Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Λήγει αύριο το οικογενειακό πακέτο μας (3 νούμερα για το παλιό πλέον cosmote 20) και η cosmote αντί να προσπαθεί να κρατήσει τους παλιούς και φερέγγυους πελάτες της, τους απομακρύνει...

 

Η "προσφορά" χοντρικά είναι στα 70 ευρώ για 3 νούμερα στο cosmote plus 20 , απο εκεί που πρίν πληρώναμε 50. Στην τιμή (και την παλιά και της προσφοράς) συμπεριλαμβάνεται και 1 επιπλέον νούμερο Internet On the Go με φιξ πάγιο 13,5 ευρώ με ακόμη 1 χρόνο ισχύ. Πριν 1,5 χρόνο η επιδότηση για τους 3 αριθμούς συνολικά έφτανε τα 410 ευρώ ενώ τώρα, το ιλιγγιώδες ποσό των 97 ευρώ. Κατά την τηλεφωνήτρια η επιδότηση "είναι ανάλογη μόνο των λογαριασμών που κάναμε τους τελευταίους 18 μήνες". Διαφωνώ. Είναι ανάλογη ΚΑΙ της πολιτικής της εταιρείας. Διότι οι λογαριασμοί δεν είχαν τέτοια μεταβολή για να δικαιολογείται η μείωση κατά 313 (!) ευρώ της επιδότησης μας. Εξάλλου είχαν ελάχιστη διακύμανση (5-10 ευρώ το πολύ) εδω και χρόνια.

 

Επειδή οι γονείς μου κάνουν απλή χρήση του τηλεφώνου (όχι sms, όχι internet) σκέφτομαι για αλλαγή των 2 αριθμών σε κάρτα. Οι ανάγκες τους είναι 200-300 λεπτά το μήνα αποκλειστικά σε cosmote. Τί προτείνετε να κάνω? Κάρτα (τι κάρτα?) τα δικά τους και εγώ να παραμείνω στο υπέραρκετο για μένα cosmote plus 20; Να πάω και εγω σε κάρτα μιας και με το Internet on the Go τα sms προς όλους είναι δωρεάν (viber) και η ομιλία μου αφορά σε αριθμούς cosmote ως επί το πλείστον? Ή να παίξω πάλι το κλασσικό hide n seek με αιτήσεις φορητότητας;

 

Να σημειώσω πως ο κάτοχος του οικογενειακού συμβολαίου (πατέρας μου) είναι συνταξιούχος και συνδρομητής ote 3 play αν μπορούν να παίξουν καποιο ρόλο αυτά τα "χαρτιά" στη...διαπραγμάτευση.

 

Σόρυ για το μέγεθος και τις ερωτήσεις αλλά η απογοήτευση μου είναι παραπάνω απο μεγάλη. Αντί να μας παρακαλούν την εποχή αυτή, να μας κάνουν "προσφορές" με +20 ευρώ το μήνα για τις ίδιες παροχές!

 

Παρακάλω όποιος μπορεί να βοηθήσει ας μου στείλει και pm

 

1000 ευχαριστώ:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Λήγει αύριο το οικογενειακό πακέτο μας (3 νούμερα για το παλιό πλέον cosmote 20) και η cosmote αντί να προσπαθεί να κρατήσει τους παλιούς και φερέγγυους πελάτες της, τους απομακρύνει...

 

Η "προσφορά" χοντρικά είναι στα 70 ευρώ για 3 νούμερα στο cosmote plus 20 , απο εκεί που πρίν πληρώναμε 50. Στην τιμή (και την παλιά και της προσφοράς) συμπεριλαμβάνεται και 1 επιπλέον νούμερο Internet On the Go με φιξ πάγιο 13,5 ευρώ με ακόμη 1 χρόνο ισχύ. Πριν 1,5 χρόνο η επιδότηση για τους 3 αριθμούς συνολικά έφτανε τα 410 ευρώ ενώ τώρα, το ιλιγγιώδες ποσό των 97 ευρώ. Κατά την τηλεφωνήτρια η επιδότηση "είναι ανάλογη μόνο των λογαριασμών που κάναμε τους τελευταίους 18 μήνες". Διαφωνώ. Είναι ανάλογη ΚΑΙ της πολιτικής της εταιρείας. Διότι οι λογαριασμοί δεν είχαν τέτοια μεταβολή για να δικαιολογείται η μείωση κατά 313 (!) ευρώ της επιδότησης μας. Εξάλλου είχαν ελάχιστη διακύμανση (5-10 ευρώ το πολύ) εδω και χρόνια.

 

Επειδή οι γονείς μου κάνουν απλή χρήση του τηλεφώνου (όχι sms, όχι internet) σκέφτομαι για αλλαγή των 2 αριθμών σε κάρτα. Οι ανάγκες τους είναι 200-300 λεπτά το μήνα αποκλειστικά σε cosmote. Τί προτείνετε να κάνω? Κάρτα (τι κάρτα?) τα δικά τους και εγώ να παραμείνω στο υπέραρκετο για μένα cosmote plus 20; Να πάω και εγω σε κάρτα μιας και με το Internet on the Go τα sms προς όλους είναι δωρεάν (viber) και η ομιλία μου αφορά σε αριθμούς cosmote ως επί το πλείστον? Ή να παίξω πάλι το κλασσικό hide n seek με αιτήσεις φορητότητας;

 

Να σημειώσω πως ο κάτοχος του οικογενειακού συμβολαίου (πατέρας μου) είναι συνταξιούχος και συνδρομητής ote 3 play αν μπορούν να παίξουν καποιο ρόλο αυτά τα "χαρτιά" στη...διαπραγμάτευση.

 

Σόρυ για το μέγεθος και τις ερωτήσεις αλλά η απογοήτευση μου είναι παραπάνω απο μεγάλη. Αντί να μας παρακαλούν την εποχή αυτή, να μας κάνουν "προσφορές" με +20 ευρώ το μήνα για τις ίδιες παροχές!

 

Παρακάλω όποιος μπορεί να βοηθήσει ας μου στείλει και pm

 

1000 ευχαριστώ:O

 

Εφόσον ο πατέρας σου είναι συνταξιούχος και επίσης συνδρομητής οτε 3 play, θεωρώ την φορητότητα ως μονόδρομο. Θα δεις την προσφορά που θα σου κάνουν μετά και δε θα το πιστεύεις. Βέβαια όσο μικρότερο το πρόγραμμα τόσο μικρότερη δυνατότητα επίσης έχουν.

Υ.Γ. Αφού κάνεις φορητότητα (προτίμησε Vodafone )και σε πάρουν τηλέφωνο για αντιπροσφορά , μην τους αναφέρεις το ότι ο πατέρας σου είναι συνταξιούχος ούτε το 3play. Άσε να σου κάνουν πρώτα την προσφορά . Μετά θα αναγκαστούν να σου δώσουν και τους πρόσθετες εκπτώσεις αυτών των δύο. Και κρατά ονοματεπώνυμο, ημερομηνία και ώρα συνομιλίας.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου απαντησει κανεις στο ποστ που εκανα #10315 ;;

σας ευχαριστω

Τα GB είτε υελείωσαν είτε όχι θα γίνονται καθε μήνα 2.Για το 2ο που ρωτάς δεν ξέρω!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ο πατέρας σου είναι συνταξιούχος και επίσης συνδρομητής οτε 3 play, θεωρώ την φορητότητα ως μονόδρομο. Θα δεις την προσφορά που θα σου κάνουν μετά και δε θα το πιστεύεις. Βέβαια όσο μικρότερο το πρόγραμμα τόσο μικρότερη δυνατότητα επίσης έχουν.

Υ.Γ. Αφού κάνεις φορητότητα (προτίμησε Vodafone )και σε πάρουν τηλέφωνο για αντιπροσφορά , μην τους αναφέρεις το ότι ο πατέρας σου είναι συνταξιούχος ούτε το 3play. Άσε να σου κάνουν πρώτα την προσφορά . Μετά θα αναγκαστούν να σου δώσουν και τους πρόσθετες εκπτώσεις αυτών των δύο. Και κρατά ονοματεπώνυμο, ημερομηνία και ώρα συνομιλίας.

 

Σ' ευχαριστώ Παναγιώτη για την απάντηση:)

 

Δυστυχώς η έκπτωση λόγω σταθερού/ίντερνετ ote ισχύει μόνο σε συμβόλαια με 25+ πάγιο. Εμείς είμαστε στο 20. Άρα μια η άλλη όσον αφορά αυτό γιατί δεν αξίζει να ανέβει στο 25 ο πατέρας μου με τόσο μικρή χρήση. Στους συνταξιούχους είδα δίνουν έκπτωση 10% οπότε η έκπτωση είναι ελάχιστη.

 

Υπάρχει περίπτωση στην αίτηση φορητότητας προς voda να παγιδευτώ και να την πατήσω;

 

Μηπως η αίτηση για αλλαγή σε cosmoκάρτα είναι καλή λύση και οριστική - λόγω μικρών αναγκών των 2 αριθμών - αν δεν δεν έρθει καλή αντιπρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Παναγιώτη για την απάντηση:)

 

Δυστυχώς η έκπτωση λόγω σταθερού/ίντερνετ ote ισχύει μόνο σε συμβόλαια με 25+ πάγιο. Εμείς είμαστε στο 20. Άρα μια η άλλη όσον αφορά αυτό γιατί δεν αξίζει να ανέβει στο 25 ο πατέρας μου με τόσο μικρή χρήση. Στους συνταξιούχους είδα δίνουν έκπτωση 10% οπότε η έκπτωση είναι ελάχιστη.

 

Υπάρχει περίπτωση στην αίτηση φορητότητας προς voda να παγιδευτώ και να την πατήσω;

 

Μηπως η αίτηση για αλλαγή σε cosmoκάρτα είναι καλή λύση και οριστική - λόγω μικρών αναγκών των 2 αριθμών - αν δεν δεν έρθει καλή αντιπρόταση;

 

Η αίτηση για αλλαγή σε Cosmo καρτα είναι η πιο ασφαλής λύση. Θα σου κάνουν πάλι αντιπροσφορά για να μείνεις σε συμβόλαιο, έχοντας το κεφάλι σου ήσυχο ότι δεν μπλέξεις με άλλη εταιρεία.

Αν απ'την άλλημεριά, αν κάνεις αίτηση φορητότητας, το ρίσκο να μην σε πάρει η cosmote για αντιπροσφορά είναι πραγματικά μικρό και η αντιπροσφορά αρκετά καλύτερη από την κοσμοκαρτα .Δεν είναι εποχές να χάνουν πελάτες.

Και αξίζει να κάνεις τα συμβόλαια 25 για να πάρεις μετά και τις εκπτώσεις, μιας και η προσφορά που θα σου κάνουν αντισταθμίζει συνήθως την αύξηση του παγίου.

Ότι και να αποφασίσεις τελικά, κερδισμένος θα βγεις(περισσότερο ή λιγότερο) αλλά κερδισμένος.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Κάντο κάρτα, είτε cu είτε f2g είτε what's up. Νομίζω f2g είναι το πιο οικονομικό. Ψάξτο και δεν θα πιστεύεις την διαφορά στην τιμή. Και στις παροχές.

Απλά θα πρέπει να ανανεώνεις κάθε μήνα. Παρ'όλα αυτά προκειμένου να γλυτώσεις 500 ευρώ το χρόνο πιστεύω αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να μεταφέρω έναν αριθμό στο συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο από καρτοκινητό vodafone. Η διαδικασία είναι δωρεάν, αν όμως κάποτε θελήσω να πάω σε άλλο δίκτυο υπάρχει κάποια κρυφή χρέωση;
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να μεταφέρω έναν αριθμό στο συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο από καρτοκινητό vodafone. Η διαδικασία είναι δωρεάν, αν όμως κάποτε θελήσω να πάω σε άλλο δίκτυο υπάρχει κάποια κρυφή χρέωση;

Το μηδενικό πάγιο δεν έχει δέσμευση και μπορείς να το κάνεις καρτοκινητό όποτε θες!Βέβαια έχει λίγο τσουχτερές χρεώσεις(0,40 λεπτά το λεπτό ομιλίας,0,12/sms).Βέβαια αν θες ενεργοποιείς πακέτα και τα χρεώνεσαι στο λογαριασμό!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το μηδενικό πάγιο δεν έχει δέσμευση και μπορείς να το κάνεις καρτοκινητό όποτε θες!Βέβαια έχει λίγο τσουχτερές χρεώσεις(0,40 λεπτά το λεπτό ομιλίας,0,12/sms).Βέβαια αν θες ενεργοποιείς πακέτα και τα χρεώνεσαι στο λογαριασμό!

 

 

Παιδιά να το ελέγξουμε, γιατί έχω την εντύπωση ότι στο μηδενικό δεν αφήνει να ενεργοποιείς πακέτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να το ελέγξουμε, γιατί έχω την εντύπωση ότι στο μηδενικό δεν αφήνει να ενεργοποιείς πακέτα...

Εχω την εντωπωση πως γινεται αλλα ας κανει online chat στο http://www.cosmote.gr

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται ότι από 07/12/2015 το πακέτο EXTRA 100 ΛΕΠΤΑ, για όλους τους συνδρομητές προγραμμάτων συμβολαίου COSMOTE για ιδιώτες, στους οποίους είναι διαθέσιμο, αντικαθίσταται από το πακέτο EXTRA 120 ΛΕΠΤΑ παρέχοντας περισσότερα λεπτά ομιλίας και video-κλήσεων, 120 αντί 100, για χρήση εντός Ελλάδος προς Εθνικά Δίκτυα με την ίδια χρέωση (5€), ενώ τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του νέου πακέτου παραμένουν τα ίδια με τα χαρακτηριστικά του πακέτου που αντικαθιστά.

 

Το πακέτο EXTRA 120 ΛΕΠΤΑ ενεργοποιείται με αποστολή δωρεάν μηνύματος στο 1256 με το λεκτικό 120Λ. Από την ίδια ως άνω ημερομηνία η χρέωση για εθνικές κλήσεις ομιλίας και video-κλήσεις μετά την κατανάλωση των δωρεάν λεπτών στα προγράμματα συμβολαίου COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ (εξαιρούνται τα προγράμματα COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ με Internet ΠΑΛ), COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΑΛ, COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΑΛΑΙΑ, αυξάνεται από 0,0062€/δευτ σε 0,0070€/δευτ.

 

Επίσης, από 07/12/2015 η αντίστοιχη χρέωση στα προγράμματα συμβολαίου COSMOTE 60, COSMOTE 120, COSMOTE 150, COSMOTE 60 ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΟ, COSMOTE 120 ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΟ, αυξάνεται από 0,0048€/δευτ σε 0,0057€/δευτ και στα προγράμματα συμβολαίου COSMOTE 180, COSMOTE 180 ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΟ, COSMOTE 240 ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΟ αυξάνεται από 0,0046€/δευτ σε 0,0057€/δευτ.

 

Όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά των παραπάνω προγραμμάτων συμβολαίου παραμένουν ως έχουν.

 

Επιπλέον, ανακοινώνεται ότι από 07/12/2015 τα ενσωματωμένα λεπτά του Εβδομαδιαίου Πακέτου Ομιλίας για συνδρομητές ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE για χρήση εντός Ελλάδος προς Εθνικά Δίκτυα, αυξάνονται από 60 σε 90 με την ίδια χρέωση (4€), ενώ τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν τα ίδια.

 

Επίσης, τα ενσωματωμένα λεπτά του Πακέτου Ομιλίας για 1 Σαββατοκύριακο για συνδρομητές ΚαρτοΣυμβολαίου για χρήση εντός Ελλάδος προς Εθνικά Δίκτυα, αυξάνονται από 60 σε 90 με την ίδια χρέωση (2€), ενώ τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν τα ίδια.

 

Τα Πακέτα Ομιλίας για συνδρομητές ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE ενεργοποιούνται με δωρεάν κλήση στο 1330 ή στο 1314.

 

Από την ίδια ως άνω ημερομηνία, σε όλα τα προγράμματα ΚΑΡΤΟΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ COSMOTE, η χρέωση για εθνικές κλήσεις ομιλίας και video-κλήσεις μετά την κατανάλωση των δωρεάν λεπτών αυξάνεται από 0,0066€/δευτ σε 0,0076€/δευτ. και η χρέωση για αποστολή εθνικών SMS αυξάνεται από 0,1250 €/SMS σε 0,15 €/SMS.

 

Από την ίδια ως άνω ημερομηνία, ανακοινώνεται ότι η χρέωση για κλήσεις προς τον προσωπικό τηλεφωνητή εντός Ελλάδος (123 και 6971000123) αυξάνεται από 0,27€/κλήση σε 0,35€/κλήση σε όλα τα Οικονομικά προγράμματα Συμβολαίου και ΚαρτοΣυμβολαίου της COSMOTE για ιδιώτες συνδρομητές όπως και στα προγράμματα καρτοκινητής τηλεφωνίας WHAT’S UP και COSMOΚΑΡΤΑ.

 

Τέλος, ανακοινώνεται ότι από 10/01/2016, αυξάνονται από 550 σε 600 τα ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας για κλήσεις προς εθνικά σταθερά του προγράμματος COSMOTE AT HOME 550, αυξάνονται από 700 σε 730 τα

ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας για κλήσεις προς εθνικά σταθερά του προγράμματος COSMOTE AT HOME 700 και

αυξάνονται από 400 σε 430 τα ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας για κλήσεις προς εθνικά και διεθνή σταθερά του

προγράμματος COSMOTE AT HOME International, ενώ ταυτόχρονα αυξάνονται τα πάγια των προγραμμάτων

COSMOTE AT HOME 550 από 9,90€ σε 11,50€, COSMOTE AT HOME 700 από 12,92€ σε 13,90€, COSMOTE

AT HOME International από 15€ σε 16€.

 

Οι συνδρομητές Συμβολαίου, ΚαρτοΣυμβολαίου και COSMOTE AT Home, των προγραμμάτων που αναφέρονται

παραπάνω, έχουν το δικαίωμα να καταγγείλουν τη σύμβασή τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν υπόλοιπα

επιδότησης συσκευών ή τερματικού εξοπλισμού ή οποιασδήποτε άλλης επιδότησης/έκπτωσης/προσφοράς), εντός 1 μηνός από τη δημοσίευση της παρούσας.

 

Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε την Εξυπηρέτηση 0,19€/κλήση από κινητό COSMOTE). Η χρέωση για κλήσεις προς τον αριθμό 13838 από άλλα δίκτυα είναι σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο του παρόχου του καλούντος.

 

Σε όλα τα ανωτέρω ποσά συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 23%.

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/nea-paketa-lepta-omilias.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προκειται να παω ταξιδι στο εξωτερικο τις επομενες μερες. Αξιζει το travel pass? (εχει χρεωση 5€/μερα, κατι που δεν μου φαινεται και τοσο φτηνο)
Link to comment
Share on other sites

Προκειται να παω ταξιδι στο εξωτερικο τις επομενες μερες. Αξιζει το travel pass? (εχει χρεωση 5€/μερα, κατι που δεν μου φαινεται και τοσο φτηνο)

 

 

Αν μιλάς πολύ (εισερχόμενες και εξερχόμενες ) αξίζει .

Για καναδυό τηλέφωνα μικρής διαρκείας δεν αξίζει .

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα μεινω με το traveler, με το οποιο χρεωνεσαι εξτρα καθε κληση. Απλα ισως χρειαστω και καποια mb για ιντερνετ, γιαυτο θα τους παρω αυριο ενα τηλ για να τους ρωτησω τις δυνατοτητες. Απο οτι διαβασα στο site,υπαρχουν πακετα δεδομενων που χρεωνεσαι με την μερα και ισως με συμφερει..

Την ενεργοποιηση του traveler την εκανα απο το mycosmote..

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα μεινω με το traveler, με το οποιο χρεωνεσαι εξτρα καθε κληση. Απλα ισως χρειαστω και καποια mb για ιντερνετ, γιαυτο θα τους παρω αυριο ενα τηλ για να τους ρωτησω τις δυνατοτητες. Απο οτι διαβασα στο site,υπαρχουν πακετα δεδομενων που χρεωνεσαι με την μερα και ισως με συμφερει..

Την ενεργοποιηση του traveler την εκανα απο το mycosmote..

 

Μην ξεχνάς ότι μπορείς να απενεργοποιήσεις όλα τα προγράμματα και να χρεώνεσαι απλα το κόστος roaming, βάσει των πλαφόν της ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς ότι μπορείς να απενεργοποιήσεις όλα τα προγράμματα και να χρεώνεσαι απλα το κόστος roaming, βάσει των πλαφόν της ΕΕ.

 

Μήπως μπορείς να δώσεις λίγο παραπάνω ίνφο για αυτό; Είναι η πρώτη φορά που το ακούω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να δώσεις λίγο παραπάνω ίνφο για αυτό; Είναι η πρώτη φορά που το ακούω.

 

Δεν προλαβαίνω να ψάξω αναλυτικά, αλλά ενδεικτικά βρήκα αυτό από το 2014 (έχουν προσπαθήσει να μηδενίσουν το roaming 2-3 φορές - το τρέχον πρόγραμμα λέει για 2018):

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394562

 

Σχεδόν σίγουρα τα τρέχοντα πλαφόν υπάρχουν αναρτημένα κάπου (στην ΕΕΤΤ?). Εάν δυσκολευτείς να το βρεις, το ξανακοιτάω μόλις βρω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαίνω να ψάξω αναλυτικά, αλλά ενδεικτικά βρήκα αυτό από το 2014 (έχουν προσπαθήσει να μηδενίσουν το roaming 2-3 φορές - το τρέχον πρόγραμμα λέει για 2018):

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394562

 

Σχεδόν σίγουρα τα τρέχοντα πλαφόν υπάρχουν αναρτημένα κάπου (στην ΕΕΤΤ?). Εάν δυσκολευτείς να το βρεις, το ξανακοιτάω μόλις βρω χρόνο.

 

Οκ, ευχαριστώ, δεν είμαι σίγουρος τι συμφέρει τελικά όμως.

Βασικά το ζήτημα που ενδιαφέρει τους μη επαγγελματίες σχετικά με το roaming είναι τα data για χάρτες, mail, voip κτλ.

Αν βέβαια βγαίνεις εξωτερικό συχνά λόγω δουλειάς, τότε θες και χρόνο ομιλίας σίγουρα, αλλά τα data πάλι είναι το πιο σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

έχει βγάλει η κοσμοτε κανένα καλό προγραμμα για τους φοιτητές γνωρίζει κανείς??
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

έχει βγάλει η κοσμοτε κανένα καλό προγραμμα για τους φοιτητές γνωρίζει κανείς??

 

φοιτητικό whats up ή φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταρχάς καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής

 

έχω ένα νούμερο στο οποίο έχω συμβόλαιο το πρόγραμμα cosmote plus 25 και είναι οικογενειακό πακέτο μαζί με την μητέρα μου που έχει το plus 45.

 

Από τον αύγουστο που πήρα καινούργιο κινητό και πιο γρήγορο κτλ μου τραβάει πιο γρήγορα τα δεδομένα μου και δεν μου φτάνουν τον μήνα τώρα. Τον αύγουστο πήρα την προσφορά με το 1,5 GB που είχε 5 ευρώ.

Τώρα αυτά που είναι με 3ευρώ 150μβ και 5 ευρώ 300μβ το θεωρώ πανάκριβο

 

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα μόνο με extra internet και με κόστος το πολύ 10 ευρώ και να μπορεί να μπει στο νούμερο μου καθώς δεν είναι dual sim η συσκευή τηλεφώνου?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταρχάς καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής

 

έχω ένα νούμερο στο οποίο έχω συμβόλαιο το πρόγραμμα cosmote plus 25 και είναι οικογενειακό πακέτο μαζί με την μητέρα μου που έχει το plus 45.

 

Από τον αύγουστο που πήρα καινούργιο κινητό και πιο γρήγορο κτλ μου τραβάει πιο γρήγορα τα δεδομένα μου και δεν μου φτάνουν τον μήνα τώρα. Τον αύγουστο πήρα την προσφορά με το 1,5 GB που είχε 5 ευρώ.

Τώρα αυτά που είναι με 3ευρώ 150μβ και 5 ευρώ 300μβ το θεωρώ πανάκριβο

 

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα μόνο με extra internet και με κόστος το πολύ 10 ευρώ και να μπορεί να μπει στο νούμερο μου καθώς δεν είναι dual sim η συσκευή τηλεφώνου?

Ευχαριστώ.

Εχει με 15€ 5gb που μπορεις να ενσωματωσεις.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχει ανανεωσει κανεις προσφατα στο 65αρι μετα απο μπλοφα, να εχω μια τιμη αναφορας?

Σε οικογενειακο, μαζι με σταθερο (-15%, -20%), με ανανεωση (-50%), μου το αφηνουν 25ε, μαζι με ενα απεριοριστα 45 (-40% ανανεωση, -15% οικογενειακο, -10% συνταξη) στην ιδια τιμη. Τι κ αν τους πιλατευα να μου δωσουν 2 65αρια στα 25ε το καθενα, δεν κανανε βημα πισω (το καλυτερο τους ηταν 25 το 65αρι-1 κ αλλα 33 για το 65αρι-2 αφου δεν εχει εκπτωση λογω σταθερου)...

Το θεμα ειναι οτι εχω ηδη κ σταθερο wind/vdsl στο σπιτι, κ το καινουριο τους 3play στα 50ε ολα (wind w+vdsl+απεριοριστα) παραειναι ελκυστικο, αλλα φοβαμαι το δικτυο/3g τους...

Τι παιζει με τις τιμες αυτον τον καιρο? Εχει νοημα για φορητοτητα, η το παρατραβαω χωρις λογο?

Για την ιστορια, μεχρι σημερα το ειχα στα 18ε/μηνα, χωρις εκπτωση οικογενειακου, μονο με ανανεωσης κ σταθερου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...