Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, kountoura said:

Δεν είναι cosmote αυτό όμως.. 

Τι εταιρεία ειναι αυτή η βαλιουταδε? 🙃

Είναι αυτή που το δίνει στη τιμή που θες. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, noter said:

Είναι αυτή που το δίνει στη τιμή που θες. 

Ωραία. 

Θα δοκιμάσω. 

Ευχαριστώ 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κάλεσα χθες αρκετές φορές και νωρίς το απόγευμα τα 2106269162 και 2106269169 ήταν νεκρά, φαινόταν σαν να άνοιγε η γραμμή και μετά από 10'' έκλεινε.

Αυτό που απάντησε μετά από σχεδόν 10λεπτη αναμονή ήταν το 2106295102 και μου ζήτησε τηλέφωνο να με καλέσουν. 

Με κάλεσαν κατά τις 13:30 και οι προσφορές που έλαβα για φορητότητα από vodafone ήταν για δύο σταθερά, μια 24αρα στα 23,90 ή 50αρα στα 28,90 και οι δύο απεριόριστα σε σταθερά και 500 σε κινητά, για την άλλη γραμμή 100αρα 30,90 απεριόριστα όλα και για ένα κινητό με απεριόριστη ομιλία και data συν 2000 sms στα 29,52.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kountoura said:

Ωραία. 

Θα δοκιμάσω. 

Ευχαριστώ 

Μπορείς να δοκιμάσεις και τη frog. Δίνει αρκετά gb, ίσως σου φτάνουν και ουσιαστικά δεν αλλάζεις και δίκτυο. Και πληρώνεις και πιο οικονομικά

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sou_d said:

Μπορείς να δοκιμάσεις και τη frog. Δίνει αρκετά gb, ίσως σου φτάνουν και ουσιαστικά δεν αλλάζεις και δίκτυο. Και πληρώνεις και πιο οικονομικά

Είχα κάποτε φρογκ και μάλιστα για αρκετά χρόνια. 

Εκείνη την εποχή δεν μου έφταναν τα λεπτά προς όλους και έτσι το γύρισα σε whats up φοιτητικό. 

Τώρα χρειάζομαι περισσότερα gb και όχι τόσο λεπτά. 

Επειδή οι ανάγκες αλλάζουν, το καλύτερο είναι απεριοριστα όλα και ξεγνοιασιά. 🙂 

Αλλά και το ποσό σημαντικά αυξημένο. 

Αν το πετύχω σε έως 50 ευρώ για 2 γραμμές θα το κάνω. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kountoura said:

Είχα κάποτε φρογκ και μάλιστα για αρκετά χρόνια. 

Εκείνη την εποχή δεν μου έφταναν τα λεπτά προς όλους και έτσι το γύρισα σε whats up φοιτητικό. 

Τώρα χρειάζομαι περισσότερα gb και όχι τόσο λεπτά. 

Επειδή οι ανάγκες αλλάζουν, το καλύτερο είναι απεριοριστα όλα και ξεγνοιασιά. 🙂 

Αλλά και το ποσό σημαντικά αυξημένο. 

Αν το πετύχω σε έως 50 ευρώ για 2 γραμμές θα το κάνω. 

Οκ, εσύ ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2023 at 9:42 ΜΜ, kountoura said:

Είχα κάποτε φρογκ και μάλιστα για αρκετά χρόνια. 

Εκείνη την εποχή δεν μου έφταναν τα λεπτά προς όλους και έτσι το γύρισα σε whats up φοιτητικό. 

Τώρα χρειάζομαι περισσότερα gb και όχι τόσο λεπτά. 

Επειδή οι ανάγκες αλλάζουν, το καλύτερο είναι απεριοριστα όλα και ξεγνοιασιά. 🙂 

Αλλά και το ποσό σημαντικά αυξημένο. 

Αν το πετύχω σε έως 50 ευρώ για 2 γραμμές θα το κάνω. 

Συμφωνώ απόλυτα, αν μου έδιναν στα 45€ δυο γραμμές να παω απεριοριστο τους γονείς μου ίσως να το έκανα. Ειτε ενα οικογενειακό μαζί στα 60€.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Nikolas14 said:

Συμφωνώ απόλυτα, αν μου έδιναν στα 45€ δυο γραμμές να παω απεριοριστο τους γονείς μου ίσως να το έκανα. Ειτε ενα οικογενειακό μαζί στα 60€.

Εμένα πάλι, με αυτά που βλέπουμε, μου φαίνεται ακριβό, αλλά όπως αγαπάει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2023 at 1:48 ΜΜ, minast said:

Προσπαθώ να ανοίξω σε Xiaomi dual app την εφαρμογή της Cosmote για ένα εταιρικό τηλέφωνο και κρασάρει με μήνυμα:

Η ίδια εφαρμογή σε κανονική εκτέλεση (όχι ως dual app) τρέχει κανονικά. Το έχει συναντήσει κανείς;

Μέχρι πριν το τελευταίο update συνέχιζα να έχω το παραπάνω πρόβλημα. Πλέον ξανατρέχει κανονικά ως dual app 👍

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά γρήγορη. 

 

Η αίτηση φορητότητας, σε άλλο πάροχο, πως ολοκληρώνεται; με την ολοκλήρωση παραγγελίας παραλαβής μέσα μέσα από το site του παροχου ? 

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2023 at 9:15 ΜΜ, terkos2 said:

Εγώ που κάλεσα χθες αρκετές φορές και νωρίς το απόγευμα τα 2106269162 και 2106269169 ήταν νεκρά, φαινόταν σαν να άνοιγε η γραμμή και μετά από 10'' έκλεινε.

Αυτό που απάντησε μετά από σχεδόν 10λεπτη αναμονή ήταν το 2106295102 και μου ζήτησε τηλέφωνο να με καλέσουν. 

Με κάλεσαν κατά τις 13:30 και οι προσφορές που έλαβα για φορητότητα από vodafone ήταν για δύο σταθερά, μια 24αρα στα 23,90 ή 50αρα στα 28,90 και οι δύο απεριόριστα σε σταθερά και 500 σε κινητά, για την άλλη γραμμή 100αρα 30,90 απεριόριστα όλα και για ένα κινητό με απεριόριστη ομιλία και data συν 2000 sms στα 29,52.

Σήμερα έκλεισα 24αρα στα 23,90€ και πήρα και στα δυο καρτοκινητά δώρο 10€ και 1000’ ομιλίας. 
Είμαι πολύ ευχαριστημένος που γυρνάω σε Cosmote και 2ο σταθερό. Θα πληρώνω κάτι παραπάνω, αλλά ξέρω ότι θα δουλεύουν όλα σωστά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Nikolas14 said:

Σήμερα έκλεισα 24αρα στα 23,90€ και πήρα και στα δυο καρτοκινητά δώρο 10€ και 1000’ ομιλίας. 
Είμαι πολύ ευχαριστημένος που γυρνάω σε Cosmote και 2ο σταθερό. Θα πληρώνω κάτι παραπάνω, αλλά ξέρω ότι θα δουλεύουν όλα σωστά.

Έχει ακόμα 24άρα;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκλεισα 24αρα στα 23,90€ και πήρα και στα δυο καρτοκινητά δώρο 10€ και 1000’ ομιλίας. 
Είμαι πολύ ευχαριστημένος που γυρνάω σε Cosmote και 2ο σταθερό. Θα πληρώνω κάτι παραπάνω, αλλά ξέρω ότι θα δουλεύουν όλα σωστά.
Μη ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το cosmote one για να σου δίνει 1000λ στο καθένα νούμερο μεταξύ σας αρκεί να έχουν όλα ίδια διεύθυνση.
Πληρώνοντας το σταθερό μέσω εφαρμογής θα έχεις και 3 για ιντερνετ στο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Στις 2 Φεβρουαρίου 2024 μου λήγει το συμβόλαιο στη Vodafone. Αν φύγω τώρα πχ για Cosmote λίγο πριν τις γιορτές περίπου 1,5 μήνα πριν τη λήξη του θα πληρώσω πέναλτι στη Vodafone; Επίσης μου είπαν ότι εάν προσθέσω σταθερό θα γίνει cosmote one και θα έχω έξτρα έκπτωση. Αυτό το νούμερο έμαθα ότι μπορεί να είναι οποιουδήποτε πχ θείου κτλ και ας είναι σε διαφορετική διεθυνση και δεν θα επηρεαστεί από την φορητότητα. Επίσης μπορεί να είναι ταυτόχρονα σε 2 cosmote one προγράμματα; Πχ δικό του και δικό μου( το θεωρώ δύσκολο βέβαια). Η περίπτωση μου αφορά φορητότητα 3 αριθμών από Vodafone αλλά δεν έχω σταθερό γι αυτο και οι απορίες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το σεντόνι.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, djvaga said:

Καλησπέρα σε όλους. Στις 2 Φεβρουαρίου 2024 μου λήγει το συμβόλαιο στη Vodafone. Αν φύγω τώρα πχ για Cosmote λίγο πριν τις γιορτές περίπου 1,5 μήνα πριν τη λήξη του θα πληρώσω πέναλτι στη Vodafone; Επίσης μου είπαν ότι εάν προσθέσω σταθερό θα γίνει cosmote one και θα έχω έξτρα έκπτωση. Αυτό το νούμερο έμαθα ότι μπορεί να είναι οποιουδήποτε πχ θείου κτλ και ας είναι σε διαφορετική διεθυνση και δεν θα επηρεαστεί από την φορητότητα. Επίσης μπορεί να είναι ταυτόχρονα σε 2 cosmote one προγράμματα; Πχ δικό του και δικό μου( το θεωρώ δύσκολο βέβαια). Η περίπτωση μου αφορά φορητότητα 3 αριθμών από Vodafone αλλά δεν έχω σταθερό γι αυτο και οι απορίες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το σεντόνι.


Sent from my iPad using Tapatalk

Από την Vodafone θα πληρώσεις το πέναλτι με βάση τον πίνακα στην πίσω σελίδα του συμβολαίου σου. Αν όμως φέρθεις έξυπνα και έχεις στα χέρια σου μια σίγουρη προσφορά της Cosmote και θέλεις να πας,τότε θα πάρεις τηλέφωνο την βοντα και θα της ζητήσεις να καταγγείλεις αζημίως την σύμβαση σου μαζί τους λόγω αύξησης του κόστους κλήσης στον αριθμό εξυπηρέτησης πελατών 13830. Πιστεύω όμως ότι η Vodafone μόλις του πεις ότι θέλεις να καταγγείλεις την σύμβαση θα σε πάρουν για παζάρια

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι που έχω βάλει τα συμβόλαια δυστυχώς δεν τα βρίσκω γι αυτό ρωτάω. Μου είπαν από την Cosmote ότι δεν υπάρχει πέναλτι περίπου 1,5 μηνα πριν τη λήξη αλλά δεν τους εμπιστεύομαι απόλυτα επειδή θέλουν να πουλήσουν άμεσα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, djvaga said:

Δεν θυμάμαι που έχω βάλει τα συμβόλαια δυστυχώς δεν τα βρίσκω γι αυτό ρωτάω. Μου είπαν από την Cosmote ότι δεν υπάρχει πέναλτι περίπου 1,5 μηνα πριν τη λήξη αλλά δεν τους εμπιστεύομαι απόλυτα επειδή θέλουν να πουλήσουν άμεσα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Υπάρχει πέναλτι αλλά είναι πολύ μικρό. Στον 1 μήνα είναι γύρω στα 6-10€ λογικά εσένα θα είναι γύρω στα 12-15€

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι που έχω βάλει τα συμβόλαια δυστυχώς δεν τα βρίσκω γι αυτό ρωτάω. Μου είπαν από την Cosmote ότι δεν υπάρχει πέναλτι περίπου 1,5 μηνα πριν τη λήξη αλλά δεν τους εμπιστεύομαι απόλυτα επειδή θέλουν να πουλήσουν άμεσα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Η σύμβαση σου είναι διαθέσιμη στο Vodafone.gr αν μπείς με τους κωδικούς σου κάθε νούμερο εχει τα συμβόλαια σε pdf με ενα κλικ τα κατεβάζεις & τα εκτυπώνεις


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/cosmote-statheri-kai-kiniti-o-neos-oros-ton-symvolaion-ayxiseis-os-3-eyro/

"9.2α Η COSMOTE δύναται να αυξάνει την τιμή του παγίου που πληρώνει ο Συνδρομητής μια φορά ανά ημερολογιακό έτος, με ανώτατο όριο ποσοστό ίσο με τον Δείκτη Τιμών Καταναλωτή (ΔΤΚ) κατά την δωδεκάμηνη περίοδο Ιανουαρίου-Δεκεμβρίου (απλή δωδεκάμηνη μεταβολή) του προηγούμενου ημερολογιακού έτους, όπως αυτός ανακοινώνεται από την Ελληνική Στατιστική Αρχή (ΕΛ.ΣΤΑΤ.) και με ποσό που δεν θα υπερβαίνει τα 3€ ανά σύνδεση.

Οι Συνδρομητές θα ενημερώνονται για το τελικό ποσό της αναπροσαρμογής του παγίου του προγράμματός τους, τουλάχιστον ένα (1) μήνα πριν την ισχύ του, μέσω της ιστοσελίδας της COSMOTE, του έντυπου ή ηλεκτρονικού λογαριασμού, με γραπτό μήνυμα (SMS) και μέσω των διαδικτυακών εφαρμογών της COSMOTE για τη διαχείριση των συνδέσεων των συνδρομητών της.  Η ως άνω κοινοποίηση είναι ενημερωτικού χαρακτήρα και δεν αποτελεί λόγο καταγγελίας της σύμβασης."

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nick.76 said:

https://techmaniacs.gr/cosmote-statheri-kai-kiniti-o-neos-oros-ton-symvolaion-ayxiseis-os-3-eyro/

"9.2α Η COSMOTE δύναται να αυξάνει την τιμή του παγίου που πληρώνει ο Συνδρομητής μια φορά ανά ημερολογιακό έτος, με ανώτατο όριο ποσοστό ίσο με τον Δείκτη Τιμών Καταναλωτή (ΔΤΚ) κατά την δωδεκάμηνη περίοδο Ιανουαρίου-Δεκεμβρίου (απλή δωδεκάμηνη μεταβολή) του προηγούμενου ημερολογιακού έτους, όπως αυτός ανακοινώνεται από την Ελληνική Στατιστική Αρχή (ΕΛ.ΣΤΑΤ.) και με ποσό που δεν θα υπερβαίνει τα 3€ ανά σύνδεση.

Οι Συνδρομητές θα ενημερώνονται για το τελικό ποσό της αναπροσαρμογής του παγίου του προγράμματός τους, τουλάχιστον ένα (1) μήνα πριν την ισχύ του, μέσω της ιστοσελίδας της COSMOTE, του έντυπου ή ηλεκτρονικού λογαριασμού, με γραπτό μήνυμα (SMS) και μέσω των διαδικτυακών εφαρμογών της COSMOTE για τη διαχείριση των συνδέσεων των συνδρομητών της.  Η ως άνω κοινοποίηση είναι ενημερωτικού χαρακτήρα και δεν αποτελεί λόγο καταγγελίας της σύμβασης."

 

Ωραίο μπλόκο της ΕΕΤΤ. Οι αρχές κοιμούνται όρθιες 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, nick.76 said:

https://techmaniacs.gr/cosmote-statheri-kai-kiniti-o-neos-oros-ton-symvolaion-ayxiseis-os-3-eyro/

"9.2α Η COSMOTE δύναται να αυξάνει την τιμή του παγίου που πληρώνει ο Συνδρομητής μια φορά ανά ημερολογιακό έτος, με ανώτατο όριο ποσοστό ίσο με τον Δείκτη Τιμών Καταναλωτή (ΔΤΚ) κατά την δωδεκάμηνη περίοδο Ιανουαρίου-Δεκεμβρίου (απλή δωδεκάμηνη μεταβολή) του προηγούμενου ημερολογιακού έτους, όπως αυτός ανακοινώνεται από την Ελληνική Στατιστική Αρχή (ΕΛ.ΣΤΑΤ.) και με ποσό που δεν θα υπερβαίνει τα 3€ ανά σύνδεση.

Οι Συνδρομητές θα ενημερώνονται για το τελικό ποσό της αναπροσαρμογής του παγίου του προγράμματός τους, τουλάχιστον ένα (1) μήνα πριν την ισχύ του, μέσω της ιστοσελίδας της COSMOTE, του έντυπου ή ηλεκτρονικού λογαριασμού, με γραπτό μήνυμα (SMS) και μέσω των διαδικτυακών εφαρμογών της COSMOTE για τη διαχείριση των συνδέσεων των συνδρομητών της.  Η ως άνω κοινοποίηση είναι ενημερωτικού χαρακτήρα και δεν αποτελεί λόγο καταγγελίας της σύμβασης."

 

Το αντιστοιχο του 1,5€ στο 12μηνο της βονταφον 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Ωραίο μπλόκο της ΕΕΤΤ. Οι αρχές κοιμούνται όρθιες 

Κανένας δεν κοιμάται. Υποστελέχωση υπάρχει, παντού. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, djvaga said:

Δεν θυμάμαι που έχω βάλει τα συμβόλαια δυστυχώς δεν τα βρίσκω γι αυτό ρωτάω. Μου είπαν από την Cosmote ότι δεν υπάρχει πέναλτι περίπου 1,5 μηνα πριν τη λήξη αλλά δεν τους εμπιστεύομαι απόλυτα επειδή θέλουν να πουλήσουν άμεσα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Σου έχουν ήδη απαντήσει για το ύψους του τέλους πρόωρης διακοπής, αλλά θυμίζω ότι η Vodafone είχε κάνει μονομερείς τιμολογιακές προσαρμογές (όπως πχ την κατάργηση έκπτωσης e-bill). Εάν έχεις επηρεαστεί τον τρέχοντα ή τον προηγούμενο μήνα, μπορείς να αποχωρήσεις και αζημίως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...