Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα παιρνω το 1212 από σταθερό κ μου λέει οτι πήρα το 121, κέντρο αναγγελίας βλαβών. πάνε καλα??

 

1212 μονο απο κινητο.

επισης αντι για αριθμο ταυτοτητας μπορει να πεις για αφμ.

καποιες φορες ζητανε σε ποια διευθυνση ερχεται ο λογαριασμος.

Link to comment
Share on other sites

συνεννοήθηκα τελικά! απο σταθερό είναι 13838. μόνο τηλ ήθελε, αφμ κ όνομα!

 

και κάτι ακόμα: όσον αφορά τις επιδοτήσεις συσκευής, οι τιμές των συσκευών που έχει στη σελίδα του το oteshop, είνια ακριβώς όμοιες με αυτές που θα μου πουν στον τοπικό οτέ όταν θα πάω?? ή στο κατάστημα εδώ θα μου το φουσκωσουν λίγο ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

συνεννοήθηκα τελικά! απο σταθερό είναι 13838. μόνο τηλ ήθελε, αφμ κ όνομα!

 

και κάτι ακόμα: όσον αφορά τις επιδοτήσεις συσκευής, οι τιμές των συσκευών που έχει στη σελίδα του το oteshop, είνια ακριβώς όμοιες με αυτές που θα μου πουν στον τοπικό οτέ όταν θα πάω?? ή στο κατάστημα εδώ θα μου το φουσκωσουν λίγο ακόμα?

 

έχω παρατηρήσει - αλλά διορθώστε με αν κάνω λάθος - ότι σε καταστήματα τύπου cosmote corner - έχουμε ένα τέτοιο εδώ- όταν είχα πάει πέρυσι και ρωτούσα για κάποια κινητά που με ενδιέφεραν ως αναβάθμιση, μου έδιναν τις τιμές από την ιστοσελίδα της cosmote - το αντίστοιχο δλδ ηλεκτρονικό κατάστημα. Να μην σε πάρω όμως και στο λαιμό μου....

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάς στο πρόγραμμα των 20 ευρώ και να βάλεις επιπλέον με 5 ευρώ ακόμα τα 500 λεπτά προς όλα τα Cosmote

Στο καρτοσυμβόλαιο δεν μπαίνει το πρόσθετο πρόγραμμα ( από όσο γνωρίζω)

 

 

Έχω καρτοσυμβόλαιο 35 και μου έχει στείλει μήνυμα η cosmote για να βάλω με 5 ευρώ, 500 λεπτά προς σταθερά και προς αριθμούς cosmote.

Το ερώτημα είναι αν μπαίνει και στα καρτοσυμβόλαια 20 και 25

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει - αλλά διορθώστε με αν κάνω λάθος - ότι σε καταστήματα τύπου cosmote corner - έχουμε ένα τέτοιο εδώ- όταν είχα πάει πέρυσι και ρωτούσα για κάποια κινητά που με ενδιέφεραν ως αναβάθμιση, μου έδιναν τις τιμές από την ιστοσελίδα της cosmote - το αντίστοιχο δλδ ηλεκτρονικό κατάστημα. Να μην σε πάρω όμως και στο λαιμό μου....

 

αν θυμάμαι καλά από παλία επιδότηση η τιμή στο κατάστημα ήταν λίγο ανεβασμένη (στην ήδη φυσικα ανεβασμένη στο νετ τιμή) γιατί με το eshop έχουν εως κ 20€ διαφορά. εμείς εδώ σαν νησί έχουμε μόνο κεντρικό κατάστημα οτέ....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,θελω να παρω το iphone 3g στο i35 της κοσμοτε με 18μηνο συμβολαιο στα 270€.Μετα απο ποσο καιρο μπορω να αλλαξω το προγραμμα??Επισης παιζει κατι αναλογο απο vodafone 18μηνη συνδεση δλδ στην ιδια τιμη για την συγκεκριμενη συσκευη γιατι εχω ηδη συμβολαιο στην κοσμοτε αλλα η επιδοτηση ειναι πολυ μικρη και μοθ βγαινει πιο φτηνα το iphone με νεα συνδεση...

 

Εμένα με 12μηνο μου ειπανε 6 μήνες. Για 18μηνο ξέρω από τον αδερφό μου ότι είναι 9. Αμα θες πάρε κανένα τηλ να σιγουρευτείς.

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω την εξής απορία.. Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα της cosmote με σκοπό να πάρω το htc magic στο πρόγραμμα i-60. Άφου έδωσα τα στοιχεία μου, μου έιπε ο υπάλληλος πώς έχω χρησιμοποιήσει το δικαίωμα της επιδότησης τον Δεκέμβριο 2008 που όντως αγόρασα μία συσκευή, και με πληροφόρησε ότι σε 12 μήνες πάλι θα βγεί ξανά επιδότηση. Έγω δεν ζήτησα όμως επιδότηση αλλά ανανέωση συμβολαίου μαζί με αγορά κινητού. Γνωρίζει κανείς αν γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω την εξής απορία.. Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα της cosmote με σκοπό να πάρω το htc magic στο πρόγραμμα i-60. Άφου έδωσα τα στοιχεία μου, μου έιπε ο υπάλληλος πώς έχω χρησιμοποιήσει το δικαίωμα της επιδότησης τον Δεκέμβριο 2008 που όντως αγόρασα μία συσκευή, και με πληροφόρησε ότι σε 12 μήνες πάλι θα βγεί ξανά επιδότηση. Έγω δεν ζήτησα όμως επιδότηση αλλά ανανέωση συμβολαίου μαζί με αγορά κινητού. Γνωρίζει κανείς αν γίνεται?

 

σαν να ζητάς το ίδιο πράγμα είναι με άλλα λόγια!!!

Ακόμα κι αν είχες ένα πρόγραμμα π.χ. C120 και πήγες να το κάνεις σε i-60, δεν σημαίνει ότι θα σου δώσουν συσκευή αν δεν παρέλθει το 12μηνο από την τελευταία ανανέωση συμβολαίου.. γιατί άλλο ανανέωση κι άλλο αλλαγή/μετάβαση σε οικονομικό πρόγραμμα.

Εκτός κι αν για να το πάρεις, βγάλεις ένα δεύτερο αριθμό στα στοιχεία σου, ξεκινήσεις πάγιο από την αρχή και τότε σου δώσουν τη συσκευή που θέλεις.. αλλιώς .. ή δίνεις ντούκου τα λεφτά και παίρνεις τη συσκευή που θες ή κάνεις υπομονή μέχρι τα Χριστούγεννα να στο φέρει ο "Αη Βασίλης" !!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

σαν να ζητάς το ίδιο πράγμα είναι με άλλα λόγια!!!

Ακόμα κι αν είχες ένα πρόγραμμα π.χ. C120 και πήγες να το κάνεις σε i-60, δεν σημαίνει ότι θα σου δώσουν συσκευή αν δεν παρέλθει το 12μηνο από την τελευταία ανανέωση συμβολαίου.. γιατί άλλο ανανέωση κι άλλο αλλαγή/μετάβαση σε οικονομικό πρόγραμμα.

Εκτός κι αν για να το πάρεις, βγάλεις ένα δεύτερο αριθμό στα στοιχεία σου, ξεκινήσεις πάγιο από την αρχή και τότε σου δώσουν τη συσκευή που θέλεις.. αλλιώς .. ή δίνεις ντούκου τα λεφτά και παίρνεις τη συσκευή που θες ή κάνεις υπομονή μέχρι τα Χριστούγεννα να στο φέρει ο "Αη Βασίλης" !!

 

Νόμιζα ότι είναι πιο απλά! Ευχαριστώ πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι χρειάστηκε να πάω σε κάποιο κατάστημα cosmote για να κάνω ανανέωση σε μια εταίρική σύνδεση. Επειδή την αρχική σύνδεση την είχα κάνει στο πλαίσιο μου παν ότι πρέπει να κάνω με αυτούς και ότι αν θέλω να αλλάξω "συνεργάτη" θα πρέπει να τους πάω κάποια δικαιολογητικά. Το μόνο που θυμάμαι είναι το ΑΦΜ. Μήπως κάποιος ξέρει τι χρειάζεται να τους πάω?

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Cosmote Traveller : απορία

"Η COSMOTE φέρνει την προσφορά του καλοκαιριού! Τώρα καλείς από το Δωρεάν Χρόνο Ομιλίας του προγράμματός σου χωρίς επιπλέον χρέωση έως 31/8/2009!"

εννοεί ενεργοποίηση της υπηρεσίας μέχρι τότε..; ή χωρίς χρέωση ο Δωρεάν χρόνος και μετά ... θα μας παίρνουν το κεφάλι...;; Γιατί δεν το καταλαβαίνω.... :blink: :worry: :wacko:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι χρησιμοποιώντας την υπηρεσία μέχρι τις 31/08 δεν θα χρεώνεσαι το πάγιο των 0,80€ ανά κλήση, αλλά θα αφαιρείται μόνο ο χρόνος ομιλίας απο τον διαθέσιμο του οικονομικού σου προγράμματος. Απο τον Σεπτέμβρη, θα ισχύει η αφαίρεση του χρόνου ομιλίας συν το ότι θα χρεώνεσαι και με 0,80€ σε κάθε εξερχόμενη κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι χρησιμοποιώντας την υπηρεσία μέχρι τις 31/08 δεν θα χρεώνεσαι το πάγιο των 0,80€ ανά κλήση, αλλά θα αφαιρείται μόνο ο χρόνος ομιλίας απο τον διαθέσιμο του οικονομικού σου προγράμματος. Απο τον Σεπτέμβρη, θα ισχύει η αφαίρεση του χρόνου ομιλίας συν το ότι θα χρεώνεσαι και με 0,80€ σε κάθε εξερχόμενη κλήση.

 

Υπάρχει πάγιο 0,80 ανά κλήση στην Cosmote???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάγιο 0,80 ανά κλήση στην Cosmote???

 

Συντονιστείτε!!!

 

Στο Cosmote Traveller δηλαδή την υπηρεσία που όταν την ενεργοποιήσεις, όταν πας στο εξωτερικό (Ευρώπη) για κάθε κλήση που θα κάνεις, θα πληρώνεις 0.80€ και όσο χρόνο μιλήσεις θα αφαιρείται απο το πρόγραμμά σου. Μέχρι 31/8 έχουνε προσφορά και δεν πληρώνεις αυτά τα 0.80€

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Συντονιστείτε!!!

 

Στο Cosmote Traveller δηλαδή την υπηρεσία που όταν την ενεργοποιήσεις, όταν πας στο εξωτερικό (Ευρώπη) για κάθε κλήση που θα κάνεις, θα πληρώνεις 0.80€ και όσο χρόνο μιλήσεις θα αφαιρείται απο το πρόγραμμά σου. Μέχρι 31/8 έχουνε προσφορά και δεν πληρώνεις αυτά τα 0.80€

 

ωραία παίδες ευχαριστώ..

κι άλλη μια ερώτηση .. σήμερα πήρα ένα διαφημιστικό της cosmote με το πρόγραμμα Cosmote Διεθνή, όπου λέει με 9.90 πάγιο (αν όχι 9.00) σου δίνει 30 λεπτά δωρεάν χρόνο ομιλίας .. Το θέμα μας είναι...;; προς ποιες χώρες είναι αυτά τα διεθνή;; Και εννοεί σταθερά ή κινητά .. ; και 30΄ χρόνο ομιλίας για αυτά τα διεθνή νούμερα;; ή είναι γενικότερο το ποσό (δλδ και για κλήσεις εντός Ελλάδας)... Μπερδεύομαι...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με την Cosmote, όποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος.

 

Πέρυσι στις 24/7 κάνω νέα σύνδεση και συμβόλαιο.

Κάποια στιγμή τον Σεπτέμβριο κάνω το All in One, σταθερό κίνητο ιντερνετ.

Τον Δεκέμβριο βάζω forthnet οπότε το all in one κόβεται.

 

Πηγαίνω σήμερα να ρωτήσω για επιδότηση (την οποία υποθέτω ότι την δικαιούμαι) και μου λένε οτι το συμβόλαιο υπογράφηκε τον Δεκέμβριο και είναι νωρίς να βγει από τώρα.

Τους εξηγώ το σκηνικό παραπάνω, αλλά μου λένε ότι το σύστημα εμφανίζει ότι το συμβόλαιο έγινε τον Δεκέμβριο και τους βγάζει ότι δεν δικαιούμαι επιδότηση.

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Αν έγιναν όπως τα λες, προφανώς μπερδεύονται με τις αλλαγές κωδικού πελάτη. Επέμεινε λοιπόν και αν δεν βρεις άκρη, ζήτα να μιλήσεις με υπεύθυνο για να το τσεκάρει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε η παρεξήγηση.

 

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση σήμερα, και μου είπαν ότι όντως έκανα συμβόλαιο στις 24/7, αλλά επειδή έκοψα το all in one στις 18/12, περάστηκε στο σύστημα και εμφανιζόταν σαν τελευταία εγγραφή ότι έκανα το συμβόλαιο τότε. Τελικά το διόρθωσαν και φάνηκε και η επιδότηση.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει η έκπτωση στο πάγιο αντί της επιδότησης σε νέες συνδέσεις Cosmote;

Και κάτι άλλο: αν βγάλω και καινούρια πιστωτική Cosmote Eurobank Visa θα έχω μεγαλύτερη έκπτωση στα πάγια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει η έκπτωση στο πάγιο αντί της επιδότησης σε νέες συνδέσεις Cosmote;

Και κάτι άλλο: αν βγάλω και καινούρια πιστωτική Cosmote Eurobank Visa θα έχω μεγαλύτερη έκπτωση στα πάγια;

 

Ναι ισχύει ..

Οχι στα πάγια, συνολικά στους λογαριασμούς ένα 2%, αλλά μόνο αν χρησιμοποιείς την κάρτα σου για συναλλαγές και φυσικά είναι προϋπόθεση ότι οι λογαριασμοί πληρώνονται από την κάρτα σου αυτόματα..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Χωρις προειδοποιηση για διακοπη σημερα, μεσω σμσ, μου εκαναν διακοπη την συνδεση και τωρα μου λενε οτι η μετατροπη σε καρτοκινητο μπορει να κανει κ 2 εργασιμες ημερες!!!!!

 

Και θα ειμαι δηλαδη χωρις κινητο για 2 εργασιμες... (το μεγιστο.) Μπραβο κοσμοτε..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια τοσα χρονια συνδρομητης cosmote η επιδοτησεις με τι γνωμονα βγαινουν... πηρα φετος να ρωτησω εχω το πακετο με της 2 ωρες ομιλιας το μηνα... μου ειπαν 70 ευρω σε οτι παρω..αλλατι συσκευη να παρεις με 70 ευρω υπαρχει καμια τετοια;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...