Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την καρτα μπορει να την εχει παρει και απο την ημερα που εκανε αιτηση για φορητοτητα .
Link to comment
Share on other sites

την καρτα sim την πηρα απο τη στιγμη που εκανα την αιτηση για φορητοτητα! τελικα ξαναεκανα σημερα εκ νεου αιτηση για φορητοτητα πισω στη cosmote.15 μερες υπομονη:O
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καλα το ειχα πει εγω... 5 ευρω για τα 1500&1500... χαχα

το εκαναν 3 μονο προς whats up... μια χαρα ειναι!! μπραβο κοσμοτε... :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καλα το ειχα πει εγω... 5 ευρω για τα 1500&1500... χαχα

το εκαναν 3 μονο προς whats up... μια χαρα ειναι!! μπραβο κοσμοτε... :)

 

τι μια χαρα μηπως ενοεις και δυο τρομαρες??? εγω πρωσοπικα την θεωρω χαλια εχω κανει ηδη αιτηση φορητοτητας. μας δουλευουν??? οι αλλοι δινουν απλα με μια ανανεωση τον δωρεαν χρονο ομιλιας κ οχι με χρεωση κ μαλιστα η wind σου διπλασιαζει και την καρτα. εκτος απο αυτο οι αλλοι το δινουν προς ολουσ τουσ δικους τους αριθμουσ και οχι μονο προς what's up. ΜΕΓΑΛΗ κοροιδια.... καλυτερα να μην εκανε τπτ ετσι οπως το βλεπω εγω

 

το ολο γελοιο ειναι οτι εχει βγαλει διαφιμηση που μας λεει οτι ουσιαστικα μας συμφερει να κατσουμε σ αυτην γτ ολοι εχουν what's up...αν ειναι ποτε δυνατον, ποσο γελοιοι ειναι... τωρα ολοι θα φυγουν απο κει και η διαφιμιση ακομα θα παιζει:lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά....παίρνω την εξυπηρέτηση πελατών στο 1313 για καρτοκινητή για να ρωτήσω διάφορες απορίες που έχω........και ότι επιλογή και να πατήσεις το μόνο που σου βγάζει είναι κάποια ηχογραφημένα μηνύματα και κανένα αντιπρόσωπο της εταιρείας????

που στο καλό παίρνω για να μιλήσω με φυσικό πρόσωπο?

Link to comment
Share on other sites

thanks Vasileios :)

τους ξαναπήρα τηλέφωνο πάτησα το 9 και όλα οκ....

Ωστόσο το 9 το έχουνε και καλά για όσους θέλουνε εξυπηρέτηση στα αγγλικά...

αν είσαι Έλληνας δηλαδή είσαι αρκετά @@ για να εξυπηρετηθείς και από τον τηλεφωνητή.....

ότι να ναι..... :chair::chair::chair:

Link to comment
Share on other sites

H κοσμοτε αν διορθωσει τη ******* να τραβαει τα δωρεαν 45 λεπτα με τους αριθμους 0,01 λεπτα/λεπτο θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και ας μην βγαλει καμια προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

H κοσμοτε αν διορθωσει τη ******* να τραβαει τα δωρεαν 45 λεπτα με τους αριθμους 0,01 λεπτα/λεπτο θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και ας μην βγαλει καμια προσφορα.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Φώναξε το όσο ποιό δυνατά μπορείς. Είναι απαράδεκτο να σου τρώει τα 45 λεπτά από τα νούμερα 01 που έχεις δηλώσει. Δώρον άδωρον επί της ουσίας.

Link to comment
Share on other sites

H κοσμοτε αν διορθωσει τη ******* να τραβαει τα δωρεαν 45 λεπτα με τους αριθμους 0,01 λεπτα/λεπτο θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και ας μην βγαλει καμια προσφορα.

 

έγραψες.....από και αυτό και μόνο γλυτώνεις μία κάρτα.

 

όπως είπε και το αλάνι...."αν και εφόσον"....kmparta....

τόσους μήνες βγάζει πάντως ο ανταγωνισμός προσφορές και η cosmocarta κοιμάται...

βλέπε πακέτα ομιλίας προς όλους πριν κανα εξάμηνο στην καρτοκινητή vodafone.

βλέπε unlimited πριν κανα μήνα....

και άλλα πολλά...

 

Χρειάζεται ένα κινητό με 2sim.....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ ότι η κοσμοτέ έχει ήδη προκληθεί και μάλιστα δυνατά και επανειλημμένα από τον ανταγωνισμό αλλά αρκείται στις προσφορές που έχει ήδη βγάλει όσο διατηρεί την πελατεία της. Γνωρίζω πολλούς που από αντιδραση ή τσιγκουνια δεν ενεργοποίησαν το πακέτο των 7 ευρώ. Όλοι όμως αυτοί έχουν ήδη ενεργοποιήσει το πακέτο των 3 ευρώ. Με δυο κουβέντες, συνεχίζουν το περσινό τρόπο επικοινωνίας με ένα ποσό που δεν ενοχλεί κανένα να το δώσει και που στην ουσία προτιμάει να δώσει παρά να μπλεχτεί με φορητότητες. Η "παρέα" του WU υπάρχει ήδη από περσι που έκανε πάταγο. φέτος συνεχίζει με 3 ευρώ. Δεν νομίζω ότι θα χάσει πολύ κόσμο λόγω του 3ευρου που νταβατζίδικα επιβάλει σε κάτι που οι αλλοι δίνουν δωρεάν και με το παραπάνω. Αυτά έχω δει εγώ από τους συγγενείς και τους φίλους μου. Επίσης δεν νομίζω ότι πρέπει να προκληθεί για να αλλάξει προσφορά η κοσμοτέ αλλά να δει ότι χάνει συνδρομητές. Σε κάθε άλη περίπτωση δεν νομίζω οτι θα απαντήσει σε τίποτα.Παρα ταύτα έχω εμπιστοσύνη σε όσα γνωρίζει και μας αναφέρει το alany. Κάτι παραπάνω μπορεί να έχει υπόψιν του. Edited by mourtzman
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσω λίγο την θέση μου μιας και διαβάζω συνέχεια την έκφραση "κάτι ξέρει το alany παραπάνω".

Το πακέτο απάντηση για την cosmokarta είναι έτοιμο εδώ και πολλές ημέρες. Το πότε και το εάν θα το δώσει είναι αλλουνού Παπά Ευαγγέλιο.

 

και τι πως ειναι συμβολαιο?

γιατι τα απεριοριστα καρτοκινητα δεν ειναι συμβολαιο οταν θελουν καθε μηνα 10 ευρω?

 

 

αυτο που θες εσυ ειναι το τζαμπα παντου!!!! :p

 

Έχεις απόλυτο δίκιο διότι με 5,8 ευρώ επιπλέον εξασφάλιζες και απεριόριστα στα cosmote+σταθερά και 100 λεπτά προς τα άλλα δίκτυα και δικαίωμα σε 12 μήνες για μια καλή επιδότηση συσκευής.

Σωστή η παρατήρησή σου.

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω τσαμπα παντού. Απλά δεν θέλω 1500 λεπτά προς ένα δίκτυο, γιατι δεν μιλάω 25 ώρες ούτε με όλα τα δικτύα. Θέλω κάτι χρηστικό. τα 45 λεπτά bonus με την 30ρα για ένα μήνα είναι καλά αλλά δεν είναι αρκετά και όπως έγραψε παραπάνω το alany είναι άχρηστα αν τρώγονται απο το 1 λεπτό το λεπτό. Και θεωρώ ότι αν κάποιος μιλάει τα 1500 και στέλνει τα 1500 τότε η επιβάρυνση η οικονομική στις εταιρείες είναι μεγαλύτερη απ ότι να έδιναν κάτι λογικό προς όλους. Ζητάω πολλά;
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσω λίγο την θέση μου μιας και διαβάζω συνέχεια την έκφραση "κάτι ξέρει το alany παραπάνω".

Το πακέτο απάντηση για την cosmokarta είναι έτοιμο εδώ και πολλές ημέρες. Το πότε και το εάν θα το δώσει είναι αλλουνού Παπά Ευαγγέλιο.

 

Η cosmocarta κοντραρεται με την CU & f2g ή με τις ΝΕΕΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΕΣ των αλλων 2? Νομιζω με τις νεες καρτοκινητες....αρα τι περιμενουν? Τωρα τα f2g & CU πρεπει να απαντησουν στο WU.

Link to comment
Share on other sites

Το 1 λεπτό το λεπτό που υπάρχει στην Cosmocarta είναι για όλους τους αριθμούς Cosmote?Δηλαδή και What's up και Συμβόλαια και όλα;
Link to comment
Share on other sites

Το 1 λεπτό το λεπτό που υπάρχει στην Cosmocarta είναι για όλους τους αριθμούς Cosmote?Δηλαδή και What's up και Συμβόλαια και όλα;

 

Είναι για όλα τα νούμερα cosmote (συμβόλαια-cosmoκάρτα-whatsup).

Link to comment
Share on other sites

Είναι για όλα τα νούμερα cosmote (συμβόλαια-cosmoκάρτα-whatsup).

 

Οκ,καλό αυτό.Έχω ένα δύο άτομα με τα οποία θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω και αφού έχω ήδη έναν αριθμό What's Up που δεν χρησιμοποιώ πια λέω να το γυρίσω σε Cosmocarta μιας και δεν χρειάζεται και κάθε μήνα ανανέωση.Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα χάσει πολύ κόσμο λόγω του 3ευρου που νταβατζίδικα επιβάλει σε κάτι που οι αλλοι δίνουν δωρεάν και με το παραπάνω.

 

Είναι εντελώς ανακριβές να βαφτίζεται δωρέαν το στάνταρ πάγιο 10 ευρώ το μήνα.

 

Δεν ακυρώνω ότι οι προσφορές των άλλων εταιριών είναι καλές, αλλά μόνο δωρεάν δεν είναι. Σε τελική οι εταιρίες αυτές κερδισμένες βγαίνουν γιατί βρέξει χιονίσει το 10ευρω θα στο παίρνουν κάθε μήνα κι από κει και πέρα δικό σου θέμα το αν και πώς θα το ξοδέψεις. Πραγματικά μεγαλοφυής όποιος το σκέφτηκε.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ! αλλα στο σαιτ του whats up δεν λεει τιποτα για τον αριθμο που μπορεις να το ενεργοποιεις.

 

στέλνεις μήνυμα: 1500 στο 1313

 

ρε παιδιά....παίρνω την εξυπηρέτηση πελατών στο 1313 για καρτοκινητή για να ρωτήσω διάφορες απορίες που έχω........και ότι επιλογή και να πατήσεις το μόνο που σου βγάζει είναι κάποια ηχογραφημένα μηνύματα και κανένα αντιπρόσωπο της εταιρείας????

που στο καλό παίρνω για να μιλήσω με φυσικό πρόσωπο?

πάτησε επιλογή επιλογή 9

 

Το 1 λεπτό το λεπτό που υπάρχει στην Cosmocarta είναι για όλους τους αριθμούς Cosmote?Δηλαδή και What's up και Συμβόλαια και όλα;

ναι,για 2 αριθμούς από συμβόλαιο cοsmοte,whats up και κοσμοκαρτα

Edited by Petros the Great
ΣΥΝΕΝΩΣΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς ανακριβές να βαφτίζεται δωρέαν το στάνταρ πάγιο 10 ευρώ το μήνα.

 

Δεν ακυρώνω ότι οι προσφορές των άλλων εταιριών είναι καλές, αλλά μόνο δωρεάν δεν είναι. Σε τελική οι εταιρίες αυτές κερδισμένες βγαίνουν γιατί βρέξει χιονίσει το 10ευρω θα στο παίρνουν κάθε μήνα κι από κει και πέρα δικό σου θέμα το αν και πώς θα το ξοδέψεις. Πραγματικά μεγαλοφυής όποιος το σκέφτηκε.

 

όπως και ανακριβές είναι όλες οι εταιρείες να λένε για ΟΛΕΣ τις προσφορές τους....

π.χ με 5 euro έχεις 500 δωρεάν λεπτά ομιλίας στην καρτοκινητή

ή ότι με με πάγιο 20 ευρώ έχεις δωρεάν 2 ώρες ομιλίας....

ή οτι υπάρχουν πρόγραμματα "απεριόριστων".... το οποίο στην ουσία δεν είναι κανένα μα κανένα απεριόριστο και έχουν ως σκοπό καθαρά την παραπλάνηση.....

Link to comment
Share on other sites

Το 1 λεπτό το λεπτό που υπάρχει στην Cosmocarta είναι για όλους τους αριθμούς Cosmote?Δηλαδή και What's up και Συμβόλαια και όλα;

Για όλα Εκτός από το FROG.

Link to comment
Share on other sites

παίδες το whats up έβγαλε προσφορά 1500 λεπτά και 1500 μηνύματα μόνο με 3 ευρώ!!! Δυστυχώς την cοsmοκάρτα την ξέχασε πάλι(βλέπω να γίνει ότι με F2GΟ ΚΑΙ Β FRΕΕ,που η wind προωθούσε το πρώτο,ξέχασε το δεύτερο και στο τέλος το κατάργησε),πάλι στην απέξω άφησε την κοσμοκαρτα

πως λειτουργει;;

Link to comment
Share on other sites

πως λειτουργει;;

Αποστολή μηνύματος στο 1313 με το λεκτικό 1500

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν αριθμο whats up και ενω και εγω και ο συομιλιτης μου δειχνει οτι εχουμε πολυ καλο σημα συνεχεια μεσα στις κλησεις κανει καποιες διακοπες χωρις να σταματανε μετα απο λιγο. τι μπορει να φταιει?πωσ μπορει να διορθωθει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...