Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αα οκ εγω δεν ειχα οποτε ενεργοποιηθηκε και ισχυει μεχρι 14/3/2010

 

Το καλό είναι ότι για όσους έχουν υπόλοιπο από το 2009 θα βγάλουν το 2010 ΤΖΑΜΠΑ. Βέβαια δεν μπορείς να πείσεις και κανένα να αλλάξει δίκτυο από την παρέα σου διότι το κόστος μεταφοράς σε άλλο δίκτυο είναι δυσανάλογο με το κόστος των 3 ευρώ.

Μπράβο στην cosmote που ξέρει να κρατάει τις παρέες και να μην χωρίζει σπίτια.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς την έσωσε την κατάσταση... Γιατί προσωπικά, εχθές το βράδυ είχα απογοητευτεί!

Όμως πιστεύω πως θα πρέπει πολύ σοβαρά να σκεφτεί να βγάλει και άλλα πακέτα τόσο για ομιλία πρός τα υπόλοιπα κοσμοτε & σταθερά, όσο και για internet (μιλάω για καθαρό internet και όχι wap).

Προς Θεού, δε ζητάω να τα βάλει όλα μέσα με 3 ευρώ, αλλά τουλάχιστον ας δίνει την δυνατότητα σε αυτούς που θέλουν να τα χρησιμοποιούν με μια λογική χρέωση!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

με αυτη την νεα προσφορα βλεπω παλι κερδισμενη την cosmote.....γιατι οσο να ναι αλλο να βαζεις 5ευρω και να χρεωνεσαι 3 για 1500λεπτα+μνμ κ αλλο να βαζεις 10...ασχετα που τα χεις τζαμπα....!
Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε αυτή η απάντηση της κοσμοτέ γιατί είναι μέσα στο νόημα της καρτοκινητής. Το νόημα της καρτοκινητής είναι, βάζω κάρτα όποτε θέλω, όσα θέλω κι αν θέλω αγοράζω κάποιο πακέτο με δωρεάν χρόνο/sms.

 

Δε θέλω να πω ότι οι προσφορές unlimited των άλλων εταιριών δεν είναι καλές, πολύ ενδιαφέρουσες τις βρήκα εξαρχής, αλλά επί της ουσίας σε υποχρεώνουν να πληρώνεις "πάγιο" 10 ευρώ το μήνα, το οποίο είναι κοντά στη λογική των συμβολαίων.

 

Όπως και να χει εμένα που δεν ξοδεύω πολλά σε κάρτες με συμφέρει η πρόταση της κοσμοτέ πολύ περισσότερο :)

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε αυτή η απάντηση της κοσμοτέ γιατί είναι μέσα στο νόημα της καρτοκινητής. Το νόημα της καρτοκινητής είναι, βάζω κάρτα όποτε θέλω, όσα θέλω κι αν θέλω αγοράζω κάποιο πακέτο με δωρεάν χρόνο/sms.

 

Δε θέλω να πω ότι οι προσφορές unlimited των άλλων εταιριών δεν είναι καλές, πολύ ενδιαφέρουσες τις βρήκα εξαρχής, αλλά επί της ουσίας σε υποχρεώνουν να πληρώνεις "πάγιο" 10 ευρώ το μήνα, το οποίο είναι κοντά στη λογική των συμβολαίων.

 

Όπως και να χει εμένα που δεν ξοδεύω πολλά σε κάρτες με συμφέρει η πρόταση της κοσμοτέ πολύ περισσότερο :)

 

Α γεια σου. Μα είναι δυνατόν να σου προσφέρει 70% έκπτωση σε σχέση με πριν και να ζητάς και τον λόγο? Επιπλέον με τα χρήματα που σου περίσεψαν από το 2009 βγάζεις και το 2010 τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω την εννοια του ορου "περισσεψαν χρηματα απο το 2009 και βγαζω τζαμπα το 2010"

πωτς γενεν αυτο;:p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω την εννοια του ορου "περισσεψαν χρηματα απο το 2009 και βγαζω τζαμπα το 2010"

πωτς γενεν αυτο;:p

Γίνεται. Πέρυσι για παράδειγμα η αδελφή μου έβαζε κάρτα των 3 ή 5 ευρώ κάθε μήνα για την προσφορά που υπήρχε. Το αποτέλεσμα ήταν μαζί με τα χρήματα που ήδη είχε να μαζέψει 40 ευρώ. Το 2010 κατανάλωσε 10 ευρώ (2 φορές το call600) και έχει υπόλοιπο 30 ευρώ. Άρα για το 2010 θα έχει χωρίς κανένα κόστος για 10 μήνες 1500+1500 χωρίς καμία υποχρέωση χωρίς τίποτα. Πιστεύω να έγινα κατανοητός.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω την εννοια του ορου "περισσεψαν χρηματα απο το 2009 και βγαζω τζαμπα το 2010"

πωτς γενεν αυτο;:p

 

για αν ισχυε το 2009 επρεπε να κανεις μια ανανεωση 3 ευρω, αν σου ειχε μεινει μεσα καποια υπολοιπο απλα χρεωνεσαι πλεον 3 ευρω το μηνα για 1500+1500, μεχρι να εξαντληθει. Εγω πχ εχω περιπου 50 ευρω μεσα οποτε ολο το 10 δε βαζω ευρω μεσα και εχω και για το 11 χαχαχα

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερει κανεις;Αν κανω ανανεωση χρονου ομιλιας σε καταστημα με 20€ γλιτωνω τον φορο;Εχει δηλαδη και καποιο bonus;
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Πέρυσι για παράδειγμα η αδελφή μου έβαζε κάρτα των 3 ή 5 ευρώ κάθε μήνα για την προσφορά που υπήρχε. Το αποτέλεσμα ήταν μαζί με τα χρήματα που ήδη είχε να μαζέψει 40 ευρώ. Το 2010 κατανάλωσε 10 ευρώ (2 φορές το call600) και έχει υπόλοιπο 30 ευρώ. Άρα για το 2010 θα έχει χωρίς κανένα κόστος για 10 μήνες 1500+1500 χωρίς καμία υποχρέωση χωρίς τίποτα. Πιστεύω να έγινα κατανοητός.

 

για αν ισχυε το 2009 επρεπε να κανεις μια ανανεωση 3 ευρω, αν σου ειχε μεινει μεσα καποια υπολοιπο απλα χρεωνεσαι πλεον 3 ευρω το μηνα για 1500+1500, μεχρι να εξαντληθει. Εγω πχ εχω περιπου 50 ευρω μεσα οποτε ολο το 10 δε βαζω ευρω μεσα και εχω και για το 11 χαχαχα

 

αυτο προφανως θα ηταν εφικτο εαν με τις ανανεωσεις που εκανε καποιος, ΔΕΝ ξοεδευε την υπολοιπη καρτα του προς αλλα δικτυα ή σταθερα.

αλλα ποιος κρατουσε την καρτα του ετσι; σχεδον κανεις. ελαχιστοι.

 

Mηπως ξερει κανεις;Αν κανω ανανεωση χρονου ομιλιας σε καταστημα με 20€ γλιτωνω τον φορο;Εχει δηλαδη και καποιο bonus;

στην cosmote δε γλιτωνεις κανεναν φορο ο,τι ποσο και να βαλεις απο καταστημα τους.

bonus εχεις μονο με την 30€, 3€ επιπλεον.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

στην cosmote δε γλιτωνεις κανεναν φορο ο,τι ποσο και να βαλεις απο καταστημα τους.

bonus εχεις μονο με την 30€, 3€ επιπλεον.

 

Δηλαδη αν αγορασα 30€ καρτα θα εχω 30€ καθαρα με λιγα λογια!Σιγουρο αυτο οτι εχει συν 3€;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν αγορασα 30€ καρτα θα εχω 30€ καθαρα με λιγα λογια!Σιγουρο αυτο οτι εχει συν 3€;

το bonus των 3€ στην 30αρα ισχυει απο ανεκαθεν στην cosmote.

βγαλε απο τα 30€ το 12% και προσθεσε τα 3€.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ στο εξής να γράφεις την άποψη σου αποφεύγοντας χαρακτηρισμούς και εκφράσεις όπως αυτά στο προηγούμενο post σου :!: Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

με αυτη την νεα προσφορα βλεπω παλι κερδισμενη την cosmote.....γιατι οσο να ναι αλλο να βαζεις 5ευρω και να χρεωνεσαι 3 για 1500λεπτα+μνμ κ αλλο να βαζεις 10...ασχετα που τα χεις τζαμπα....!

 

Ναι αλλά με 10 που σου μένουν κιόλας μιλάς με όλα τα κινητά της εταιρίας σου ανεξαρτήτως τύπου κάρτας ή συμβολαίου ενώ στην cosmote με τα 3Ε μιλάς ΜΟΝΟ από watch up σε watch up. Άρα με λίγα λόγια όποιος έχει watch up τον συμφέρει και για τους άλλους είναι αδιάφορο. Όσο για αυτό που αναφέρθηκε ποιο πίσω ότι θα τη βγάλουν τσάμπα με αυτά που έχουν περισσέψει από πέρυσι δεν νομίζω να ισχύει αφού το λογικό είναι να σου αφαιρεί τα 3Ε από την ανανέωση που θα κάνεις και όχι από το υπάρχον υπόλοιπο.

Edited by lefkal
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα πραγματα ειναι απλα.

οποιος εχει και συνδεση ειναι πιο καλο το whats up που θελει μονο 3ε

οποιος ομως δεν εχει και συνδεση μπορει να την βολευτει με το 10αρικο στιν wind η στην vodafone.

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα διεπιστωσα οτι εγινε λαθος ταυτοποιηση στοιχειων στο καρτοκινητο μου.

το προβλημα ομως ειναι οτι την ταυτοποιηση την εκανα στις 28/12/2009 και σημερα το ειδα εντελως τυχαια.

θα υπαρξει καποιο προβλημα αν παω να κανω διορθωση ταυτοποιησης ή πρεπει να κανω εκ νεου ταυτοποιηση ακυρωνοντας την προηγουμενη;:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα διεπιστωσα οτι εγινε λαθος ταυτοποιηση στοιχειων στο καρτοκινητο μου.

το προβλημα ομως ειναι οτι την ταυτοποιηση την εκανα στις 28/12/2009 και σημερα το ειδα εντελως τυχαια.

θα υπαρξει καποιο προβλημα αν παω να κανω διορθωση ταυτοποιησης ή πρεπει να κανω εκ νεου ταυτοποιηση ακυρωνοντας την προηγουμενη;:worry:

 

Αν δεν κανω λαθος στην κοσμοτε δεν υπαρχει δυνατοτητα, προς το παρον, για αλλαγη των στοιχειων στα καρτοκινητα.

Link to comment
Share on other sites

θα παω στο Γερμανο της γειτονιας μου αφου μου απαντησετε στην παρακατω ερωτηση.

πειραζει που την ταυτοποιηση την εκανα σε καταστημα cosmote και τωρα παω στο γερμανο για αλλαγη;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πως και πως να δω τι προσφορά θα δώσει στην Cosmoκάρτα. :rolleyes:

Alany πες μας τι ξέρεις :lol::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πως και πως να δω τι προσφορά θα δώσει στην Cosmoκάρτα. :rolleyes:

Alany πες μας τι ξέρεις :lol::ninja:

 

Kανε λιγο υπομονη μεχρι το... 2011

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πως και πως να δω τι προσφορά θα δώσει στην Cosmoκάρτα. :rolleyes:

Alany πες μας τι ξέρεις :lol::ninja:

 

Μάλλον δε θα δώσει τίποτα.... Εξάλλου μόνο στο whatsup δίνει η cosmote ότι δίνει...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για Whatsup που να δίνει MB για internet;

Ευχαριστώ:)

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το μηνιαίο πάσο για το mywiew το οποίο σου δίνει 40ΜΒ με 4 ευρώ...

Αλλά δεν είναι "καθαρό" ιντερνετ, αλλά wap!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πως και πως να δω τι προσφορά θα δώσει στην Cosmoκάρτα. :rolleyes:

Alany πες μας τι ξέρεις :lol::ninja:

 

Φίλε μου το Call Them All 1500 το ήξερα εδώ και 10 ημέρες. Αν το έλεγα θα έμπαινα σε άλλες διαδικασίες, όπως μπήκα και πέρυσι που ανέφερα την προσφορά για το 2009. Προφανώς η cosmote ήθελε να παρουσιάσει την προσφορά το 3ήμερο των αποκριών για να μην μπορεί ο ανταγωνισμός να απαντήσει άμεσα και να κερδίσει τις εντυπώσεις, κάτι που προσωπικά εμένα δεν με ενδιαφέρει. Τώρα αν αναφέρω όσα ξέρω για αυτά που έρχονται πάλι θα μπω σε διαδικασίες άλλες που όπως προείπα δεν θέλω.

 

Οσονούπω...

Link to comment
Share on other sites

Όσο για αυτό που αναφέρθηκε ποιο πίσω ότι θα τη βγάλουν τσάμπα με αυτά που έχουν περισσέψει από πέρυσι δεν νομίζω να ισχύει αφού το λογικό είναι να σου αφαιρεί τα 3Ε από την ανανέωση που θα κάνεις και όχι από το υπάρχον υπόλοιπο.

 

Και ποιός σου το είπε εσένα αυτό; Δεν είναι σαν την περσινή προσφορά.. Πακέτο είναι. Ακριβώς όπως το PLUS.. Απλά στέλνεις δωρεάν τον μήνυμα 1500 στο 1313 και αγοράζεις με 3 ευρώ 1500' + 1500 sms για ένα μήνα!

 

Καλύτερα να ενημερώνεστε πριν γράψετε ανακρίβειες γιατί υπάρχει κόσμος που βασίζεται σε αυτά που διαβάζει στα forums... Ειδικά σε αυτό το forum!

 

http://www.whatsup.gr/services/call-them-all-1500

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...