Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω συμβολαιο κινητου με Κοσμοτε.

 

Σημερα ηρθε μηνυμα οτι θα γινει (μαλλον εγινε) αυξηση σε ολα τα προγραμματα κατα 2,50 Ευρω!

Απλα δινουν και καλα και 250 MB ιντερνετ εξτρα. (και ποιος τα ζητησε!?? )

Μου φαινεται μεγαλη η αυξηση. 2,50 ευρω το μηνα! (αν πολλαπλασιασεις επι ποσους 1000αδες συνδρομητες δε.... :mad:)

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

τελευταια φορα που καναν μονομερη αυξηση, τους εκανα παραπονα κτλ κτλ και πηρα εκπτωση και ξαναεδινα οτι ειχα συμφωνησει
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εμπειρία εάν είναι εξίσου καλή η αντιπρόταση από COSMOTE σε περίπτωση μετατροπής προς καρτοικινητό αντί φορητότητας;

 

Πλέον η αντιπρόταση δεν είναι πολύ καλή ούτε με φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον η αντιπρόταση δεν είναι πολύ καλή ούτε με φορητοτητα.
σοβαρα φιλε?

δηλαδη τσαμπα περιμενω? δινω 30 τωρα (κοσμοτε 65). μου ειπαν 38. τους ειπα οχι και εκανα αιτηση φορητοτητας και περιμενω αντιπροσφορα. δηλαδη θα μου κανουν αντριπροσφορα πανω απο 30? θα τρελαθω

με βλεπω για καρτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο κινητου με Κοσμοτε.

 

Σημερα ηρθε μηνυμα οτι θα γινει (μαλλον εγινε) αυξηση σε ολα τα προγραμματα κατα 2,50 Ευρω!

Απλα δινουν και καλα και 250 MB ιντερνετ εξτρα. (και ποιος τα ζητησε!?? )

Μου φαινεται μεγαλη η αυξηση. 2,50 ευρω το μηνα! (αν πολλαπλασιασεις επι ποσους 1000αδες συνδρομητες δε.... :mad:)

 

Ααααα για αυτό είδα αύξηση από τα 550 στα 800; Ό,τι είχε γίνει και πριν λίγο καιρό δηλαδή, σε εμένα είχαν κάνει αύξηση από 400 στα 550 και 2ευράκι επάνω το πρόγραμμα. Τελικά ποια είναι η λύση ρε παιδιά; Ακόμα προσπαθώ να βρω τη λύση όχι για να μιλάμε άπειρα, αλλά σε λογικά πλαίσια και να δίνουμε κάποια λογικά λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα φιλε?

δηλαδη τσαμπα περιμενω? δινω 30 τωρα (κοσμοτε 65). μου ειπαν 38. τους ειπα οχι και εκανα αιτηση φορητοτητας και περιμενω αντιπροσφορα. δηλαδη θα μου κανουν αντριπροσφορα πανω απο 30? θα τρελαθω

με βλεπω για καρτοκινητο

 

Όταν, με το καλό, σου κάνουν την αντιπρόταση (εγώ πιστεύω θα είναι, στη χειρότερη, η ίδια, δηλαδή 30), ενημέρωσέ μας, αν δεν είναι κόπος.

Link to comment
Share on other sites

Όταν, με το καλό, σου κάνουν την αντιπρόταση (εγώ πιστεύω θα είναι, στη χειρότερη, η ίδια, δηλαδή 30), ενημέρωσέ μας, αν δεν είναι κόπος.
φιλε μου, εννοειται θα ενημερωσω. ο σκοπος του φορουμ αυτος ειναι. να αλληλοβοηθιομαστε. αν ειναι με το που κανω τη δουλεια μου να εξαφανιστω...

ακομα δεν εχω υπογραψει στη γουιντ. γιαυτο μαλλον δε με πηρε τηλ η κοσμοτε. υπογραφω την πεμπτη. λογικα θα με παρουν παρασκευη πιστευω, οποτε ενημερωνω

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες πρέπει να άλλαξε τις τιμές της η cosmote σε περιπτώσεις φορητότητας σε περίπτωση που μεταφέρει κάποιος ταυτόχρονα και σταθερό στην cosmote

Ενώ πριν το Πάσχα μου πρότειναν το Μ για το κινητό στα 26,20€ αν μετέφερα και το σταθερό,σήμερα μου το πρότεινε ο ίδιος πωλητής στα 19 και κάτι καθώς του είχα πει πως στα 26,20 δεν με σύμφερε.

Οπότε ενδεχομένως να άλλαξαν και οι τιμές σε περιπτώσεις ανανεώσεων ή και αντιπροσφορών

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εμπειρία εάν είναι εξίσου καλή η αντιπρόταση από COSMOTE σε περίπτωση μετατροπής προς καρτοικινητό αντί φορητότητας;

Άλλαξα πρόσφατα από σύνδεση σε κάρτα, όταν κάλεσα πρώτη φορά για να δω τί πακέτο θα μου δώσουν δεν μου κάναν καν προσφορά, 37ε έδινα, 36,7ε μου είπε ότι είναι η χρέωση για να συνεχίσω στο πρόγραμμα που είμαι. Μου πρότεινε μάλιστα, επειδή ήθελα data, το L στα 50ε ενώ ονλν το έδιναν προσφορά για νέους χρήστες 40...

Όταν ξανακάλεσα για να το κόψω και να το κάνω κάρτα, μου πρότειναν ένα πακέτο 1500κοσμοτε, μιαμιση ώρα προς όλους, 1500 μνμ κοσμοτε και 1,1γβ με 24ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, υπαρχει συμβόλαιο με πάγιο 0€; ΑΝ ναι πως λεγεται και ποια τα χαρακτηριστικα του; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, υπαρχει συμβόλαιο με πάγιο 0€; ΑΝ ναι πως λεγεται και ποια τα χαρακτηριστικα του; ευχαριστω

 

Cosmote μηδενικό πάγιο.

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTE_ZeroFee

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις αν εχει κοστος για μεταφορα απο καρτοκινητο wind στο προγραμμα αυτο και για ποσο ειναι η δεσμευση αν υπάρχει για 12 μηνες; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

παιδια, η κοσμοτε δε με παιρνει για αντιπροσφορα επειδη ακομα δεν εχω υπογραψει στη γουιντ? παλια με επαιρναν και χωρις να υπογραψω
Link to comment
Share on other sites

παιδια, η κοσμοτε δε με παιρνει για αντιπροσφορα επειδη ακομα δεν εχω υπογραψει στη γουιντ? παλια με επαιρναν και χωρις να υπογραψω

Για πόσο παλιά μιλάς :confused: :D Πρέπει να υπογράψεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για πόσο παλιά μιλάς :confused: :D Πρέπει να υπογράψεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

και πριν εναμιση χρονο, παλιδεν ειχα υπογραψει. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις αν εχει κοστος για μεταφορα απο καρτοκινητο wind στο προγραμμα αυτο και για ποσο ειναι η δεσμευση αν υπάρχει για 12 μηνες; ευχαριστω

 

Δεν υπάρχει κοστος ούτε δεσμευση.

 

Η μονη @#@κια ειναι πως στο εξωτερικο δεν εχεις roaming...

Παθων

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κοστος ούτε δεσμευση.

 

Η μονη @#@κια ειναι πως στο εξωτερικο δεν εχεις roaming...

Παθων

και τι σημαινει αυτο; αφου θα καταργηθουν ετσι και αλλιως τα τελη για ροαμινγ....που το προβλημα θα ειναι σαν να ειμαι Ελλαδαρα!...χαχαχα σωστα;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Πως επαναφέρω τον βασικό ήχο κλήσης;

 

Επαναφορά Βασικού Ήχου Κλήσης

 

Με κλήση στο 14014:

• Κάλεσε 14014

• Επιλογή Υπ. Calling Tunes - Πίεσε 1

• Ρυθμίσεις – Πίεσε 5

• Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση Σίγασης – Πίεσε 1

• Για Διαγραφή Πίεσε 2

• Επιβεβαίωση – Πίεσε 1

 

 

Μέσω SMS:

• Στείλε την λέξη ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ στο 14014

 

http://callingtunes.cosmote.gr/tag/calling-tunes/

 

(ενδεχομένως να έχει κάποια χρέωση)

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την προσφορά για τα 5GB για Σ/Κ πρέπει να,την ενεργοποιούμε κάθε εβδομάδα ή αρκεί μια φορά? Το ενεργοποίησα την προηγούμενη εβδομάδα κανονικά, σήμερα μου ήρθε sms να ενεργοποιηθεί ξανά, έκανα την διαδικασία μέσα από το application αλλά ήρθε email ότι το αίτημα δεν έγινε δεκτό :confused:

 

Εν τω μεταξύ αυτή την εφαρμογή πότε θα την φτιάξει να δουλεύει χωρίς bugs η cosmote? Έλεος δηλαδή, για να μπεις πρέπει να δοκιμάσεις 2-3 φορές.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την προσφορά για τα 5GB για Σ/Κ πρέπει να,την ενεργοποιούμε κάθε εβδομάδα ή αρκεί μια φορά? Το ενεργοποίησα την προηγούμενη εβδομάδα κανονικά, σήμερα μου ήρθε sms να ενεργοποιηθεί ξανά, έκανα την διαδικασία μέσα από το application αλλά ήρθε email ότι το αίτημα δεν έγινε δεκτό :confused:

 

Εν τω μεταξύ αυτή την εφαρμογή πότε θα την φτιάξει να δουλεύει χωρίς bugs η cosmote? Έλεος δηλαδή, για να μπεις πρέπει να δοκιμάσεις 2-3 φορές.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ούτε κι εμένα δούλεψε η εφαρμογή,και έτσι το έβαλα με SMS.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εάν θες να κάνεις μετατροπή από συμβόλαιο σε cosmoκαρτα σου κάνουν αντιπρόταση γιατί να παραμείνεις???????Cosmote xl ενώ πλήρωνα 35 € μου κάνουν ανανέωση με 43€. Λέω να το γυρίσω καρτοκινητο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω μια απορια.Αγορασα το πακετο COSMOTE Home Double Play SIM Μ,ιντερνετ μεσω 4g μοντεμ δηλαδη.Υπαρχει η δυνατοτητα να βαλω αλλη σιμ μεσα στο μοντεμ,η οποια θα εχει καποια gigabyte μεσα,ετσι ωστε να καταναλωνονται αυτα οταν τελειωσουν εκεινα του πακετου;Επισης αν βγαλω τη σιμ την βαλω σ ενα τηλεφωνο και παρω το δωρο με τα 5bg για το σαββατοκυριακο θα μπορω να τα χρησιμοποιησω μεσω μοντεμ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...