Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, _ZamNI_ said:

Γιατι να το είχες στείλει πίσω καλέ; 😂

 

Ναι κατάλαβα, άρα σε δελεάζει με τέτοιες προσφορές η επιστροφή... Πάντως, το VoLTE είναι αρκετά χρήσιμο, αλλά οκ, όχι και ακατόρθωτο να ζήσεις χωρίς αυτό.

Απλά με ανοιγμένο volte χάνω κλήσεις από τα παλιά forthnet που δυστυχώς έχουν οι δικοί μου και το ένα από τα δύο γραφεία της δουλειάς μου, άρα δε παίζει να το έχω με cosmote ανοιχτό, αλλά και με κλειστό ίσως χάσω κλήσεις. Δε με νοιάζει και τόσο να μιλάω και να έχω ίντερνετ. Δε μιλάω πολύ... 

 

Θα το έστελνα πίσω με πρόφαση ότι δε δέχεται κλήσεις (θα το έπαιρναν 100%) και μετά θα αγόραζα κάνα honor magic 5 Pro. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

22 minutes ago, alelo said:

Παιδιά με το hd voice τι γίνεται ? Δουλεύει εδω ελλάδα 

Όταν έχεις ενεργό το volte, στις κλήσεις γράφει hd

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Θέλω σα τρελός να γυρίσω στην cosmote αλλά το να μιλάω με 2g και να έχω τον κυνδινο να χάσω κλήσεις χωρίς το volte μου βάζει φρένο

Υπομονή μέχρι Δεκέμβρη-Ιανουάριο, αν υποστηρίζει επίσημα 5G στην Ελλάδα, ίσως να φτιάξουν και τα υπόλοιπα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kimi_4ever said:

Υπομονή μέχρι Δεκέμβρη-Ιανουάριο, αν υποστηρίζει επίσημα 5G στην Ελλάδα, ίσως να φτιάξουν και τα υπόλοιπα...

Απο το στόμα  σου και στου google το αφτί 

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Pixel 7 με Android 14 QPR1 Beta 2 (U1B2.230922.006) και by default διαθέσιμα 5G και VoLTE με Cosmote εδώ, στη διάρκεια της κλήσης τι δεδομένα έχουμε; LTE ή 5G;

Αλλάζει κάτι αν ενεργοποιήσουμε το VoNR με Shizuku;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει voNR ακόμη. Lte έχεις. Όταν έρθει το SA 5g με το καλό, κάποια στιγμή θα έχουμε και voNR

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προβλέπονται άλλες ενημερώσεις στο beta channel πριν βγει παραγωγικά; Έχουμε καμία ελπίδα για VoWifi ή καλό 24;

Edited by petrog
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, petrog said:

Προβλέπονται άλλες ενημερώσεις στο beta channel πριν βγει παραγωγικά; Έχουμε καμία ελπίδα για VoWifi ή καλό 24;

Αν έχεις το 6a γιατί δεν βάζεις Shizuku+Pixel IMS;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την QPR1 beta που ενεργοποιει 5g & VOLTE δουλευει σε ολα τα δικτυα ή μονο Cosmote?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου λίγο....με NOVA σε pixel 7 pro, τι παίζει από μαμά, χωρίς ρουτ? Stable android 14 μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dbal said:

Αυτο με την QPR1 beta που ενεργοποιει 5g & VOLTE δουλευει σε ολα τα δικτυα ή μονο Cosmote?

νομιζω μονο vodafone και cosmote

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

Θυμίστε μου λίγο....με NOVA σε pixel 7 pro, τι παίζει από μαμά, χωρίς ρουτ? Stable android 14 μιλάμε.

Σε σταθερή έκδοση ακόμα σε νόβα δεν έχει τπτ. Θέλει shizuku για volte και wifi calling. 

Με beta η νόβα έχει 5g. Όχι ακόμα volte και wifi calling. Βέβαια ανοίγουν εύκολα με shizuku. 

Με beta η κοσμοτε και η βονταφον έχουν και αυτές 5g, αλλά έχουν και από μαμά volte. Δεν έχουν wifi calling που ανοίγει βέβαια με shizuku. 

*προσοχή στο volte της cosmote, ακόμα δεν εχουν φτιάξει το θέμα με τις εισερχόμενες από forthnet. 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και αναλυτικη περιληψη 🙂

Να υποθεσω οτι αυτα ισχυουν για τα tensor μοντελα μετα το 6 σωστα?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Ειμαι σε android 13 εκδοση Ιουνιου Pixel 7 Pro. Εδω και αρκετο καιρο(απο Φεβρουαριο δηλαδη) δεν εχω αλλαξει κατι στο setup μου, εχω root, ενεργοποιημενο 5G σε sim cosmote και σε e-sim Vodafone. Ξαφνικα τις τελευταιες 10 μερεςεχω παρατηρησει οτι εχω πολλες χαμενες κλησεις ( μου ερχονται μετα ως ειδοποιηση) και επιπλεον βλεπω ολη την ωρα αυτο το pop-up welcome to Vodafone που βγαζει οταν ξεκλειδωνεις τη sim μετα απο restart. Εχει παρατηρησει κανεις κατι αναλογο και αν ναι πως το διορθωσε;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dbal said:

Ωραια και αναλυτικη περιληψη 🙂

Να υποθεσω οτι αυτα ισχυουν για τα tensor μοντελα μετα το 6 σωστα?

Λογικά για τα tensor. Απλά εγώ ξέρω να μιλήσω για το pixel 7 Pro που έχω. Δε ξέρω για τα άλλα 

Πχ χρήστες που έχουν το 6 Pro για το θέμα με την forthnet λένε ότι τους πάει ως αναπάντητη κλήση. Στο 7 Pro δεν φαίνεται καν ειδοποίηση και στο ακουστικό του forthnet ακούγεται σα κατηλημμενο. 

Θέλω να πω ότι η συμπεριφορα ισως είναι διαφορετική από συσκευή σε συσκευή, αλλά σε γενικές γραμμές τα tensor λειτουργούν το ίδιο. Όπως βλέπω να γράφουν και άτομα που παρέλαβαν το 8 Pro. 

Link to comment
Share on other sites

Με τη νέα beta 2.1 (U1B2.230922.010) βλέπω νέα έκδοση ρυθμίσεων εταιρείας κινητής τηλεφωνίας σε Cosmote (2023-09-27).

Link to comment
Share on other sites

ε δε μας λες το σημαντικό όμως...βλέπεις 5G/volte/vowifi , χωρίς ρουτ και λοιπά κόλπα?

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, lykourgos said:

Με τη νέα beta 2.1 (U1B2.230922.010) βλέπω νέα έκδοση ρυθμίσεων εταιρείας κινητής τηλεφωνίας σε Cosmote (2023-09-27).

Να μαντέψω δεν έχεις κανέναν να κάνεις τεστ της forthnet ε; 

21 minutes ago, Nikos_s3 said:

ε δε μας λες το σημαντικό όμως...βλέπεις 5G/volte/vowifi , χωρίς ρουτ και λοιπά κόλπα?

5g και volte έχει η cosmote, wifi calling δεν μέχρι που ανοίγει με shizuku. Το έγραψα νωρίτερα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_s3 said:

ε δε μας λες το σημαντικό όμως...βλέπεις 5G/volte/vowifi , χωρίς ρουτ και λοιπά κόλπα?

5G και VoLTE by default σε Cosmote με τις τελευταίες beta, έχει γραφτεί και παραπάνω. ; )

51 minutes ago, _NikitaS_ said:

Να μαντέψω δεν έχεις κανέναν να κάνεις τεστ της forthnet ε;  

Όχι..

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2023 at 10:15 ΜΜ, lykourgos said:

Με τη νέα beta 2.1 (U1B2.230922.010) βλέπω νέα έκδοση ρυθμίσεων εταιρείας κινητής τηλεφωνίας σε Cosmote (2023-09-27).

Να απαντήσω μόνος μου στην ερώτηση με την cosmote και την forthnet που είχα κάνει. Χτες δοκίμασα και ακόμα εισερχόμενες από forthnet δεν ολοκληρώνονται. Ακόμα τίποτα. Απορώ τι το τόσο δύσκολο είναι. Οι άλλοι δύο πάροχοι γιατί δεν έχουν θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...