Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον με πηρε η Cosmote με αντιπροταση. 22 Ευρω το καθε νουμερο στο Απεριοριστα 65. Ευγενικα τους ειπα οχι. Οταν με ρωτησε γιατι αφου η προταση ειναι καλυτερη απαντησα οτι ειμαι συνδρομητης 10+ χρονια και οταν τους ζητησα μια προσφορα μου εδιναν 3-4 Ευρω τον μηνα. Αφου πηρα μια καλυτερη προσφορα τωρα με θυμουνται να μου δωσουν την καλη προσφορα τους (40+ Ευρω κατω). Δεν προκειται να επιβραβευσω την πολιτικη αυτη και να γυρισω παλι σε εσας. Για αυτο με χασατε και απο πελατη σας. Μετα δεν ειχε να μου πει κατι.

 

Αυτα για να γνωριζετε οταν σας λενε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι καλυτερο. 22 Ευρω τελικη (ΦΠΑ + Τελη) το Απεριοριστα 65 που κανει 65 Ευρω χωρις τελη.

 

Νομίζω ότι μπορούσες να ζητήσεις στα 18€. Έχω γνωστό που το έχει.

Πάντως να ξέρεις ότι η πίκρα σου σου κοστίζει 3,70€ τον μήνα.

Αν παζαρευες θα είχες κέρδος 5€ τον μήνα. Ακόμα δεν είναι αργά να αλλάξεις γνώμη. Μάλλον θα σε ξανακαλεσουν και να δεχτείς στα 18. Αν το είχες μεθοδεύσει σωστά θα είχες όφελος από καιρό πριν.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει πάντως κάποιος που έχει υπόλοιπο από επιδότηση να μας το πει γιατί εγώ που πήρα πριν τηλ την εξυπηρέτηση μου είπαν ότι δε γίνεται. Με κοροϊδεύουν?

Τι θες να σου πουνε.Ετσι μου λεγανε και εμενα πριν 3 χρονια και μετα από φασαρίες και απειλη για καταγγελια στην ΕΕΤΤ κανανε πισω και δεν πληρωσα τιποτα.Μην μασας Η αλαγη των ορων του συμβολαιου συνεπάγεται αμμεση καταγγελια αζημίως.Τα περι εξαιρεσεων είναι κουραφεξαλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορούσες να ζητήσεις στα 18€. Έχω γνωστό που το έχει.

Πάντως να ξέρεις ότι η πίκρα σου σου κοστίζει 3,70€ τον μήνα.

Αν παζαρευες θα είχες κέρδος 5€ τον μήνα. Ακόμα δεν είναι αργά να αλλάξεις γνώμη. Μάλλον θα σε ξανακαλεσουν και να δεχτείς στα 18. Αν το είχες μεθοδεύσει σωστά θα είχες όφελος από καιρό πριν.

 

 

Ισως και να μπορουσα εχεις δικιο. Το θεμα ομως δεν ειναι τα 3,7 τον μηνα αλλα η σωστη αντιμετωπιση του πελατη. Με το να γυρισω στην Cosmote τους επιβραβευω αυτην την συμπεριφορα η οποια ειναι δεν κανω σε κανενα καλη προσφορα και αν φτασει σε σημειο να θελει να φυγει τοτε θα του κανω τη προσφορα. Με αυτην τη κινηση μου προσπαθω να δειξω οτι εφοσον δεν με καλυπτεις θα φυγω απο εσενα μηπως καταλαβεις οτι πρεπει να κανεις καλυτερες προσφορες σε ολους.

Ισως ειμαι λαθος και θελω να ζω σε εναν ιδανικο κοσμο αλλα πιστευω οτι αν δεν κανεις εσυ (εγω) την διαφορα σε οτιδηποτε δεν προκειται να γινει τιποτα ποτε.

 

 

ΥΓ: Μια ερωτηση σε εσενα pavlitakis1 που μπορει να το ξερεις. Μου ειπε η κοπελα απο την Cosmote οτι οταν φυγω ο πρωτος λογαριασμος της Vodafone δεν θα ειναι 25,70 αλλα ολοκληρος δηλαδη 65 Ευρω. Κατι θυμαμαι οτι ειχε γινει αυτο στην αρχη με τις προσφορες αλλα μετα εγιναν καταγγελιες και σταματησε. Αν γινει σε εμενα τι μπορω να κανω;

Edited by trod

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ισως και να μπορουσα εχεις δικιο. Το θεμα ομως δεν ειναι τα 3,7 τον μηνα αλλα η σωστη αντιμετωπιση του πελατη. Με το να γυρισω στην Cosmote τους επιβραβευω αυτην την συμπεριφορα η οποια ειναι δεν κανω σε κανενα καλη προσφορα και αν φτασει σε σημειο να θελει να φυγει τοτε θα του κανω τη προσφορα. Με αυτην τη κινηση μου προσπαθω να δειξω οτι εφοσον δεν με καλυπτεις θα φυγω απο εσενα μηπως καταλαβεις οτι πρεπει να κανεις καλυτερες προσφορες σε ολους.

Ισως ειμαι λαθος και θελω να ζω σε εναν ιδανικο κοσμο αλλα πιστευω οτι αν δεν κανεις εσυ (εγω) την διαφορα σε οτιδηποτε δεν προκειται να γινει τιποτα ποτε.

 

 

ΥΓ: Μια ερωτηση σε εσενα pavlitakis1 που μπορει να το ξερεις. Μου ειπε η κοπελα απο την Cosmote οτι οταν φυγω ο πρωτος λογαριασμος της Vodafone δεν θα ειναι 25,70 αλλα ολοκληρος δηλαδη 65 Ευρω. Κατι θυμαμαι οτι ειχε γινει αυτο στην αρχη με τις προσφορες αλλα μετα εγιναν καταγγελιες και σταματησε. Αν γινει σε εμενα τι μπορω να κανω;

Ο πρώτος θα είναι διπλάσιος γιατί θα περιέχει πάγιο σχεδόν δύο μηνών - του πρώτου μέχρι την έκδοση και προπληρωμή του δεύτερου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ρωτήσω και εγω γιατι έχω σκοπό να μεταφέρω οικογενειακό πακέτο σε Vodafone για μια καλη προσφορά απο cosmote θα ήθελα να ρωτήσω πως ακριβως πήρατε την προσφορά απο voda? γιατι πήγα σε μαγαζί και δεν μου έκαναν τέτοιες τρελές προσφορές πχ 22€ το απεριοριστα 65 ..μου είπαν ´´οτι λέει στο φυλλαδιό´´ ..πρέπει να πάρουμε τηλέφωνο στη Vodafone ?πως θα πάρω μια πολυ καλη προσφορα απο Vodafone ώστε να υπογράψω τα συμβόλαια και να δω τι θα κάνω απο τυχόν προσφορά cosmote ?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ρωτήσω και εγω γιατι έχω σκοπό να μεταφέρω οικογενειακό πακέτο σε Vodafone για μια καλη προσφορά απο cosmote θα ήθελα να ρωτήσω πως ακριβως πήρατε την προσφορά απο voda? γιατι πήγα σε μαγαζί και δεν μου έκαναν τέτοιες τρελές προσφορές πχ 22€ το απεριοριστα 65 ..μου είπαν ´´οτι λέει στο φυλλαδιό´´ ..πρέπει να πάρουμε τηλέφωνο στη Vodafone ?πως θα πάρω μια πολυ καλη προσφορα απο Vodafone ώστε να υπογράψω τα συμβόλαια και να δω τι θα κάνω απο τυχόν προσφορά cosmote ?

 

Μπαχαλο φιλε αλλα καταστηματα λενε αλλα δεν λενε... αλλα λενε 22.50 αλλα 27 αλλα 30 ευρω και κατι για τα προγραμματα red1 και απεριοριστα 65 αντιστοιχα.Τα ιδια γινεται και απο την βονταφον.Αλλοι κανουνε φορητοτητα και τους τρελαινουν τις αντιπροσφορες σε αλλους τιποτα και τους αναγκαζουν σε φορητοτητα.

Ακρη δεν εχω βρει και γω.Περιμενω απλα υπομονετικα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με πηρε η Cosmote με αντιπροταση. 22 Ευρω το καθε νουμερο στο Απεριοριστα 65. Ευγενικα τους ειπα οχι. Οταν με ρωτησε γιατι αφου η προταση ειναι καλυτερη απαντησα οτι ειμαι συνδρομητης 10+ χρονια και οταν τους ζητησα μια προσφορα μου εδιναν 3-4 Ευρω τον μηνα. Αφου πηρα μια καλυτερη προσφορα τωρα με θυμουνται να μου δωσουν την καλη προσφορα τους (40+ Ευρω κατω). Δεν προκειται να επιβραβευσω την πολιτικη αυτη και να γυρισω παλι σε εσας. Για αυτο με χασατε και απο πελατη σας. Μετα δεν ειχε να μου πει κατι.

 

Αυτα για να γνωριζετε οταν σας λενε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι καλυτερο. 22 Ευρω τελικη (ΦΠΑ + Τελη) το Απεριοριστα 65 που κανει 65 Ευρω χωρις τελη.

 

Πολύ σωστή αντιμετώπιση φίλε μου! Και εγω ειμαι 13 χρόνια στην cosmote και θα τους αντιμετωπίσω ακριβώς με τον ιδιο τροπο!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου θυμίσετε τη διαδικασία για ενεργοποίηση 4G στην cosmote? Από την εφαρμογή δε με αφήνει, θέλει να ενεργοποιήσω πρώτα πρόσθετο πρόγραμμα δεδομένων, ενώ έχω στο συμβόλαιο μου.
Link to comment
Share on other sites

Ισως και να μπορουσα εχεις δικιο. Το θεμα ομως δεν ειναι τα 3,7 τον μηνα αλλα η σωστη αντιμετωπιση του πελατη. Με το να γυρισω στην Cosmote τους επιβραβευω αυτην την συμπεριφορα η οποια ειναι δεν κανω σε κανενα καλη προσφορα και αν φτασει σε σημειο να θελει να φυγει τοτε θα του κανω τη προσφορα. Με αυτην τη κινηση μου προσπαθω να δειξω οτι εφοσον δεν με καλυπτεις θα φυγω απο εσενα μηπως καταλαβεις οτι πρεπει να κανεις καλυτερες προσφορες σε ολους.

Ισως ειμαι λαθος και θελω να ζω σε εναν ιδανικο κοσμο αλλα πιστευω οτι αν δεν κανεις εσυ (εγω) την διαφορα σε οτιδηποτε δεν προκειται να γινει τιποτα ποτε.

 

 

ΥΓ: Μια ερωτηση σε εσενα pavlitakis1 που μπορει να το ξερεις. Μου ειπε η κοπελα απο την Cosmote οτι οταν φυγω ο πρωτος λογαριασμος της Vodafone δεν θα ειναι 25,70 αλλα ολοκληρος δηλαδη 65 Ευρω. Κατι θυμαμαι οτι ειχε γινει αυτο στην αρχη με τις προσφορες αλλα μετα εγιναν καταγγελιες και σταματησε. Αν γινει σε εμενα τι μπορω να κανω;

 

ειναι το υπολοιπο του τρεχοντος μηνα + το παγιο του επομενου μηνα που προπληρωνεις.

 

 

παντως εγω με τα 22ε θα ημουν ευχαριστημενος.μια τετοια προσφορα ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Μια ερωτηση σε εσενα pavlitakis1 που μπορει να το ξερεις. Μου ειπε η κοπελα απο την Cosmote οτι οταν φυγω ο πρωτος λογαριασμος της Vodafone δεν θα ειναι 25,70 αλλα ολοκληρος δηλαδη 65 Ευρω. Κατι θυμαμαι οτι ειχε γινει αυτο στην αρχη με τις προσφορες αλλα μετα εγιναν καταγγελιες και σταματησε. Αν γινει σε εμενα τι μπορω να κανω;

Κοίταξε να δεις. Έχεις δίκιο και τον νόμο με το μέρος σου. Αυτοί θα σου πουν ότι τους κατέβει για να σε φοβησουν.

Η ουσία είναι να μην φοβηθείς. Κάνε και ένα τηλέφωνο στην ένωση του καταναλωτή για να πάρεις θάρρος.

Οτι κι αν σου πουν μην ακούσεις, εκτός αν σου πουν 10€τον μήνα.

Θα απειλήσουν για δικαστήρια αλλά μην υποχωρήσεις.

Ζήτησε γραπτώς την απαίτηση που έχουν και σαφώς αφού έχεις προπληρωσει το πάγιο δεν οφείλεις τπτ.

Από την άλλη εσύ αποφασίζεις και το πόση διάθεση έχεις, να υπερασπίσεις τα δικαιώματά σου ως καταναλωτής.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με πηρε η Cosmote με αντιπροταση. 22 Ευρω το καθε νουμερο στο Απεριοριστα 65. Ευγενικα τους ειπα οχι. Οταν με ρωτησε γιατι αφου η προταση ειναι καλυτερη απαντησα οτι ειμαι συνδρομητης 10+ χρονια και οταν τους ζητησα μια προσφορα μου εδιναν 3-4 Ευρω τον μηνα. Αφου πηρα μια καλυτερη προσφορα τωρα με θυμουνται να μου δωσουν την καλη προσφορα τους (40+ Ευρω κατω). Δεν προκειται να επιβραβευσω την πολιτικη αυτη και να γυρισω παλι σε εσας. Για αυτο με χασατε και απο πελατη σας. Μετα δεν ειχε να μου πει κατι.

 

Αυτα για να γνωριζετε οταν σας λενε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι καλυτερο. 22 Ευρω τελικη (ΦΠΑ + Τελη) το Απεριοριστα 65 που κανει 65 Ευρω χωρις τελη.

 

Εσένα τουλάχιστον σου έκαναν καλή αντιπρόταση. Εγώ πελάτης 7-8 χρόνια με μίνιμουμ λογαριασμούς 30€ και τα τελευταία 2 χρόνια 35€ το καλύτερο που μου πρότειναν μετά από φορητότητα ήταν κάποιο πακέτο στα 30€ (το οποίο δεν άκουσα καν τι περιλαμβάνει καθώς το μυαλό μου είχε θολώσει με το απεριόριστα65 στα 20-22€ που διάβαζα εδώ μέσα).Αποτέλεσμα να καταλήξω σε wind f2g.Απλά είμαι περίεργος ως προς τον τρόπο που γίνεται η αξιολόγηση του πελάτη για αντιπροσφορά.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

.Αποτέλεσμα να καταλήξω σε wind f2g.Απλά είμαι περίεργος ως προς τον τρόπο που γίνεται η αξιολόγηση του πελάτη για αντιπροσφορά.

Είναι και θέμα τύχης. Σε ποιόν υπάλληλο θα πέσεις. Ποιός θα σε χρεωθεί και προτεραιότητα έχουν οι υψηλοί λογαριασμοί, όπως και το προφίλ του χρήστη. Πόσο συχνά ξεπερνάς το πακέτο κλπ. Έχουν κωδικοποιησει απαντήσεις και αντιδράσεις και αν σε χαρακτηρισουν προσεκτικό που σκέφτεσαι την οικονομία..... αντε γεια. Θέλουν να ξεκαθαρίσουν από πελάτες που ψάχνονται.

Πάντως με τα μισά λεφτά θα βολευτείς στο f2g.

Σε καλό θα σου βγει. :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου θυμίσετε τη διαδικασία για ενεργοποίηση 4G στην cosmote? Από την εφαρμογή δε με αφήνει, θέλει να ενεργοποιήσω πρώτα πρόσθετο πρόγραμμα δεδομένων, ενώ έχω στο συμβόλαιο μου.

 

Για να απαντήσω και στο ερώτημά μου, στέλνεις 4g στο 1333 .

 

Πάντως για να μην περάσει στα ψιλά, υποχρεωτικά και νόμιμα ο πρώτος λογαριασμός είναι υψηλότερος του συμφωνηθέντος, αφού τιμολογείσαι για περίοδο μεγαλύτερη από 1 μήνα.

Απλά πρέπει να προσέξεις να είναι αναλογικά υψηλότερος, πχ για 45 μέρες να πληρώσεις 1.5 φορές το συμφωνηθέν ποσό. Το κόλπο που κάνουν συνληθως είναι να μην περνάνε όλες τις εκπτώσεις για τις πρώτες ημέρες πριν την "κανονική" έναρξη του συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και θέμα τύχης. Σε ποιόν υπάλληλο θα πέσεις. Ποιός θα σε χρεωθεί και προτεραιότητα έχουν οι υψηλοί λογαριασμοί, όπως και το προφίλ του χρήστη. Πόσο συχνά ξεπερνάς το πακέτο κλπ. Έχουν κωδικοποιησει απαντήσεις και αντιδράσεις και αν σε χαρακτηρισουν προσεκτικό που σκέφτεσαι την οικονομία..... αντε γεια. Θέλουν να ξεκαθαρίσουν από πελάτες που ψάχνονται.

Πάντως με τα μισά λεφτά θα βολευτείς στο f2g.

Σε καλό θα σου βγει. :D

 

Αυτα τα λες επειδη γνωριζης κατι παραπανω;

Πως το εννοεις να ξεκαθαριζουν απο πελατες που ψαχνονται;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα λες επειδη γνωριζης κατι παραπανω;

Πως το εννοεις να ξεκαθαριζουν απο πελατες που ψαχνονται;

 

Δεν γνωρίζω από την κοσμοτέ συγκεκριμένα αλλά γνωρίζω από τακτική πωλήσεων. Καλύτερα να έχεις 10 πελάτες και να παίρνεις 10€ από τον καθένα παρα 40 και να παίρνεις 3€ από τον καθένα.

Επίσης είναι καλύτερα να παίρνεις όσο γίνεται περισσότερα από αυτούς που έχεις.

Η κοτε και η βοντα έχουν ένα όνομα φτιάξει, που δεν στοχεύει στην οικονομία.

Αυτό είναι θέμα άλλης εταιρείας.

Είναι αδύνατον να μπουν στη γραμμή της χαμηλής χρέωσης.

Σηκώνει κουβέντα και βγαίνουμε εκτός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω από την κοσμοτέ συγκεκριμένα αλλά γνωρίζω από τακτική πωλήσεων. Καλύτερα να έχεις 10 πελάτες και να παίρνεις 10€ από τον καθένα παρα 40 και να παίρνεις 3€ από τον καθένα.

Επίσης είναι καλύτερα να παίρνεις όσο γίνεται περισσότερα από αυτούς που έχεις.

Η κοτε και η βοντα έχουν ένα όνομα φτιάξει, που δεν στοχεύει στην οικονομία.

Αυτό είναι θέμα άλλης εταιρείας.

Είναι αδύνατον να μπουν στη γραμμή της χαμηλής χρέωσης.

Σηκώνει κουβέντα και βγαίνουμε εκτός.

 

Δεν πιστεύω ότι είναι απόλυτο αυτό που λες, μιας και προκύπτουν κέρδη και από άλλους παράγοντες:

 

- Εισερχόμενες κλήσεις από άλλα δίκτυα.

- "Αναπάντεχες" χρεώσεις (π.χ. 1€ για internet daily pass, roaming παρά την θέληση του χρήστη π.χ. στο Ανατολικό Αιγαίο, αποτυχημένες κλήσεις μικρής διάρκειας με ελάχιστη χρέωση).

- "Χαμένα" χρηματικά ποσά λόγω λήξης του χρόνου ομιλίας και επανενεργοποίησης της καρτοκινητής σύνδεσης.

- Εγγραφή "κατά λάθος" του χρήστη σε υπηρεσίες υψηλής χρέωσης.

- Συνεχείς αυξήσεις σε συμβόλαια & καρτοκινητά (βασικές χρεώσεις & πάγια).

 

... και ο κατάλογος δεν έχει τέλος!:X

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα αυτά σου επιστρέφουν 10 ευρώ και όχι 3 δεν έχεις πρόβλημα , κατα τα άλλα ο Pavlitakis1 εκφράζει απλές αρχές τις οικονομικής. Το ότι σημασία έχει το όφελος και όχι το έσοδο.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κάνω ανανέωση cosmote online (με επιδότηση συσκευής)

α) μου έβγαζε μόνο 18μηνα και 24μηνα συμβολαια. Τέρμα τα 12μηνα ή σε κατάστημα μπορώ και 12μηνο;

β) ομοίως η ελάχιστη παραμονή στο πρόγραμμα είναι 18 και 24 μήνες, δηλαδή σε όλο το διάστημα του συμβολαίου δεν μπορώ να πάω σε χαμηλότερο πρόγραμμα. Τώρα που είχα 18μηνο πάλι, μπορούσα να αλλάξω στον χρόνο. Έχει καταργηθεί αυτό ή δεν το δίνει μέσω internet?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι είναι απόλυτο αυτό που λες, μιας και προκύπτουν κέρδη και από άλλους παράγοντες:

 

- Εισερχόμενες κλήσεις από άλλα δίκτυα.

- "Αναπάντεχες" χρεώσεις (π.χ. 1€ για internet daily pass, roaming παρά την θέληση του χρήστη π.χ. στο Ανατολικό Αιγαίο, αποτυχημένες κλήσεις μικρής διάρκειας με ελάχιστη χρέωση).

- "Χαμένα" χρηματικά ποσά λόγω λήξης του χρόνου ομιλίας και επανενεργοποίησης της καρτοκινητής σύνδεσης.

- Εγγραφή "κατά λάθος" του χρήστη σε υπηρεσίες υψηλής χρέωσης.

- Συνεχείς αυξήσεις σε συμβόλαια & καρτοκινητά (βασικές χρεώσεις & πάγια).

 

... και ο κατάλογος δεν έχει τέλος!:X

 

Όντως αυτά υπάρχουν αλλά σε όλους ανεξαρτήτως συμβολαίων και εταιρειών και δεν ανήκουν στον προγραμματισμό.

Απλώς επιβεβαιώνουν το στρίψιμο των πελατών συμβολαίων, καθ ότι δεν έχουν όριο και ακόμα και αν σταματήσει να πληρώνει κάποιος τα παγια συσσωρεύονται και είναι απαιτητά από δικαστήρια.

Κάποιος ναι μεν χρεώνεται έξτρα αλλά πρέπει και να μην διαμαρτύρεται. Αν αρχίσει και ψάχνεται, γίνεται ανεπιθύμητος.

Link to comment
Share on other sites

προσφατα εκανα αιτηση φορητοτητας προς vodafone για παρω καλυτερη προσφορα απο την cosmote.τελικα μου εκαναν προσφορα 25ε στο απεριοριστα 65 σε οικογενειακο πακετο.πριν ενα χρονο πηρα το απεριοριστο 65 στα 23ε.στην vodafone δεν μου εκαναν καμια εκπτωση..
Link to comment
Share on other sites

προσφατα εκανα αιτηση φορητοτητας προς vodafone για παρω καλυτερη προσφορα απο την cosmote.τελικα μου εκαναν προσφορα 25ε στο απεριοριστα 65 σε οικογενειακο πακετο.πριν ενα χρονο πηρα το απεριοριστο 65 στα 23ε.στην vodafone δεν μου εκαναν καμια εκπτωση..

 

Εμένα το συμβόλαιο μου αργεί ακόμα... Λήγει τον Αύγουστο. Επειδή έχω και εγώ ένα οικογενειακό με 2 αριθμούς συμβολαίου, για να πετύχω αυτήν την τιμή πρέπει ντε και καλά να εκβιάσω με φορητότητα ; Η μπορώ να πάρω τηλ στις ανανεώσεις και να τους ζητήσω να μου πουν την καλύτερη προσφορά για το απεριόριστα 65 που μπορούν να μου κάνουν ;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φορητοτητα και αυριο θα κλαψτω για να μου ριξουν 2ε την τιμη...τετοια ξεφτιλα...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το συμβόλαιο μου αργεί ακόμα... Λήγει τον Αύγουστο. Επειδή έχω και εγώ ένα οικογενειακό με 2 αριθμούς συμβολαίου, για να πετύχω αυτήν την τιμή πρέπει ντε και καλά να εκβιάσω με φορητότητα ; Η μπορώ να πάρω τηλ στις ανανεώσεις και να τους ζητήσω να μου πουν την καλύτερη προσφορά για το απεριόριστα 65 που μπορούν να μου κάνουν ;

Κι εγώ έκανα τον προηγούμενο μήνα οικογενειακό με 2 αριθμούς συμβολαίου. Ο δικός μου λήγει Αύγουστο και ο άλλος έχει.. λήξει από τον Αύγουστο αλλά δεν έχω ανανεώσει μήπως τώρα με τους 2 αριθμούς παίξει κάτι καλύτερο. Και σκεφτόμουν κι εγώ αυτό. Γιατί να μην μπορούμε να συνεννοηθούμε σαν άνθρωποι και να πρέπει να κάνω διαδικασίες φορητότητας. Να μπορεί άραγε να αποφευχθεί; Αλλά σε αυτό μόνο κάποιος που έχει επαφή με το θέμα πιθανόν να μπορεί να βοηθήσει.

Πάντως κάνουν προανανέωση. Μπορείς, δηλαδή, να την αιτηθείς μου είχαν πει σε κάποιο τηλεφώνημα. Δεν ξέρω αν σε τέτοια περίπτωση μπορεί να γίνει κάτι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην ίδια περίπτωση με σενα.τα 2 του οικογενειακου έληξαν αυτόν τον μήνα και το δικό μου λήγει οκτωβριο.σημερα θα ζητήσω να μου κάνουν το συμβόλαιο 24 από 18 δηλαδή συν έξι μηνες.παντως το θέμα με την φορητοτητα πλέον είναι γελειο.μεχρι και sms, μου έστειλε η Cosmote με θέμα αν θέλετε να έχετε καλύτερους όρους στο συμβόλαιο σας επικοινωνηστε με το νούμερα που σας καλεσαμε.τοση γελειοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες είναι πολύ σημαντικό. Δείχνει ότι μπορείς να πετύχεις καλύτερες τιμές από αυτές του καταλόγου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...