Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ την εφαρμογή του whatsup την έχω σε κινητό με δύο sim, με πρώτη sim της wind και δεύτερη cosmote και παίζει κανονικά, μάλιστα μόλις χθες πρέπει να ήταν, συνδέθηκα ενώ το κινητό το είχα σε λειτουργία πτήσης με wi-fi, λαμβάνοντας κωδικό σε άλλο κινητό, μιας και η σιμ της cosmote είναι twin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες,

 

στην εφαρμογή του What's up για Android, ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω άλλο αριθμό; Όταν τη τρέχω τότε "ψάχνει" κατευθείαν για το δικό μου αριθμο που βρίσκεται στη συσκευή. Βασικά, έχω ένα 2ο αριθμό σε ένα dumbphone και θέλω περιστασιακά να βλέπω τι πακέτα έχω, να ενεργοποιώ νέα πακέτα αν έχουν λήξει τα προηγούμενα, να ενεργοποιώ κωδικούς reloaded κλπ. Είναι λιγάκι σπαστικό να μπαίνω κάθε λίγο και λιγάκι στην ιστοσελίδα και να ψάχνω τους κωδικούς ενεργοποίησης με sms για το κάθε πακέτο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Λειτουργία πτήσης και ανοιχτό WiFi στη συσκευή που έχεις την εφαρμογή, μπαίνεις στην εφαρμογή, απόρριψη σε κάποιες άδειες που θα σου ζητήσει, μετά θα βάλεις τον αριθμό του What's up που θέλεις, θα σου έρθει ο κωδικός στην συσκευή που έχεις την σιμ, τον βάζεις και τέλος.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

 

στην εφαρμογή του What's up για Android, ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω άλλο αριθμό; Όταν τη τρέχω τότε "ψάχνει" κατευθείαν για το δικό μου αριθμο που βρίσκεται στη συσκευή. Βασικά, έχω ένα 2ο αριθμό σε ένα dumbphone και θέλω περιστασιακά να βλέπω τι πακέτα έχω, να ενεργοποιώ νέα πακέτα αν έχουν λήξει τα προηγούμενα, να ενεργοποιώ κωδικούς reloaded κλπ. Είναι λιγάκι σπαστικό να μπαίνω κάθε λίγο και λιγάκι στην ιστοσελίδα και να ψάχνω τους κωδικούς ενεργοποίησης με sms για το κάθε πακέτο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Τρέχω το generic myCosmote, υποθέτω το ίδιο θα είναι και με το whatsup. Κάνεις login με username/password που έχεις ήδη δημιουργήσει στη σελίδα της cosmote (το cosmoteID). Έτσι παρακολουθώ και βάζω πακετάκια, δώρα κτλ σε 2 άλλα κινητά που δε μπορούν να τρέξουν την εφαρμογή. Για τη δημιουργία του cosmoteID θα σταλεί ένα sms με ένα PIN στον αριθμό του κινητού για να ενεργοποιηθεί το cosmoteID, μόνο αυτό απαιτείται. Μετά χειρίζεσαι κανονικά τις συνδέσεις από το app, η μόνη ταλαιπωρία είναι το logout/login.

Link to comment
Share on other sites

Ειπε οτι θελει να βαζει reloadit (φαντάζομαι ισως και παρε μοιρασε) οποτε το mycosmote δεν του κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να κάνω φορητότητα δύο καρτοκινητά της Cyta σε What' up.

Υπάρχει κάποιο link στο site της Cosmote ή του What' up που αναφέρει κόστος φορητότητας; έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει τίποτα.

Με ενδιαφέρει το link όχι μόνο μια προφορική απάντηση.

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ειπε οτι θελει να βαζει reloadit (φαντάζομαι ισως και παρε μοιρασε) οποτε το mycosmote δεν του κάνει...

 

Aνέφερα ότι δουλεύω το generic και φαντάζομαι ότι υποστηρίζει logout/login και η εφαρμογή whatsup - εκεί πήγαινε το είναι το ίδιο στο "Κάνεις login με username/password που έχεις ήδη δημιουργήσει στη σελίδα της cosmote". Αν δεν υπάρχει logout/login, καλό θα ήταν να το ξέρω προσωπικά.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν κάνει log in με κωδικό η εφαρμογή του what's up. Το αναγνωριστικό είναι ο τηλεφωνικός αριθμός και για επιβεβαίωση στέλνει sms.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Οκ, δε το γνώριζα. Το generic υποστηρίζει και logout/login και κατευθείαν με αριθμό τηλ/pin σε sms για να μην εισάγεις στοιχεία χειροκίνητα. Δε βλέπω λόγο να μην έχει και τις 2 μεθόδους η εφαρμογή whatsup και παραξενεύομαι που λέτε δεν το έχει να πω την αληθεια. Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να κάνω φορητότητα δύο καρτοκινητά της Cyta σε What' up.

Υπάρχει κάποιο link στο site της Cosmote ή του What' up που αναφέρει κόστος φορητότητας; έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει τίποτα.

Με ενδιαφέρει το link όχι μόνο μια προφορική απάντηση.

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων.

 

Link δεν είδα πουθενά, ίσως και να υπάρχει πάντως δεν το είδα.

Εγώ πήγα σ' ένα κατάστημα Γερμανός, έκανα φορητότητα δύο cyta καρτοκινητά και μού κόστισε πέντε ευρώ το ένα.

Οταν μού πρότειναν κάρτα χρόνου ομιλίας δώδεκα ευρώ, τους είπα πως θα βάλω μόνος μου από το ίντερνετ και το δέχτηκαν.

Και καλύτερα που δεν έβαλα γιατί με την ενεργοποίηση έχω χρόνο 120 λεπτά προς όλους για 15 μέρες και 2 gb για μία εβδομάδα.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

 

 

 

στην εφαρμογή του What's up για Android, ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω άλλο αριθμό; Όταν τη τρέχω τότε "ψάχνει" κατευθείαν για το δικό μου αριθμο που βρίσκεται στη συσκευή. Βασικά, έχω ένα 2ο αριθμό σε ένα dumbphone και θέλω περιστασιακά να βλέπω τι πακέτα έχω, να ενεργοποιώ νέα πακέτα αν έχουν λήξει τα προηγούμενα, να ενεργοποιώ κωδικούς reloaded κλπ. Είναι λιγάκι σπαστικό να μπαίνω κάθε λίγο και λιγάκι στην ιστοσελίδα και να ψάχνω τους κωδικούς ενεργοποίησης με sms για το κάθε πακέτο.

 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Βαλε την κοσμοτε εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να ενεργοποιηθεί η προσφορά του άγιου Βαλεντίνου μέσω sms ή μέσω του Cosmote app ή μόνο από το What's Up app;

Τώρα το έβγαλε και στο Cosmote app. Λογικά θα γίνεται και με sms.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

 

στην εφαρμογή του What's up για Android, ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω άλλο αριθμό; Όταν τη τρέχω τότε "ψάχνει" κατευθείαν για το δικό μου αριθμο που βρίσκεται στη συσκευή. Βασικά, έχω ένα 2ο αριθμό σε ένα dumbphone και θέλω περιστασιακά να βλέπω τι πακέτα έχω, να ενεργοποιώ νέα πακέτα αν έχουν λήξει τα προηγούμενα, να ενεργοποιώ κωδικούς reloaded κλπ. Είναι λιγάκι σπαστικό να μπαίνω κάθε λίγο και λιγάκι στην ιστοσελίδα και να ψάχνω τους κωδικούς ενεργοποίησης με sms για το κάθε πακέτο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Βαλε την κοσμοτε εφαρμογη

Συγγνωμη και χωρις παρεξηγηση,δεν ισχυει μονο για σας. Μερικοι απαντατε χωρις να διαβασετε καν τι εχει γραφτει μερικα ποστ παραπισω. Να το πουμε αλλη μια φορα λοιπον. Η εφαρμογη mycosmote δεν δινει δυνατοτητα να κανεις reloadit ή παρε μοιρασε σε αριθμο whatsup. Ως εκ τουτου για τη χρηση που θελει ο φιλος,στο μηνυμα που απαντατε, η εφαρμογη mycosmote δεν κανει.Το reload το κανει μονο η εφαρμογη whatsup.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

παρε μοιρασε μπορει να κανει κι απο τον browser του κινητου του, απο την σελιδα:

http://whatsup.cosmotemyview.gr/dataoffer/?size=&id=&tariffid=

Link to comment
Share on other sites

 

Για το planinum λες; Παταω στο λινκ και με στέλνει στη λίστα με τις ανακοινωσεις

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/150219_anakoinwsh_Kartokiniths.pdf

Αυτό είναι το λινκ. Πλέον 2 μήνες και για 12€+ ανανεώσεις, καταργείται το 7,5€ πακέτο στο WU και αυξάνεται η χρέωση του SMS στο Frog.

Link to comment
Share on other sites

Το 3ο δεν το καταλαβαινω. Οι ανανεωσεις ειναι ηδη στα 10...απο τα παρακατω που λεει συμπεραινω οτι αναφερεται μαλλον στο easy transfer,και δεν διευκρινιζει αν συνεχιζει να υφισταται μεταφορα απο καρτοκινητο σε καρτοκινητο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η ανακοινωση συνεχιζει να υπαρχει στην σελιδα τους ή την κατεβασανε?

Edited by kmpatra
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Περιμέναμε και άλλες αλλαγές οι οποίες ευτυχώς δεν ανακοινώθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

alany ως εμπειρος ;) τι καταλαβαινεις απο το 3? θα εχουμε easy transfer ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη διόρθωση παιδιά,λάθος copy paste. Την ανακοίνωση σε κάποια σημεία δεν τη λες και σαφή,πάντως αυτό που φαίνεται να προκύπτει είναι ότι κόβεται το 5ευρω easy transfer από καρτοσυμβολαια και το 6ευρω από συμβόλαια. Δε λέει κάτι για τα καρτοκινητα οπότε ας ελπίσουμε να παραμείνει η μεταφορά 2 και 5 ευρώ ως έχει, αν και χλωμό μου φαίνεται,εκτός αν μείνει αλλά σταματήσει να επεκτείνει τη λήξη του υπολοίπου. Τουλάχιστον αυτή τη φορά έβγαλαν και μια ανακοίνωση και δεν πέρασε στα μουλωχτα Edited by cuibono
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε για iphone κανενα app cloning για να εχουμε 2 φορες το whats up?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...