Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μόνο εμένα μου φαίνεται καλύτερο το Nova από το NOVA;

Συμφωνώ, με το να είναι όλα κεφαλαία μου φαίνεται λίγο άχαρο.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, pluss said:

Συμφωνώ, με το να είναι όλα κεφαλαία μου φαίνεται λίγο άχαρο.

Παραπέμπει βέβαια στο "νέα μεγαλύτερη NOVA".

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο 3G πότε θα καταργηθεί στις περιοχές που δεν καταργήθηκε ακόμα; Επίσης στις περιοχές που καταργήθηκε, ανέβηκαν καθόλου οι ταχύτητες στο 5G από N1?

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgeavl3 said:

1. Άγνωστο 2. Ναι

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Πόσο περίπου ανέβηκαν; Πόσο ήταν πριν και πόσο τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στη Δυτική Μακεδονία έλεγαν για 7/12 εκείνη την ημέρα κάτι γινόταν μαλλον κάτι δοκιμές θα έκαναν τουλάχιστον εδώ Κοζάνη γιατί έκοβε και ερχόταν το σήμα και λογικά κάτι δεν τους έκατσε καλά μιας και συνεχίζει να υπάρχει κανονικά 3G έως και σήμερα.
Πολύ πιθανό φυσικά να έχει συμβεί και σε άλλες περιοχές το ίδιο οπότε και θα έχει δοθεί νέο χρονοδιάγραμμα για το πανελλαδικό Switch off 3G

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, bbbb said:

Εδώ στη Δυτική Μακεδονία έλεγαν για 7/12 εκείνη την ημέρα κάτι γινόταν μαλλον κάτι δοκιμές θα έκαναν τουλάχιστον εδώ Κοζάνη γιατί έκοβε και ερχόταν το σήμα και λογικά κάτι δεν τους έκατσε καλά μιας και συνεχίζει να υπάρχει κανονικά 3G έως και σήμερα.
Πολύ πιθανό φυσικά να έχει συμβεί και σε άλλες περιοχές το ίδιο οπότε και θα έχει δοθεί νέο χρονοδιάγραμμα για το πανελλαδικό Switch off 3G
 

Πώς τα πάει Κοζάνη; κέντρο και περίχωρα; θέλει σταθμούς χωρητικότητα;;

Link to comment
Share on other sites

Για την πολη της Κοζανης ειναι αξιοπρεπης. Το upload της ειναι απογοητευτικο για κάποιον που θέλει γκάζια σαν εμένα για παράδειγμα αλλά αντικειμενικά για κάποιον που θέλει απλά να κάνει τη δουλειά του είναι μία χαρά Για τα χωριά δεν γνωρίζω δεν κινούμαι προς τα εκεί και όλοι οι γνωστοί μου έχουνε τα άλλα δύο δίκτυα..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

Το δίκτυο 3G πότε θα καταργηθεί στις περιοχές που δεν καταργήθηκε ακόμα; Επίσης στις περιοχές που καταργήθηκε, ανέβηκαν καθόλου οι ταχύτητες στο 5G από N1?

 

1 hour ago, georgeavl3 said:

1. Άγνωστο 2. Ναι

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Στις περιοχές που κόπηκε το 3g οι υπόλοιπες "μπάντες" παρείχαν επαρκή κάλυψη ή έγινε όπως στο δυτικό Κιλκίς, "κατά τόπους" και "σποραδικά" άφησε περιοχές δίχως σήμα; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κάποιο μέτρο σύγκρισης. Εδώ στην Κέρκυρα στο διάστημα 2019 με 2022 που ήμουν σε άλλο πάροχο μπήκαν και νέοι σταθμοί οπότε δεν παρατήρησα κάτι ανησυχητικό. Δε θυμάμαι κάποια περιοχή να έχει μόνο 3G και να βγήκε εκτός κάλυψης.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andreasomageiras said:

 

Στις περιοχές που κόπηκε το 3g οι υπόλοιπες "μπάντες" παρείχαν επαρκή κάλυψη ή έγινε όπως στο δυτικό Κιλκίς, "κατά τόπους" και "σποραδικά" άφησε περιοχές δίχως σήμα; 

Πολύ σωστή η ερώτηση και η απάντησή μου είναι ότι δεν υπήρξε κανένα απολύτως πρόβλημα μετάπτωσης σε 2G, τουλάχιστον για τις περιοχές όπου κινούμαι εγώ.

Έπρεπε κατά τη γνώμη μου πολύ νωρίτερα να είχε κλείσει η τρίτη γενιά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, bbbb said:

Για την πολη της Κοζανης ειναι αξιοπρεπης. Το upload της ειναι απογοητευτικο για κάποιον που θέλει γκάζια σαν εμένα για παράδειγμα αλλά αντικειμενικά για κάποιον που θέλει απλά να κάνει τη δουλειά του είναι μία χαρά Για τα χωριά δεν γνωρίζω δεν κινούμαι προς τα εκεί και όλοι οι γνωστοί μου έχουνε τα άλλα δύο δίκτυα..
 

Σε χωριό 5 χλμ έξω από Κοζάνη έχει πολύ καλή κάλυψη 4G με 800mhz και 3G ακόμη σε λειτουργία. Πολύ αξιοπρεπής με μέτριες ταχύτητες έως 20Mbps. Ο ανταγωνισμός σε ίδιο σημείο είναι πολύ μπροστά με refarmed 2100MHz και μαζική αναβάθμιση.

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, fabulich said:

Σε χωριό 5 χλμ έξω από Κοζάνη έχει πολύ καλή κάλυψη 4G με 800mhz και 3G ακόμη σε λειτουργία. Πολύ αξιοπρεπής με μέτριες ταχύτητες έως 20Mbps. Ο ανταγωνισμός σε ίδιο σημείο είναι πολύ μπροστά με refarmed 2100MHz και μαζική αναβάθμιση.

 

Θέλει αναβάθμιση…η Wind-Nova είναι στο 2017 και οι άλλοι στο 2022.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikolas14 said:

Θέλει αναβάθμιση…η Wind-Nova είναι στο 2017 και οι άλλοι στο 2022.

Δεν ισχύει παντου αυτό. Είναι ξεκαθαρα που δίνουν προτεραιότητα λόγω συνδρομητικής βάσης. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι εχει 2. Πώς θα πιασει η συσκευη σου 5G ακριβως; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει 5G only κάρτα. Η sim που υποστηρίζει ΚΑΙ 5G θα δουλέψει κανονικά σε 4G συσκευή. Αν δεν υπήρχε προς τα πίσω συμβατότητα θα ήταν μεγάλο πρόβλημα.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, panos.kar said:

Δεν ισχύει παντου αυτό. Είναι ξεκαθαρα που δίνουν προτεραιότητα λόγω συνδρομητικής βάσης. 

295D0ABA-0E6C-4F17-8CD8-170F9C681429.thumb.jpeg.db08153a20ecb657312ecb47f8a127c1.jpeg

Διασταύρωση Μιχαηλ Αγγέλου-Χαριλάου τρικουπη ιωαννινα. Για συντομία έκανα μέτρηση στο σάιτ. Αν ξαναπεράσω θα ανεβάσω και το upload. Συνήθως κυμαίνεται γύρω στο 50-60. Η μόνη Ν78 στο σημείο. 

14 minutes ago, panos.kar said:

295D0ABA-0E6C-4F17-8CD8-170F9C681429.thumb.jpeg.db08153a20ecb657312ecb47f8a127c1.jpeg

Διασταύρωση Μιχαηλ Αγγέλου-Χαριλάου τρικουπη ιωαννινα. Για συντομία έκανα μέτρηση στο σάιτ. Αν ξαναπεράσω θα ανεβάσω και το upload. Συνήθως κυμαίνεται γύρω στο 50-60. Η μόνη Ν78 στο σημείο. 

Και για να κάνω και μια σύνδεση με αυτό που είπα, καταλαβαίνετε όλοι σας ότι το δίκτυο κάνει επενδύσεις ανάλογα με τους συνδρομητές σε κάθε νόμο. Τα Γιάννενα που για την Ελλάδα είναι μια αρκετα μεγάλη πόλη, η wind έχει αναπτύξει ένα πολυ καλό και σταθερό δίκτυο με Ν78 σε όλο το κέντρο. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Gv2008 said:

Μια χαρά

ναι έδωσε και άλλα γκάζια. μια χαρά είναι.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nickchris36 said:

ναι έδωσε και άλλα γκάζια. μια χαρά είναι.

Τι τις θέλετε τις ταχύτητες; Απαίτησε να κατέβει η N78 και να εκπέμπει η παλιά καλή B20. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gv2008 said:

Τι τις θέλετε τις ταχύτητες; Απαίτησε να κατέβει η N78 και να εκπέμπει η παλιά καλή B20. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο 

Εγω με τη β20 που έχω στο σπίτι μου καλύπτομαι.

αυτές οι ταχύτητες είναι στην πόλη.

αλλά οποιασδήποτε εξέλιξη σαφως και είναι ευπρόσδεκτη για τη περιοχή που κατοικώ.

 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...