Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρέπει αναγκαστικά να αλλάξεις κάρτα Sim γιατί η κάρτα Sim του What's Up?/Cosmoκάρτας δεν υποστηρίζει το συμβόλαιο.. Υπάρχουν δύο μηδενικά προγράμματα.

 

Α)Το μηδενικό πάγιο δεν έχει πάγιο, δεν έχει επιδότηση συσκευείς και μπορείς να φύγεις όποτε το θελήσεις. Και

 

Β)Το μηδενικό πάγιο που έχει πάγιο 9 ευρώ, έχει επιδότηση συσκευής και για να φύγεις ή να το ξανακάνεις καρτοκινητό θα πρέπει να πληρώσεις κάποιο ποσό.

 

Το δεύτερο μηδενικό πρόγραμμα δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα γιατί μου το είχαν πει πέρσι.. Στο πρώτο θα πληρώνεις τις κλήσεις και τα Sms που θα κάνεις σ'ένα μήνα..

Πλεον για τις μεταβασεις απο καρτα κοσμοτε σε συμβολαιο δεν σημαινει απαραιτητα και αλλαγη καρτας SIM απ οσο ξερω

Link to comment
Share on other sites

στα προγράμματα COSMOTE MY WAY

όταν λέει αξία ενσωματωμένης χρήσης ...€

εννοεί ότι κάθε μήνα θα μπαίνουν τόσα€

στο κινητό και με αυτά θα διεκπεραιώνεις

είτε τηλ. είτε μηνύματα είτε ίντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

στα προγράμματα COSMOTE MY WAY

όταν λέει αξία ενσωματωμένης χρήσης ...€

εννοεί ότι κάθε μήνα θα μπαίνουν τόσα€

στο κινητό και με αυτά θα διεκπεραιώνεις

είτε τηλ. είτε μηνύματα είτε ίντερνετ?

αυτο ακριβως
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

για την υπηρεσια COSMOTE 600 λεπτά και 600 SMS, υπαρχει ενημερωση για τα υπολοιπο των λεπτων και των sms?
Link to comment
Share on other sites

για την υπηρεσια COSMOTE 600 λεπτά και 600 SMS, υπαρχει ενημερωση για τα υπολοιπο των λεπτων και των sms?

 

Υπάρχει, με το γνωστό τρόπο ( ΕΥ στο 1256 )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ UniqueGR.

Τελικά ήρθε και το password με sms οπότε όλα καλά.

Απλά το μόνο ότι δε βλέπω στο Myaccount τίποτα σχετικά με πληροφορίες για το πόσο ακόμα υπόλοιπο έχω σε € ή πού πήρα κλπ.

Αυτά δεν θα έπρεπε να τα βγάζει κανονικά?

Πάντως το Myway φαίνεται φοβερό πρόγραμμα.Τι να τα κάνω τα έξτρα 200mb όταν μέσα στα 25€ περιέχονται 240mb.Ζήτημα είναι αν τρως πάνω από 20-30 κάθε μήνα..

Και όσο σκέφτομαι ότι τα πλήρωνα 4€ πριν με το Myview..:mad:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, δεν περιέχονται. Αν εκμεταλευτείς το ποσό που σου παρέχεται μόνο για χρήση internet, είναι τόσο. Αλλιώς, ανάλογα τη χρήση που κάνεις ( πόσο μιλάς, πόσα μηνύματα στέλνεις, πόσα δεδομένα διακινούνται απο τη σύνδεσή σου ), αφαιρείται απο το ποσό που μπαίνει κάθε μήνα στο λογαριασμό σου. Όσο για την ένδειξη του υπολοίπου στο myaccount, δεν νομίζω ότι παρέχεται κάτι τέτοιο. Μόνο μέσω του γραπτού μηνύματος στο 1256 ( δωρεάν ) μπορείς να έχεις την ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, δεν περιέχονται. Αν εκμεταλευτείς το ποσό που σου παρέχεται μόνο για χρήση internet, είναι τόσο. Αλλιώς, ανάλογα τη χρήση που κάνεις ( πόσο μιλάς, πόσα μηνύματα στέλνεις, πόσα δεδομένα διακινούνται απο τη σύνδεσή σου ), αφαιρείται απο το ποσό που μπαίνει κάθε μήνα στο λογαριασμό σου. Όσο για την ένδειξη του υπολοίπου στο myaccount, δεν νομίζω ότι παρέχεται κάτι τέτοιο. Μόνο μέσω του γραπτού μηνύματος στο 1256 ( δωρεάν ) μπορείς να έχεις την ενημέρωση.

Περίμενε.

Με τα 36€ δικαιούσαι: 125 λεπτά ομιλίας ή 300sms ή 240mb internet.

Και λέω εγώ τώρα:

Αν μιλήσω 40 λεπτά, στείλω 100sms και χρησιμοποιήσω 50Mb ίντερνετ, δεν θα είμαι χονδρικά μέσα στα 36€??

Και θα έχω κάνει όλα τα παραπάνω μέσα στο μήνα, χωρίς να έχω ξοδέψει ευρώ παραπάνω από το πάγιο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, ναι. Ανάλογα τη χρήση, αφαιρείται ποσό απο το διαθέσιμο που μπαίνει κάθε μήνα. Και υπάρχει ενημέρωση με το ΕΥ που σου λέει τί ποσό σου απομένει.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις αλλαγει πακετου σου δινουν αλλη σιμ?

 

Ο πατερας μου θελει να το κανει i110 και νομιζω πως το χρονια εχει την απλει την σιμ, τωρα θα του φτιαξουν νεα καινουρια 3g sim για να μπαινει ιντερνετ?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κατά την αλλαγή οικονομικού προγράμματος, δεν αλλαζει η sim. Αν και νομίζω ότι δεν χρειάζεται η συγκεκριμένη sim ούτως ή άλλως. Αν χρειαστεί αντικατάσταση, είναι 14€.
Link to comment
Share on other sites

Για να εκμευταλευτω τα cosmote απεριοριστα η cosmote μου ειπε οτι πρεπει να γινω οικιακος χρηστης απο εταιρικος. Και μαλιστα λεει δεν μπορειτε να μεταβειτε αμεσως στα Απεριοριστα πρεπει να κατσετε εναν μηνα σε καποιο αλλο προγραμμα της cosmote και μετα να κανετε την αλλαγη ολοκληρωθηκε προχθες η αλλαγη απο εταιρικο σε οικιακο. Περνω τηλεφωνο και ρωταω σε ποσο καιρο μπορω να παω στα Απεριοριστα και μου απανταει μετα απο μεγαλη αναμονη οτι δεν μπορεσετε ποτε να μεταβειτε στα απεριοριστα επειδη ησασταν εταιρικος εγω εμεινα! ξανα περνω και μου λεει μια κοπελα βεβαιως και μπορειτε να μεταβειτε στα απεριοριστα και σημερα αμα θελετε απλα θα χρεωθειτε αναλογικα. ενταξει λεω και ετσι εκανα τις αλλαγες μενοντας μονο μια μερα στο cosmote 120
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ήθελα να ρωτήσω με ποια διαδικασία να κάνω τη μετάβαση από το πρόσθετο πακέτο 500 + 500 στο 600 + 600 ώστε ούτε χωρις προσφορά να μεινω ούτε να μην πληρώσω διπλό πάγιο? Εννοώ ότι αν στείλω sms διαγραφής από το πρώτο, αυτό ακυρώνεται άμεσα και θα πληρώσω ανάλογα μικρότερο πάγιο ή θέλει π.χ. ένα μήνα οπότε θα πρέπει να ενεργοποιήσω το νέο πακέτο αργότερα.

Επίσης τι πρέπει να στείλω και που για να ακυρωθεί το 500 + 500?

Link to comment
Share on other sites

Κατά την αλλαγή οικονομικού προγράμματος, δεν αλλαζει η sim. Αν και νομίζω ότι δεν χρειάζεται η συγκεκριμένη sim ούτως ή άλλως. Αν χρειαστεί αντικατάσταση, είναι 14€.

 

Σιγουρα? Επειδη προκειται για απλη σιμ. Για να εχεις 3g internet Και υπηρεσιες δεν χρειαζεται 3g sim ή usim? Δεν βγαινουν πια τετοιες καρτες?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα? Επειδη προκειται για απλη σιμ. Για να εχεις 3g internet Και υπηρεσιες δεν χρειαζεται 3g sim ή usim? Δεν βγαινουν πια τετοιες καρτες?

 

Αν κριθεί απαραίτητη η αντικατάσταση, απ'όσο γνωρίζω τουλάχιστον υπάρχει χρέωση. Και αυτή είναι 14€.

 

Καλημέρα.

Ήθελα να ρωτήσω με ποια διαδικασία να κάνω τη μετάβαση από το πρόσθετο πακέτο 500 + 500 στο 600 + 600 ώστε ούτε χωρις προσφορά να μεινω ούτε να μην πληρώσω διπλό πάγιο? Εννοώ ότι αν στείλω sms διαγραφής από το πρώτο, αυτό ακυρώνεται άμεσα και θα πληρώσω ανάλογα μικρότερο πάγιο ή θέλει π.χ. ένα μήνα οπότε θα πρέπει να ενεργοποιήσω το νέο πακέτο αργότερα.

Επίσης τι πρέπει να στείλω και που για να ακυρωθεί το 500 + 500?

 

Κανε τις αλλαγές μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού σου. Αφαίρεσε το παλιό πακέτο και ενεργοποιήσε το νέο. Έτσι, δεν θα έχεις αναλογίες σε καμία απο τις δυο υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτε με ποιον συνεργαζεται για την επιδοτηση κινητων συσκευων? Το ποσο που προκειται να δωσει για επιοδτηση ειναι σημαντικο αλλα λενε πως δεν εχουν τα htc touch pro 2, μονο cruise Και Magic τα οποια δεν τα θελω.

 

Δεν υπαρχει καποιος τροπος να με επιδοτησει για το touch pro 2?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι μπορείς να εκμετάλευτείς την επιδότηση και στο Πλαίσιο.

 

Ποσο σιγουρο ειναι αυτο? ΜΕ τον γερμανο ομως δεν συνεργαζεται η κοσμοτε?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ποσο σιγουρο ειναι αυτο? ΜΕ τον γερμανο ομως δεν συνεργαζεται η κοσμοτε?

 

Ναι μπορεις να παρεις την επιδοτηση απο το πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Συνεργάζεται ΚΑΙ με Γερμανό. Μάλιστα, μερικές απο τις συσκευές που είναι σε προσφορά ( π.χ. η iphone ), δεν παρέχονται απο το πλαίσιο. Όσο για το ποσό επιδότησης, αφορά σε αγορά οποιασδήποτε συσκευής, απλά μερικές είναι σε ειδική προσφορά ( htc magic, iphone και samsung omnia II ) και ανεβαίνει το ποσό με παράλληλη αλλαγή οικονομικού προγράμματος. Άρα, μπορείς να πάρεις το Touch2, αλλά με το βασικό ποσό επιδότησης.
Link to comment
Share on other sites

Συνεργάζεται ΚΑΙ με Γερμανό. Μάλιστα, μερικές απο τις συσκευές που είναι σε προσφορά ( π.χ. η iphone ), δεν παρέχονται απο το πλαίσιο. Όσο για το ποσό επιδότησης, αφορά σε αγορά οποιασδήποτε συσκευής, απλά μερικές είναι σε ειδική προσφορά ( htc magic, iphone και samsung omnia II ) και ανεβαίνει το ποσό με παράλληλη αλλαγή οικονομικού προγράμματος. Άρα, μπορείς να πάρεις το Touch2, αλλά με το βασικό ποσό επιδότησης.

 

Α καταλαβα γι'αυτο δηλαδη το omnia2 και iphone 3gs ειχαν τοσο ισχυρες επιδοτησεις? 21 ευρω σε 12 μηνη το ομνια και 70κατι το 3gs 16gb.

 

Με τη βασικη επιδοτηση το touch pro 2 θα θελει πανω απο 400 αμα δεν εχει αυτη την ειδικη επιδοτηση που λες.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Βασική= 80€ ( ένα παράδειγμα δίνω ) για οποιαδήποτε συσκευή πλην των παραπάνω, όπου γι'αυτές και με παράλληλη αλλαγή σε κάποιο απο τα προγράμματα i που αναφέρονται, ισχύει κάποιο παραπάνω ποσό. Ποσά της τάξης των 21€, απ'όσο γνωρίζω δεν υπάρχουν. Πρώτο και κύριο, τα ποσά είναι σε ακέραιες δεκάδες ευρώ, άρα χ1€, αποκλείεται. Μήπως κάνεις κάποιο λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ εννοω 21 ευρω υπολοιπο. Δλδ το ομνια 2 εχει 500 ευρω πχ ή οσο εχει τελος παντων, δεν γνωριζω, αρα 500-21=479 ευρω επιδοτηση. (ή 480 αν ειναι σε ακεραιες δεκαδες).

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια πως ειναι δυνατον τη μια να μου λεει η cosmote οτι πρεπει να παραμεινω 1 μηνα στο cosmote 120 και μετα απο 1 μερα να κανω αλλαγη στα απεριοριστα 35 αλλαξε η πολιτικη τους σε 2 βδομαδες?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...