Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για σας

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Έχω στο WHAT’S UP 2,5 Euro, ενεργοποιώ την υπηρεσία στο 1330, βάζω μια κάρτα των 5 Euro και με των φόρο θα έχω 6,9 Euro. Αν περάσει ο μήνας χωρίς να χαλάσω τα 6,9 Euro,θα μπορώ να ενεργοποιήσω των άλλο μήνα το CALL THEM ALL 600;:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Έχω στο WHAT’S UP 2,5 Euro, ενεργοποιώ την υπηρεσία στο 1330, βάζω μια κάρτα των 5 Euro και με των φόρο θα έχω 6,9 Euro. Αν περάσει ο μήνας χωρίς να χαλάσω τα 6,9 Euro,θα μπορώ να ενεργοποιήσω των άλλο μήνα το CALL THEM ALL 600;:O

 

Φυσικά και θα μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπλοκάρω τις εισερχόμενες κλήσεις ενός συγκεκριμένου αριθμού στο κινητό μου;
Link to comment
Share on other sites

τα κινεζικα εχουν μια λητουργια black list και βαζεις τον αριθμο και οταν σε καλει το τηλεφωνο λεει οτι ειναι κατηλημενο
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο call1500 με κόστος 3€ ισχύει μόνο για όσους το είχαν ενεργοποιήσει πριν την 1/3/2010 και δεν έχουν ενεργοποιήσει την προσφορά μέσα από το 1330.

Ώρες ώρες είναι εκνευριστικοί. Εγώ είχα και έχω υπόλοιπο λεπτών να ξοδεψω απο το 600αρι προγραμμα (για κάποιες μέρες ακόμη) και δεν έβαλα τίποτα απο τα δυο. Και το WU θα το αλλάξω σίγουρα. Μόλις όμως τελειώσουν οι μονάδες, γιατί δεν προκειται να τους τις χαρίσω....

 

Στην ουσία με "τιμωρούν" να μιλήσω τα υπόλοιπα 10 περίπου € μου, με τις "βασικες" χρεώσεις .... :mad:

Link to comment
Share on other sites

με 4€ 40MB αλλα δεν ειναι κανονικο internet αλλα wap

Δηλαδη δεν μπορω να το χρησιμοποιησω για το iphone σε 3g???

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπλοκάρω τις εισερχόμενες κλήσεις ενός συγκεκριμένου αριθμού στο κινητό μου;

Στα υπόλοιπα δεν υπάρχει δυνατότητα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν μπορω να το χρησιμοποιησω για το iphone σε 3g???

φυσικά και μπορείς, απλά είναι ελάχιστα τα 40MB και ειδικά για το iphone.

έχει συζητηθεί στο θέμα του iphone ότι μόνο με wi fi συμφέρει το internet σε iphone.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μα αν ειναι wap δεν θα εχω ταχυτητα 7,2mbps!!!αυτο ειναι το θεμα!!!που στελνουμε και τι;;

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Στα υπόλοιπα δεν υπάρχει δυνατότητα;

 

Δυστυχώς μόνο μέσω εφαρμογής (Symbian/UIQ/Windows Mobile κ.λπ.). Κι αυτό για τα κινέζικα δεν το ήξερα, τώρα το έμαθα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν μπορω να το χρησιμοποιησω για το iphone σε 3g???

 

Για το i-phone χρειάζεται να κάνεις μια διαδικασία για να λειτουργήσει το wap. Το wap περνάει την κίνηση από proxy. Το i-phone όμως υποστηρίζει μόνο κανονικό ίντερνετ, το οποίο δε χρησιμοποιεί proxy και συνεπώς δεν έχει ανάλογη ρύθμιση! Μόνο με κολπάκι θα λειτουργήσει!

 

Επίσης, δεν έχεις παντού 7.2 ταχύτητα όπου υπάρχει 3g δίκτυο. Η ταχύτητα κυμαίνεται από 1.8-28.8 mbps.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.Εγω ενεργοποιησα την προσφορα με τα 1500(με 3 ευρω) στις 24 Φεβρουαριου.Φυσικα ακομη δεν μου εχουν τελειωσει ουτε τα μηνυματα ουτε τα λεπτα.Πρεπει να περιμενω αν περασουν οι 30 μερες για να καλεσω στο 1330 ή μπορω να το κανω και τωρα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.Εγω ενεργοποιησα την προσφορα με τα 1500(με 3 ευρω) στις 24 Φεβρουαριου.Φυσικα ακομη δεν μου εχουν τελειωσει ουτε τα μηνυματα ουτε τα λεπτα.Πρεπει να περιμενω αν περασουν οι 30 μερες για να καλεσω στο 1330 ή μπορω να το κανω και τωρα?

και τωρα φυσικα μπορεις να το κανεις.

παντως στην επομενη ανανεωση που θα κανεις(αν τελικα εγγραφεις στο 1330) θα εχεις σιγουρα 1.500' & 1.500 sms και μαλλον αυτα που εχεις, ΔΕΝ θα χαθουν.

 

ΟΜΩΣ, επειδη εσυ οπως ειπες εχεις ενεργοποιησει πριν την 01/03/2010 το πακετο των 3€, σου προτεινω να μην εγγραφεις στο 1330 διοτι εχει αρκετα μειονεκτηματα. εγω σου λεω να μεινεις με το πακετο των 3€ ωστε να το ενεργοποιεις οποτε εσυ θελεις.;)

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.Εγω ενεργοποιησα την προσφορα με τα 1500(με 3 ευρω) στις 24 Φεβρουαριου.Φυσικα ακομη δεν μου εχουν τελειωσει ουτε τα μηνυματα ουτε τα λεπτα.Πρεπει να περιμενω αν περασουν οι 30 μερες για να καλεσω στο 1330 ή μπορω να το κανω και τωρα?

 

Εγω ειχα ενεργοποιησει τα 1500 με 3ευρω στις 15/2 την 1/3 γραφτηκα στην καινουρια προσφορα και εκανα ανανεωση και πηρα τα 1500. Σταματησε να μου τρωει λεπτα και μηνυματα απο το παλιο πακετο και μου τρωει απο το καινουριο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που γραφτηκα στο 1330 τα λεπτα που ειχα μου εμειναν κανονικα!

 

Μενουν αλλα σου τραβαει απο το καινουριο πακετο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα 1500 στην αρχή είχανε σαν προυπόθεση οι κλήσεις να είναι τουλάχιστον 3 λεπτά. Το καταργήσανε αυτό? Δε βλέπω να το αναφέρει πια στο site του what's up.
Link to comment
Share on other sites

Τα 1500 στην αρχή είχανε σαν προυπόθεση οι κλήσεις να είναι τουλάχιστον 3 λεπτά. Το καταργήσανε αυτό? Δε βλέπω να το αναφέρει πια στο site του what's up.

 

Ελαχιστο χρονο χρεωσεις τα 3 λεπτα εχει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάλι το κοίταξα στο site και δεν το αναφέρει πουθενα... Λίγες μέρες πριν, το έγραφε.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αααα τώρα πήρα χαμπάρι τι γίνεται. Αν μιλήσω κάτω από 3 λεπτά, θα μου αφαιρέσει από το χρόνο μου 3 λεπτά. Άλλο είχα καταλάβει... Thnx :)
Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι φιλοι μου οτι οποιος γραφτει στο δωρεαν 1500 χανει το δικαιωμα να κανει βαλει 1500 λεπτα με 3 ευρω οποτε αυτος θελησει ..

τουλαχιστον αυτο καταλαβα απο το site http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=WHATSUP&catID=0b0f42bb802b9d26&rootid=0b0f42bb802647c0&pageLabel=pricelist&catName=Δωρεάν Call Them All 1500...

εσεις τι λετε εγω καταλαβα λαθος ή ετσι ειναι?

Edited by diverbp

www.ofd.gr F-131

www.ladanivaclub.gr

Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι φιλοι μου οτι οποιος γραφτει στο δωρεαν 1500 χανει το δικαιωμα να κανει βαλει 1500 λεπτα με 3 ευρω οποτε αυτος θελησει ..

τουλαχιστον αυτο καταλαβα απο το site http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=WHATSUP&catID=0b0f42bb802b9d26&rootid=0b0f42bb802647c0&pageLabel=pricelist&catName=Δωρεάν Call Them All 1500...

εσεις τι λετε εγω καταλαβα λαθος ή ετσι ειναι?

 

Σωστα κατάλαβες,όποιος εχει ενεργοποιησει την προσφορα με τα 3 ευρω πριν την 1η Μαρτιου,μπορει να συνεχισει να την χρησιμοποιει,εφόσον δεν καλέσει το 1330.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...