Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω εναν αριθμο whats up και ενω και εγω και ο συομιλιτης μου δειχνει οτι εχουμε πολυ καλο σημα συνεχεια μεσα στις κλησεις κανει καποιες διακοπες χωρις να σταματανε μετα απο λιγο. τι μπορει να φταιει?πωσ μπορει να διορθωθει?

 

Aυτο ειναι το δικτυο της κοσμοτε!

Link to comment
Share on other sites

Η χρονοκάρτα μου άδειασε ολοκληρωτικά ενώ είχα προλάβει να στείλω μόλις 10 μηνύματα και δεν πραγματοποίησα καμία κλήση. Πώς γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στο 1313 να πάρεις ένα τηλέφωνο , να στο εξηγήσουν .

Εγώ δεν μπορώ να δώσω καμμιά εξήγηση

Link to comment
Share on other sites

Η χρονοκάρτα μου άδειασε ολοκληρωτικά ενώ είχα προλάβει να στείλω μόλις 10 μηνύματα και δεν πραγματοποίησα καμία κλήση. Πώς γίνεται αυτό;

σου κράτησε τον φόρο δηλαδή έμειναν 8.80 ευρώ λογικά θα έκανες επέκταση υπολοίπου οταν το χρειάστηκες και μαζί με την προμήθεια και τα μηνύματα σχεδόν άδειασε η κάρτα σου(την εχω πατήσει και εγώ και ψαχνόμουν αλλά το βρήκα στο τέλος)

 

εχω εναν αριθμο whats up και ενω και εγω και ο συομιλιτης μου δειχνει οτι εχουμε πολυ καλο σημα συνεχεια μεσα στις κλησεις κανει καποιες διακοπες χωρις να σταματανε μετα απο λιγο. τι μπορει να φταιει?πωσ μπορει να διορθωθει?
δεν κάνετε κατι λάθος,το δίκτυο ευθύνεται οταν φορτώνει πολύ έτσι συμβαίνει την εχω πάθει και εγώ αρκετές φορές Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

εχω ενεργοποιημενη την υπηρεσια 1 λεπτο το λεπτο προς 2 αριθμους...........

εβαλα μια ανανεωση 5 ευρω και καλεσα τον 1 απ τους 2 αριθμους ΑΛΛΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΕ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ!!!!

εστειλα μηνυμα να δω μηπως εχω εχω ενεργοποιησει αλλους αριθμους αλλα οι αριθμοι ειναι οι σωστοι!!!!!

 

παιρνω το 1313 να ρωτησω τι παιζει αλλα μου λεει ολο διαφημιστηκες μ.......κιες χωρις να μπορω να μιλησω με καποιον!!!!

 

ΠΩΣ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠ ΤΗΝ ΚΟΣΜΟΤΕ??????

 

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΔΑΥΤΟΥΣ?????

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314 ή Alpak μετά απλά ακολούθησε τις οδηγίες Την πρώτη φορά δωρεάν. Από την δεύτερη με 3 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε συζήτηση που είχαμε πριν από μερικές ημέρες διατυπώθηκαν κάπιες απόψεις για το πόσο ακριβώς πέρνεις από μια ανανέωση 30 ευρώ .

Στο αρχείο που ανέβασα φαίνετε η απάντηση

παίρνεις 29.47+ 0.3157 δηλαδή 29,78

το 0.3157 είναι ο φόρος των 3 ευρώ που τελικά δεν χρεώνεται

Στην αναλυτική κατάσταση στο myaccount πρώτα το φορολογεί και μετά το επιστρέφει .

Εν τω μεταξύ η cosmote έχει στείλει μήνυμα στο οποίο εμφανίζονται μόνο τα 29.47

Αλλά τελικά πέρνεις 29,78 .

Link to comment
Share on other sites

Εχει κλειδωθει και το θεμα των καρτοκινητων cosmote, οποτε ξεκινω αυτο το θεμα.

Προβληματιζομαι ποτε συμφερει καποιον να εχει απλο καρτοκινητο, και ποτε whatsup.

Βασικα, εγω και ολα τα δικα μου προσωπα, εχουμε ολοι καρτοκινητα cosmote.

Κανουμε σχετικα χαμηλες καταναλωσεις σε χρονο/χρημα. Δηλαδη πχ περιπου μια 10αρα καρτα το μηνα οι νέωτεροι απο εμας, και οι γηραιοτεροι(γονεις) καμια φορα μπορει να κανουν και 3 μηνες να βαλουν καρτα.

Μας εχει βολεψει πολυ το '1 λεπτο το λεπτο' της καρτοκινητης, αν και μας περιοριζει μονο σε 2 νουμερα τη φορα.

Κυριως μιλαμε για φωνητικη συνομιλια, οχι sms.

 

Θελω εδω την εμπειρια σας, και τις προτασεις σας, ποτε αξιζει καποιος να εχει απλο καρτοκινητο, και ποτε αξιζει να εχει whatsup.

Τι κερδιζει και τι χανει κανεις, σε καθε περιπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Προσφέρονται 1500 λεπτά και 1500 sms προς what's up με κόστος 3€ στη κάθε σύνδεση... Τα συμπεράσματα δικά σου...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κλειδωθει και το θεμα των καρτοκινητων cosmote, οποτε ξεκινω αυτο το θεμα.

Προβληματιζομαι ποτε συμφερει καποιον να εχει απλο καρτοκινητο, και ποτε whatsup.

Βασικα, εγω και ολα τα δικα μου προσωπα, εχουμε ολοι καρτοκινητα cosmote.

Κανουμε σχετικα χαμηλες καταναλωσεις σε χρονο/χρημα. Δηλαδη πχ περιπου μια 10αρα καρτα το μηνα οι νέωτεροι απο εμας, και οι γηραιοτεροι(γονεις) καμια φορα μπορει να κανουν και 3 μηνες να βαλουν καρτα.

Μας εχει βολεψει πολυ το '1 λεπτο το λεπτο' της καρτοκινητης, αν και μας περιοριζει μονο σε 2 νουμερα τη φορα.

Κυριως μιλαμε για φωνητικη συνομιλια, οχι sms.

 

Θελω εδω την εμπειρια σας, και τις προτασεις σας, ποτε αξιζει καποιος να εχει απλο καρτοκινητο, και ποτε αξιζει να εχει whatsup.

Τι κερδιζει και τι χανει κανεις, σε καθε περιπτωση;

Απλα και εν ταχει....

Αν μιλάς πολύ με εως 2 αριθμούς, τότε cosmoκαρτα (γιατί μπορείς να δηλώσεις οτιδήποτε απο Cosmote). Για >2 ,whats up (μονο που πρέπει να είναι όλα αυτα που μιλας whats up)...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ανοίγει ξανά ΑΛΛΑ υπενθυμίζω ότι στο εξής όποιος έχει προκλητική συμπεριφορά θα απομακρύνεται άμεσα για όσο διάστημα χρειαστεί και τα off topic μηνύματα θα διαγράφονται.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εχει κλειδωθει και το θεμα των καρτοκινητων cosmote, οποτε ξεκινω αυτο το θεμα.

Προβληματιζομαι ποτε συμφερει καποιον να εχει απλο καρτοκινητο, και ποτε whatsup.

Βασικα, εγω και ολα τα δικα μου προσωπα, εχουμε ολοι καρτοκινητα cosmote.

Κανουμε σχετικα χαμηλες καταναλωσεις σε χρονο/χρημα. Δηλαδη πχ περιπου μια 10αρα καρτα το μηνα οι νέωτεροι απο εμας, και οι γηραιοτεροι(γονεις) καμια φορα μπορει να κανουν και 3 μηνες να βαλουν καρτα.

Μας εχει βολεψει πολυ το '1 λεπτο το λεπτο' της καρτοκινητης, αν και μας περιοριζει μονο σε 2 νουμερα τη φορα.

Κυριως μιλαμε για φωνητικη συνομιλια, οχι sms.

 

Θελω εδω την εμπειρια σας, και τις προτασεις σας, ποτε αξιζει καποιος να εχει απλο καρτοκινητο, και ποτε αξιζει να εχει whatsup.

Τι κερδιζει και τι χανει κανεις, σε καθε περιπτωση;

Επειδή πρόκειται για αρκετά άτομα από όσα διαβάζω, η πιο συμφέρουσα λύση είναι να μεταφερθείτε σε what's up και να χρησιμοποείτε την προσφορά που αναφέρθηκε παραπάνω (1.500' & 1.500)

 

Οι "περιορισμοί¨είναι ότι όλοι οι δικοί σας άνθρωποι πρέπει να είναι αποκλειστικά what's up, η προσφορά των 1.500' & 1.500sms ισχύει για 30 ημέρες από την ενεργοποίησή της και η ελάχιστη χρέωση είναι τα 3' δηλαδή είτε μιλήσετε 1'' είτε 2' 59'' θα αφαιρεθούν 3'.

 

Το καλό είναι ότι θα μπορείτε, εκτός των δικών σας ανθρώπων, να επικοινωνείτε και με οποιονδήποτε άλλο που έχει what's up.

 

Τέλος, αν θέλετε να προχωρήσετε σε αυτήν την αλλαγή τότε στέλνετε από κάθε αριθμό ένα μήνυμα στο 1314 με το λεκτικό ΑΛΠΑΚ ή ALPAK και με τις οδηγίες που θα σας αποσταλούν θα προχωρήσετε ανάλογα για να ολοκληρώσετε την αλλαγή πακέτου, όπως ονομάζεται χαρακτηριστικά.

Υ.Γ. Η πρώτη αλλαγή πακέτου, είτε από CosmoΚάρτα σε What's up είτε το αντίστροφο, είναι δωρεάν. Κάθε επόμενη όμως κοστίζει 3€.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στειλτε κανενα eimail ή παρτε κανενα τηλ να κανετε παραπονα στην cosmote για μη συμφερουσες προσφορες στο whats up σε σχεση με vodafone ,wind!! Εγω εκανα μια προσπαθεια αλλα αυτοι τον χαβά τους!! Μου στειλανε την προσφοραν για τα 1500 με 3 ευρω!! η voda δινει τσαμπα και αυτή λεει τα δικα της:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στειλτε κανενα eimail ή παρτε κανενα τηλ να κανετε παραπονα στην cosmote για μη συμφερουσες προσφορες στο whats up σε σχεση με vodafone ,wind!! Εγω εκανα μια προσπαθεια αλλα αυτοι τον χαβά τους!! Μου στειλανε την προσφοραν για τα 1500 με 3 ευρω!! η voda δινει τσαμπα και αυτή λεει τα δικα της:lol::lol::lol:

 

Ε αυτή τη στιγμή η κοσμοτε αυτό σου δίνει κ συ αν θες το επιλέγεις.Διαφορετικά η περιμένεις για νέα προσφορά η πας σε wind η vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Στην σημερινή εποχή διεκδικούμε!!! Αν δεν διεκδικησεις δεν θα παρεις γι αυτο το ειπα αυτο πριν;)
Link to comment
Share on other sites

Στην σημερινή εποχή διεκδικούμε!!! Αν δεν διεκδικησεις δεν θα παρεις γι αυτο το ειπα αυτο πριν;)

 

και οταν διεκδικεις και παρολα αυτα δεν καταφερνεις τιποτα, απλα σηκωνεσε και φευγεις και πας εκει που ειναι καλυτερα. ποιος θα χασει η κοσμοτε η εσυ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιημενη την φοιτητικη προσφορα απο τον Νοεμβριο.

Μεχρι ποτε ισχυουν τα δωρεαν λεπτα? Δεν θυμαμαι αν ηταν για 5 μηνες η για 6..

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που η Cosmote βλέπει τις συνδέσεις καρτοκινητής What's up να αυξάνονται με ραγδαίους ρυθμούς και τις προσφορές να καταναλώνονται σα νερό, λογικό είναι να μην κάνει τροποποιήσεις. Γιατί να δώσει δωρεάν την προσφορά της αφού μπορεί να βγάλει πολλά από αυτή ? ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

και οταν διεκδικεις και παρολα αυτα δεν καταφερνεις τιποτα, απλα σηκωνεσε και φευγεις και πας εκει που ειναι καλυτερα. ποιος θα χασει η κοσμοτε η εσυ?

 

Δέν αναγκάσαμε κανεναν να το κανει νομιζω ! οποιος θελει το κανει οποιος θελει ΟΧΙ. νομιζω οτι ο καθενας εχει το δικαιωμα να κανει οτι θελει!!! Οσοι ξερουν ας προσπαθησουν;) Νομιζω οτι η προσφορα επειδη την εχω και εγω ειναι μεχρι τον Μαιο! με επιφυλαξη βεβαια!!(ενα μηνα κατω ενα μην πανω)

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που η Cosmote βλέπει τις συνδέσεις καρτοκινητής What's up να αυξάνονται με ραγδαίους ρυθμούς και τις προσφορές να καταναλώνονται σα νερό, λογικό είναι να μην κάνει τροποποιήσεις. Γιατί να δώσει δωρεάν την προσφορά της αφού μπορεί να βγάλει πολλά από αυτή ? ;)

 

το κατα ποσο αυξανονται οι συνδεσεις καρτοκινητων δεν το ξερω, αν ομως ειναι οπως τα λες στο χερι μας ειναι να την αναγκασουμε να βελτιωθει και να ριξει στην αγορα ακομα πιο ανταγωνιστικα πακετα. με το να μενουμε ανενεργοι και απλα να διαμαρτυρομαστε στο φορουμ δεν καταφερνουμε απολυτως τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κατα ποσο αυξανονται οι συνδεσεις καρτοκινητων δεν το ξερω, αν ομως ειναι οπως τα λες στο χερι μας ειναι να την αναγκασουμε να βελτιωθει και να ριξει στην αγορα ακομα πιο ανταγωνιστικα πακετα. με το να μενουμε ανενεργοι και απλα να διαμαρτυρομαστε στο φορουμ δεν καταφερνουμε απολυτως τιποτα

 

Το ραγδαία το είπα γιατί μέχρι στιγμής 50 γνωστοί μου έχουν μετατρέψει το συμβόλαιό τους σε What's up. Φαντάσου πόσοι αλλάζουν στην υπόλοιπη Ελλάδα. :p Δεν μπορούμε να κάνουμε απολύτως τίποτα! Μόνο αν δει πολλές φορητότητες θα κάνει κίνηση παρόμοια της Vodafone. Όμως ποιος από τους νέους θα κάνει την κίνηση (γιατί πιστεύω ότι οι προσφορές του What's up είναι ανάλογα τις προτιμήσεις των νέων) ?

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στειλτε κανενα eimail ή παρτε κανενα τηλ να κανετε παραπονα στην cosmote για μη συμφερουσες προσφορες στο whats up σε σχεση με vodafone ,wind!! Εγω εκανα μια προσπαθεια αλλα αυτοι τον χαβά τους!! Μου στειλανε την προσφοραν για τα 1500 με 3 ευρω!! η voda δινει τσαμπα και αυτή λεει τα δικα της:lol::lol::lol:

 

Σαν ρομποτ απαντανε εκει μεσα στα mail....καμια επαφη

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόκειται για αρκετά άτομα από όσα διαβάζω, η πιο συμφέρουσα λύση είναι να μεταφερθείτε σε what's up και να χρησιμοποείτε την προσφορά που αναφέρθηκε παραπάνω (1.500' & 1.500)

 

Οι "περιορισμοί¨είναι ότι όλοι οι δικοί σας άνθρωποι πρέπει να είναι αποκλειστικά what's up, η προσφορά των 1.500' & 1.500sms ισχύει για 30 ημέρες από την ενεργοποίησή της και η ελάχιστη χρέωση είναι τα 3' δηλαδή είτε μιλήσετε 1'' είτε 2' 59'' θα αφαιρεθούν 3'.

 

Το καλό είναι ότι θα μπορείτε, εκτός των δικών σας ανθρώπων, να επικοινωνείτε και με οποιονδήποτε άλλο που έχει what's up.

 

Τέλος, αν θέλετε να προχωρήσετε σε αυτήν την αλλαγή τότε στέλνετε από κάθε αριθμό ένα μήνυμα στο 1314 με το λεκτικό ΑΛΠΑΚ ή ALPAK και με τις οδηγίες που θα σας αποσταλούν θα προχωρήσετε ανάλογα για να ολοκληρώσετε την αλλαγή πακέτου, όπως ονομάζεται χαρακτηριστικά.

Υ.Γ. Η πρώτη αλλαγή πακέτου, είτε από CosmoΚάρτα σε What's up είτε το αντίστροφο, είναι δωρεάν. Κάθε επόμενη όμως κοστίζει 3€.

 

Κατα τα αλλα, οι χρεωσεις ειναι ιδιες με απλη cosmokarta για τριτα νουμερα? Μπορω να βαζω προνομιακη 20 ευρω?

Και οταν μιλας για '1η αλλαγη' τι εννοεις? Οτι μπορω μετα να ξαναγυρισω σε καρτοκινητο αλλα θα πληρωσω 3 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...