Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 minutes ago, paanos said:

Από ότι φαίνεται όχι, τις διατηρείς όσο δεν αλλάζεις πρόγραμμα ή δεν τις κόβεις 

Θα κάνω μια κρούση και θα σας ενημερώσω λίαν συντόμως

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ANAGNPANA said:

ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΟΨΙΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΞΤΡΑ ΣΙΜ ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΕΧΕΙ 25 ΕΥΡΩ....

ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΤΙΜΗ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ??

Εγώ τσιμπημένη τη βλέπω

1 hour ago, ANAGNPANA said:

Γιατί κάτι μου λέει ότι από Δευτέρα θα έχουμε και αλλαγές στις τιμές των προγραμμάτων; 😉😉😉😉

Βρε δάγκωσε τη γλώσσα σου 😂😂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Εγώ νομίζω ότι μετα την λήξη πάτε με τις νέες

 

2 ώρες πριν, paanos said:

Από ότι φαίνεται όχι, τις διατηρείς όσο δεν αλλάζεις πρόγραμμα ή δεν τις κόβεις 

Ελπιζω οπως με ειπε και στο chat να ισχυει το δευτερο και θα τα βολεψουμε. 2 extra sim εχουμε συν το βασικο συμβολαιο αλλα μεχρι Μαρτιο εχουμε να δουμε πολλα ακομα αυτοι καθε λιγους μηνες τα αλλαζουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι από αύριο θα έχουμε αλλαγές στα προγράμματα …..

παντως το Σάββατο για την extra sim έπεσα μέσα 😉😉😉😉

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, sou_d said:

Εγώ τσιμπημένη τη βλέπω

Βρε δάγκωσε τη γλώσσα σου 😂😂

Έπρεπε η τιμουλα να είναι πιο κάτω, αλλά έτσι αποτρέπει υποτίθεται τον ευτραπελισμο του δικτύου από κάποιους που διαμοιραζαν σε ολόκληρο το χωριό. Από την άλλη, άμα δουν να φεύγουν άτομα προς κόκκινη λόγω αυτού, θα το μαζέψουν πάλι και πιστεύω θα αρχίσουν τα παζάρια στις extra sim, αφού σου κλείσουν συμβόλαιο. 😏

19 ώρες πριν, king2009 said:

 

Ελπιζω οπως με ειπε και στο chat να ισχυει το δευτερο και θα τα βολεψουμε. 2 extra sim εχουμε συν το βασικο συμβολαιο αλλα μεχρι Μαρτιο εχουμε να δουμε πολλα ακομα αυτοι καθε λιγους μηνες τα αλλαζουν ολα.

Είναι περίεργη πλέον η αγορά και υπάρχει οικονομική δυσκολία απ όλους, συν λίγα καβούρια από πλευράς εταιρειών, οπότε όλο προσαρμοζονται και προσαρμοζονται... Γι αυτό λέμε ότι στην Ελλάδα η δήθεν σταθερότητα των επενδύσεων που υπάρχει τώρα (και καλά) κάποια στιγμή θα εξανεμιστει. Κανένας δεν εδραιώνεται στην αγορά ρίχνοντας χρήμα. Μόνο να τα μαζεύουν θέλουν και να πληρώνουν τα σπασμένα οι πελάτες και φυσικά τα κράτη με επιχορηγησεις κλπ που όλοι γνωρίζουμε καλά 😏

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, μέχρι 22/7 με αλλαγή προγράμματος σε κάποιο μικρό (με όριο GB) εκδίδεις 4 extra και καπάκι αλλαγή προγράμματος σε unlimited και είσαι είσαι αρχηγός μετά μέχρι να διακόψεις κάποιο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι νέες τιμές/πακέτα είναι υψηλές και έχουν συγκεκριμένο στόχο.
Το μικρό πακέτο αφορά αυτούς που το θέλουν για μια έξυπνη συσκευή ή συναγερμό και τους καλύπτει.
Το μεγάλο αφορά την χρήση σε ρούτερ/εξοχικό/σπίτι αντί της σταθερής κλπ.
Τα 3 ευρώ το μήνα ήταν τρομερά χαμηλά. Τα 25 είναι (στα μάτια τους) μια τίμια τιμή για υψηλές ταχύτητες οπότε αν κόψουν κάποιοι τη σταθερή και την αντικαταστήσουν με αυτό, να μην είναι ούτε η εταιρεία ζημιωμένη ούτε ο χρήστης να πληρώνει κάτι υπέρογκο.
Μην ξεχνάτε ότι οι μόνες εναλλακτικές για mobile internet στο σπίτι είναι η κόκκινη με 3 ευρώ ΑΛΛΑ με όριο 300GB, είτε πάλι η κόκκινη με το Giga Wifi Home στα 23 ευρώ με όριο πάλι 300GB είτε η Nova με το home mobile internet με όριο 200GB στα 45 ευρώ (!), που σε καμιά περίπτωση δεν καλύπτουν ένα νοικοκυριό που θα θέλει να το χρησιμοποιήσει αντί της σταθερής.
Άρα, συνοπτικά, έχουμε μεγάλη αύξηση (από 3 στα 25) ΑΛΛΑ συνεχίζει να αξίζει για όσους το έχουν ως βασική γραμμή αντί της σταθερής. Και εάν το κύριο συμβόλαιο του κινητού έχει καλή τιμή (κάτω από 27 ευρώ) όλα καλά.
Όσοι έχουν όρεξη να ψάχνουν από εδώ και από εκεί, ας κοιτάξουν frog, εβδομαδιαία πακέτα καρτοκινητής κλπ, με μηδενική εγγύηση όμως.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι πως θεωρείτε ότι όποιος έχει σταθερή κατεβάζει 1TB το μήνα.

Όταν αναθεωρήσετε θα είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα.

Αυτός που θέλει να κατεβάζει τα τέρα-τά του, ας τα πληρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν τα απεριόριστα στο κινητό και τη βγάζει με το μικρό πακέτο του ΝΕΟ, οι νέες τιμές είναι ασύμφορες αφού. 16€ για το μικρό πακέτο και 33€ για τα απεριόριστα αντί σταθερού βγαίνει πολύ παρακάτω από το unlimited συμβόλαιο με τη έξτρα σιμ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, georgemv said:

Λογικά, μέχρι 22/7 με αλλαγή προγράμματος σε κάποιο μικρό (με όριο GB) εκδίδεις 4 extra και καπάκι αλλαγή προγράμματος σε unlimited και είσαι είσαι αρχηγός μετά μέχρι να διακόψεις κάποιο συμβόλαιο.

Όσες εκδίδονται τώρα είναι με τις νέες προϋποθέσεις.

Δεν μπορείς να "κοροϊδέψεις" το σύστημα και να πάρεις φτηνή extra SIM με απεριόριστα, εάν δεν την έχεις από πριν.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, MIKU said:

Παιδιά οι νέες τιμές/πακέτα είναι υψηλές και έχουν συγκεκριμένο στόχο.
Το μικρό πακέτο αφορά αυτούς που το θέλουν για μια έξυπνη συσκευή ή συναγερμό και τους καλύπτει.
Το μεγάλο αφορά την χρήση σε ρούτερ/εξοχικό/σπίτι αντί της σταθερής κλπ.
Τα 3 ευρώ το μήνα ήταν τρομερά χαμηλά. Τα 25 είναι (στα μάτια τους) μια τίμια τιμή για υψηλές ταχύτητες οπότε αν κόψουν κάποιοι τη σταθερή και την αντικαταστήσουν με αυτό, να μην είναι ούτε η εταιρεία ζημιωμένη ούτε ο χρήστης να πληρώνει κάτι υπέρογκο.
Μην ξεχνάτε ότι οι μόνες εναλλακτικές για mobile internet στο σπίτι είναι η κόκκινη με 3 ευρώ ΑΛΛΑ με όριο 300GB, είτε πάλι η κόκκινη με το Giga Wifi Home στα 23 ευρώ με όριο πάλι 300GB είτε η Nova με το home mobile internet με όριο 200GB στα 45 ευρώ (!), που σε καμιά περίπτωση δεν καλύπτουν ένα νοικοκυριό που θα θέλει να το χρησιμοποιήσει αντί της σταθερής.
Άρα, συνοπτικά, έχουμε μεγάλη αύξηση (από 3 στα 25) ΑΛΛΑ συνεχίζει να αξίζει για όσους το έχουν ως βασική γραμμή αντί της σταθερής. Και εάν το κύριο συμβόλαιο του κινητού έχει καλή τιμή (κάτω από 27 ευρώ) όλα καλά.
Όσοι έχουν όρεξη να ψάχνουν από εδώ και από εκεί, ας κοιτάξουν frog, εβδομαδιαία πακέτα καρτοκινητής κλπ, με μηδενική εγγύηση όμως.

Με το σταθερό τηλ δίνουν προσφορές όμως, στα πάγια των κινητών αναφέρομαι. Οπότε πάλι βγαίνεις ή κερδισμένος ή ζημιωμένος. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους τους φίλους. 

Με την αύξηση τιμής της extra sim η μήπως αυξηθεί και η τιμή του Unlimited giga max? 

Link to comment
Share on other sites

Μολις σήμερα έκλεισα συμβόλαιο τηλεφωνικα όλα απεριόριστα στα 23.5€ για 1 σύνδεση.
 

Επικοινωνησα για άλλο λόγο και ρώτησα αν υπάρχει κάτι για μετατροπή Neo σε συμβόλαιο μιας και είμαι και πελάτης FTTH. 
Με συνοπτικές διαδικασίες έγινε η προσφορά και την αποδέχθηκα. Ηρθε έγγραφο επιβεβαίωσης της τιμής (για να μη πάθω όπως έπαθα άλλη φορά πριν κάποιους μήνες) και όλα οκ. 

Είπαν δεν παίζει κάποιο ρόλο το ότι βρίσκομαι και θα βρίσκομαι για αρκετες μέρες ακόμη στο εξωτερικό. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote διπλασιάζει τα GB για όλους έξι μήνες στα χωρίς συμβόλαια https://techmaniacs.gr/i-cosmote-diplasiazei-ta-gb-gia-oloys-exi-mines-sta-choris-symvolaia/

Τι εννοεί αυτό με το what's up δηλαδή αν πληρώνω με payzy θα έχω διπλασιασμό?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

Η Cosmote διπλασιάζει τα GB για όλους έξι μήνες στα χωρίς συμβόλαια https://techmaniacs.gr/i-cosmote-diplasiazei-ta-gb-gia-oloys-exi-mines-sta-choris-symvolaia/

Τι εννοεί αυτό με το what's up δηλαδή αν πληρώνω με payzy θα έχω διπλασιασμό?

Μόνο για συνδρομητές ΝΕΟ. Κλασικό clickbait, σταματήστε να εμπιστεύεστε τέτοιους ιστότοπους...

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Μολις σήμερα έκλεισα συμβόλαιο τηλεφωνικα όλα απεριόριστα στα 23.5€ για 1 σύνδεση.
 

Επικοινωνησα για άλλο λόγο και ρώτησα αν υπάρχει κάτι για μετατροπή Neo σε συμβόλαιο μιας και είμαι και πελάτης FTTH. 
Με συνοπτικές διαδικασίες έγινε η προσφορά και την αποδέχθηκα. Ηρθε έγγραφο επιβεβαίωσης της τιμής (για να μη πάθω όπως έπαθα άλλη φορά πριν κάποιους μήνες) και όλα οκ. 

Είπαν δεν παίζει κάποιο ρόλο το ότι βρίσκομαι και θα βρίσκομαι για αρκετες μέρες ακόμη στο εξωτερικό. 

Ελπίζω να είναι για όλη την διάρκεια του συμβολαίου γιατί τώρα τελευταία έχουμε δει διαφορά …

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ANAGNPANA said:

Ελπίζω να είναι για όλη την διάρκεια του συμβολαίου γιατί τώρα τελευταία έχουμε δει διαφορά …

Αν εννοείς τα εξτρα 3€ που μπορεί να αυξηθεί, είμαι οκ με αυτό. Αυτοί είναι οι όροι της σύμβασης άλλωστε. και 26€ να πάει, μπροστά στα 33 που πλήρωνα στο ΝΕΟ καλά είναι. 

Εμενα βέβαια μου έχουν κάνει νερά με άλλο συμβόλαιο κινητης πριν κάτι μήνες αλλα τώρα ειδα την τιμή γραμμένη στο μέιλ, την άλλη φορά είχε γίνει μπέρδεμα. 

Ερώτηση: Υπάρχει πακέτο μόνο για ομιλία κατά την περιαγωγη εκτος ΕΕ στα συμβόλαια; Η πρέπει να βάλω Travel Pass; 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panos.k2 said:

Μολις σήμερα έκλεισα συμβόλαιο τηλεφωνικα όλα απεριόριστα στα 23.5€ για 1 σύνδεση.
 

Επικοινωνησα για άλλο λόγο και ρώτησα αν υπάρχει κάτι για μετατροπή Neo σε συμβόλαιο μιας και είμαι και πελάτης FTTH. 
Με συνοπτικές διαδικασίες έγινε η προσφορά και την αποδέχθηκα. Ηρθε έγγραφο επιβεβαίωσης της τιμής (για να μη πάθω όπως έπαθα άλλη φορά πριν κάποιους μήνες) και όλα οκ. 

Είπαν δεν παίζει κάποιο ρόλο το ότι βρίσκομαι και θα βρίσκομαι για αρκετες μέρες ακόμη στο εξωτερικό. 

Μόνο εγώ δεν μπορώ να το πάρω σε καλύτερη τιμή. Ούτε σε Γερμανό, ούτε από τηλέφωνο, ούτε από πουθενά.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djuan1988 said:

Μόνο εγώ δεν μπορώ να το πάρω σε καλύτερη τιμή. Ούτε σε Γερμανό, ούτε από τηλέφωνο, ούτε από πουθενά.

Τι να σου πω, κρίμα πραγματικά. 

Εγώ εχω ηδη ένα σταθερο 1Gbps αν παίζει ρόλο. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, djuan1988 said:

Μόνο εγώ δεν μπορώ να το πάρω σε καλύτερη τιμή. Ούτε σε Γερμανό, ούτε από τηλέφωνο, ούτε από πουθενά.

Προσπάθησες να πάρεις προσφορά με την απειλή της φορητότητας ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, djuan1988 said:

Μόνο εγώ δεν μπορώ να το πάρω σε καλύτερη τιμή. Ούτε σε Γερμανό, ούτε από τηλέφωνο, ούτε από πουθενά.

Μια χαρά θα πάρεις τιμή αν φύγεις σε κάποιο άλλο καρτοκινητό(πχ Nova). Θα δεις που θα σε παρουμ αυτοί και θα τους πεις ας πούμε ότι έφυγα γιατί εκεί μου δίνουν το Unlimited all με 21 ευρώ που παίζει σαν τιμή τώρα τελευταία και σίγουρα θα σου δώσουν κάτι σε αυτό το εύρος τιμής

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μια χαρά θα πάρεις τιμή αν φύγεις σε κάποιο άλλο καρτοκινητό(πχ Nova). Θα δεις που θα σε παρουμ αυτοί και θα τους πεις ας πούμε ότι έφυγα γιατί εκεί μου δίνουν το Unlimited all με 21 ευρώ που παίζει σαν τιμή τώρα τελευταία και σίγουρα θα σου δώσουν κάτι σε αυτό το εύρος τιμής

Το δοκίμασα και πήρα Gigamax Unlimited στα 21.90

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos.k2 said:

Τι να σου πω, κρίμα πραγματικά. 

Εγώ εχω ηδη ένα σταθερο 1Gbps αν παίζει ρόλο. 

 

1 hour ago, Teiresias_ said:

Προσπάθησες να πάρεις προσφορά με την απειλή της φορητότητας ποτέ;

 

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Μια χαρά θα πάρεις τιμή αν φύγεις σε κάποιο άλλο καρτοκινητό(πχ Nova). Θα δεις που θα σε παρουμ αυτοί και θα τους πεις ας πούμε ότι έφυγα γιατί εκεί μου δίνουν το Unlimited all με 21 ευρώ που παίζει σαν τιμή τώρα τελευταία και σίγουρα θα σου δώσουν κάτι σε αυτό το εύρος τιμής

Και εγώ 1 gbps έχω.

Δεν έχω προσπαθήσει με φορητότητα, γιατί έχω φοιτητικό 10 χρόνια τώρα και δε θέλω να το χάσω, χωρίς να έχω κάτι στα χέρια μου.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...