Jump to content

Φοιτητική ζωή: Σε ποια πόλη; Γενική συζήτηση


teitzis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελα ρε θηριο, κι εσυ απο Γιαννενα εισαι? Μπορει να σε ξερω δλδ? :lol: :p

 

Μπορεί όμως να συχνάζαμε σε διαφορετικά μέρη. Εσύ στις πορείες :lol:εγώ σε κάνα Privilege* :lol:

 

*Παλιά, τώρα I'm getting too old :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο λογος που επιλεγουν Αθηνα-Θεσ/νικη ειναι γιατι εχουν καλυτερα πανεπιστημια, ειτε στο ονομα ειτε στην τεχνη

 

Εγω παντος αμφιβαλλω αν οι νεαροι και οι νεαρες ειναι αυτο το πρωτο που σκεφτονται, αν ας πουμε ειναι να πανε σε μια σχολη που την εχει η Αθηνα π.χ και μια αλλη επαρχιακη πολη! Φυσικα ειναι και αυτος ενας λογος...:rolleyes:

η ποιοτητα των φοιτητων ειναι δυσκολο. Για την ποιοτητα των κατοικων μπορουμε να πουμε δυο λογακια.

 

Εδω συμφωνουμαι απολυτα!!:D

Μονο γι αυτο μπορουμε να πουμε μια και οι φοιτητες ποτε δεν ειναι σταθεροι!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα Γιαννενα πχ, οι κατοικοι ειναι βλαχοι οι περισσοτεροι.

 

Aν εννοείς βλάχοι με "β" μικρό (αν και δε μου αρέσει ο χαρακτηρισμός, προτιμώ χωριάτες) τότε έχεις δίκιο. Γιατί υπάρχει και ο Βλάχος στην καταγωγή. Για αυτό και δε μου αρέσει ο χαρακτηρισμός 'βλαχος' γιατί προσβάλει μια φυλή.

 

Σημείωση, δεν είμαι Βλάχος.

 

Πάντως, ας μου επιτρέψει ο φίλος Chris ένα αστειάκι μιας και συγκρίνουμε Λάρισα και Γιάννενα. Σίγουρα στα Γιάννενα υπάρχουν πολλοί "χωριάτες". Αλλά και στη Λάρισα δεν είναι ακριβώς πρωτευουσιάνοι :lol:

 

Είπαμε, αστειάκι ε;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω τώρα κάτι για τα γιάννενα...κανένα μαγαζί με πολλά πλυντήρια με κέρματα έχει;γιατί πλυντήριο μάλλον δε θα έχω σπίτι μου :lol:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως, ας μου επιτρέψει ο φίλος Chris ένα αστειάκι μιας και συγκρίνουμε Λάρισα και Γιάννενα. Σίγουρα στα Γιάννενα υπάρχουν πολλοί "χωριάτες". Αλλά και στη Λάρισα δεν είναι ακριβώς πρωτευουσιάνοι :lol:

 

Είπαμε, αστειάκι ε;

 

:lol::lol:

ε ναι παντου υπαρχουν...ειπαμε...ετσι ειναι η επαρχια...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όμως να συχνάζαμε σε διαφορετικά μέρη. Εσύ στις πορείες :lol:εγώ σε κάνα Privilege* :lol:

 

*Παλιά, τώρα I'm getting too old :ninja:

 

χαχαχα...μπααα, ημουν διαβαστερο παιδι και καθομουν σπιτι :X

 

Εγω παντος αμφιβαλλω αν οι νεαροι και οι νεαρες ειναι αυτο το πρωτο που σκεφτονται, αν ας πουμε ειναι να πανε σε μια σχολη που την εχει η Αθηνα π.χ και μια αλλη επαρχιακη πολη! Φυσικα ειναι και αυτος ενας λογος...:rolleyes:

 

εγω παντως επελεξα Αθηνα εναντι Θεσ/νικης πχ, για το ΕΜΠ

 

Aν εννοείς βλάχοι με "β" μικρό (αν και δε μου αρέσει ο χαρακτηρισμός, προτιμώ χωριάτες) τότε έχεις δίκιο. Γιατί υπάρχει και ο Βλάχος στην καταγωγή. Για αυτό και δε μου αρέσει ο χαρακτηρισμός 'βλαχος' γιατί προσβάλει μια φυλή.

ναι, χωριατες εννοω. Η προφορα με ενοχλει πιο πολυ :p
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως επελεξα Αθηνα εναντι Θεσ/νικης πχ, για το ΕΜΠ

 

Εγώ πάντως επέλεξα Πανεπιστήμιο Μακεδονίας αντί για ΑΣΟΕΕ λόγω της Θεσσαλονίκης ;)

 

Αχ ωραία χρόνια κι αυτά

Link to comment
Share on other sites

Ειπες 20000 φοιτητες ετσι??

Εκανες ποτε καμια αναζητηση να δεις ποσους φοιτητες εχει η Λαρισα φιλε μου,η απλα το λες ετσι για να το λες??

 

Επισης σε προιδεαζω γιατι αποτι φαινεται δεν εισαι ψαγμενος,μην πεσεις απο τα συννεφα οταν ακουσεις η μαθεις ποσους εχει Η Λαρισα!(Δεν το λεω για να σου την πω φιλικα παντα...:))

 

Ααααα διαβασε και αρκετα πιο πισω ενα ποστ για τους φοιτητες της Λαρισας του THEO-LEGENT που μαλλον ξερει!;)

 

 

Ουτε εγω το θελω..απλα συζητηση να γινετε!:)

Ναι οντος και εγω ειμαι Λαρισαιος οπως και εσυ απο τα Γιαννενα!

 

 

 

Κατι τελευταιο...

Νομιζω οτι στις μεγαλες πολεις δεν ειναι μονο οι φοιτητες παιδια που κανουν το ματι του φοιτητη να γεμιζει,αλλα γενικα το ποσο κοσμο εχει η πολη!

Τι να το κανεις αν εχει ολη η πολη ας πουμε 20000 φοιτητες και δεν ειναι πανω απο 40000 πληθυσμο!

Δεν ειναι τυχαιο επομενος που ολοι θελουν Αθηνα-Θεσσαλονικη!;)

 

Ρε φιλε ποσο πιο ψαγμενος να ειμαι οταν εχω σπουδασει 6 χρονια Γιαννενα (ειμαι και μισος Γιαννιωτης)ζω στα Τρικαλα οποτε ξερω τι σημαινει Λαρισα,οταν εχω φιλους διασκορπισμενους απο Ξανθη εως Κρητη οποτε ξερω τι παιζει απο φοιτητικη ζωη σε πολλες πολεις και εχω φιλους φοιτητες στην Λαρισα που ξενοικιασαν γιατι δεν την παλευαν ή δεν νοικιασαν καθολου και πηγαινοερχοντουσαν στις εξεταστικες.Μια διορθωση,τα Γιαννενα εχουν γυρω στους 100.000 μονιμους κατοικους οχι 40.000!Τωρα αφου μου λες οτι η Αθηνα μετραει για φοιτητικη ζωη μαλλον δεν ξερεις τι σημαινει φοιτητικη ζωη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε ποσο πιο ψαγμενος να ειμαι οταν εχω σπουδασει 6 χρονια Γιαννενα (ειμαι και μισος Γιαννιωτης)ζω στα Τρικαλα οποτε ξερω τι σημαινει Λαρισα,οταν εχω φιλους διασκορπισμενους απο Ξανθη εως Κρητη οποτε ξερω τι παιζει απο φοιτητικη ζωη σε πολλες πολεις και εχω φιλους φοιτητες στην Λαρισα που ξενοικιασαν γιατι δεν την παλευαν ή δεν νοικιασαν καθολου και πηγαινοερχοντουσαν στις εξεταστικες.Μια διορθωση,τα Γιαννενα εχουν γυρω στους 100.000 μονιμους κατοικους οχι 40.000!Τωρα αφου μου λες οτι η Αθηνα μετραει για φοιτητικη ζωη μαλλον δεν ξερεις τι σημαινει φοιτητικη ζωη.

 

Ρε φιλε δεν καταλαβαινεις και τι σου λεω!!

 

Ειπα εγω οτι τα Γιαννενα εχουν 40000???

 

Δες πρωτα τι γραφω και μετα πες μου εμενα αυτα που λες γιατι αλλα τοσα χρονια σαν στρατιωτικος τα περασα και εγω στα Γιαννενα αλλα και στην Λαρισα και οχι στα Τρικαλα!!

 

ειπα...

 

Κατι τελευταιο...

Νομιζω οτι στις μεγαλες πολεις δεν ειναι μονο οι φοιτητες παιδια που κανουν το ματι του φοιτητη να γεμιζει,αλλα γενικα το ποσο κοσμο εχει η πολη!

Τι να το κανεις αν εχει ολη η πολη ας πουμε 20000 φοιτητες και δεν ειναι πανω απο 40000 πληθυσμο!

 

 

Και κατι τελευταιο μαλλον εσυ δεν ξερεις τιποτα απο αριθμο φοιτιτων και πολεις!!;)

και λογο ηλικιας βεβαια...;)

 

Και το λεω αυτο γιατι...

 

ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

56.496

http://www.buildings.gr/greek/themata/megalespolis/megalespolis.htm

 

τωρα εσυ που τους βρηκες τους 100....ενας θεος ξερει και ποσο εισαι ψαγμενος...:lol:

 

Μαθε αυτο πρωτα και μετα μιλα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

56.496

http://www.buildings.gr/greek/themata/megalespolis/megalespolis.htm

 

την Αθηνα δεν την εχει μεσα στις 26 μεγαλυτερες πολεις?

τα τρικαλα εχουν πανω-κατω 60.000 πληθυσμο, τα γιαννενα μαλλον περισσοτερο...

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε δεν καταλαβαινεις και τι σου λεω!!

 

Ειπα εγω οτι τα Γιαννενα εχουν 40000???

 

Δες πρωτα τι γραφω και μετα πες μου εμενα αυτα που λες γιατι αλλα τοσα χρονια σαν στρατιωτικος τα περασα και εγω στα Γιαννενα αλλα και στην Λαρισα και οχι στα Τρικαλα!!

 

ειπα...

 

 

 

 

Και κατι τελευταιο μαλλον εσυ δεν ξερεις τιποτα απο αριθμο φοιτιτων και πολεις!!;)

και λογο ηλικιας βεβαια...;)

 

Και το λεω αυτο γιατι...

 

ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

56.496

http://www.buildings.gr/greek/themata/megalespolis/megalespolis.htm

 

τωρα εσυ που τους βρηκες τους 100....ενας θεος ξερει και ποσο εισαι ψαγμενος...:lol:

 

Μαθε αυτο πρωτα και μετα μιλα....

 

ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (http://geogr.eduportal.gr/grinfo/population.htm)

170.244 για να μην ξεχνιομαστε και η πολη των Ιωαννινων 70.203 κατοίκους (απογραφη 2001) +20.000 φοιτητες βαση Βικιπαιδεια.

 

 

Εγω θα μιλαω οποτε θελω γιατι το forum δεν εχει στρατιωτικους κανονες!

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι εχει η ηλικια μου για να μην μπορω να διαβαζω και να μεταφερω σωστα καποια νουμερακια για αριθμο φοιτητων κτλ.Αυτη τη νοοτροπια της υποβαθμισης του συνομιλητη λογο μικροτερης ηλικιας ποτε δεν μπορεσα να την καταλαβω.Αντιθετα,στην δικη σου ηλικια θα περιμενα να ειναι γνωστο πως γραφεται η λεξη 'φοιτητης' και οχι φοιτιτης.

 

Anyway, πολυ ασχοληθηκα και δεν θα κατσω να αποδειξω κατι που ηδη ισχυει για την ομορφια και την απιστευτη ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ζωη που μπορει να προσφερει η πολη των Ιωαννινων.

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (http://geogr.eduportal.gr/grinfo/population.htm)

170.244 για να μην ξεχνιομαστε και η πολη των Ιωαννινων 70.203 κατοίκους (απογραφη 2001) +20.000 φοιτητες βαση Βικιπαιδεια.

 

 

Εγω θα μιλαω οποτε θελω γιατι το forum δεν εχει στρατιωτικους κανονες!

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι εχει η ηλικια μου για να μην μπορω να διαβαζω και να μεταφερω σωστα καποια νουμερακια για αριθμο φοιτητων κτλ.Αυτη τη νοοτροπια της υποβαθμισης του συνομιλητη λογο μικροτερης ηλικιας ποτε δεν μπορεσα να την καταλαβω.Αντιθετα,στην δικη σου ηλικια θα περιμενα να ειναι γνωστο πως γραφεται η λεξη 'φοιτητης' και οχι φοιτιτης.

 

Anyway, πολυ ασχοληθηκα και δεν θα κατσω να αποδειξω κατι που ηδη ισχυει για την ομορφια και την απιστευτη ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ζωη που μπορει να προσφερει η πολη των Ιωαννινων.

 

 

Οπως και να εχει φιλε μου ψαχνεις να βρεις φτηνες δικαιολογιες με (ορθογραφικες παρατηρησεις)που γινανε πανω στην βιασυνη και οχι με τον τροπο που υποδεικνυεις.... αλλα και παλι αυτο ειναι ενα ακομα δειγμα τις ηλικιας σου...:lol:

 

 

Επιπλεον...κανεις δεν ειπε για το ποσο εχει ο ΝΟΜΟΣ Ιωαννινων, αλλα η ΠΟΛΗ των Ιωαννινων!

Αν και παλι δεν το καταλαβες δεν σου φταιω εγω!!

Το νουμερο που εδωσα ειναι απο επισημο Σαιτ που το παρεθεσα,και δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου οπως εσυ!!;)

 

Ακομα και ετσι να ειναι ομως,απο Βικιπαιδεια με 70.203, παλι δεν εχει σχεση με τον ΜΟΝΙΜΟ πληθυσμο που ΕΣΥ επικαλεσθηκες!!

 

 

Και τελος κανεις δεν ειπε ΤΙΠΟΤΑ για την φοιτητικη ζωη της πολης των Ιωαννινων!

Αυτα που ειπαμε ειναι γενικοτερα, και αφορουν συνδυασμο φοιτητικης ζωης με το τι αλλο σου προσφερει μια πολη,καθως επισης και τα κριτηρια που επιλεγουν μια πολη καποιοι φοιτητες...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

56.496

http://www.buildings.gr/greek/themata/megalespolis/megalespolis.htm

 

τωρα εσυ που τους βρηκες τους 100....ενας θεος ξερει και ποσο εισαι ψαγμενος...:lol:

 

Μαθε αυτο πρωτα και μετα μιλα....

 

Εφόσον έχεις κάνει και φαντάρος στα Γιάννενα θα ξέρεις ότι αυτό το νούμερο (56 χιλ) μπορεί να είναι το επίσημο, αλλά δεν έχει καμιά σχέση με την πραγματικότητα.

 

Και το 100 που είπε ο φίλος λίγα είναι. Και, ναι, αναφέρομαι στην πόλη όχι στο νομό.

 

Για ποιο λόγο τα επίσημα σταστικά δείχνουν τόσο χαμηλά είναι μάλλον επειδή όλοι οι χωριάτες στις απογραφές φεύγουν και πάνε γύρω γύρω στα χωριά τους για να τα ενισχύσουν. ;) (τρομάρα τους)

 

Κατά τα άλλα μην πεις πουθενά ότι τα Γιάννενα είναι πόλη των 56 χιλιάδων κατοίκων γιατί θα γελάει ο κόσμος.:p

 

Φιλικά πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

τρομερη πολη τα γιαννενα παιδια δεν ξερω ποσο πλυθησμο εχει αλλα απο ομρφια σκιζει.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις κάνει και φαντάρος στα Γιάννενα θα ξέρεις ότι αυτό το νούμερο (56 χιλ) μπορεί να είναι το επίσημο, αλλά δεν έχει καμιά σχέση με την πραγματικότητα.

 

Και το 100 που είπε ο φίλος λίγα είναι. Και, ναι, αναφέρομαι στην πόλη όχι στο νομό.

 

Για ποιο λόγο τα επίσημα σταστικά δείχνουν τόσο χαμηλά είναι μάλλον επειδή όλοι οι χωριάτες στις απογραφές φεύγουν και πάνε γύρω γύρω στα χωριά τους για να τα ενισχύσουν. (τρομάρα τους)

 

Κατά τα άλλα μην πεις πουθενά ότι τα Γιάννενα είναι πόλη των 56 χιλιάδων κατοίκων γιατί θα γελάει ο κόσμος.

 

Φιλικά πάντα :)

 

 

Μα ξερεις τι γινεται ρε συ..αν αρχισουμε το παιχνιδι με τους πληθυσμους των πολεων,μπαινουμε σε μια διαδικασια που δεν βγαζει πουθενα...

 

Τι πρεπει να πω εγω μετα για την πραγματικοτητα του πληθυσμου της Λαρισας, που αν και στα χαρτια λενε ποσο λενε,λογο των διαφορων που βρισκονται καθημερινα στην πολη εχει πανω απο 300.000!!:rolleyes:

 

Δεν θα κατσω να μπω ομως σε μια τετοια διαδικασια γιατι δεν βγαζει πουθενα,και γι αυτο πιστευω πως ειναι καλυτερα να μιλαμε με επισημα στοιχεια!!

 

Αλλωστε μια αποψη για το ποσο μεγαλη ειναι μια πολη πραγματικα μπορει καποιος να το δει(πραγματικα ομως)απο το google earth οπου εκει θα δει καποιος με τα ματια του!!;)

 

Aααα δεν ημουν φανταρος εκει αλλα αρκετα χρονια στρατιωτικος!:)

 

Και τελος εγω δεν καθισα να πω αυτο που ειπε ο φιλος..

εχω φιλους διασκορπισμενους απο Ξανθη εως Κρητη οποτε ξερω τι παιζει απο φοιτητικη ζωη σε πολλες πολεις και εχω φιλους φοιτητες στην Λαρισα που ξενοικιασαν γιατι δεν την παλευαν ή δεν νοικιασαν καθολου και πηγαινοερχοντουσαν στις εξεταστικες.

 

Γιατι καλιστα μπορω και εγω να επικαλεσθω παρα πολλους γνωστους που δεν την παλευαν στα Γιαννενα λογο το οτι ειναι αρκετα μικροτερη απο την Λαρισα, και δεν μπορουσαν σε αυτους τους ρυθμους της πολης!

 

Παρ ολα αυτα ομως δεν το εκανα και προσπαθω να κανω μια συζητηση με επιχειρηματα ως προς την επιλογη μιας πολης και οχι με σχολια του τυπου...''Εμενα οι φιλοι μου''και αλλα τετοια...;)

 

Φιλικα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει φιλε μου ψαχνεις να βρεις φτηνες δικαιολογιες με (ορθογραφικες παρατηρησεις)που γινανε πανω στην βιασυνη και οχι με τον τροπο που υποδεικνυεις.... αλλα και παλι αυτο ειναι ενα ακομα δειγμα τις ηλικιας σου...:lol:

 

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ζητω η ηλικια των 23,ζητω τα Γιαννενα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δε σχολίασα τα υπόλοιπα - στην τελική είναι υποκειμενικά - απλά είπα ότι ούτε κατά διάνοια τα Γιάννενα δεν έχουν μόνο 60-70 χιλιάδες κατοίκους. Καμία σχέση όμως. :)

 

Ούτε που ξέρω πόσους έχει η Λάρισα (φοιτητές ή μόνιμους κατοίκους) αλλά και χωρίς να ξέρω είμαι σίγουρος ότι είναι κατά πολύ μεγαλύτερη.

 

Προσωπικά το μέγεθος μιας πόλης θεωρώ ότι δεν έχει σχέση με την ποιότητα της φοιτητικής της ζωής (ή της ζωής της γενικότερα, αλλά εδώ μιλάμε για τη φοιτητική ζωή). Μόνο όταν κάποια πόλη είναι πολύ μικρή, τότε παίζει κι αυτό ρόλο στο να είναι πιο ... πίκρα. Άλλωστε δεν έχεις και πολλές επιλογές.

 

Αλλιώς, αν όλα ήταν συνάρτηση μεγέθους τότε η Αθήνα θα είχε την 1η και καλύτερη φοιτητική ζωή και η Πάτρα την 3η. ;)

 

Έλα όμως που τα Γιάννενα τα ρίχνουν και στην Πάτρα χαλαρά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δε σχολίασα τα υπόλοιπα - στην τελική είναι υποκειμενικά - απλά είπα ότι ούτε κατά διάνοια τα Γιάννενα δεν έχουν μόνο 60-70 χιλιάδες κατοίκους. Καμία σχέση όμως. :)

 

Ούτε που ξέρω πόσους έχει η Λάρισα (φοιτητές ή μόνιμους κατοίκους) αλλά και χωρίς να ξέρω είμαι σίγουρος ότι είναι κατά πολύ μεγαλύτερη.

 

Προσωπικά το μέγεθος μιας πόλης θεωρώ ότι δεν έχει σχέση με την ποιότητα της φοιτητικής της ζωής (ή της ζωής της γενικότερα, αλλά εδώ μιλάμε για τη φοιτητική ζωή). Μόνο όταν κάποια πόλη είναι πολύ μικρή, τότε παίζει κι αυτό ρόλο στο να είναι πιο ... πίκρα. Άλλωστε δεν έχεις και πολλές επιλογές.

 

Αλλιώς, αν όλα ήταν συνάρτηση μεγέθους τότε η Αθήνα θα είχε την 1η και καλύτερη φοιτητική ζωή και η Πάτρα την 3η. ;)

 

Έλα όμως που τα Γιάννενα τα ρίχνουν και στην Πάτρα χαλαρά :lol:

 

Μην λες τετοια γιατι βλεπω και Πατρινους να μπαινουν στο παιχνιδι τωρα!!:lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Κοζάνη τι λέει;

Από παιδιά που είναι εκεί άκουσα ότι είναι πολύ καλά.Την άλλη βδομάδα που θα πάω θα αποκτήσω και μια πιο σίγουρη άποψη:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω τη δυνατότητα να πάρω μεταγραφή απο τη Σπάρτη και να πάω στη Λάρισα. Θεωρήτε ότι ειναι καλή ιδέα ? Εινα καλυτερα εκεί ?

Λοιπόν, για να πάρεις μεταγραφή από τη Σπάρτη στη Λάρισα θα πρέπει να υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις. Μπόρεις να πάρεις μεταγραφή μόνο σε πόλη που σπουδάζει κάποιος αδελφός ή αδελφή σου, καθώς και σε πόλη που βρίσκεται κοντά στον τόπο διαμονής σου. Αν για παράδειγμα μένεις Κοζάνη και περνάς Σπάρτη, έχεις δικαίωμα να πάρεις μεταγραφή Λάρισα [εφόσον φυσικά υπάρχει ανάλογο τμήμα στη Λάρισα]. Αν πάλι είστε τρίτεκνοι ή πολύτεκνοι μπορείς να πάρεις τη μεταγραφή από το πρώτο κιόλας εξάμηνο, ενώ αν είστε δυο παιδιά η μεταγραφή γίνεται στο τρίτο εξάμηνο και με πολλές άλλες προυποθέσεις. Αν πάλι είσαι μοναχοπαίδι τότε μπορείς να πάρεις μεταγραφή μόνο αν κάποιος από τους γονείς σου έχει προβλήματα υγείας, ή αν το εισόδημα σας είναι πολύ χαμηλό. Θα πρέπει να το ψάξεις και να εξεντλήσεις κάθε ενδεχόμενο, καθώς και να παραδώσεις τα χαρτιά σου εγκέρως. Για περρισότερες πληροφορίες ψάξε στο ypepth..

Link to comment
Share on other sites

Έλα όμως που τα Γιάννενα τα ρίχνουν και στην Πάτρα χαλαρά :lol:

 

Μην λες τετοια γιατι βλεπω και Πατρινους να μπαινουν στο παιχνιδι τωρα!!:lol::p

 

 

Με φώναξε κανείς; :p

 

Σύμφωνα με τη wikipedia (μιας και δεν δουλεύω στο δήμο για να ξέρω πόσοι είμαστε κάτω) έχει 190.843 κατοίκους. Και σε ένα συνέδριο που είχα παρακολουθήσει έλεγαν πως οι φοιτητές είναι γύρω στους 40.000. ΑΕΙ και ΑΤΕΙ :)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...