Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτεσαι οτι θα τελειωσεις τα 1500 λεπτα και 1500 μηνυματα και θελεις και αλλα 600 και 600 ? Κοιταξε καλυτερα και για μια 2η μπαταρια γιατι μιλαμε συνολικα για 35 ωρες ομιλιας !!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ

Η χρέωση στις videoκλησεις ειναι ιδια με τις απλες;

Δλδ. 1 λεπτο απλή κληση ισοδυναμεί με 1 λεπτό βιντεοκλήση;

Τα μηνυματα ΕΥ στο 1256 χρεωνονται;Μπορω να στελνω οσα θελώ;

στα προγραμματα ομιλιας τα λεπτα του οικονομικου προγραμματος ειναι είτε για κλησεις ομιλιας είτε για βιντεοκλησεις.

Τα μηνυματα στο 1256 ειναι δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτεσαι οτι θα τελειωσεις τα 1500 λεπτα και 1500 μηνυματα και θελεις και αλλα 600 και 600 ? Κοιταξε καλυτερα και για μια 2η μπαταρια γιατι μιλαμε συνολικα για 35 ωρες ομιλιας !!!

 

1500 λεπτά είναι 49 λεπτά τη μέρα αν το καλοσκεφτείς δεν είναι και πολύ απεριόριστο αυτό, αλλά εκτός των άλλων τα 1500 λεπτά είναι μόνο προς κοσμοτέ όχι σταθερά ενώ τα 600 είναι και προς σταθερά. Τελικά μπορώ να έχω και τα 2 ταυτόχρονα ή τα πακέτα απεριόριστα δεν το υποστηρίζουν?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο στο οποίο αναφέρεσαι, προσφέρει το χρόνο ομιλίας μόνο προς cosmote και μάλιστα είναι 600 λεπτά και 600 μηνύματα με 7,5€. Αν θέλεις και για σταθερά, πέρνα στο απεριόριστα35.
Link to comment
Share on other sites

νόμιζα πως έχει και για σταθερά κρίμα.

Υπάρχει πακέτο προς σταθερά για όλα τα προγράμματα συμβολαίου. Με 5 ευρώ έχεις 200 λεπτά χρόνου ομιλίας προς σταθερά. Η ενεργοποίηση γίνεται με αποστολή sms στο 1256 με το λεκτικό 200.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω ακομη μια διευκρινηση.θα παω στο προγραμμα MY WAY 25 και η συσκευη που μου δινει ειναι +140 ευρο.η απορια μου ειναι οτι εγω εχω επιδοτηση 70 ευρο.

δηλαδη..απο τα 140 ευρο που ειναι να δωσω για την συσκευη..τα 70 της επιδοτησης θα ριξουν το τελικο κοστος?? η ειναι 140 + 70 που μας κανουν τελικη τιμη της συσκευης 210 ευρο.:blink: :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες σ'ένα κατάστημα OTEShop να ρωτήσω αν υπάρχει το πρόγραμμα "Cosmote Μηδενικό Πάγιο" με την επιδότηση και το πάγιο των 9 ευρώ και η απάντηση της υπαλλήλου ήταν ναι.Σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα "Γερμανός" να κάνω αίτηση φορητότητας και όταν είπα ότι θέλω ένα συγκεκριμένο κινητό να μου κάνουν παραγγελία για να το πάρω με την επιδότηση η απάντησης της υπαλλήλου (όλο γυναίκες με εξυπηρετούν ! :p) ήταν η εξής:"Δυστυχώς, το Cosmote Χωρίς Πάγιο" υπάρχει και με 9 ευρώ πάγιο, αλλά δεν προσφέρει επιδότηση". Τελικά τι ισχύει; Υπάρχει επιδότηση σ'αυτό το πρόγραμμα ή όχι; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς προ πολλού? το καλοκαίρι το έκανα κι απ´οτι ξέρω υφίσταται ακόμη. Απλά δεν υπάρχει επιδότηση, ούτε το 9 ευρώ κλπ
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μηδενικό με κάποιο πάγιο. Έχει καταργηθεί προ πολλού.

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.. Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Εγώ μιλάω πολύ με κινητά Cosmote και σταθερά Ο.Τ.Ε και λίγο με κινητά άλλου δικτύου. Ποιο πρόγραμμα με συμφέρει καλύτερα; Το "Απεριόριστα 15" ή το "Απεριόριστα 20"; Μήπως με συμφαίρει κάποιο πρόγραμμα εκτός από τα "Απεριόριστα"; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν έχει μεταβληθεί ο ελάχιστος χρόνος παραμονής σε νέο συμβόλαιο από 3 μήνες σε άλλο χρονικό διάστημα; Κάτι πήρε το αυτί μου για 6....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έκανα εγγραφή στο my account κι έλαβα κανονικά τον κωδικό μου.Είμαι συνδεδεμένος στο my account, αλλά όταν προσπαθώ να μπω στο e-bill, μου ζητάει κι άλλον κωδικό.Πρέπει να εγγραφώ και κάπου αλλού;Μήπως παίζει κάποιο ρόλο το ότι πριν καμιά βδομάδα απενεργοποίησα από το cosmote-150 στο οποίο βρίσκομαι ένα πακέτο για μηνύματα και στέλνοντας το ΕΥ στο 1256 μου λέει πως η ενημέρωση υπολοίπου θα είναι δυνατή και πάλι μετά την έκδοση λογαριασμού μου, στη 1/12;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.. Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Εγώ μιλάω πολύ με κινητά Cosmote και σταθερά Ο.Τ.Ε και λίγο με κινητά άλλου δικτύου. Ποιο πρόγραμμα με συμφέρει καλύτερα; Το "Απεριόριστα 15" ή το "Απεριόριστα 20"; Μήπως με συμφαίρει κάποιο πρόγραμμα εκτός από τα "Απεριόριστα"; :worry:

 

Στη δική σου περίπτωση, πιστεύω ότι σε εξυπηρετεί το απεριόριστα 35 που προσφέρει τα 1500 λεπτά για Cosmote και σταθερά, 1500 sms προς Cosmote και 100 λεπτά προς άλλα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

 

Γνωρίζει κάποιος αν έχει μεταβληθεί ο ελάχιστος χρόνος παραμονής σε νέο συμβόλαιο από 3 μήνες σε άλλο χρονικό διάστημα; Κάτι πήρε το αυτί μου για 6....

 

Ισχύει. Άλλαξε στους 6.

Καλησπέρα.Έκανα εγγραφή στο my account κι έλαβα κανονικά τον κωδικό μου.Είμαι συνδεδεμένος στο my account, αλλά όταν προσπαθώ να μπω στο e-bill, μου ζητάει κι άλλον κωδικό.Πρέπει να εγγραφώ και κάπου αλλού;Μήπως παίζει κάποιο ρόλο το ότι πριν καμιά βδομάδα απενεργοποίησα από το cosmote-150 στο οποίο βρίσκομαι ένα πακέτο για μηνύματα και στέλνοντας το ΕΥ στο 1256 μου λέει πως η ενημέρωση υπολοίπου θα είναι δυνατή και πάλι μετά την έκδοση λογαριασμού μου, στη 1/12;

 

Ebill θα έχεις αφού εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός μετά την εγγραφή σου στην υπηρεσία. Δεν έχει σχέση με την αλλαγή στο 150.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με συμφερει να μπω στο MY WAY 25 η να επιλεξω το COSMOTE 120 :worry:

 

η χρηση ειναι περισσοτερα τηλεφωνα...και αμα "κατσει" καμια φορα λιγο νετ για πληροφοριες.

Πιστεύω ότι καλύτερο είναι το Myway 25.

Ανάμεσα σε αυτά τα 2 ήμουν και εγώ και τελικά διάλεξα το Myway γιατί με ενδιαφέρει να παίζω και με sms και με ίντερνετ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω προχειρο το συμβολαιο, εκανα φορητοτητα προς wind και η φορητοτητα θα γινει στις 1/12 ενω το συμβολαιο εληγε στις 20/12, θα ζητησουν απο τη κοσμοτε καποια επιστροφη επιδοτησης;
Link to comment
Share on other sites

Από εσένα θα ζητήσουν επιστροφή της επιδότησης
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να κανεις χιουμορ και να μη καταλαβες οτι καταλαβα οτι καταλαβες :lol:

 

Ποσο τις % ομως ;

Link to comment
Share on other sites

Στη δική σου περίπτωση, πιστεύω ότι σε εξυπηρετεί το απεριόριστα 35 που προσφέρει τα 1500 λεπτά για Cosmote και σταθερά, 1500 sms προς Cosmote και 100 λεπτά προς άλλα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

 

Τα λεπτά προς άλλα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας είναι εντάξει, αλλά τα λεπτά προς Cosmote και σταθερά είναι πάρα πολλά.. Μήπως θα ήταν καλύτερο να κοιτούσα προς C60 ή C120 μεριά; :worry: Καλό θα ήταν να είχε και δωρεάν λεπτά ομιλίας (έστω και 10) προς όλους και το "Απεριόριστα 15".. Τα "C" προγράμμα έχουν ενημέρωση υπολοίπου (εκτός από το Λ) ; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει καρτοκινητό και μιλά με κλειστό κύκλο άλλων καρτοκινητών, δεν χρειάζεται χρόνο προς τους υπόλοιπους.. Χρεώνεται extra.

Ναι, τα C έχουν ενημέρωση υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει καρτοκινητό και μιλά με κλειστό κύκλο άλλων καρτοκινητών, δεν χρειάζεται χρόνο προς τους υπόλοιπους.. Χρεώνεται extra.

Ναι, τα C έχουν ενημέρωση υπολοίπου.

Αν το λες για'μένα, με ενημερώνω πως δεν έχω καρτοκινητό στην Cosmote και όταν είχα δεν είχα ενεργοποιημένα τα πακέτα ομιλίας γιατί οι άνθρωποι με τους οποίους μιλάω έχουν συμβόλαιο ή καρτοκινητό σε άλλη εταιρεία.. Μου φαίνεται ότι αύριο πρωΐ-πρωΐ θα πάω να κάνω αίτηση φορητότητας σε κάποιο από τα C προγράμματα.. :)

 

Σε ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σου.. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο ειναι η επιδοτηση συσκευης στο cosmote Aπεριοριστα 35?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...