Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Παρακαλώ αποφύγετε τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς και τα off topic σχόλια. Τα σχόλια περί άλλων εταιρειών προϊόντα και υπηρεσίες θεωρώ αυτονόητο ότι δε πρέπει να γίνονται, έτσι?

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το πακετο after dark ποσο καιρο υπαρχει;

 

 

<<What’s Up After Dark Γιατί ΤΩΡΑ η νύχτα ζωντανεύει με το νέο What’s Up After Dark: 10GB ή 5000 λεπτά προς What’s Up, για 30 μέρες μόνο με 5 ευρώ, για να τα κάψεις κάθε βράδυ από τις 22:00 μέχρι τις 8:00.

 

Και για τα δύο:

 

Τα ΜΒ/ λεπτά ομιλίας του πακέτου AFTER DARK είναι διαθέσιμα κάθε μέρα από 10 το βράδυ μέχρι 8 το πρωί της επομένης, για 1 μήνα

Μπορείς να ενεργοποιήσεις τα AFTER DARK πακέτα μέσα από το What’s Up Application, What’s Up mobile site, καλώντας 1330 ή στέλνοντας dark1 στο 1330 για το πακέτο με τα 10GB, dark2 στο 1330 για το πακέτο με τα 5.000’ προς WHAT’S UP

To 10GB είναι προσφορά λανσαρίσματος

Τα λεπτά ομιλίας του πακέτου καταναλώνονται με προτεραιότητα σε σχέση με τα λεπτά ομιλίας προς WHAT’S UP που προέρχονται από άλλα χρεώσιμα μηνιαία πακέτα φωνής.

Τα ΜΒ του πακέτου καταναλώνονται με προτεραιότητα σε σχέση με τα ΜΒ που προέρχονται από άλλα χρεώσιμα μηνιαία πακέτα δεδομένων >>

 

πολυ καλυτερο απο το αντιστοιχο του cu για social εως 24 και του free to go διοτι πολυ απλα ειναι για ολους και οχι εως 24 χρονων.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

1gb και 1000' προς WHAT'S up για 2 μέρες με τηλ στο 13555!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω να ανανεωσω 6 μηνες,μπορω να τα παρω;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλυτερο απο το αντιστοιχο του cu για social εως 24 και του free to go διοτι πολυ απλα ειναι για ολους και οχι εως 24 χρονων.

και τα δύο είναι με περιορισμούς

προσωπικά δε με βολεύει κανένα

Link to comment
Share on other sites

και τα δύο είναι με περιορισμούς

προσωπικά δε με βολεύει κανένα

 

εγω που ειμαι κατω απο 24 με βολευει,και θα κανω το under 24.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τον μηδενισμο του υπολοιπου σου αν περασουν 90 ημερες χωρις ανανεωση, ερχεται τωρα και το καινουργιο:

Αν λαβεις ποσο απο αλλο κινητο, δικο σου η τριτου μεσω easy transfer, δεν μπορεις με τη σειρα σου να μεταφερεις ποσο σε αλλο νουμερο!

Νταβατζηλικι κανονικο!

Το πρωτο θεωρω οτι ειναι ενα ειδος υπεξαιρεσης.

Οσο για το δευτερο, προσπαθουν να κανουν κουμαντο πως θα διαχειριστεις τα χρηματα σου.

Δηλαδη αν εχεις 2-3 η περισσοτερα καρτοκινητα στην οικογενεια, απαξ και λαβεις, δεν μπορεις να στειλεις!

 

ΚΟΥΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

 

Μολις πηγα να κανω καταγγελια στο συνηγορο του πολιτη, αλλα θελουν να απευθυνθω πρωτα στην εταιρεια και μετα σ' αυτους.

 

Αφαιρέθηκε κείμενο το οποίο παραβιάζει τις Ο.Π.Χ.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα. Και να μην μπορείς να στείλεις από αυτά που έλαβες, τι σε εμποδίζει να κάνεις παραπάνω από μία μεταφορές από τον αρχικό αριθμό; Έτσι κι αλλιώς κάθε μεταφορά 0,20€ κοστίζει, είτε την κάνεις από το ίδιο νούμερο σε όλα, είτε μπορούσες να μεταφέρεις σε ένα, μετά από αυτό σε άλλο, κ.ο.κ.

 

Όσο για τις 90 ημέρες της λήξης, ότι και να το θεωρεί ο καθένας, δεν μπορεί να κάνει απολύτως τίποτα από τη στιγμή που είναι στους όρους της ανανέωσης, και το γνωρίζει πριν την πραγματοποιήσει. Και πάλι δηλαδή, σοβαρό πρόβλημα δεν είναι για όποιον χρησιμοποιεί το κινητό του, παρά μόνο για αυτόν που έχει ένα νούμερο και το συντηρεί χωρίς να το χρησιμοποιεί. Σε αυτήν την περίπτωση πρέπει να πάρει απόφαση ότι θα του κοστίζει 5€/13 μήνες, σε οποιονδήποτε πάροχο και να είναι.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια κλήση στο 13555 και θα μάθεις

:-p

 

Εκανε ενας φιλος,τα πηρε κανονικα παρολο που δεν βαζει καθε μηνα καρτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την κουβέντα για αναγνώριση κλήσεων στο εξωτερικό, πριν 2-3 μέρες γύρισα απο Ιταλία και είχα αναγνώριση κλήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα....

 

Για να καταλαβεις.

Πρωτον, το χρηματικο ποσο ειναι του καταναλωτη, το οποιο διαθετει στην υπηρεσια προκαταβολικα και θα πρεπει να αποφασιζει ο ιδιος πως θα το καταναλωσει και που θα το μεταφερει.

Δευτερον, εχω καρτοκινητο σε συστημα συναγερμου ακινητου. Καθε 90 ημερες στελνω €5 για να μη μηδενιστει το υπολοιπο. Ευτυχως δεν εχω παραβιαση και ο συναγερμος δεν καταναλωνει. Τα €5, καθε τοσο, μαζευονται αλλα ΤΩΡΑ δεν μπορω πλεον να στειλω απο εκεινο το καρτοκινητο για να μειωσω το υπολοιπο και να καταναλωσω το ποσο σε αλλο κινητο.

 

...δεν μπορεί να κάνει απολύτως τίποτα από τη στιγμή που είναι στους όρους της ανανέωσης, και το γνωρίζει πριν την πραγματοποιήσει....

 

Οι οροι ενος ιδιωτικου συμφωνητικου δεν μπορουν να νομιμοποιουν παρανομη πραξη. Π.Χ. Παιρνεις υπαλληλο και σου υπογραφει οτι συμφωνει να μην του κρατας ΙΚΑ. Εισαι καλυμενος? ΟΧΙ φυσικα. Ετσι, αν ο μηδενισμος του υπολοιπου σου θεωρειται απο τον νομο του κρατους υπεξαιρεση, ειναι υπεξαιρεση.

 

...Σε αυτήν την περίπτωση πρέπει να πάρει απόφαση ότι θα του κοστίζει 5€/13 μήνες...

 

Μαλλον 5 χ 4 τριμηνα = €20

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχεις καταλάβει ότι από τη στιγμή της ανανέωσης, δεν έχεις χρήματα πλέον. Έχεις χρόνο ομιλίας, που απλά εκφράζεται σε €. Θα μπορούσε να εκφράζεται σε πόντους, και το κάθε πακέτο να αφαιρεί τέτοιους κλπ, αλλά χρησιμοποιεί τη μονάδα του νομίσματος, απλά για να είναι πιο εύκολα κατανοητό.

 

Δεν πρόκειται λοιπόν για τραπεζικό λογαριασμό που βάζεις χρήματα για να τα κάνεις ότι θέλεις. Για αυτό και είναι άσχετο αυτό που γράφεις περί νομιμότητας. Η υπηρεσία που αγοράζεις όταν κάνεις ανανέωση έχει συγκεκριμένους όρους, ένας από τους οποίους είναι η ημερομηνία λήξης, μετά από 90 ημέρες. Αν δεν συμφωνείς, απλά δεν αγοράζεις. Αλλά ούτε πρόκειται για κάποια παρανομία, και φυσικά ούτε για κάποιο είδος υπεξαίρεσης όπως έγραψες.

 

Το πρόβλημα είναι πως έχεις επιλέξει λάθος τρόπο για να κάνεις την δουλειά που θέλεις. Για συναγερμό(που είναι διαφορετικό από ένα νούμερο που δεν χρησιμοποιείται όπου εκεί όντως θέλεις απλά 5€/13 μήνες) βάζεις Cosmote μηδενικό πάγιο, και δεν σε απασχολεί η ανανέωση και η λήξη.

 

Ακόμα και να μην θες το συμβόλαιο του μηδενικού παγίου, μπορείς να κάνεις άλλη πατέντα. Βγάζεις διπλή SIM, την οποία τοποθετείς μία στο συναγερμό και μία σε κάποια παλιά συσκευή. Αντί να βάλεις 5€ το τρίμηνο βάζεις όσα χρειάζεσαι συνολικά για όλα τα καρτοκινητά σου, και πραγματοποιείς τη μεταφορά από τον αριθμό του συναγερμού στα υπόλοιπα.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχεις καταλάβει ...και φυσικά ούτε για κάποιο είδος υπεξαίρεσης όπως έγραψες.

 

Καταλαβαινω οτι προκειται για "ποντους" οπως το λες. Δεν ειμαι δικηγορος και μπορει να ειναι οπως τα λες. Δεν μου φαινεται ομως δικαιος ο μηδενισμος του υπολοιπου. Ειναι χρονος που τον αγορασα. Δεν νομιζω οτι η εταιρια εχει το δικαιωμα να μου τον στερησει εστω και αν ειναι ορος του συμφωνητικου. Θα ρωτησω ομως δικηγορο.

 

Το πρόβλημα είναι πως έχεις επιλέξει λάθος τρόπο για να κάνεις την δουλειά που θέλεις.....

Το μηδενικο παγιο οντως δεν το ηξερα.

...άλλη πατέντα...

Εχω καρτοκινητο στο οποιο οταν ανανεωσω με €10 παιρνω 450 λεπτα προς ολους για 1 μηνα.

1. Μαλλον δεν θα μπορω να κανω τη μεταφορα, αφου μονο μια σιμ ειναι ενεργη τη φορα, και ο συναγερμος δεν ειναι κοντα μου για να παω να κλεισω εκεινο το κινητο.

2. Αν το κανω αυτο απο τον αριθμο του συναγερμου πρωτον δεν θα παρω τα λεπτα στο κινητο που χρησιμοποιω και να τα παρει ο αριθμος του συναγερμου θα ειναι αχρηστα και κριμα.

 

Καποια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Δίκαιο ή όχι, παράνομο δεν είναι. Ευχάριστο και βολικό σίγουρα όχι. Και για εμένα που συντηρώ ένα νούμερο και δίνω 5€ το χρόνο, δεν μου αρέσει που τα χάνω, μιας και προηγουμένως έβαζα το ίδιο ποσό και μαζευόταν. Αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι, δυστυχώς.

 

Για τα δεδομένα τα δικά σου, μάλλον δεν έχεις εναλλακτική από το μηδενικό πάγιο.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε πρόσφατα φορητότητα από άλλο δίκτυο σε What's Up, πόσες μέρες χρειάστηκαν; Εγώ από την Πέμπτη έχω κάνει την αίτηση, την Παρασκευή έλαβα SMS από την Cosmote ότι το αίτημά μου κατατέθηκε και μέχρι τώρα ο αριθμός μου είναι ακόμα στη WIND... Ο υπάλληλος του Γερμανού μου είχε πει, ότι μέχρι τη Δευτέρα θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία. :down:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε πρόσφατα φορητότητα από άλλο δίκτυο σε What's Up, πόσες μέρες χρειάστηκαν; Εγώ από την Πέμπτη έχω κάνει την αίτηση, την Παρασκευή έλαβα SMS από την Cosmote ότι το αίτημά μου κατατέθηκε και μέχρι τώρα ο αριθμός μου είναι ακόμα στη WIND... Ο υπάλληλος του Γερμανού μου είχε πει, ότι μέχρι τη Δευτέρα θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία. :down:

Εμενα εκανε 3 μερες απ οσο θυμαμαι.Μαλλον η Wind καθυστερει και οχι τοσο η Cosmote.Πανε μεχρι μεθαυριο σε ενα καταστημα και ρωτα τους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εκανε 3 μερες απ οσο θυμαμαι.Μαλλον η Wind καθυστερει και οχι τοσο η Cosmote.Πανε μεχρι μεθαυριο σε ενα καταστημα και ρωτα τους.

 

Το "σκέφτονται" αν "πρέπει" να σου κάνουν αντιπροσφορά ... για να μη φύγεις....:lol:

 

Θα'ρθει και εκείνη η ώρα:

Σε όποιον συμβεί 1ος, ας ενημερώσει. Και ορμάμε οι υπόλοιποι.:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, μια ερώτηση. Αν κάνεις ανανέωση 10€ τι δίνει το what's up? 500mb inetrnet?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, μια ερώτηση. Αν κάνεις ανανέωση 10€ τι δίνει το what's up? 500mb inetrnet?

500mb για 30 μέρες και αν κάνεις μέσω χρεωστικης η paypal ακόμα 500mb για 15 μέρες.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

500mb για 30 μέρες και αν κάνεις μέσω χρεωστικης η paypal ακόμα 500mb για 15 μέρες.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Μου φενεται και σε καταστημα αμα κανεις με 10+€ παιρνης 500mb για 15 μερες και αλλα 500mb για ενα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Μου φενεται και σε καταστημα αμα κανεις με 10+€ παιρνης 500mb για 15 μερες και αλλα 500mb για ενα μηνα.

Δεν γνωρίζω στο application πάντως γράφει για ανανεώσεις με χρεωστικη η paypal μόνο για τα 500mb.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Να έφτιαχνε λίγο τα applications στην καρτοκινητή ας πούμε ....

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε πρόσφατα φορητότητα από άλλο δίκτυο σε What's Up, πόσες μέρες χρειάστηκαν; Εγώ από την Πέμπτη έχω κάνει την αίτηση, την Παρασκευή έλαβα SMS από την Cosmote ότι το αίτημά μου κατατέθηκε και μέχρι τώρα ο αριθμός μου είναι ακόμα στη WIND... Ο υπάλληλος του Γερμανού μου είχε πει, ότι μέχρι τη Δευτέρα θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία. :down:

 

Δυο εργασιμες μερες. Σαββατο η αιτηση , Τριτη απογευμα πηγα στο Γερμανο και ολοκληρωθηκε η δουλεια με εκδοση νεας καρτας. Αλλα δεν με ειδοποιησε κανενας , πηγα μονος μου στο Γερμανο ( βεβαια απο την αρχη μου ειχαν πει να παω Τριτη απογευμα) και πηγα.

 

Νομιζω οτι αφου χτες πηρες το SMS αυριο το πρωι να πας στο καταστημα και θα ειναι ολα ενταξει.

 

ΥΓ ολα αυτα που σου λεω πριν 3 βδομαδες ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...