Jump to content

Φοιτητική ζωή: Σε ποια πόλη; Γενική συζήτηση


teitzis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

me theatrika kati paizei alla ap oti katalava mexri twra erimin fasi.. an thes sou stelnw kai pm to kinhto moy giati se 2 vdomades tha anevw larisa gia kati douleies ( :) ) na sta pw ki apo konda..
Oκ, αν μπορεις στειλτο μου να τα πουμε αν ειναι!! Καλα ρε συ, Λαρισα μεσα στο κατακαλοκαιρο?? Σε λυπαμαι:p:p...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.. Εχω αρχίσει να ψάχνω για σπίτι θεσσαλονίκη τώρα που θα είμαι φοιτητης εκει..

 

Ποιες περιοχες ειναι καλες κ ησυχες χωρις φασαριες,πολλους αλλοδαπους κτλ?

Μου εχουν πει για 40 εκκλησιες,ανω τουμπα,τριανδια, αλλα και στην μακεδονια επι μποτσαρη(κοντα που ειναι κ η δελφων)

 

Τι λέτε?

Ευχαριστώ πολυ!:)

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα περιοχη οπου θα ναι κοντα στα πανεπιστιμια κ στο κέντρο..

Επομενως τ παραπανω ειναι αρκετα μακρια..

 

Για μακεδονιας επι μποτσαρη(κοντα στ δελφων) καλα είναι? Απο άποψη ασφαλειας,ησυχιας,αλλοδαπων κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Aνω Τουμπα και Τριανδρια που ξερω ειναι καλα και σχετικα ησυχα.

Τελειως ησυχος δεν μπορεις να εισαι πουθενα αλλα ειναι καλες αυτες οι περιοχες.

Link to comment
Share on other sites

Aυτες οι περιοχες που σου ειπαν ειναι παρα πολυ καλες.Επισης η περιοχη στο υψος του Μακεδονια Palace ειναι αρκετα καλη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι για τριανδια-ανω τουμπα-40 εκκλησιες οντως εχω ακουσει καλα λόγια...

 

Για μακεδονια επι μποτσαρη δεν εχω ακουσει τ καλυτερα, (πολλους αλλοδαπους,φασαρια κτλ), ισχυουν άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Αλλοδαπους δεν εχει τοσο αλλα φασαρια οπως και να το κανεις εχει λογου του οτι οι συγκεκριμενοι δρομοι(μποτσαρα,καραμανλη,β.ολγας) ειναι κεντρικοι οποτε σε ωρες αιχμης εχει λιγη φασαρια,οχι τραγικα πραγματα αλλα εχει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι πιο πολλοι μεταναστες ειναι μαζεμενοι στο κεντρο.

Που και που γινονται κατι φασαριες αλλα οχι πολλα πραγματα.

 

Παντως εκεινες οι περιοχες ειναι ακομη πιο ησυχες.

Link to comment
Share on other sites

Που ειδες ρε συ μεταναστες στο κεντρο????Ολοι ειναι μαζεμενοι στο Βαρδαρη,στη Γιαννιτσων και γενικως σ εκεινες τις περιοχες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην περιοχη παντως που ειπα, εκανα μια βολτα προς τ πανω στα στενα, συναντησα παρα πολλους,σαν στέκι κατι.

 

Γενικα αν ειναι να διαλέξω αναμεσα σε τριανδια-ανω τουμπα-40 εκκλησιες και μακεδονιας επι μποτσαρη ,τι θα λεγατε?

Link to comment
Share on other sites

Που ειδες ρε συ μεταναστες στο κεντρο????Ολοι ειναι μαζεμενοι στο Βαρδαρη,στη Γιαννιτσων και γενικως σ εκεινες τις περιοχες.

 

Χμ δεν διευκρινησα για ποιες περιοχες μιλαω. Δεν λεω καμαρα και τετοια. Μιλαω λιγο πιο κατω απο Αριστοτελους. Βενιζελου Αντιγωνιδων και οσο πας προς βαρδαρη ολο και αυξανονται!

 

στην περιοχη παντως που ειπα, εκανα μια βολτα προς τ πανω στα στενα, συναντησα παρα πολλους,σαν στέκι κατι.

 

Γενικα αν ειναι να διαλέξω αναμεσα σε τριανδια-ανω τουμπα-40 εκκλησιες και μακεδονιας επι μποτσαρη ,τι θα λεγατε?

 

Οπως σου ειπα για ανω Τουμπα και Τριανδρια που ξερω ειναι πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σχετικο θεμα.

 

Όπως αναφέρθηκε, υπάρχει σχετικό θέμα. Παρακαλώ πολύ να χρησιμοποιείτε την Αναζήτηση προτού ανοίξετε καινούργιο θέμα.

 

Το παρόν κλειδώνεται μέχρι να συνενωθεί με το άλλο.

 

edit: έγινε η συνένωση...συνεχίζουμε...!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 χρονια περασα Λαμια..

ΕΥΤΥΧΩΣ φετος αποφασισα να ξαναδωσω και περασα στη Γεωπονικη της Αθηνας, ζωικη παραγωγη :D

 

Η Λαμια ως πολη δε μ αρεσε καθολου, και τωραπου θαπαω να ξεφραφτω ειναι η μονη φορα που μολις δω το ΤΕΙ θα χαρω

 

Μη γελιομαστε..και στην Αθηνα μια χαρα φοιτητική ζωη εχει :cool:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

στην περιοχη παντως που ειπα, εκανα μια βολτα προς τ πανω στα στενα, συναντησα παρα πολλους,σαν στέκι κατι.

 

Γενικα αν ειναι να διαλέξω αναμεσα σε τριανδια-ανω τουμπα-40 εκκλησιες και μακεδονιας επι μποτσαρη ,τι θα λεγατε?

 

 

Δες και στην Άνω Πόλη. Είναι πάρα πολύ ωραία τα σπίτια και ολοκαίνουργια. Αν έχεις όμως αυτοκίνητο θα είναι λίγο δύσκολα, καθώς είναι αρκετά στενά.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη ομορφη , στον κοσμο δεν ειν αλλη !!!

 

Αν και εχουν περασει δεκαετιες απο οταν ημουν εκει νομιζω παραμενει κορυφαια πολη για φοιτιτικη ζωη !!!

 

Εμενα κεντρο-κεντρο.....Διπλα στην ΔΕΘ !!!!

 

200 μετρα απο Καμαρα !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει κανεις εμπειριες απο φοιτητικη ζωη στην Αρτα??:)

 

Σπούδαζα εγώ στην Άρτα για 4 χρόνια. Αν και μικρή πόλη.. έχει αρκετούς φοιτητές από τους οποίους οι περισσότεροι ξέρουν να διασκεδάζουν μιας και οι σχολές της Άρτας είναι μόνο ΤΕΙ :p σε αντίθεση με αυτό που βλέπω να γίνεται στην Ξάνθη :lost:

 

Για το μέγεθος της πόλης έχει αρκετά clubάκια και καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα. Επίσης τα Γιάννενα είναι κοντά και μπορείς να πας άνετα μια βόλτα, η θάλασσα είναι γύρω στη μισή ώρα και αν σε παίρνει πηγαίνεις και Λευκάδα με τις φανταστικές παραλίες! Μιάμιση ώρα περίπου είναι.

 

Από σπίτια αν ψάξεις μπορείς να βρεις σε καλές τιμές και σχετικά κοντά στο κέντρο. Μερικοί νοικιάζουν σε ένα χωριό που είναι κοντά στην σχολή.. αλλά μόνο ταλαιπωρία είναι να μένεις εκεί. Καλύτερα μέσα στην πόλη.

Στην φοιτητική λέσχη κάνουν καλά φαγητά σε σχέση με άλλες πόλεις. Η σχολή βρίσκεται λίγο πιο έξω από την Άρτα μετά από ένα χωριό. Έχει αστικό κάθε μία ώρα (τώρα νομίζω έχει και κάθε μισή ώρα) και κάνει γύρω στα 15 λεπτά.

 

Πάντως περισσότερο ρόλο παίζουν οι παρέες και όχι η πόλη. Είναι λίγο βαρετή πόλη αλλά έχεις και άλλες επιλογές όπως αυτές που σου έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Πατρα??μια χαρα ε?

 

μονο μια χαρα ;;; πολυ καλα !!! ενταξει δεν εχει τις επιλογες της αθηνας , γενικα

 

εχει συγκεκριμενα μερη και οχι πολλα που συχναζουν νεοι και φοιτητες !!!

 

αλλα το καλο ειναι οτι εχει πολλους φοιτητες στην πατρα !!!

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Σπούδαζα εγώ στην Άρτα για 4 χρόνια. Αν και μικρή πόλη.. έχει αρκετούς φοιτητές από τους οποίους οι περισσότεροι ξέρουν να διασκεδάζουν μιας και οι σχολές της Άρτας είναι μόνο ΤΕΙ :p σε αντίθεση με αυτό που βλέπω να γίνεται στην Ξάνθη :lost:

 

Για το μέγεθος της πόλης έχει αρκετά clubάκια και καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα. Επίσης τα Γιάννενα είναι κοντά και μπορείς να πας άνετα μια βόλτα, η θάλασσα είναι γύρω στη μισή ώρα και αν σε παίρνει πηγαίνεις και Λευκάδα με τις φανταστικές παραλίες! Μιάμιση ώρα περίπου είναι.

 

Από σπίτια αν ψάξεις μπορείς να βρεις σε καλές τιμές και σχετικά κοντά στο κέντρο. Μερικοί νοικιάζουν σε ένα χωριό που είναι κοντά στην σχολή.. αλλά μόνο ταλαιπωρία είναι να μένεις εκεί. Καλύτερα μέσα στην πόλη.

Στην φοιτητική λέσχη κάνουν καλά φαγητά σε σχέση με άλλες πόλεις. Η σχολή βρίσκεται λίγο πιο έξω από την Άρτα μετά από ένα χωριό. Έχει αστικό κάθε μία ώρα (τώρα νομίζω έχει και κάθε μισή ώρα) και κάνει γύρω στα 15 λεπτά.

 

Πάντως περισσότερο ρόλο παίζουν οι παρέες και όχι η πόλη. Είναι λίγο βαρετή πόλη αλλά έχεις και άλλες επιλογές όπως αυτές που σου έγραψα.

 

Σ' ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!

Προσπαθουσα σημερα να παρω τηλεφωνο στο ΤΕΙ, και δεν το σηκωνε κανεις...:X

Link to comment
Share on other sites

Τί ώρες πήρες? Μπορεί να ήταν στο facebook. :lol:

Από τις 10 μέχρι τις 2 είναι ανοιχτά συνήθως στο τμήμα πληροφορικής. Εσύ σε ποιο τμήμα είσαι?

Δοκίμασε εδώ όλα τα νούμερα που έχει.. αν είσαι στο πληροφορικής..

Link to comment
Share on other sites

Τί ώρες πήρες? Μπορεί να ήταν στο facebook. :lol:

Από τις 10 μέχρι τις 2 είναι ανοιχτά συνήθως στο τμήμα πληροφορικής. Εσύ σε ποιο τμήμα είσαι?

Δοκίμασε εδώ όλα τα νούμερα που έχει.. αν είσαι στο πληροφορικής..

 

:lol:

Ευχαριστω για το λινκ!!

Πηρα 4 φορες απο τις 10 μεχρι τις 12!;)

Ειμαι στο Πληροφιρικης και τηλεπικοινωνιων αλλα να σημειωσω οτι δεν ειμαι καινουριος μιας και περασα το 2007, απλα δεν εχω πατησει μεχρι τωρα..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...