Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί πρώτον έπιανα δουλειά σε μισή ώρα και έπρεπε να έχω τηλέφωνο άμεσα (δεν προλάβαινα να πάω σε άλλο κατάστημα) και δεύτερον δεν με ένοιαζε και πολύ τότε. Δεν είναι θέμα γκρίνιας απλά άνοιξε η συζήτηση από την ερώτηση του παιδιού πιο πριν.

 

(Ρίνα)

 

Ναι οκ δεν ειπα να τρέξεις σε άλλον γερμανο/κοσμοτε εκείνη την ώρα. Πήρες άλλη κάρτα έκανες τη δουλειά σου ΟΚ.

Την άλλη μέρα/βδομάδα/μήνα μου έκανε εντύπωση πως δεν πήγες. Απάντησες όμως "δε σε ενδιέφερε". Δεκτό.

Θα είχε ενδιαφέρον όμως να δούμε αν ισχύει γενικά. That's all.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ δεν ειπα να τρέξεις σε άλλον γερμανο/κοσμοτε εκείνη την ώρα. Πήρες άλλη κάρτα έκανες τη δουλειά σου ΟΚ.

Την άλλη μέρα/βδομάδα/μήνα μου έκανε εντύπωση πως δεν πήγες. Απάντησες όμως "δε σε ενδιέφερε". Δεκτό.

Θα είχε ενδιαφέρον όμως να δούμε αν ισχύει γενικά. That's all.

Ναι δεν με ενδιέφερε και πολύ να το ψάξω αργότερα. Γι αυτό και δεν πήγα.

Ας μας πει κάποιος άλλος αν του τύχει κάτι παρόμοιο.

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Η σωστη διαδικασια ειναι αυτη νομιζω,την sim δεν πρεπει να την δωσουν κατα την αιτηση,αλλα κατα την ενεργοποιηση μετα την εγκριση της φορητοτητας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/telec/apofaseis_eett/kanonistikes_apofaseis_eett/AP696-115-11.7.2013.pdf

σελιδα 12, αρθρο 7.1.δ

 

 

Θα πληρώσεις και 5 ευρω για την sim ή δεν το διευκρινησε?

Οκ πασο αφου ειναι ετσι αλλα για καποιο λογο μου φαινεται παραλογο.

Ναι την καρτα την χρεωνομαι 5 ευρω.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη και 6-7-8 ???δεν πρεπει να ειναι στρογγυλό εε??ευχαριστω για την απαντηση

 

Σε κατάστημα Γερμανός μπορείς να βάλεις ότι ποσό θέλεις και με δεκαδικά π.χ 5,21 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση της εφαρμογής του whatsup δεν μου έχει έρθει ακόμα... αν κρίνω από τα μηνύματα στο playstore πρέπει να βγαίνουν συνεχώς αναβαθμίσεις τις τελευταίες μέρες. Παρ'ολα αυτά στην ημερομηνία έκδοσης του playstore στο κινητό βλέπω ακόμα 14/12/16.Ενω αν μπω από το κομπιούτερ βλέπω την τελευταία... Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση της εφαρμογής του whatsup δεν μου έχει έρθει ακόμα... αν κρίνω από τα μηνύματα στο playstore πρέπει να βγαίνουν συνεχώς αναβαθμίσεις τις τελευταίες μέρες. Παρ'ολα αυτά στην ημερομηνία έκδοσης του playstore στο κινητό βλέπω ακόμα 14/12/17.Ενω αν μπω από το κομπιούτερ βλέπω την τελευταία...

Ούτε σε μένα δεν ήρθε η καινούργια

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση της εφαρμογής του whatsup δεν μου έχει έρθει ακόμα... αν κρίνω από τα μηνύματα στο playstore πρέπει να βγαίνουν συνεχώς αναβαθμίσεις τις τελευταίες μέρες. Παρ'ολα αυτά στην ημερομηνία έκδοσης του playstore στο κινητό βλέπω ακόμα 14/12/17.Ενω αν μπω από το κομπιούτερ βλέπω την τελευταία...

 

Μπορεις να περασεις απο το pc τη τελευταια που βλεπεις στο κινητο.

Αμα εχεις συνδεδεμενο το Gmail σου μπορεις να κανεις εγκατασταση και θα σου βγαλει τα κινητα στα οποια εχεις βαλει το gmail σου,διαλεγεις τη συσκευη σου και μετα κατεβαινει απο το κινητο η ενημερωση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι αυτό αλλά φαίνεται σαν να είναι ενημερωμένη στο κινητό δεν με αφήνει να το επιλεξω...δεν ξέρω αν το πρόβλημα οφείλεται στο οτι δεν εχει αλλάξει ο αριθμός της έκδοσης. Παρότι φαίνεται να έχει ενημερωθεί προχτες,ο αριθμός έκδοσης έχει μείνει ο ίδιος με του Δεκεμβρίου.
Link to comment
Share on other sites

Για να μας πει και ο ίδιος (δε χρειάζεται υπεράσπιση, νομίζω):

Πού (αν όχι εδώ) ειπώθηκε ότι από την εξυπηρέτηση της πράσινης χάνουν αρχεία;

 

Αν αναφέρεται σε άλλη εταιρία, όπου στο μειλ του κάθε ξεχωριστά υπαλλήλου στέλνονται τα "ευαίσθητα" δεδομένα, να μας το πει: Σε ποιά εταιρία αναφέρεται;

Εδώ για την πράσινη; {Στο μειλ κάθε ξεχωριστά υπαλλήλου};

 

Πού να αναφέρομαι βρε άνθρωπε; στο νήμα της Cosmote γράφω, σε αυτήν θα αναφέρομαι. Συνέβη αυτό και η εκπρόσωπος έδωσε αυτήν την απάντηση. Απλό και κατανοητό, χωρίς ένα σωρό σημεία στίξης

Link to comment
Share on other sites

Πού να αναφέρομαι βρε άνθρωπε; στο νήμα της Cosmote γράφω, σε αυτήν θα αναφέρομαι. Συνέβη αυτό και η εκπρόσωπος έδωσε αυτήν την απάντηση. Απλό και κατανοητό, χωρίς ένα σωρό σημεία στίξης

 

Χάνουν "χαρτιά" και στην πράσινη;

Πού τα στέλνει ο κόσμος; Στα μεϊλ των υπαλλήλων της; Και εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω. Το ότι δόθηκε ως απάντηση από την εκπρόσωπο δεν σημαίνει ότι υφίσταται. Απλά έτυχε 2-3 φορές που έχω υπόψη μου, παρά το μήνυμα επιτυχούς αποστολής. Αυτό.

 

Σε άλλη εταιρεία πάντως, δεν γνωρίζω αν γίνεται να στείλεις χαρτιά. Ξέρω ότι πας σε κατάστημα και σου ενεργοποιούν το φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω. Το ότι δόθηκε ως απάντηση από την εκπρόσωπο δεν σημαίνει ότι υφίσταται. Απλά έτυχε 2-3 φορές που έχω υπόψη μου, παρά το μήνυμα επιτυχούς αποστολής. Αυτό.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7132290#post7132290

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν ισχύει αυτό και σίγουρα δεν ίσχυε μέχρι πριν λίγο καιρό. Αν το άλλαξαν πλέον, δεν γνωρίζω
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν ισχύει αυτό και σίγουρα δεν ίσχυε μέχρι πριν λίγο καιρό. Αν το άλλαξαν πλέον, δεν γνωρίζω

 

https://www.whatsup.gr/student

 

http://i63.tinypic.com/33ax5i8.jpg

 

youth.gr@vodafone.com

χχχχχχχ@vodafone.com

 

Τί σχέση έχουν; Για να στέλνεις ταυτότητα + πάσο;

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία για την κοσμοτε ειναι συγκεκριμένη. Ανεβαζεις ταυτότητα και πάσο στη σελιδα που εβαλες.Προχτες τα λέγαμε και ο ίδιος που το έγραψε το επιβεβαιωσε οτι σε κάποια περίπτωση στην κοσμοτε χαθηκαν χαρτιά σύμφωνα με το cc.Προφανώς ανέβηκαν τα χαρτιά από την εν λόγω σελίδα.Στην κοσμοτέ αυτή είναι η διαδικασία. Τι μπλέκουμε με το τι κανει η Vodafone δεν καταλαβαίνω. Και στις 2 περιπτώσεις ηλεκτρονική υποβολή υπάρχει αν το θες έτσι,και κάποιος τα παραλαμβάνει πιθανόν με email έμμεσα ή άμεσα. Και με ενα λανθασμένο χειρισμό τα χάνει. Τι ψάχνουμε δεν έχω καταλάβει.
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία για την κοσμοτε ειναι συγκεκριμένη. Ανεβαζεις ταυτότητα και πάσο στη σελιδα που εβαλες.Προχτες τα λέγαμε και ο ίδιος που το έγραψε το επιβεβαιωσε οτι σε κάποια περίπτωση στην κοσμοτε χαθηκαν χαρτιά σύμφωνα με το cc.Προφανώς ανέβηκαν τα χαρτιά από την εν λόγω σελίδα.Στην κοσμοτέ αυτή είναι η διαδικασία. Τι μπλέκουμε με το τι κανει η Vodafone δεν καταλαβαίνω. Και στις 2 περιπτώσεις ηλεκτρονική υποβολή υπάρχει αν το θες έτσι,και κάποιος τα παραλαμβάνει πιθανόν με email έμμεσα ή άμεσα. Και με ενα λανθασμένο χειρισμό τα χάνει. Τι ψάχνουμε δεν έχω καταλάβει.

 

Το "χάνονται" μπορεί να συμβεί σε όλες....λοιπόν: ΟΚ.

 

Αρκεί να μην είναι το σύνηθες.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ηλεκτρονικά μπορείς να πραγματοποιήσεις εγγραφή πλέον; Σε κατάστημα όπως παλαιότερα δεν γίνεται;

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν γινόταν πριν θα γίνεται και τώρα δεν είδα κάποια ανακοίνωση για αλλαγή. Έγραψα πριν περί της συγκεκριμένης (ηλεκτρονικής) διαδικασίας οτι γίνεται μέσω φόρμας και όχι μέσω email. Ίσως σε αυτό έγινε παρανόηση,δεν είναι ο μόνος τρόπος απόκτησης του φοιτητικού ο ηλεκτρονικός.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ηλεκτρονικά μπορείς να πραγματοποιήσεις εγγραφή πλέον; Σε κατάστημα όπως παλαιότερα δεν γίνεται;

 

Sent from my Moto X Play

 

Υποτίθεται ότι και σε κατάστημα Cosmote να πας, και αυτοί στέλνουν τα στοιχεία σου μέσω της online φόρμας

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει λογαριασμό My Cosmote και να δηλώσει νούμερο what's up; Έχω κάνει λογαριασμό εδώ και 2-3 χρόνια και έχω δηλώσει κανονικότατα ένα 2ο νούμερο Cosmoκάρτα που έχω, αλλά όταν πάω να συνδέσω και τον What's Up τρώω σφάλμα.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει λογαριασμό My Cosmote και να δηλώσει νούμερο what's up; Έχω κάνει λογαριασμό εδώ και 2-3 χρόνια και έχω δηλώσει κανονικότατα ένα 2ο νούμερο Cosmoκάρτα που έχω, αλλά όταν πάω να συνδέσω και τον What's Up τρώω σφάλμα.

Ναι κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Μήπως κάνεις κάτι λάθος και δεν το έχεις προσέξει;

Είναι στο όνομά σου το νούμερο;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...