Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμείς που βάλαμε το πακετο με τα 3 ευρώ, τι γίνεται;

Που καλουμε να μάθουμε αν ισχύει ακόμα αυτο το πακέτο; Δηλαδη πόσος χρονος από τα 1500 + 1500 έχει μείνει;

 

Εφόσον ενεργοποίησες ήδη το πακέτο των 1500 με την προσφορά των 3 ευρώ, συνεχίζεις να το έχεις κανονικά μέχρι τη λήξη του.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δε κανεις, εφοσον παρεις το 1330 και γραφτεις οποτε βαλεις καρτα θα εχεις τα 1500. ''Υ'' στελενεις στο 1313 και μαθαινεις τι υπολοιπο.

αν βαλω 2 καρτες θα γινει αυτοματα για 2 μηνες ή πρεπει να περιμενω να ληξη το ενα πακετο να ξαναβαλω καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα (2/3) έκανα κλήση στο 1313 κ ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία, χωρίς να κάνω ανανέωση.

 

Δηλαδή από 3/4 δεν θα έχω δωρεάν λεπτά έτσι;

Αν κάνω την επόμενη ανανέωση στις 15/4 κ όχι στις 3/4 θα έχω πάλι τα 1500;

Αν μου τελειώσουν στη μέση του μήνα (π.χ. 25/3) θα πρέπει να περιμένω μέχρι τις 3/4 για να κάνω ανανέωση κ να ξαναέχω 1500;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα (2/3) έκανα κλήση στο 1313 κ ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία, χωρίς να κάνω ανανέωση.

 

δηλαδη τωρα εχεις 1500 λεπτα? χωρις να βαλεις καρτα?

χλωμο!!

Link to comment
Share on other sites

αν βαλω 2 καρτες θα γινει αυτοματα για 2 μηνες ή πρεπει να περιμενω να ληξη το ενα πακετο να ξαναβαλω καρτα?

 

Παραδειγμα αν βαλεις σημερα μια 5αρα θα παρεις τα 1500 αν βαλεις αυριο αλλη μια 5αρα θα ξαναπαρεις τα 1500 αλλα θα διαγραφουν τα σημερινα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παραδειγμα αν βαλεις σημερα μια 5αρα θα παρεις τα 1500 αν βαλεις αυριο αλλη μια 5αρα θα ξαναπαρεις τα 1500 αλλα θα διαγραφουν τα σημερινα.

καταλαβα !!

οποτε στην ουσια την ιδια ημερομηνια καθε μηνα πρεπει να μπει η καρτα.αλλα παλι κατι δεν μου παει. δηλαδη αν βαλω αυριο καρτα και μειλαω ολη μερα και καταναλωσω τις 25 ωρες και μεθαυριο ξαναβαλω καρτα θα ξαναεχω παλι 1500 λεπτα?

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα !!

οποτε στην ουσια την ιδια ημερομηνια καθε μηνα πρεπει να μπει η καρτα.αλλα παλι κατι δεν μου παει. δηλαδη αν βαλω αυριο καρτα και μειλαω ολη μερα και καταναλωσω τις 25 ωρες και μεθαυριο ξαναβαλω καρτα θα ξαναεχω παλι 1500 λεπτα?

 

Πηρα τηλεφωνο το τμημα εξυπηρετησης πελατων της κοσμο και μου ειπαν οτι δεν θα εχεις με καθε ανανεωση το δωρο.Δηλαδη αν βαλεις πρωτη καρτα θα εχεις το δωρο.Για να ξαναπαρεις τα 1500 η πρεπει να καταναλωσεις αυτα που εχεις η να περασει 1 μηνας απο την αποκτηση των δωρεαν 1500.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ομως και η περιπτωση που κανοντας ανανεωση 5€, ναι μεν θα παρεις τα 1.500' και 1.500sms, αλλα ΑΝ τυχει και ξοδεψεις τα 5€ σε αλλα δικτυα ειτε με ομιλια ειτε με μηνυματα πριν την παροδο των 30 ημερων ή πριν την καταναλωση των λεπτων και των μηνυματων, πρεπει να ξανακανεις ανανεωση πχ 5€ αλλα δεν θα εχεις ξανα τα 1.500' & 1.500sms. :X:!:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ομως και η περιπτωση που κανοντας ανανεωση 5€, ναι μεν θα παρεις τα 1.500' και 1.500sms, αλλα ΑΝ τυχει και ξοδεψεις τα 5€ σε αλλα δικτυα ειτε με ομιλια ειτε με μηνυματα πριν την παροδο των 30 ημερων ή πριν την καταναλωση των λεπτων και των μηνυματων, πρεπει να ξανακανεις ανανεωση πχ 5€ αλλα δεν θα εχεις ξανα τα 1.500' & 1.500sms. :X:!:

 

Ποιος το λέει αυτό;

Χθες μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς στο 1330 είχα υπόλοιπο από το 1500+1500. Έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας και τώρα έχω το προηγούμενο υπόλοιπο (πριν την ανανέωση) και τα 1500+1500.

Και επειδή κάποιοι βάζουν διάφορα σύμβολα στα post που κάνουν να βάλω και εγώ κάτι :X

Link to comment
Share on other sites

Μολις ελαβα ενα sms απο cosmote, οτι συμφωνα με το νομο, οσα κινητα δεν δηλωθουν, θα διακοπει η λειτουργια τους...να παμε καταστημα γερμανος οτε κλπ.

 

Αυτο το sms το λαμβανουν ολοι ανεξαιρετως, ανεξαρτητα αν εχουν ηδη κανει δηλωση, ή μονο οσοι ακομη δεν το εχουν δηλωσει;

Γιατι αναλογως την απαντηση, ισως πρεπει να ανησυχω οτι δεν εχει γινει σωστα η διαδικασια της δηλωσης μου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έρχεται σε όλους .... για επιβεβαιώστε αδέλφια!!!!!!
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι!

ερωτηση:το υπόλοιπο των 1500 λεπτών και σμσ πως το μαθαίνουμε??

ευχαριστώ πολύ

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι!

ερωτηση:το υπόλοιπο των 1500 λεπτών και σμσ πως το μαθαίνουμε??

ευχαριστώ πολύ

 

''Υ'' στο 1313

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα (2/3) έκανα κλήση στο 1313 κ ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία, χωρίς να κάνω ανανέωση.

 

ΛΑΘΟΣ ζητώ συγνώμη για την παραπληροφόρηση... Πρέπει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ να κάνεις ανανέωση.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος το λέει αυτό;

Χθες μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς στο 1330 είχα υπόλοιπο από το 1500+1500. Έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας και τώρα έχω το προηγούμενο υπόλοιπο (πριν την ανανέωση) και τα 1500+1500.

Και επειδή κάποιοι βάζουν διάφορα σύμβολα στα post που κάνουν να βάλω και εγώ κάτι :X

πρακτικά, αν τελειώσει η κάρτα ενώ ακόμη έχουμε λεπτά και sms, και ξανακάνουμε ανανέωση, θα μπουν εκ νέου τα 1.500' & 1.500sms και τα 5€. σωστά;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι ετσι.

αν ηταν θα διαφημιζανε 1500 λεπτα με καθε καρτα των 5€

μα αυτό που λες εσύ ισχύει τώρα. αν γραφτείς στην υπηρεσία μέσω του 1330, τότε με κάθε ανανέωση θα έχεις 1.500' & 1.500sms

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

οχι με καθε αλλα μια φορα τον μηνα.

εχει διαφορα. αλλος μπορει να μιλαει 1500 λεπτα σε 7 μερες.

δεν μπορει βαζοντας καρτα καθε μια εβδομαδα να εχει 1500 επι 4 εβδομαδες.

αν δεν κανω λαθος .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα τρελαθω με οσα μου κανει η cosmote!

Ειχα κανει την δηλωση του κινητου μου το 2009, και πιστεψτε με μιλησα πολλες φορες σε διαφορετικες μερες με το helpdesk για επιβεβαιωση(επιβεβαιωση, το τονιζω αυτο στην μπανανία που ζουμε), και μου ειπαν ολες τις φορες(διαφορετικες μερες κάλεσα το 1313), οτι το κινητο ειναι δηλωμενο.

 

Σημερα πηγα στο Γερμανο για αλλη δουλεια, και μου ηρθε η ιδέα να ρωτήσω αν μπορουν να δουν απο τα computer τους οτι το νουμερο μου ειναι πραγματι δηλωμενο.

Και μαντεψτε! Δινω τον αριθμο, το χτυπα, περιμενει, και μου λεει ...δεν ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Την ρωτησα αν μπαινουν απευθειας στα συστηματα της cosmote και μου λεει ναι.

 

Τωρα εγω τι να πιστεψω? Ειναι ηλιθιοτητα του Γερμανου? Ασχετοσυνη της κοπελας? Εκανε κατι λαθος?

Πως ειναι δυνατον ο ενας(cosmote helpdesk) να βλεπει το κινητο μου ως δηλωμενο, και ο αλλος(γερμανος) ως μη δηλωμενο?????

 

Πειτε μου γιατι εχω φορτώσει πολύ. Καθομαστε και ασχολουμαστε με τριχες κατσαρες.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι τοδήλωσες το 2009; Αν π.χ το δήλωσες τον Φεβρουάριο του 2009 δεν μετράει .Η δήλωση με τον νέο νόμο ξεκίνησε στις 7 Νοεμβρίου 2009. τυχόν παλιώτερες δηλώσεις δεν ισχύουν διότι δεν συνοδεύονται από την Υπεύθηνη δήλωση προς την Ε.Ε.Τ.Τ.
Link to comment
Share on other sites

να σου πω τη δικη μου περιπτωση.

τον αριθμο τον εχω απο το 2000, ωντας ανηλικος τοτε, ο αριθμος γραφτηκε στον πατερα μου διοτι τοτε ειχα αγορασει το θρυλικο nokia 3210.

στην εξυπηρετηση φαινοταν οτι ειναι δηλωμενο στο ονομα του πατερα μου ενω με τον καινουριο νομο που βγηκα απο περυσι δεν ηταν.

η λυση ηταν πολυ απλη! πηγα και δηλωσα με τα δικα μου στοιχεια πλεον αφου αισιως μπηκα στα 22 και το δηλωσα το Δεκεμβριο.

αυτο που σου προτεινω, ειναι να πας σε ενα καταστημα(cosmote, γερμανος, oteshop etc) και να το δηλωσεις εκ νεου σαν να ηταν αδηλωτο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εκρεμμει απο τον Νοεμβριο μια διορθωση που εγινε λαθος στο επιθετο...Ξερεις κανεις αν διορθωνεται? Ρωτωντας τους δεν βγαζω ουτε μεση ουτε ακρη. Πολύ κωλυσιεργία έχουν πάντως!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εκρεμμει απο τον Νοεμβριο μια διορθωση που εγινε λαθος στο επιθετο...Ξερεις κανεις αν διορθωνεται? Ρωτωντας τους δεν βγαζω ουτε μεση ουτε ακρη. Πολύ κωλυσιεργία έχουν πάντως!!

εμενα ειχαν κανει λαθος το πατρωνυμο, πηγα στο γερμανο, εβγαλαν φωτοτυπια την ταυτοτητα, εγραψαν πανω στη φωτοτυπια ενα χειρογραφο μηνυμα και το εστειλαν με φαξ στα κεντρικα.

μετα απο 2 μερες με πηραν τηλεφωνο απο τα κεντρικα να με ρωτησουν σε ποιο υποκαταστημα εκανα την αλλαγη για να τους ρωτησουν κατι(δεν ξερω τι και ουτε μου ειπαν).

θελω να πιστευω οτι η διορθωση εγινε και ειναι ολα σωστα. καποια στιγμη βεβαια θα παω ξανα στο γερμανο να δω αν οντως εχει αλλαχτει το πατρωνυμο στο σωστο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...