Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά αλλα αναφέρει ότι δεν του μεταφέρθηκαν τα λεπτά προς όλους που έτσι και αλλιώς είναι στις βασικές παροχές του diy και δεν έχει να κάνει με τα δώρα

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μαζέψει πολλά τραβά βάλε κάρτα και το πακέτο που έβαζες. Μην περιμένεις από αυτούς. Είχα 15 γιγα που μετά από update μηδενησαν από λάθος του συστήματος τους και αντί να μου τα δώσουν πίσω μου είπαν ότι τα κατανάλωσα σε 1 λεπτά βάσει του συστήματος.
Μάλλον δρομολόγησα τον πύραυλο του elon και δεν το κατάλαβα....

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, magos_88 said:

Καλησπέρα σας.
Εδώ και αρκετό καιρό ενεργοποιώ το πακέτο Combo max με αυτόματη ανανέωση και έχει μαζευτεί ένας σεβαστός αριθμός ΜΒ και λεπτών προς όλους. Την περασμένη εβδομάδα μου ήρθε ένα sms που γράφει "ΣTO WHAT'S UP TIΠOTA ΔEN ΠAEI XAMENO! MΠEΣ ΣTO APP (https://wup.page.link/V9Hh) ΠAPE NEO ΠAKETO COMBO H' DIY ME ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ WHAT'S UP MEXPI 12/10 23:59 KAI TA 1666' ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 9519' ΠPOΣ WHAT'S UP ΘA ΠPOΣTEΘOYN ΣTA ANTIΣTOIXA NEA ME IΣXY ΓIA AKOMA 1 MHNA."
Επειδή έψαξα λίγο το πακέτο diy και είδα ότι με συμφέρει περισσότερο, πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και ρώτησα αν ισχύει αυτό που γράφει το sms, ότι δηλαδή το diy θα ανανεώσει την ημερομηνία λήξης σε όσα έχουν μαζευτεί, και η απάντηση της κοπέλας ήταν "εννοείται". 
Αμέσως, λοιπόν, ενεργοποιώ το πακέτο diy αλλά αν και ανανεώθηκαν όλα τα υπόλοιπα, τα λεπτά προς όλους παρέμειναν με την ίδια ημερομηνία λήξης ενώ προστέθηκαν και άλλα με νέα ημερομηνία λήξης.
Σήμερα κάλεσα πάλι στην εξυπηρέτηση και η απάντηση ήταν "η ενημέρωση που έχουμε είναι ότι τα combo ενημερώνουν τα combo και τα diy μόνο τα diy και είναι άσχετα μεταξύ τους". Διάβασα στην κοπέλα το sms και μου είπε ότι έχω δίκιο αλλά δεν μπορεί να μου απαντήσει, και να τους δώσω λίγο χρόνο να το δουν. Το πρόβλημα είναι ότι τα λεπτά λήγουν αύριο, πώς συνεχίζω; 

Καταρχήν δε ληγουν στις 23.59 τα λεπτά. Τσεκαρισμένο, αγνοήσετο το μήνυμα, τα λεπτά λήγουν την άλλη ήμερα στις 12 το μεσημέρι. Αυτό το μηνυμα το στέλνουν και σε εμενα εδω και μηνες τωρα οτι και καλα ληγουν στις 23.59 της προηγουμενης, ειναι λαθος.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου.

Στην περίπτωση του καρτοκινητου, πως μπορούμε να έχουμε κάποιο statement ή κάτι εν πάση περιπτώσει που να αποδεικνύει ότι ο αριθμός ανήκει σε εμάς;

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, jimteo said:

Την καλησπέρα μου.

Στην περίπτωση του καρτοκινητου, πως μπορούμε να έχουμε κάποιο statement ή κάτι εν πάση περιπτώσει που να αποδεικνύει ότι ο αριθμός ανήκει σε εμάς;

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)
 

Ζητάς βεβαίωση. Σε κατάστημα γίνεται σίγουρα, δεν ξέρω εάν μπορείς και εξ' αποστάσεως.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, minast said:

Ζητάς βεβαίωση. Σε κατάστημα γίνεται σίγουρα, δεν ξέρω εάν μπορείς και εξ' αποστάσεως.

 Μπορεις και απο το chat στην εφαρμογη της Cosmote

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Συγγενής με sim Cosmote και Q (που του έδωσα εγώ για φτηνά data), έχασε, πριν 10-15 μέρες, τη σύνδεση με τα data της Cosmote, δηλαδή ενώ είχε ΜΒ, δεν συνδεόταν το κινητό του, ενώ συνδεόταν με την Q.

Πήγε σε κατάστημα, έβαλαν τη sim σε άλλο κινητό και συνδεόταν κανονικά. Την έβαλα και στο δικό μου και συνδεόταν κανονικά. Άλλαξα τις θέσεις των sim στο κινητό του και πάλι τίποτε.

Πήγε πάλι σε κατάστημα και, κακώς, αντικατέστησε τη sim (πλήρωσε και 8€) χωρίς να αλλάξει η κατάσταση.

Σήμερα μου έστειλε μήνυμα ότι συνδέθηκε και πάλι με τα data της Cosmote!!!

Προφανώς, κάτι συνέβη με την Cosmote. Έχει παρατηρήσει άλλος παρόμοι πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, paanos said:

Όχι, δεν έχει αναφερθεί κάτι. Το APN, το ελέγξατε; 

Όχι, δεν πήγε το μυαλό μου, αλλά δεν πιστεύω να το πείραξε ο ίδιος αφού δεν γνωρίζει αυτές τις ρυθμίσεις.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

H q αν θυμάμαι δουλεύει σε roaming, μήπως στην αλλαγή των σιμ ήταν ενεργό στην κοσμοτε ;

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, cfotis13 said:

H q αν θυμάμαι δουλεύει σε roaming, μήπως στην αλλαγή των σιμ ήταν ενεργό στην κοσμοτε ;

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι, είχαμε βάλει data Cosmote.

Το περίεργο είναι ότι η προηγούμενη sim (πριν την αντικατάστασή της) λειτούργησε κανονικά, τόσο σε κινητό που ΄'εβαλε υπάλληλος του καταστήματος, όσο και στο δικό μου, και γιαυτό του είχα πει ότι δεν φταίει η sim, αλλά πήγε και την αντικατέστησε και επειδή είχε καταλήξει στο ότι έφταιγε το κινητό, έψαχνε να αγοράσει άλλο:

Μέχρι σήμερα, λειτουργούσε με τη sim Q για σύνδεση, και, πριν από λίγο, μου ανακοίνωσε ότι η νέα sim Cosmote συνδέεται κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας σε αυτό το cosmote neo τα 100gb τα δίνει όλα εξαρχής και μπορείς να τα καταναλώσεις όλα σε 1 μήνα π.χ ?


Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα το βάζεις εκεί κάνα μήνα και μετά τέλος δεν αξίζει παραπάνω τρως τα 100 gb και γεια σας χαχα

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ωραίο τρόπο βρήκανε για να διπλασιάσουμε το κόστος. τους δίνω 10 να τους δώσω 20 Για να είμαι ευχαριστημένος Αυτοί έχουν τρελαθεί τελείως

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Jim30 said:

Άρα το βάζεις εκεί κάνα μήνα και μετά τέλος δεν αξίζει παραπάνω τρως τα 100 gb και γεια σας χαχα
 

Πόσο θα έχεις πληρώσει τα 100GB και ποιος θα γελάει;

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά η κοσμοτε (η οποια εχει την μεγαλύτερη χωρητικότητα) θα έπρεπε πρωτη να δωσει μονιμο πακετο απεριοριστου ίντερνετ. Αντι για αυτο, αρχιζει τα αποτυχημενα προμο οπως αυτό. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Πόσο θα έχεις πληρώσει τα 100GB και ποιος θα γελάει;
Νομίζω το ελάχιστο ποσό είναι 20 ευρώ στο cosmote neo βάσει των επιλογών που θα κάνεις δε νομίζω ότι μπορείς να αγοράσεις 100 gb με αυτό το ποσό κάπως αλλιώς ?κάνω λάθος ?

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Jim30 said:

Νομίζω το ελάχιστο ποσό είναι 20 ευρώ στο cosmote neo βάσει των επιλογών που θα κάνεις δε νομίζω ότι μπορείς να αγοράσεις 100 gb με αυτό το ποσό κάπως αλλιώς ?κάνω λάθος ?

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με 10€+30.000 κρυσταλλους αγοράζεις 100gb για 1 μηνα απο το cu big bang.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Με 10€+30.000 κρυσταλλους αγοράζεις 100gb για 1 μηνα απο το cu big bang.
Εννοούσα από cosmote μόνο ! Ωστόσο καλό είναι και αυτό της κόκκινης ομάδας

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 10€+30.000 κρυσταλλους αγοράζεις 100gb για 1 μηνα απο το cu big bang.
Άλλο δίκτυο της vodafone ....άλλο της cosmote ....ότι πληρώσεις έχεις .....το λέω που έχω και τις δύο εταιρείες και τουλάχιστον στην περιοχή μου ....η απόσταση της μίας με την αλλη ειναι έτη φωτός....

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, smetcfu said:

Άλλο δίκτυο της vodafone ....άλλο της cosmote ....ότι πληρώσεις έχεις .....το λέω που έχω και τις δύο εταιρείες και τουλάχιστον στην περιοχή μου ....η απόσταση της μίας με την αλλη ειναι έτη φωτός....

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά το πορτοφόλι αποφασίζει, στον περισσότερο κόσμο τουλάχιστον. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά το πορτοφόλι αποφασίζει, στον περισσότερο κόσμο τουλάχιστον. 
Δεν διαφωνώ!

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.
Έχω Cosmote ONE με υπόλοιπα μέλη της οικογένειας και καιρό τώρα είχα επιλέξει τα 1000' ομιλίας δωρεάν μεταξύ μας.
Αν μπω σήμερα και αλλάξω το "δώρο" σε 1GB για 7 μέρες κάθε μήνα, οι 7 μέρες θα ξεκινήσουν από σήμερα να μετράνε και πλέον θα μπαίνει το 1 GB στις 15 κάθε μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.
Έχω Cosmote ONE με υπόλοιπα μέλη της οικογένειας και καιρό τώρα είχα επιλέξει τα 1000' ομιλίας δωρεάν μεταξύ μας.
Αν μπω σήμερα και αλλάξω το "δώρο" σε 1GB για 7 μέρες κάθε μήνα, οι 7 μέρες θα ξεκινήσουν από σήμερα να μετράνε και πλέον θα μπαίνει το 1 GB στις 15 κάθε μήνα;
Δεν αλλάζεις το δώρο. Τα 1000 λεπτά τα έχεις έτσι κι αλλιώς. Και μια φορά το μήνα δικαιούσαι να ενεργοποιήσεις 1 GB για 7 μέρες . Δεν μπαίνει αυτόματα. Εσύ επιλέγεις πότε και αν.

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...