Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το άλλο νούμερο δεν είναι στο Όνομα. Μου

Από το cosmote app μπορείς αν βέβαια έχεις περάσει μέσα το άλλο νούμερο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν εχεις τα στοιχεια του αλλου (ΑΔΤ και μαλλον αφμ ) μπορεις να το περασεις στην εφαρμογη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νομιζω οτι στελνει και μηνυμα στο κινητο για επιβεβαιωση αριθμου

Link to comment
Share on other sites

Αν και μου είχε έρθει SMS -όπως έγραψα προηγουμένως- η προσφορά των 5GB δεν μου εμφανίζονταν στο application.

Έπρεπε να κάνω απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση της εφαρμογής για να εμφανιστεί.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι τα 5GB? υπαρχει τετοια προσφορα?

γιατι εμενα δεν εμφανιζεται????

δεν μου εχει ερθει και sms, και τις προαλες που ειχε παλι 5GB και παλι εμενα οχι.

Μηπως εχει να κανει με το τι δεδομενα εχουμε? μηπως επειδη εχω αρκετα δεν βγαζει αυτοματα?

δεν ειναι γενικη προσφορα αυτη αλλιως θα την ειχε στο site https://www.whatsup.gr/

oπως εχει την αλλη για ΠΣΚ....

οποτε γινεται επιλλεκτικα για καποιον λογο μονο σε μερικα ατομα!

 

Συνήθως αυτές οι πρσωποποιημένες προσφορές έχουν 2 επιλογές: "δεν ενδιαφέρομαι" και "ενεργοποίηση".

 

Μήπως σε κάποια παλαιότερη προσφορά που σου είχε έρθει είχες πατήσει το "δεν ενδιαφέρομαι" και δε σου έρχονται παρόμοιες προσφορές; Γιατί, έτσι όπως το έχουν βάλει είναι εύκολο (από κεκτημένη ταχύτητα) να πατήσει κάποιος το "δεν ενδιαφέρομαι" και όχι το Χ επάνω αριστερά για να φύγει το παράθυρο.

 

ec5729951dfa1258669bcd77040d7b87.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτές οι πρσωποποιημένες προσφορές έχουν 2 επιλογές: "δεν ενδιαφέρομαι" και "ενεργοποίηση".

 

Μήπως σε κάποια παλαιότερη προσφορά που σου είχε έρθει είχες πατήσει το "δεν ενδιαφέρομαι" και δε σου έρχονται παρόμοιες προσφορές; Γιατί, έτσι όπως το έχουν βάλει είναι εύκολο (από κεκτημένη ταχύτητα) να πατήσει κάποιος το "δεν ενδιαφέρομαι" και όχι το Χ επάνω αριστερά για να φύγει το παράθυρο.

 

καλησπέρα, ναι μπορει σε καποια στιγμη να μην ηθελα καποια, αυτό δεν σημαινει ότι θελω ποτε καμια!!!

τωρα πως αλλαζει αυτό? σοβαρα ετσι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου τα βγάζει τα 5GB στην εφαρμογή, προαπαθώντας να τα ενεργοποιήσω, όλο κάτι "χμμμμμμμ, κάτι δεν πήγε καλά, προσπάθησε ξανά αργότερα" μου βγάζει.

Εκτός αν έχει πέσει ξανά η εφαρμογή.

Πώς αλλιώς μπορώ να την ενεργοποιήσω; Γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου τα βγάζει τα 5GB στην εφαρμογή, προαπαθώντας να τα ενεργοποιήσω, όλο κάτι "χμμμμμμμ, κάτι δεν πήγε καλά, προσπάθησε ξανά αργότερα" μου βγάζει.

Εκτός αν έχει πέσει ξανά η εφαρμογή.

Πώς αλλιώς μπορώ να την ενεργοποιήσω; Γνωρίζει κανείς;

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και ξαναπροσπάθησε. Η εφαρμογή σε εμένα λειτουργεί κανονικά πάντως. Δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά με άλλο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και ξαναπροσπάθησε. Η εφαρμογή σε εμένα λειτουργεί κανονικά πάντως. Δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά με άλλο τρόπο.

 

Σ' ευχαριστώ. Έστρωσε τελικά, δεν χρειάστηκε να κάνω εκκαθάριση.

Link to comment
Share on other sites

Μας κοροιδεύουν φουλ εδω... Με μια κάρτα των 10 στην Αγγλια εχεις απεριοριστα λεπτα και SMS και 3GB ιντερνετ. 100 χρόνια πισω σε όλα είμαστε.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μας κοροιδεύουν φουλ εδω... Με μια κάρτα των 10 στην Αγγλια εχεις απεριοριστα λεπτα και SMS και 3GB ιντερνετ. 100 χρόνια πισω σε όλα είμαστε.
εκεί και σε άλλες χώρες δουλεύει ο ανταγωνισμός εκεί δουλεύει η υπεύθυνη αρχή που είναι για αυτό το τομέα

 

 

Εδώ δεν δουλεύει τίποτα τα έχουν κάνει πλακάκια μεταξύ τους και έχουν πρόγραμματα κλώνους ίδια λεπτά ιδέες τιμες

 

 

Εδώ επίτηδες κοιμάται η ΕΕΤΤ για ελάχιστα κάνει επεμβάσεις για τα μάτια του κόσμου

 

Θέλεις και άλλα....

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μας κοροιδεύουν φουλ εδω... Με μια κάρτα των 10 στην Αγγλια εχεις απεριοριστα λεπτα και SMS και 3GB ιντερνετ. 100 χρόνια πισω σε όλα είμαστε.
Και δεν είναι μονο η Αγγλία

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Edited by XP130TD
Εκτός θέματος

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά θα επαναφέρω ένα παλαιότερο θέμα μήπως και μου δώσετε κάποια λύση. Προσπαθώ να κάνω φορητότητα τον αριθμό μου από κάρτα wind σε what's up και δε με εξυπηρετεί ούτε κατάστημα Γερμανός ούτε τηλεφωνικά. Στα καταστήματα μου λένε ότι δεν υπάρχουν κάρτες για τη συγκεκριμένη διαδικασία και στο τηλέφωνο μου λένε ότι δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε τηλεφωνικά αλλά μόνο στα καταστήματα. Γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά θα επαναφέρω ένα παλαιότερο θέμα μήπως και μου δώσετε κάποια λύση. Προσπαθώ να κάνω φορητότητα τον αριθμό μου από κάρτα wind σε what's up και δε με εξυπηρετεί ούτε κατάστημα Γερμανός ούτε τηλεφωνικά. Στα καταστήματα μου λένε ότι δεν υπάρχουν κάρτες για τη συγκεκριμένη διαδικασία και στο τηλέφωνο μου λένε ότι δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε τηλεφωνικά αλλά μόνο στα καταστήματα. Γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω;
Ναι είναι συνηθισμένο φαινόμενο. Έχεις επισκεφτεί κατάστημα Cosmote αντί για Γερμανό;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά θα επαναφέρω ένα παλαιότερο θέμα μήπως και μου δώσετε κάποια λύση. Προσπαθώ να κάνω φορητότητα τον αριθμό μου από κάρτα wind σε what's up και δε με εξυπηρετεί ούτε κατάστημα Γερμανός ούτε τηλεφωνικά. Στα καταστήματα μου λένε ότι δεν υπάρχουν κάρτες για τη συγκεκριμένη διαδικασία και στο τηλέφωνο μου λένε ότι δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε τηλεφωνικά αλλά μόνο στα καταστήματα. Γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω;

 

Καταστημα οτε και αν αρχισουν για καρτες οτι δεν εχουν και δεν προχωραει το αιτημα καταγγελια στην ΕΕΤΤ και γραψε και σε ποιο καταστημα πηγες.

Οταν κοινοποιηθει η καταγγελια στην κοσμοτε,μετα θα σε παιρνουν τηλεφωνα και θα λενε γιατι κανατε καταγγελια κλπ.

Αρχισε και συ οτι θελεις φορητοτητα και οτι καρτες για νεο νουμερο δινετε ενω για φορητοτητα οχι.

Θελουν καταγγελια να κανεις στην εεττ για να στρωσουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και σε κατάστημα cosmote αλλά κι εκεί τα ίδια μου είπαν. Το κατάστημα είναι στη Θεσσαλονίκη στην οδό Λαγκαδά (δε θυμάμαι το νούμερο)
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και σε κατάστημα cosmote αλλά κι εκεί τα ίδια μου είπαν. Το κατάστημα είναι στη Θεσσαλονίκη στην οδό Λαγκαδά (δε θυμάμαι το νούμερο)

 

Λαγκαδα στο υψος του ψυχιατρικου νοσοκομειου ειναι,ξερω.Πανε στο κεντρο στην τσιμισκη μετα την ναυαρινου,εχει οτε καταστημα,απο δεξια .

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πώς νόμιζα ότι ήταν μέχρι σήμερα τα 5/2€ , μπήκα στην εφαρμογή και βλέπω πάπαλα.μέχρι 22/6 έγραφε το μήνυμα τελικά.φτου και πάλι φτου

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από κι άλλα τηλεφωνήματα πέτυχα υπάλληλο που μάλλον δεν είχε ενημερωθεί (:p) και μου έκανε αίτηση φορητότητας. Ελπίζω να μη κολλήσει εκεί το θέμα και δε με πάρουν ποτέ για να μου φέρουν την κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη ημέρα παίρνω πάλι τηλέφωνο στο 13888 πιο πολύ για παράπονα και απειλές.

Και μου λέει η κοπέλα που σήκωσε το τηλέφωνο....."εγώ δεν έχω ενημέρωση για έλλειψη καρτών..... Και άμα θέλετε προωθω από εδώ την αίτηση σας και σας έρχονται οι κάρτες με courier."

Όπως και έγινε τελικά χωρίς κανένα πρόβλημα....

Ότι να ναι παιδιά!!!

Υπόψιν ότι τα 30€ "νταβατζιλικι" για κάθε γραμμή τα πλήρωσα στην κούριερ......

 

Sent from Lenovo P1a42 via Tapatalk

 

 

Τελικά μετά από κι άλλα τηλεφωνήματα πέτυχα υπάλληλο που μάλλον δεν είχε ενημερωθεί (:p) και μου έκανε αίτηση φορητότητας. Ελπίζω να μη κολλήσει εκεί το θέμα και δε με πάρουν ποτέ για να μου φέρουν την κάρτα.

 

Επιτέλους.

Έπεσες και εσύ στην περίπτωση που είχα γράψει σε άλλο φίλο πριν από 2 εβδομάδες.

Τώρα βέβαια θα χρειαστείς υπομονή γιατί θα σου πουν ότι από την ημέρα που θα παραλάβεις τις κάρτες θα χρειαστούν 3-4 εργάσιμες.... Ενώ η πραγματικότητα είναι ότι θα σε καθυστερησουν πολύ παραπάνω.

(Πάνω από 10 εργάσιμες στην περίπτωση μου)

 

Sent from Lenovo P1a42 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

θελω να παρω κατι λεφτα απ τον αριθμο της μανας μου,

εχει μεσα 7 ευρω και πρεπει να της βαλω καρτα σημερα,

καθε τριμηνο της βαζω, οποτε ας πουμε οτι βαζω 15 σημερα

για να της παρω 15+τα 7=22,

ας πουμε οτι παιρνω τα 20, τα παιρνω τμηματικα σε ταληρα και παιρνω καθε φορα και παρε μοιρασε;

μεχρι 4 θυμαμαι ειναι οι μεταφορες:

 

Ο συνδρομητής Καρτοκινητής μπορεί να λάβει έως 4 μεταφορές ανά ημερολογιακό μήνα και να μεταφέρει αντίστοιχα έως 4 μεταφορές ανά ημερολογιακό μήνα.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

θελω να παρω κατι λεφτα απ τον αριθμο της μανας μου,

εχει μεσα 7 ευρω και πρεπει να της βαλω καρτα σημερα,

καθε τριμηνο της βαζω, οποτε ας πουμε οτι βαζω 15 σημερα

για να της παρω 15+τα 7=22,

ας πουμε οτι παιρνω τα 20, τα παιρνω τμηματικα σε ταληρα και παιρνω καθε φορα και παρε μοιρασε;

μεχρι 4 θυμαμαι ειναι οι μεταφορες:

Θα πρέπει να έχεις κάνει στης μάνα σου τον αριθμό ανανέωση 20€ τους τελευταίους 2 μηνες για να μπορέσεις να κάνεις μεταφορά χρημάτων

 

Κατά τα άλλα :

 

c686600695688b8c918e74fae56f9920.jpg

 

 

Αυτό που δεν λέει είναι ότι για κάθε μεταφορά που θα κάνεις θα χρεώνεται στο αριθμό της μάνα σου το ποσό που στέλνεις συν 20 cent

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

ναι, εχει κανει αλλη μια πριν 3 μηνες με 5 ευρω, αρα με μια 15αρα τωρα παω στα 20,

η ερωτηση ειναι αν τα 20 αυτα τα μεταφερω σε ταληρα (4*5) θα παρω (εγω ο παραληπτης),

και ισαριθμα (4) παρε-μοιρασε;

 

εστειλα και στον king πριβε που ειναι ειδικος σ αυτα, αλλα δεν βλεπω να ειναι τριγυρω

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...