθει το Υπολοιπο των ΜΒ και έχω 1655ΜΒ!!!!

 

 

Αν ανανεωσω με άλλο πακέτο Ίντερνετ πριν περάσει ο μηνας μεταφέρονται τα υπόλοιπα ΜΒ;

Έκανα το iδιο τσιμπίσα κ γω 1,5γιγα,

Νασαι καλα!!!!

Τι κανει αυτη η cosmote re παιδια θα μας τρελαίνει;;

3γιγα στη σύνδεση κ 1,5 στο what's up κοντεύω τα 5 σε ενα μηνα!!!

Edited by tsafou
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

μερικες ερωτησεις:

 

-το 1.5 GB πρεπει να φαγωθει σε ενα μηνα,

ή επεκτεινεται, όπως το μηνιαιο;

 

- το παιρνω αν ενεργοποιησω νεο πακετο,

μεσα στον Αυγουστο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το iδιο τσιμπίσα κ γω 1,5γιγα,

Νασαι καλα!!!!

Τι κανει αυτη η cosmote re παιδια θα μας τρελαίνει;;

3γιγα στη σύνδεση κ 1,5 στο what's up κοντεύω τα 5 σε ενα μηνα!!!

 

αντιγραφη της προσφορας της βοντα. σε καθε περιπτωση καλη κινηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα: Έβαλα 10 € σε κοσμοκάρτα και πήρα τα 100 λεπτά προς όλους δώρο.

Αν βάλω κι άλλη πριν περάσει ο μήνας, προσθέτονται τα λεπτά και ανανεώνονται για 30 μέρες τα δωρεάν λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα: Έβαλα 10 € σε κοσμοκάρτα και πήρα τα 100 λεπτά προς όλους δώρο.

Αν βάλω κι άλλη πριν περάσει ο μήνας, προσθέτονται τα λεπτά και ανανεώνονται για 30 μέρες τα δωρεάν λεπτά;

 

αν βαλεις και αλλη θα προστεθουν αλλα 100 λεπτα. τα πρωτα 100 θα ληγουν ενα μετα την πρωτη ανανεωση και τα αλλα 100 ενα μηνα μετα την δευτερη ανανεωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να δοκιμάσω να αγοράσω ένα πακέτο δεδομένων για το καρτοκινητο μου κοσμοκαρτα. Πήρα λοιπόν με 3€ τα 60ΜΒ που με τον διπλασιασμό που παίζει γίνονται 120. Αφού ήρθε το μήνυμα πως ενεργοποιήθηκε, μετα απο λίγο μου ήρθε το εξής:

 

Η COSMOTE δίνει δωρεαν 1,5GB mobile Internet για όλο τον Αύγουστο! Μόλις πήρες δώρο 1,5GB για ξένοιαστο σερφαρισμα (το δώρο ισχύει για 1 μήνα & αποδίδεται μια φορα)

 

Οπότε έστειλα μήνυμα να μου έρθει το Υπολοιπο των ΜΒ και έχω 1655ΜΒ!!!!

 

Αν ανανεωσω με άλλο πακέτο Ίντερνετ πριν περάσει ο μηνας μεταφέρονται τα υπόλοιπα ΜΒ;

 

Δηλαδή αύριο βάζω πακέτο 60ΜΒ και θα πάρω 1.5GB ετσι άπλα

 

ΈΦΥΓΑ!!!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αύριο βάζω πακέτο 60ΜΒ και θα πάρω 1.5GB ετσι άπλα

 

ΈΦΥΓΑ!!!

 

ναι, ειναι στα πλαισια της προσφορας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το τυρί το είδατε. Την φάκα την είδατε?

 

Για όσους έχουν υπόλοιπο Mb από προηγούμενα πακέτα καλό θα ήταν να ανανεώσετε το πακέτο σας πριν την ημερομηνία που έληγε το πακέτο σας για να μην μπορεί η cosmote να σας τα φάει μιας και η προσφορά λήγει την 01/09. Συγκεκριμένα αν είχατε υπόλοιπο 650 Mb από προηγούμενα πακέτα που έληγαν 20/08 σήμερα μετά την προσφορά θα έχετε 2186 Mb περίπου που θα λήγουν όλα την 01/09. Αν δεν τα ανανεώσεις πριν την 20/08 θα μπορεί άνετα η cosmote την 01/09 να σε αφήσει με μηδέν Mb μιας και η προσφορά θα έχει λήξει και εσύ δεν έκανες έγκαιρα την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν εχω πακετο δεδομενων, αλλα σερφαρω με το 'daily pass'(1ευρω/24ωρο), μπορω να επωφεληθω της προσφορας;
Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν εχω πακετο δεδομενων, αλλα σερφαρω με το 'daily pass'(1ευρω/24ωρο), μπορω να επωφεληθω της προσφορας;
όχι δεν μπορείς
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι η πλοήγηση στο m.whatsup.gr είναι δωρεάν, σωστά; Κάθε φορά που μπαίνω όμως στη σελίδα μου ενεργοποιεί αμέσως το INTERNET day pass και κατά συνέπεια με χρεώνει με 1 ευρώ. Συμβαίνει και σε κάποιον από εσάς αυτό;

 

Και κάτι ακόμα! Έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα "300' & 300 SMS μόνο με 5€". Ας με διαφωτίσει κάποιος πως στο καλό μπορώ να ενημερωθώ για το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας και των SMS μου γιατί έχω καταμπερδευτεί! :dizzy:

Edited by petros_dl
Link to comment
Share on other sites

ειχα βάλει στο κινητό του πατέρα μου 2 νουμερα με το 1 λεπτο το λεπτό. Πως μπορω να δω ποια είναι τα δηλωμένα νούμερα?
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι η πλοήγηση στο m.whatsup.gr είναι δωρεάν, σωστά; Κάθε φορά που μπαίνω όμως στη σελίδα μου ενεργοποιεί αμέσως το INTERNET day pass και κατά συνέπεια με χρεώνει με 1 ευρώ. Συμβαίνει και σε κάποιον από εσάς αυτό;

 

Και κάτι ακόμα! Έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα "300' & 300 SMS μόνο με 5€". Ας με διαφωτίσει κάποιος πως στο καλό μπορώ να ενημερωθώ για το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας και των SMS μου γιατί έχω καταμπερδευτεί! :dizzy:

Στέλνεις Υ στο 1330.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε κι εμένα sms:

 

"Η COSMOTE ΔΙΝΕΙ ΔΩΡΕΑΝ 1,5GB MOBILE INTERNET ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΕΡΓΟ ΠΑΚΕΤΟ INTERNET! ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕΣ ΔΩΡΟ 1,5GB ΓΙΑ ΞΕΝΟΙΑΣΤΟ ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ".

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το γιατί έστειλαν διαφορετικά sms... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ειχα βάλει στο κινητό του πατέρα μου 2 νουμερα με το 1 λεπτο το λεπτό. Πως μπορω να δω ποια είναι τα δηλωμένα νούμερα?

 

Για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας και την επιλογή/αντικατάσταση των αριθμών COSMOTE ή την ενημέρωσή σου για αυτούς, κάλεσε το Μενού Υπηρεσιών COSMOΚΑΡΤΑ στο 1330 (χωρίς χρέωση) και ακολούθησε τις ηχογραφημένες οδηγίες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω βαζω το SMS THEM ALL 600.Που δινει 60 mb (120 λογω διπλασιασμου πακετου τον αυγουστο) και 600 μηνυματα με 5 ευρω.Απο,τι λεει παιρνω και εγω το 1,5 γιγα ε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω βαζω το SMS THEM ALL 600.Που δινει 60 mb (120 λογω διπλασιασμου πακετου τον αυγουστο) και 600 μηνυματα με 5 ευρω.Απο,τι λεει παιρνω και εγω το 1,5 γιγα ε;

 

ναι ,και εσυ τα παιρνεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το τυρί το είδατε. Την φάκα την είδατε?

 

Για όσους έχουν υπόλοιπο Mb από προηγούμενα πακέτα καλό θα ήταν να ανανεώσετε το πακέτο σας πριν την ημερομηνία που έληγε το πακέτο σας για να μην μπορεί η cosmote να σας τα φάει μιας και η προσφορά λήγει την 01/09. Συγκεκριμένα αν είχατε υπόλοιπο 650 Mb από προηγούμενα πακέτα που έληγαν 20/08 σήμερα μετά την προσφορά θα έχετε 2186 Mb περίπου που θα λήγουν όλα την 01/09. Αν δεν τα ανανεώσεις πριν την 20/08 θα μπορεί άνετα η cosmote την 01/09 να σε αφήσει με μηδέν Mb μιας και η προσφορά θα έχει λήξει και εσύ δεν έκανες έγκαιρα την ανανέωση.

 

Aυτο πως μπορουμε να το μαθουμε στα σιγουρα;

 

Κατι αλλο. Τι τρωει πρωτα η cosmote; Τα δωρεαν ΜΒ ή απο το 1,5 γιγα;

Link to comment
Share on other sites

ναι ,και εσυ τα παιρνεις

 

Οκ μολις το ενεργοποιησα.Να τα καλα του ανταγωνισμου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...