Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εαν εχετε παρει ολη την επιδοτηση που δικαιουστε φυσικα και απο του χρονου δικαιουστε ξανα επιδοτηση. η επιδοτηση γινεται μια φορα τον χρονο με την προυποθεση να μεινεις στην εταιρεια για ενα χρονο ακομη...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Η επιδοτηση πως οριζεται?

Με τα χρηματα ή με τις συσκευες?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, πάρε την Κοσμοτέ και απείλησέ τους ότι θα πας αλλού.

'Ετσι έκανα κι εγώ και από τα 90 ευρώ, πήρα επιδότηση 140 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Με βλέπεις να μπορώ να το κάνω? (15 χρονών είμαι... τα χαρτιά δεν τα έχω φτιάξει εγώ, αλλά ο πατέρας μου!! ;))

 

Αν ισχυει αυτο με τον χρονο και την επιδοτηση θελω να μου πειτε, αυτο!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, πάρε την Κοσμοτέ και απείλησέ τους ότι θα πας αλλού.

'Ετσι έκανα κι εγώ και από τα 90 ευρώ, πήρα επιδότηση 140 ευρώ.

 

η επιδότηση που είχες ήταν απο κοσμοτε? εχω και εγώ επιδότηση τώρα και μου το πρότεινε αυτό ενας φίλος μου που το έκανε στην βονταφον!!!

τι ακριβώς τους είπες!!!

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς τους είπες!!!

Την παρακάτω πρόταση:

"Δεν είμαι ικανοποιημένος με την εταιρία σας και θα φύγω. Η Βόνταφον μου δίνει 130 ευρώ".

Ως δια μαγείας, αυξήθηκε η επιδότησή μου.

Link to comment
Share on other sites

Την παρακάτω πρόταση:

"Δεν είμαι ικανοποιημένος με την εταιρία σας και θα φύγω. Η Βόνταφον μου δίνει 130 ευρώ".

Ως δια μαγείας, αυξήθηκε η επιδότησή μου.

Το εχω ξανακουσει αυτο!! βεβαια δεν πιστευω να πιανει παντα..:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την παρακάτω πρόταση:

"Δεν είμαι ικανοποιημένος με την εταιρία σας και θα φύγω. Η Βόνταφον μου δίνει 130 ευρώ".

Ως δια μαγείας, αυξήθηκε η επιδότησή μου.

 

Εγώ πάντως είμαι κατά της παραπάνω πρότασης γιατί επιθυμώ να μου δίνουν την επιδότηση που μπορούν.Δεν μου αρέσει να τους εκβιάζω για να μου δώσουν καλύτερη επιδότηση.Μόνο σε περίπτωση που έχω προβλήματα με το δίκτυο (κάλυψη,χρεώσεις κ.α) θα τους πω ''Δεν είμαι ικανοποιημένος με την εταιρείας σας''.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι κατά της παραπάνω πρότασης γιατί επιθυμώ να μου δίνουν την επιδότηση που μπορούν.Δεν μου αρέσει να τους εκβιάζω για να μου δώσουν καλύτερη επιδότηση.Μόνο σε περίπτωση που έχω προβλήματα με το δίκτυο (κάλυψη,χρεώσεις κ.α) θα τους πω ''Δεν είμαι ικανοποιημένος με την εταιρείας σας''.:cool:

 

Να σου πω ομως κάτι φίλε μου...για να την ανεβάζουν μετα το τηλεφώνημα παει να πει οτι έχουν πολλα περιθώρια και απλα δίνουν μια ενδεικτική επιδότηση, πολυ πιο χαμηλή απο αυτην που θα έπρεπε να δίνουν και όποιος την πάρει την πήρε!!!

Γννωρίζω οτι η βονταφον έχει πιο υψηλές επιδοτήσεις απο την κοσμοτε, οπότε γιατι αφου είμαι ικανοποιημένος απο την εταιρία να μην τους ζητήσω κατι πιο καλο, ωστε να είμαι πλήρως ικανοποιημένος???

Και αφου το κάνουν γιατι να μην το κυνηγήσω???

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ομως κάτι φίλε μου...για να την ανεβάζουν μετα το τηλεφώνημα παει να πει οτι έχουν πολλα περιθώρια και απλα δίνουν μια ενδεικτική επιδότηση, πολυ πιο χαμηλή απο αυτην που θα έπρεπε να δίνουν και όποιος την πάρει την πήρε!!!

Γννωρίζω οτι η βονταφον έχει πιο υψηλές επιδοτήσεις απο την κοσμοτε, οπότε γιατι αφου είμαι ικανοποιημένος απο την εταιρία να μην τους ζητήσω κατι πιο καλο, ωστε να είμαι πλήρως ικανοποιημένος???

Και αφου το κάνουν γιατι να μην το κυνηγήσω???

 

Εγώ αυτό θα το έκανα μόνο άν μου είχε χαλάσει το κινητό και έμενα χωρίς κινητό ή αν είχα καμοιά μπακατέλα.;)

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι: Εκτός από τα συμβόλαια που είναι για λιανική (δηλαδή αυτά που βλέπω στο site της Cosmote) ποία "προνομιακά" προγράμματα υπάρχουν για ειδικές κατηγορίες? Όπως π.χ. για στρατιωτικούς. Υπάρχουν άλλα τετοια προγράμματα και αν ναι ποια? Όποιος γνωρίζει θα ήθελα να μου τα αναφέρει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως βγαίνει το ποσό της επιδότησης? Π.χ. συνυπολογίζονται οι λογαριασμοί όλου του χρόνου ή μόνο των τελευταίων μηνών;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως βγαίνει το ποσό της επιδότησης? Π.χ. συνυπολογίζονται οι λογαριασμοί όλου του χρόνου ή μόνο των τελευταίων μηνών;

 

Απο τους 12 τελευταίους μηνες.

.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο thread για το μηδενικό πάγιο? Γνωρίζει κάποιος αν έχει δέσμευση συμβολαίου?

 

Επίσης γνωρίζει κάποιος αν η επιδότηση που έδιναν για το μηδενικό πάγιο θα επαναφερθεί, γιατί κάτι τέτοιο ακούσα από ένα κατάστημα του πλαισίου.

Link to comment
Share on other sites

H δέσμευση συμβολαίου έχει να κάνει με επιστροφή της επιδότησης

Αν δεν πάρεις επιδότηση δεν υπάρχει καμμία δέσμευση

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε με λογαριασμο 20euro σε συμβολαιο εταιρικο της cosmote ποση επιδοτηση δικαιουμαι?

 

Η επιδότηση δεν εξαρτάται μόνο από το μέσο όρο των λογαριασμών. Λογικά βέβαια θα είναι πολύ χαμηλή. Όταν βγει πάρε στο 1200 να σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

περιπου 40-50 ευρω νομιζω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάρεις επιδότηση δεν υπάρχει καμμία δέσμευση

 

Αν δεν παρει καποιος την επιδοτηση, υπαρχει μειωση στο παγιο ή καποιο αλλο πλεονεκτημα περαν της μη δεσμευσης;

 

 

EDIT: Ψαχνοντας ειδα οτι δεν υπαρχει καποιο αλλο πλεονεκτημα, οπως πχ κανει η Vodafone. Αν εχει αλλαξει κατι ας ενημερωσει καποιος...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ξερω αν εχετε χρονο να απαντησετε σ'ολους αλλα πειτε μου ποιο ειναι το πιο συμφερον εταιρικο προγραμμα της cosmote στις απαιτησεις μου?

Πως συνυπολογιζονται οι χρεωσεις εγω θελω τουλαχιστον τρια νουμερα εταιρικα με αρκετο χρονο... επισης αποτι θυμαμαι απο εναν φιλο μου οι επιδοτησεις για κινητα ειναι και για τις τρεις συνδεσεις και ειναι αρκετα λεφτα δεν ξερω αν τωρα αλλαξανε τα πραγματα..Κ το τελευταιο

το ενα νουμερο θα γινει μεταγραφη απο τη vodafone ΑΥΤΑ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά η Cosmote υποστηρίζει την ενημέρωση υπολοίπου χρόνου δωρεάν ομιλίας με sms τη λέξη ΕΥ στο 1256. Απίστευτο ακούγεται αλλά μόλις το δοκίμασα..
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέραμε τις απαιτήσεις σου θα ξέραμε να σου απαντήσουμε .

Αλλά έτσι απλά αόριστα -ΜΕ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ - βρισκόμαστε σε πραγματική απορία

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αναλογα με τις χρεωσεις θα αποφασισω και για το προγραμμα οποτε να σου πω ενδεικτικα τωρα ειμαι στο 400' μπορει να παω παραπανω μπορει παρακατω, μολις τωρα κοιταγα στην ιστιοσελιδα της cosmote Επαγγελματικό Πρόγραμμα COSMOTE BUSINESS PLUS εταιρικο , εχει κανεις ιδεα ποιες ειναι οι χρεωσεις και ποια ειναι η επιδοτηση ;

ποια ειναι η πλεον συμφερουσα λυση και που μπορω να βρω τιμοκαταλογους για να συγκρινω τιμες για 400' π.χ.

Επισης θελω να μιλαω δωρεαν στα εταιρικα τηλεφωνα αλλα αυτο ειναι αυτονοητο να μου πειτε..

 

• με πάγιο που χαμηλότερο δεν υπάρχει στην αγορά, 51€

μια διευκρινηση ειναι 51*3=153 Ε?

οποτε 153 Ε βγαινει για το 400αρι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...