Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ποια η διαφορα του smart play απο το cosmote οικογενειακο?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Μήπως δεν πήρες συσκευή, ούτε επέλεξες πίστωση του ποσού επιδότησης όταν ενεργοποίησες τη σύνδεσή σου;

 

Συσκευή πήρα.Το δεύτερο που λες τι είναι;Δεν θυμαμαι να επελεξα κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια η διαφορα του smart play απο το cosmote οικογενειακο?

 

To oτι το smart play θελει ή κινητο ή internet on the go ή at home σε οποιαδηποτε συνδυασμο μεταξύ τους (ανα δυο ή και τρια?

Το οικογενειακο θελει οπωσδηποτε τουλαχιστον 2 προγραμματα συμβολαιου (απο c120 και πανω) για να δημιουργηθει εως και 5. ( τα αλλα 3 μπορει να ειναι οτι να ναι)

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην cosmote μου ειαπν οτι δεν μπορω να μεταφερθω κατεθειαν απο τα εταιρικα προγραμματα στο cosmote απεριοριστα πρεπει να παω σε καποιο προγραμμα cosmote πχ cosmote 120 και μετα απο 1 μηνα να παω στα απεριοριστα μπορω να βαλω το cosmote απεριορηστα 1 και να φυγω μετα απο 1 μηνα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

εχω καρτοκινητο wind και σκεφτομαι να το γυρισω σε καρτοσυμβολαιο κοσμοτε.

με τον ιδιο αριθμο.τι πρεπει να κανω για να γινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!επειδη θελω να μεταφερθω απο voda σε cote, μια ερωτηση.κανω συμβολαιο με cote στο προγραμμα π.χ απερ.35 με 35 ευρω παγιο.εστω οτι περνω συσκευη με επιδοτηση.σε καποιο διαστημα αποφασιζω να παω σε χαμηλοτερο παγιο π.χ το βασικο.γινεται αυτο?μετα απο ποσο καιρο?επιστρεφω την επιδοτηση?αυτα και σας ευχαριστω.!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

εχω καρτοκινητο wind και σκεφτομαι να το γυρισω σε καρτοσυμβολαιο κοσμοτε.

με τον ιδιο αριθμο.τι πρεπει να κανω για να γινει αυτο?

 

 

Να πάς σε ένα κατάστημα cosmote ή Γερμανός και να κάνεις αίτηση φορητότητος

Link to comment
Share on other sites

Να πάς σε ένα κατάστημα cosmote ή Γερμανός και να κάνεις αίτηση φορητότητος

 

 

η διαδικασια αυτη κοστιζει?εχει καποιο χρονικο διαστημα που πρεπει να περιμενεω?και τελςο υπαρχει επιδοτηση σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα γίνεται δωρεάν , Θα περιμένεις 15 εργάσιμες ημέρες

Μπορείς να επιλέξεις επιδότηση ή έκπτωση στο πάγιο σου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!επειδη θελω να μεταφερθω απο voda σε cote, μια ερωτηση.κανω συμβολαιο με cote στο προγραμμα π.χ απερ.35 με 35 ευρω παγιο.εστω οτι περνω συσκευη με επιδοτηση.σε καποιο διαστημα αποφασιζω να παω σε χαμηλοτερο παγιο π.χ το βασικο.γινεται αυτο?μετα απο ποσο καιρο?επιστρεφω την επιδοτηση?αυτα και σας ευχαριστω.!

 

Για νέες συνδέσεις ( η φορητότητα υπολογίζεται στις νέες συνδέσεις ), στο βασικό ( ή στο απεριόριστα 15 ) μπορείς να περάσεις αφού κλείσει το δωδεκάμηνο απο την ενεργοποίηση της σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει το I-60 18μηνο, μπορει και ποτε να κατεβασει το προγραμμα του; Η να παει στα unlimited;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για νέες συνδέσεις ( η φορητότητα υπολογίζεται στις νέες συνδέσεις ), στο βασικό ( ή στο απεριόριστα 15 ) μπορείς να περάσεις αφού κλείσει το δωδεκάμηνο απο την ενεργοποίηση της σύνδεσης.

 

Ευχαριστω.τελικα επικοινωνησα με την cote και μου ειπαν πως μπορω να κατεβω προγραμμα αλλα οχι βασικο και απερ 15.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει μήπως κάνεις αν είναι εφικτό να κάνω ανανέωση συμβολαίου πριν την λήξη του; Και να μπορέσω προφανώς να κάνω χρήση της επιδότησης!

Καμιά ιδέα;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει μήπως κάνεις αν είναι εφικτό να κάνω ανανέωση συμβολαίου πριν την λήξη του; Και να μπορέσω προφανώς να κάνω χρήση της επιδότησης!

Καμιά ιδέα;

 

Δεν αποκλείεται. Ακόμα και αν σου εγκριθεί προανανέωση όμως, αυτή θα ισχύσει απο την ημέρα που θα έληγε το συμβόλαιό σου και για ένα χρόνο ακόμα, άρα τη νέα συσκευή θα τη κρατήσεις για παραπάνω απο ένα χρόνο. Αν δεν σε πειράζει ( και αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ), πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών και ζήτα να το ελέγξουν.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι μας υποχρεωνει η cosmote να παμε πρωτα σε καποιο αλλο προγραμμα και μετα απο 1 μηνα να παμε στα απεριοριστα. Ειμαι εταιρικος πελατης και θα γινω οικιακος

 

την τριτη θα παω να κανω αλλαγη και απο εταιρικος να γινω οικιακος το θεμα ειναι οτι ο τελευταιος μου λογαριασμος εκδοθηκε στις 22/10 βεβαια δεν τον εχω παρει ακομα στα χερια μου απο την cosmote μου ειπαν να μην τον πληρωσω και να πληρωσω τον επομενο που θα ειναι ο εκκαθαριστικος. εαν εγω κανω την αλλαγη την τριτη 10/11 ο λογαριασμος του οικιακου θα εκδοθει στις 25/11 ενω ο εκκαθαριστικος του εταιρικου θα εκδοθει στις 22/11 (22 του μηνος εκδιδονται οι λογαριασμοι μου του εταιρικου) δηλαδη ουσιαστικα θα πληρωσω σχεδον απανωτα 2 λογαριασμους ε?

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι μας υποχρεωνει η cosmote να παμε πρωτα σε καποιο αλλο προγραμμα και μετα απο 1 μηνα να παμε στα απεριοριστα. Ειμαι εταιρικος πελατης και θα γινω οικιακος

 

την τριτη θα παω να κανω αλλαγη και απο εταιρικος να γινω οικιακος το θεμα ειναι οτι ο τελευταιος μου λογαριασμος εκδοθηκε στις 22/10 βεβαια δεν τον εχω παρει ακομα στα χερια μου απο την cosmote μου ειπαν να μην τον πληρωσω και να πληρωσω τον επομενο που θα ειναι ο εκκαθαριστικος. εαν εγω κανω την αλλαγη την τριτη 10/11 ο λογαριασμος του οικιακου θα εκδοθει στις 25/11 ενω ο εκκαθαριστικος του εταιρικου θα εκδοθει στις 22/11 (22 του μηνος εκδιδονται οι λογαριασμοι μου του εταιρικου) δηλαδη ουσιαστικα θα πληρωσω σχεδον απανωτα 2 λογαριασμους ε?

 

Θα γίνει μια μεταβίβαση, κάτι που σημαίνει αλλαγή κωδικού πελάτη. Αυτό επίσης σημαίνει ότι ως προς τον εταιρικό κωδικό πελάτη θα σου επιστραφεί αναλογικά το πάγιο απο την ημέρα που θα γίνει η μεταβίβαση έως την ημέρα που θα εκδοθεί ο λογαριασμός ( αν δεν έχεις ξεπεράσει τα παρεχόμενα του οικονομικού σου προγράμματος, θα δεις λοιπόν επιστροφή χρημάτων ). Στον νέο κωδικό πελάτη τώρα, θα ισχύσει η αναλογία παγίου απο την ημέρα που θα γίνει η μεταβίβαση, έως την ημέρα που θα εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός και θα χρεωθεί προκαταβολικά και το πάγιο του μήνα που θα τρέχει. Σχεδόν ενάμισυ πάγιο δηλαδή.

Στην ουσία δηλαδή, θα χρεωθεί ( ή επιστραφεί ) η διαφορά ανάμεσα στο εταιρικό και το οικιακό πακέτο και θα χρεωθεί πάλι προκαταβολικά το ολόκληρο πάγιο, όπως ακριβώς συνέβαινε και στην εταιρική σου σύνδεση. Δεν βλέπω 2 λογαριασμούς λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τον λογαριασμο που εκδοθηκε στις 22/10 να μην τον πληρωσω και να πληρωσω τονν εκαθαριστικο που θα βγει στις 22/11 σωστα? ετσι μου ειπαν απο cosmote
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

τωρα που θα κανω την αλλαγη την τριτη 10/11 θα εκδοθει ο λογαριασμος του 1,5 παγιου μετα απο 15 μερες στις 25/11 δηλαδη θα πληρωσω σχεδον απανωτα 2 λογαριασμους
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

κοιταζω τωρα στο my account και βλεπω στις προσθετες υπηρεσίες οτι μπορω να ενεργοποιησω υπηρεσια με 70 sms με 5€ παγιο

 

ειμαι στο cosmote με δωρεαν 60 λεπτά

 

ουσιαστικα το παγιο με φπα ειναι 15 ευρω περιπου

θα προστεθει και το 5€ και γινεται 20€

 

τα τελη χρησης αλλάζουν; πως διαμορφωνονται;

 

το οτι θα ενεργοποιησω τα 70 sms δεν χανω την 1 ωρα χρονου ομιλιας; σωστά

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσεις το πακέτο με τα 70 Sms ο λογαριασμός σου θα είναι 22,90 ευρώ (16 ευρώ πάγιο + 5 ευρώ πάγιο υπηρεσίας + 1,90 Τέλη Κινητής)..
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη δεν εχω φορολογικη ενημεορτητα αυτη την στιγμη σαν αποδεικτικο ΑΦΜ μπορω να προσκομισω λογαριασμο ΟΤΕ για να κανω νεα συνδεση? βασικα στο ονομα του θειου μου θελω να κανω την νεα συνδεση ο οποιος ομως κανε κοινη φορολογικη δηλωση με την θεια μου. αν τους τους παω το εκκαθαριστικο της εφοριας γινεται δουλεια?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσεις το πακέτο με τα 70 Sms ο λογαριασμός σου θα είναι 22,90 ευρώ (16 ευρώ πάγιο + 5 ευρώ πάγιο υπηρεσίας + 1,90 Τέλη Κινητής)..

 

ουσιαστικα δεν θα εχω τελη χρησης κινητης αλλα θα εχω μόνο τελη συνδρομητων κινητης τηλεφωνίας?

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ τους κάποιο λογαριασμό που να έχει το Α.Φ.Μ σου μηχανογραφημένο και πάρε για καλό και για κακό και ένα έγγραφο (το δίπλωμα οδήγησης) που να έχει το Α.Φ.Μ με στυλό. Σε περίπτωση που δεν τους κάνει το ένα, να έχεις το άλλο έτοιμο.. ;)

 

ουσιαστικα δεν θα εχω τελη χρησης κινητης αλλα θα εχω μόνο τελη συνδρομητων κινητης τηλεφωνίας?

 

Μάλλον ο λογαριασμός σου, μετά το πακέτο των Sms, θα είναι κάπως έτσι:

 

Πάγια τέλη: 16 ευρώ (από το πρόγραμμα στο οποίο είσαι)

Άλλες χρεώσεις: (μπορεί η χρέωση του πακέτου να βρίσκεται εδώ)

Τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας: 1,9077

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ τους κάποιο λογαριασμό που να έχει το Α.Φ.Μ σου μηχανογραφημένο και πάρε για καλό και για κακό και ένα έγγραφο (το δίπλωμα οδήγησης) που να έχει το Α.Φ.Μ με στυλό. Σε περίπτωση που δεν τους κάνει το ένα, να έχεις το άλλο έτοιμο.. ;)

 

Μάλλον ο λογαριασμός σου, μετά το πακέτο των Sms, θα είναι κάπως έτσι:

 

Πάγια τέλη: 16 ευρώ (από το πρόγραμμα στο οποίο είσαι)

Άλλες χρεώσεις: (μπορεί η χρέωση του πακέτου να βρίσκεται εδώ)

Τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας: 1,9077

 

θα τους τηλ αυριο να το σιγουρεψω

 

μπορω να κανω και Οn line την ενεργοποιηση μεσω του myaccount

 

ευχαριστώ πολυ

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...