Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα δωρεάν sms από το site mycosmos.gr είναι μόνο για εθνικά δίκτυα ή και για διεθνή;

 

στελνει και σε διεθνη αλλα οχι σε ολα...

 

..πχ. T-Mobile Ολλανδιας που εχω στελνει....Orange Ισπανιας δεν εστελνε :wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!Εσεις πιστευετε οτι συμφερει να καλεσω το 1330?Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι οτι μετα το περας των 30 ημερων(αν ενεργοποιησω μεσω του 1330) θα μπορω να ενεργοποιησω οποιο αλλο πακετο θελω ή πρεπει αναγκαστικα να ανανεωσω τον χρονο ομιλιας για να παρω τα 1500?Αυτο ειναι η δεσμευση-μειονεκτημα που λετε?

Και κατι αλλο:υπαρχει καποια ημερομηνια μεχρι την οποια θα πρεπει να παρω το 1330 οπως συνεβαινε με την προσφορα των 3 ευρω(που ελεγε μεχρι 31/3)?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!Εσεις πιστευετε οτι συμφερει να καλεσω το 1330?Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι οτι μετα το περας των 30 ημερων(αν ενεργοποιησω μεσω του 1330) θα μπορω να ενεργοποιησω οποιο αλλο πακετο θελω ή πρεπει αναγκαστικα να ανανεωσω τον χρονο ομιλιας για να παρω τα 1500?Αυτο ειναι η δεσμευση-μειονεκτημα που λετε?

Και κατι αλλο:υπαρχει καποια ημερομηνια μεχρι την οποια θα πρεπει να παρω το 1330 οπως συνεβαινε με την προσφορα των 3 ευρω(που ελεγε μεχρι 31/3)?

 

Μεχρι 31/12

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλαξω τον ενα απο τους δυο αριθμους 1 λεπτο/ανα λπετο.

 

Θα ξαναστειλω το μυνημα 01 αριθμος 1 αριθμος2 και θα γραψω τον αριθμο που ειχα πριν και θελω να κρατησω και τον δευτερο τον καινουριο αριθμο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνεται και αλλιώς αλλά είχα μπερδευτεί παλιότερα και το εκανα έτσι όπως λες. Σαν να το κάνεις από την αρχή δηλαδή. Εκανα τη δουλειά μου.
Link to comment
Share on other sites

Προκειται να κανω ενα ταξιδι στην κεντρικη Ευρωπη. Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?Παει το WU μου αυτοματα σε περιαγωγη? Θα εχω την υπηρεσια των χαμενων κλησεων?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλαξω τον ενα απο τους δυο αριθμους 1 λεπτο/ανα λπετο.

 

Θα ξαναστειλω το μυνημα 01 αριθμος 1 αριθμος2 και θα γραψω τον αριθμο που ειχα πριν και θελω να κρατησω και τον δευτερο τον καινουριο αριθμο?

 

ναι

 

Προκειται να κανω ενα ταξιδι στην κεντρικη Ευρωπη. Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?Παει το WU μου αυτοματα σε περιαγωγη?

 

ναι

 

Θα εχω την υπηρεσια των χαμενων κλησεων?

 

ναι

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Προκειται να κανω ενα ταξιδι στην κεντρικη Ευρωπη. Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?Παει το WU μου αυτοματα σε περιαγωγη? Θα εχω την υπηρεσια των χαμενων κλησεων?

 

Για επιβεβαίωση ότι είναι ενεργή η περιαγωγή κάλεσε 2-3 μέρες πριν φύγεις το 1313. Επίσης, ρώτα με ποια δίκτυα θα μπορείς να συνδεθείς στις χώρες που θα πας.

Link to comment
Share on other sites

Για επιβεβαίωση ότι είναι ενεργή η περιαγωγή κάλεσε 2-3 μέρες πριν φύγεις το 1313. Επίσης, ρώτα με ποια δίκτυα θα μπορείς να συνδεθείς στις χώρες που θα πας.

 

Στα καρτοκινητά η περιαγωγή είναι ενεργοποιημένη αυτόματα από το σύστημα. Δε χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο. Με το που φτάσεις στο εξωτερικό, κλείνεις το κινητό, το ανοίγεις και βρίσκει αυτόματα το δίκτυο. Αλλά καλού κακού θα συμφωνήσω σ'αυτό, ας πάρει ο συμφορουμίτης ένα τηλέφωνο να ρωτήσει με ποιο δίκτυο συνεργάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά η περιαγωγή είναι ενεργοποιημένη αυτόματα από το σύστημα. Δε χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο. Με το που φτάσεις στο εξωτερικό, κλείνεις το κινητό, το ανοίγεις και βρίσκει αυτόματα το δίκτυο. Αλλά καλού κακού θα συμφωνήσω σ'αυτό, ας πάρει ο συμφορουμίτης ένα τηλέφωνο να ρωτήσει με ποιο δίκτυο συνεργάζεται.

 

Tα δικτυα τα εχω βρει εδω http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L131_roaming_service_a

Αν το αφησω στο αυτοματο δεν θα παει εκει που πρεπει? Και απο οτι βλεπω δεν ειναι ενα δικτυο, αλλα 3-4

Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά η περιαγωγή είναι ενεργοποιημένη αυτόματα από το σύστημα. Δε χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο. Με το που φτάσεις στο εξωτερικό, κλείνεις το κινητό, το ανοίγεις και βρίσκει αυτόματα το δίκτυο. Αλλά καλού κακού θα συμφωνήσω σ'αυτό, ας πάρει ο συμφορουμίτης ένα τηλέφωνο να ρωτήσει με ποιο δίκτυο συνεργάζεται.

 

Tα δικτυα τα εχω βρει εδω http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L131_roaming_service_a

Αν το αφησω στο αυτοματο δεν θα παει εκει που πρεπει? Και απο οτι βλεπω δεν ειναι ενα δικτυο, αλλα 3-4

σε αυτο εχω να σημειωσω οτι η cosmote στη Ρουμανια συνεργαζεται με το δικτυο της Vodafone...:X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά η περιαγωγή είναι ενεργοποιημένη αυτόματα από το σύστημα. Δε χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο. Με το που φτάσεις στο εξωτερικό, κλείνεις το κινητό, το ανοίγεις και βρίσκει αυτόματα το δίκτυο. Αλλά καλού κακού θα συμφωνήσω σ'αυτό, ας πάρει ο συμφορουμίτης ένα τηλέφωνο να ρωτήσει με ποιο δίκτυο συνεργάζεται.

 

Το θέμα είναι ότι πολλές φορές για διάφορους λόγους μπορεί να απενεργοποιηθεί, άρα για να μη βρεθείς προ εκπλήξεως φροντίζεις να το τακτοποιήσεις πριν φύγεις απ'τη χώρα σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Με την νέα προσφορά call them all 1500 πρέπει αναγκαστικά να κάνω την εγγραφή ή μπορώ κανονικά να συνεχίσω να στέλνω 1500 και να με χρεώνει 3 €?
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις τι απ'τα 2 θες. Αν εγγραφείς στη νέα προσφορά θα χάσεις την προσφορά με τα 3 ευρώ. Διαλέγεις και παίρνεις ό,τι σε συμφέρει!
Link to comment
Share on other sites

Με την νέα προσφορά call them all 1500 πρέπει αναγκαστικά να κάνω την εγγραφή ή μπορώ κανονικά να συνεχίσω να στέλνω 1500 και να με χρεώνει 3 €?

για να ειμαστε πιο σωστοι, αν ειχες ενεργοποιησει μεχρι την 01/03/2010 το πακετο με τα 3€, τοτε μπορεις να ενεργοποιεις μονο το πακετο των 3€ οποτε εσυ θελεις χωρις να γραφτεις στο 1330.

σε διαφορετικη περιπτωση, εισαι αναγκασμενος να γραφτεις στο 1330 για να εχεις τα 1.500' & 1.500 sms

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγγραφή στην υπηρεσία με τα 3 Ευρώ πριν την 1/3/2010. Αν εγγραφώ στο 1330 αλλά δεν κάνω ανανέωση κάρτας θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τα λεπτά που έχω από το CallThem All 1500 με τα 3 Ευρώ μέχρι να ανανεώσω ή θα τα χάσω και θα πρέπει να κάνω ανανέωση για να αποκτήσω 1500 από την αρχή.

Επίσης στην καινούρια υπηρεσία θα πρέπει να βάζω κάρτα κάθε μήνα ώστε να έχω την προσφορά ή όποτε θέλω;

Και κάτι τελευταίο...μπορεί η κάρτα να είναι οποιασδήποτε αξίας; Δηλαδή αν κάνω ανανέωση 3 Ευρώ (στον Γερμανό) θα έχω τα 1500 λεπτα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγγραφή στην υπηρεσία με τα 3 Ευρώ πριν την 1/3/2010. Αν εγγραφώ στο 1330 αλλά δεν κάνω ανανέωση κάρτας θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τα λεπτά που έχω από το CallThem All 1500 με τα 3 Ευρώ μέχρι να ανανεώσω ή θα τα χάσω και θα πρέπει να κάνω ανανέωση για να αποκτήσω 1500 από την αρχή.

Λογικά το πρωτο θα συμβεί.Οταν θα κάνεις ανανεωση τότε θα καταργηθουν οσα σου εμειναν απο την προσφορα των 3 ευρώ και θα εχεις 1500.

Επίσης στην καινούρια υπηρεσία θα πρέπει να βάζω κάρτα κάθε μήνα ώστε να έχω την προσφορά ή όποτε θέλω;

Κάθε φορα που θα βάζεις κάρτα θα σβηνονται τα προηγουμενα υπόλοιπα και θα εχεις 1500 για τον επόμενο μηνα.

Και κάτι τελευταίο...μπορεί η κάρτα να είναι οποιασδήποτε αξίας; Δηλαδή αν κάνω ανανέωση 3 Ευρώ (στον Γερμανό) θα έχω τα 1500 λεπτα;

5 ευρω η ελάχιστη ανανεωση.Κοίτα την ανακοινωση με τις διευκρινισεις.

Link to comment
Share on other sites

Ανέσυρα από το συρτάρι μια cosmoκάρτα με 7€ υπόλοιπο για να την δώσω στην αδερφή μου για να μιλάει με 2 συνεργάτες της, κυρίως για να την καλούν εκείνοι που έχουν κάποιο συμβόλαιο Απεριόριστα Cosmote.

Στην cosmoκάρτα μας, έβαλα το 1 λεπτό το λεπτό με τους 2 αυτούς αριθμούς για τυχόν εξερχόμενες προς τους συνεργάτες.

Ανανέωση μάλλον δεν θα χρειαστεί καθώς τα 700' στα οποία αντιστοιχούν τα 7€ που υπάρχουν ήδη μέσα αρκούν για την επικοινωνία με τους συνεργάτες ώσπου να λήξει η συνεργασία τους.

Παρόλα αυτά την έγραψα στα μπόνους εισ-εξ κλήσεων, πήρα και το 1317 για τα 45'.

Ξαναλέω ότι το τηλέφωνο αυτό θα χρησιμοποιείται μόνο για κλήσεις από και προς αυτούς τους 2 αριθμούς.

Καλά τα έχω κάνει ως εδώ;

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνω και μου διαφεύγει;

thnx! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγγραφή στην υπηρεσία με τα 3 Ευρώ πριν την 1/3/2010. Αν εγγραφώ στο 1330 αλλά δεν κάνω ανανέωση κάρτας θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τα λεπτά που έχω από το CallThem All 1500 με τα 3 Ευρώ μέχρι να ανανεώσω ή θα τα χάσω και θα πρέπει να κάνω ανανέωση για να αποκτήσω 1500 από την αρχή.

Επίσης στην καινούρια υπηρεσία θα πρέπει να βάζω κάρτα κάθε μήνα ώστε να έχω την προσφορά ή όποτε θέλω;

Και κάτι τελευταίο...μπορεί η κάρτα να είναι οποιασδήποτε αξίας; Δηλαδή αν κάνω ανανέωση 3 Ευρώ (στον Γερμανό) θα έχω τα 1500 λεπτα;

αν έχεις χρησιμοποιήσει πριν την 01/03/2010 το πακέτο των 3€, μπορείς να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς το πακέτο των 3€, πράγμα το οποίο θα σου πρότεινα να κάνεις.

αν γραφτείς στο 1330, δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις μετά το πακέτο των 3€.

διαλέγεις και παίρνεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις χρησιμοποιήσει πριν την 01/03/2010 το πακέτο των 3€, μπορείς να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς το πακέτο των 3€, πράγμα το οποίο θα σου πρότεινα να κάνεις.

αν γραφτείς στο 1330, δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις μετά το πακέτο των 3€.

διαλέγεις και παίρνεις.

 

αυτο με τα 3 ευρώ βολεύει για κάποιον που το χει για 2ο τηλέφωνο μονο για wu προς wu και εχει απο την περσυνή προσφορά κάρτα ακομα.ετσι πιστευω δλδ καποιος π εχει μονο κυριο νουμερο wu τον συμφερει καλυτερα να βαζει μια 5ευρη καρτα και να του μενουν καθαρα 4.5ευρω να μηλήσει με τους υπόλοιπουως

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..θα ηθελα να μου πειτε οσοι ξερετε για το νεο προγραμμα 1500 με 3 ευρο στο 1313...ισχυει??? μονο 3 ευρο για 1500 μυνηματα και 1500 λεπτα κλησεων??? ειναι σαν το προγραμμα το 2010 με τα 100 λεπτα - μυνηματα που υπηρχε???

και πως ενεργοποιητε?? στελνωντας 1500 στο 1313???

ευχαριστω.. :):)

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μήνυμα για το cosmote WAP και έλαβα απάντηση που ζητούσε να πληκτρολογήσω ένα PIN διαμόρφωσης. Παρότι δοκίμασα και τους τέσσερις αριθμούς που αναγράφονται στην κάρτα SIM, κανένας δε γίνεται δεκτός. Σε ποιον κωδικό αναφέρεται εντέλει;
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μήνυμα για το cosmote WAP και έλαβα απάντηση που ζητούσε να πληκτρολογήσω ένα PIN διαμόρφωσης. Παρότι δοκίμασα και τους τέσσερις αριθμούς που αναγράφονται στην κάρτα SIM, κανένας δε γίνεται δεκτός. Σε ποιον κωδικό αναφέρεται εντέλει;

 

Δοκίμασε να εισάγεις τέσσερα μηδενικά.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...