Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η δική μου εμπειρία έχει ως εξής.

Είχα εδώ και μερικά χρόνια το mobile xl με ότι αυτό προσφέρει, συν 1gb Internet δωρεάν που με ακολουθούσε σε όλες τις ανανεώσεις μου.

Επίσης έχω στο όνομα μου ένα cosmote 1500-25.

Και ένα 2 play.

Για το xl που χρησημοποιουσα εγώ, πλήρωνα 38€.

Το xl έληγε στης 28-5-17.

Εγω άρχισα τα τηλέφωνα ένα μήνα πριν για μετατροπή σε κάρτα.

Μου πρότειναν το xl στα 41€.

Δεν το δέχτηκα, μου πρότειναν το mobile l, με συν 500mb δώρο και το 1gb να με ακολουθήσει και σ αυτή την ανανέωση.

Στα 29€.

Συμφώνησα στης 5-5-17 για 18μηνη δέσμευση τηλεφωνικά.

3 μέρες μετά σκέφτομαι ότι 2,6gb δεν μου φτάνουν ούτε για πλάκα.

Παίρνω ζητάω ακύρωση και μετατροπή σε κάρτα.

Ποσο αποδέσμευσης 35€+10€ τέλη αποσύνδεσης.

Συμφωνώ.

Παίρνω κωδικό ακύρωσης.

Μπαίνω σε κατάστημα Γερμανός, μου λέει για τηλεφωνικές ανανεώσεις ακυρώσεις και ότι έχει συμφωνηθεί από το τηλέφωνο πρέπει να πάτε στο πρωιν κατάστημα ΟΤΕ.

Πάω, ζητάω μετατροπή σε κάρτα, (κοσμοκαρτα) και όχι φρογκ απευθείας όπως ήθελα.

Μου λένε θα μείνεις έως 48 ώρες εκτός δικτύου.

Έμεινα 6 ώρες εκτός δικτύου.

Έγινε η μετατροπή σε κοσμοκαρτα, το άλλαξα σε φρογκ και τέλος.

Μετά από 12 χρόνια σχεδόν συμβολαίου.

Καληνύχτα συμβόλαιο κοσμοτε.

Δεν τους νοιάζει πλέον.

Κάποτε πριν 4 χρόνια επειδή ζήτησα αλλαγή σε κάρτα επειδή δεν μου έφταναν τα mb. Μου έδωσαν 1gb δώρο για πάντα για να μην το κάνω κάρτα.

Τώρα τίποτα.

FROG με σήμα cosmote.

4gb Internet με 4.5 €.

1gb Internet με online ανανέωση.

Κάθε δεύτερη εβδομάδα 120 λεπτά προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο με 3€.

Και δυνατότητα ενεργοποίησης μέχρι 4 φορές αν έχω ενημερωθεί σωστά.

Με 20€/μηνα κολλημένος εγώ!

Ευχαριστώ τον φίλο Δημήτρη (amyntaios) που με "ξύπνησε"!

 

Φιλε μου ληγει το συμβολαιο μου 01/06/17 ποτε μπορω να καλεσω στο τμημα ακυρωσεων ?? μπορω απο τωρα να το κανω? ο λογαριασμος εκδιδεται 14/05 ελεγα να τον πληρωσω και μετα να επαιρνα..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ληγει το συμβολαιο μου 01/06/17 ποτε μπορω να καλεσω στο τμημα ακυρωσεων ?? μπορω απο τωρα να το κανω? ο λογαριασμος εκδιδεται 14/05 ελεγα να τον πληρωσω και μετα να επαιρνα..

 

Μπορείς να καλέσεις μέχρι ένα μήνα πριν.

Σου δίνουν κωδικό ακύρωσης, ο οποίος έχει διάρκεια ενός μήνα.

Κάλεσε εσύ από τώρα να ζητήσεις κωδικό ακύρωσης για μετατροπή σε καρτοκινητο μήπως και σου κάνουν καμία συμφέρουσα πρόταση για ανανέωση. (αν και δεν νομίζω).

Αν όχι, πάρε τον κωδικό ακύρωσης και την ταυτότητα σου, πήγαινε σε ένα κατάστημα μια δυο μέρες πριν την λήξη του συμβολαίου σου και γύρισε το.

Η αν καλέσεις για τον κωδικό, ρώτησε πότε ακριβώς πρέπει να πας για ακύρωση έτσι ώστε να μην χρεώθεις κανένα ποσό πέραν των δέκα ευρώ που είναι τα τέλη αποδέσμευσης.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η αν καλέσεις για τον κωδικό, ρώτησε πότε ακριβώς πρέπει να πας για ακύρωση έτσι ώστε να μην χρεώθεις κανένα ποσό πέραν των δέκα ευρώ που είναι τα τέλη αποδέσμευσης.

ηθελα να ποσταρω χωρις να κανω quote, αλλα ειδα αυτη την παραγραφο και τρελαθηκα. τι ειναι αυτα? τελος αποδεσμευσης? απο που και ως που ρε παιδια? εχεις συμβολαιο, ληγει δεν το ανανεωνεις. και το κανεις καρτα. γιατι να πληρωσεις?ησουν υποχρεωμενος να το εχεις παντα?

 

στο δικο μου θεμα, αποφασισα το συμβολαιο να το κανω καρτα.

θα παρω αυριο αυριο (αν δουλευει ο τομεας αποδεσμευσεων τα σαββατα) να παρω τον κωδικο ακυρωσης. και θα παω καποια στιγμη απο την αλλη βδομαδα σε καταστημα. (αν αποφασισω να το κανω κοσμοκαρτα).

 

ομως επειδη η αλαζονια της κοσμοτε με εχει νευριασει πααααρα πολυ, σκεφτομαι να κανω φορητοτητα σε καρτοκινητο βονταφον. δεν ηξερα σε πιο θεμα να ποσταρω, ας ποσταρω εδω να ρωτησω μηπως ξερετε. αν εγω αποφασισω να φυγω με φορητοτητα στη βονταφον (αλλα για καρτα βονταφον οχι για συμβολαιο), χρειαζεται η διαδικασια να παρω κωδικους ακυρωσης κτλ κτλ? επισης, γινεται φορητοτητα απο συμβολαιο μιας εταιριας σε αλλη καρτα εταιριας?

και τελος, αν εγω δω πχ σε 20 μερες οτι τελικα δεν την παλευω με το σημα της βονταφον, μπορω να κανω φορητοτητα και να γυρισω σε καρτα κοσμοτε? υπαρχει καποια δεσμευση που δε θα με αφηνει να φυγω?

σας ευχαριστω πολυ

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Το τέλος αποδέσμευσης στην cosmote (νομίζω και στις άλλες) είναι 10,08€ και ισχύει εδώ και κάτι μήνες (κάτι λιγότερο από χρόνο νομίζω).

Σάββατο δουλεύουν ως τις 16:00 απ'όσο ξέρω.

Φυσικά μπορείς να κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρία χωρίς να χρειάζεται να κάνεις διακοπή, απλά επικοινωνείς με τον πάροχο που θέλεις να πας (δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο κόστος για τη φορητότητα γιατί κάτι τέτοιο είχα διαβάσει, καλύτερα να ρωτήσεις στο νήμα της Vodafone).

Στα καρτοκινητά δεν υπάρχει δέσμευση, πας όποτε θες όπου θες.

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ποσταρω χωρις να κανω quote, αλλα ειδα αυτη την παραγραφο και τρελαθηκα. τι ειναι αυτα? τελος αποδεσμευσης? απο που και ως που ρε παιδια? εχεις συμβολαιο, ληγει δεν το ανανεωνεις. και το κανεις καρτα. γιατι να πληρωσεις?ησουν υποχρεωμενος να το εχεις παντα?

 

στο δικο μου θεμα, αποφασισα το συμβολαιο να το κανω καρτα.

θα παρω αυριο αυριο (αν δουλευει ο τομεας αποδεσμευσεων τα σαββατα) να παρω τον κωδικο ακυρωσης. και θα παω καποια στιγμη απο την αλλη βδομαδα σε καταστημα. (αν αποφασισω να το κανω κοσμοκαρτα).

 

ομως επειδη η αλαζονια της κοσμοτε με εχει νευριασει πααααρα πολυ, σκεφτομαι να κανω φορητοτητα σε καρτοκινητο βονταφον. δεν ηξερα σε πιο θεμα να ποσταρω, ας ποσταρω εδω να ρωτησω μηπως ξερετε. αν εγω αποφασισω να φυγω με φορητοτητα στη βονταφον (αλλα για καρτα βονταφον οχι για συμβολαιο), χρειαζεται η διαδικασια να παρω κωδικους ακυρωσης κτλ κτλ? επισης, γινεται φορητοτητα απο συμβολαιο μιας εταιριας σε αλλη καρτα εταιριας?

και τελος, αν εγω δω πχ σε 20 μερες οτι τελικα δεν την παλευω με το σημα της βονταφον, μπορω να κανω φορητοτητα και να γυρισω σε καρτα κοσμοτε? υπαρχει καποια δεσμευση που δε θα με αφηνει να φυγω?

σας ευχαριστω πολυ

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι :

1

αν από συμβόλαιο κοσμοτε, πας σε κάρτα βονταφον, δεν πληρώνεις τα δέκα ευρώ.

2

αν εκδοθεί κωδικός ακύρωσης δεν μπορείς για ένα μήνα να πας σε άλλη εταιρεία παρα μόνο σε κάρτα κοσμοτε.

Αν θέλεις δηλαδή να πας στην βονταφον, κάνεις φορητοτητα λίγο πριν την λήξη του συμβολαίου σου.

Δεν μένεις καθόλου εκτός δικτύου.

Δεν ξέρω αν υπάρχει δέσμευση για να μείνεις ένα διάστημα στην βονταφον και μετά να το κάνεις κάρτα κοσμοτε.

Από τις πολλές φορές που επικοινώνησα με την κοσμοτε για αλλαγή σε κάρτα κοσμοτε και πολλές άλλες εναλλακτικές κάτι από αυτά που σου γράφω θυμάμαι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

παιδια η βονταφον που μολις πηρα τηλεφωνο μου ειπε 30 ευρω κοστος. δεν παιζονται ααχαχαχαχ. το κανω κοσμοκαρτα τωρα, και απλα ειναι η χρεωση 10.08 ευρω. τι να κανουμε...να ειστε καλα (θα ψαχτω μηπως τα παρω πισω, γιατι το θεωρω απαραδεκτο)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που με φορητοτητα τον τελευταιο μηνσ πηρε καλη αντιπροσφορα σε κοσμοτε;
εγω φιλε, τωρα που πηρα για ακυρωση, μου ειπαν πως αμα θελω, στη νεα ανανεωση, 2 παγια δωρο και επιπλεον (απο το τμημα αντιπροσφορων) εκπτωση 15% κτλ κτλ και θα ερχοταν 32 ευρω τελοσπαντων το 1500 συμβολαιο. τους λεω αντε γεια βεβαιαα (εδινα 30) και θα εχω τη γουιντ και ολα καλα. το χουν κανει και σε αλλους παντως που εχω ακουσει, να μην κανουν καλες προσφορες. πεσαμε σε περιοδο αλλαγων πολιτικης τους, μαλλον. αλλα κερδισμενοι βγηκαμε
Link to comment
Share on other sites

Αν από συμβόλαιο Cosmote κάνεις φορητότητα σε Wind F2G, πληρώνεις κάτι;
λογικα ναι. τουλαχιστον ενα εικοσαρικο πιστευω, αφου στη βονταφον ειναι 30. λογικα δεν δινεις τιποτα αν κανεις καρτοσυμβολαιο (και καπακια μετα το γυρισεις καρτα. για ρωτησε το
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα το f2g ζητάει 30€ για φορητότητα.

Τι να το κάνεις καρτοσυμβόλαιο και μετά κάρτα δεν είναι καλή ιδέα. Θα έχεις υπογράψει για κάποιο διάστημα και μπορεί να έχεις penalty αν το διακόψεις, και τέλος αποσύνδεσης.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω την εντύπωση πως έχει μπερδευτεί κόσμος με το θέμα του τέλους αποσύνδεσης για μετατροπή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό ,να ξεχωρίσουμε τα 2 πράγματα.

Το τέλος αποσύνδεσης 10,20 ή 30€ αναλόγως πόσο το χρεώνει ο κάθε πάροχος,αφορά μετατροπή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό του ίδιου δικτύου.

Σε φορητότητα από συμβόλαιο ενός δικτύου σε καρτοκινητό άλλου δικτύου δεν απαιτείται προς το παρών τέλος αποσύνδεσης.Αυτό διότι δεν σε αποσυνδέει όπως λέει η λέξη το δίκτυό σου από τη σύνδεση για να σε κανει καρτοκινητό,αλλά σε αποδεσμεύει από το συμβόλαιό σου το οποίο θα είναι είτε ορισμένου χρόνου είτε αορίστου σε περίπτωση που έχει λήξει.

Σε περίπτωση που είναι συμβόλαιο ορισμένου χρόνου ζητάει τέλος αποδέσμευσης που αφορά την ποινή λόγω σπάσιμο συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς ότι σε φορητότητα πληρώνεις τέλος αποσύνδεσης. Μπορεί να ζητάει το άλλο δίκτυο τέλος φορητότητας όμως. Όπως το f2g που αναφέρθηκε, το οποίο θέλει 30€.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

σωστά,στο δίκτυο που θα πας ζητάει πλέον χρήματα για φορητότητα

είναι είδος τέλους σύνδεσης κι όχι από....

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς ότι σε φορητότητα πληρώνεις τέλος αποσύνδεσης. Μπορεί να ζητάει το άλλο δίκτυο τέλος φορητότητας όμως. Όπως το f2g που αναφέρθηκε, το οποίο θέλει 30€.

 

Sent from my Moto X Play

Είπα να αφήσω 2 μέρες για να το ξανατσεκάρω και ρωτώντας στο κατάστημα της wind Κομοτηνής μου είπαν πως από σύνδεση wind σε καρτοκινητό wind απαιτούνται 20€ τέλη αποσύνδεσης και η φορητότητα σε καρτοκινητό wind είναι δωρεάν.

Στο κατάστημα Ξάνθης μου είπαν τα ίδια,απλά στη φορητότητα ζητάνε 5€ για την sim

Πέρασε από το μυαλό μου μήπως και κάποια καταστήματα είναι της εταιρίας ενώ κάποια franchise και αλλάζουν οι πολιτικές ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέει ο κάθε ένας και αν αλλάζει η τιμή ανάλογα με το είδος του καταστήματος, εγώ σου αναφέρω τι λέει ο επίσημος τιμοκατάλογος για φορητότητα σε F2G. Δηλαδή :

Κόστος ενεργοποίησης καρτοκινητού 30€

(ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ 10€ ΕΩΣ 30/09/17, ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ Ή ΑΠΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΙΔΙΩΤΩΝ Ή ΕΤΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

εχω το cosmote 45 κ πληρωνω 24.39 ευρω...μου ηρθε μυνημα οτι ο νεος λογαριασμος ειναι 27,03 ευρω(χωρις να εχω περασει τα ορια του προγραμματος) ...που μπορω να κανω καταγγελια για την αυξηση αυτη??μπορω να κανω διακοπη συμβολαιου?εχω ακομα 4 μηνες κ ειχα παρει εκπτωση στο παγιο!!!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν στο cosmote xl, σου προσφέρουν έκπτωση 38€, γνωρίζει κάποιος πόσο θα είναι το τελικό πληρωτέο ποσό μαζί με τον φόρο?

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν στο cosmote xl, σου προσφέρουν έκπτωση 38€, γνωρίζει κάποιος πόσο θα είναι το τελικό πληρωτέο ποσό μαζί με τον φόρο?

 

Sent from my Pixel XL

 

Αν τα 38 είναι μαζί με ΦΠΑ, τότε θα πληρώνεις 40.40

Αν τα 38 δεν συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ, τότε θα πληρώνεις 30.15

Link to comment
Share on other sites

Αν τα 38 είναι μαζί με ΦΠΑ, τότε θα πληρώνεις 40.40

Αν τα 38 δεν συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ, τότε θα πληρώνεις 30.15

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Τελειώνει σιγά σιγά το συμβόλαιό μου και η "προσφορά" που με πηραν και με έκαναν είναι τραγική, ήθελα να ρωτήσω με φορητοτητα πόσο περίπου πάει η προσφορά που σε ξανα κάνουν για Cosmote 65plus; με αυτά που σας έχουν πει για να ξέρω να παζαρευτω..
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για όποιον έχει συμβεί κάτι παρόμοιο. είμαι κάτοχος doubleplay +tv. βρισκόμουν στην αθηνα και μετακόμισα στο νησί της Κω. έκανα μεταφορά γραμμής αλλά αναγκαστικά μου δώσανε νέο νούμερο τηλεφώνου. μετά από 1,5 χρόνο πήρα χαμπάρι, ότι στο λογαριασμό μου στη τηλεφωνική γραμμή αναφέρει τη διεύθυνση της Κω όπου υπόκειται ΦΠΑ 17%, ενώ στο κοσμοτε tv έγραφε τη διεύθυνση της Αθήνας όπου υπόκειται ΦΠΑ 24%. τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν μπορεί να επιστραφεί το ποσό πάρα μόνο για το τρέχον λογαριασμό, θα έρθει αναλογικός από την σήμερον που κατέθεσα το αίτημα για αλλαγή της διεύθυνσης μέχρι και την μέρα έκδοσης του λογαριασμού. γνωρίζετε εάν μπορώ να σου στείλω κάπου συγκεκριμένα αίτημα με το να ζητάω να μου επιστραφεί το ποσό που πλήρωνα για τον επιπλέον ΦΠΑ εδώ και 1,5 χρόνο?? ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για όποιον έχει συμβεί κάτι παρόμοιο. είμαι κάτοχος doubleplay +tv. βρισκόμουν στην αθηνα και μετακόμισα στο νησί της Κω. έκανα μεταφορά γραμμής αλλά αναγκαστικά μου δώσανε νέο νούμερο τηλεφώνου. μετά από 1,5 χρόνο πήρα χαμπάρι, ότι στο λογαριασμό μου στη τηλεφωνική γραμμή αναφέρει τη διεύθυνση της Κω όπου υπόκειται ΦΠΑ 17%, ενώ στο κοσμοτε tv έγραφε τη διεύθυνση της Αθήνας όπου υπόκειται ΦΠΑ 24%. τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν μπορεί να επιστραφεί το ποσό πάρα μόνο για το τρέχον λογαριασμό, θα έρθει αναλογικός από την σήμερον που κατέθεσα το αίτημα για αλλαγή της διεύθυνσης μέχρι και την μέρα έκδοσης του λογαριασμού. γνωρίζετε εάν μπορώ να σου στείλω κάπου συγκεκριμένα αίτημα με το να ζητάω να μου επιστραφεί το ποσό που πλήρωνα για τον επιπλέον ΦΠΑ εδώ και 1,5 χρόνο?? ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το OTE TV είναι μέσω δορυφόρου ή μέσω DSL?

Αν είναι μεσω δορυφόρου δεν θα βγάλεις άκρη γιατί απαιτείται ξεχωριστό αίτημα μεταφορές διεύθυνσης.

Αν είναι μέσω DSL στείλε στο τμήμα λογαριασμών επιστολή και ζήτα αντιλογισμό γιατί είναι δικό τους λάθος (η υπηρεσία πάει μαζί με την γραμμή, δεν μπορεί να λειτουργεί σε ξεχωριστή διεύθυνση).

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για όποιον έχει συμβεί κάτι παρόμοιο. είμαι κάτοχος doubleplay +tv. βρισκόμουν στην αθηνα και μετακόμισα στο νησί της Κω. έκανα μεταφορά γραμμής αλλά αναγκαστικά μου δώσανε νέο νούμερο τηλεφώνου. μετά από 1,5 χρόνο πήρα χαμπάρι, ότι στο λογαριασμό μου στη τηλεφωνική γραμμή αναφέρει τη διεύθυνση της Κω όπου υπόκειται ΦΠΑ 17%, ενώ στο κοσμοτε tv έγραφε τη διεύθυνση της Αθήνας όπου υπόκειται ΦΠΑ 24%. τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν μπορεί να επιστραφεί το ποσό πάρα μόνο για το τρέχον λογαριασμό, θα έρθει αναλογικός από την σήμερον που κατέθεσα το αίτημα για αλλαγή της διεύθυνσης μέχρι και την μέρα έκδοσης του λογαριασμού. γνωρίζετε εάν μπορώ να σου στείλω κάπου συγκεκριμένα αίτημα με το να ζητάω να μου επιστραφεί το ποσό που πλήρωνα για τον επιπλέον ΦΠΑ εδώ και 1,5 χρόνο?? ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεδομένου ότι πρόκειται για ΦΠΑ που έχουν εισπράξει και αποδώσει σε προηγούμενους μήνες, είμαι επιφυλακτικός για το πόση ανταπόκριση θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...