Jump to content

Φοιτητική ζωή: Σε ποια πόλη; Γενική συζήτηση


teitzis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χεχε.. επεσες στη περιπτωση... φιλο εχω στη λογιστικη.. γενικα ολα τα τμηματα του τει εδω ειναι πολυ καλα! και αξιολογα! νομιζω περυσι ειχε βγει η ΣΔΟ (λογιστικη,διοικηση κ καποια αλλο τμημα) πρωτη στην ελλαδα...

 

τωρα για φοιτιτικη ζωη επειδη εγω ειμαι απο εδω και μαλιστα στο τει αλλα σε αλλο τμημα δν ξερω .. παντως θα σ πω οτι δν εχω μετανιωσει που εμεινα εδω...

 

επιλογες υπαρχουν.. το ηρακλειο ειδικα τους καλοκαιρινους μηνες ειναι πολυ καλο...

 

τωρα εξαρταται και απο που εισαι ... αν ερχεσαι απο καποια μεγαλυτερη πολη λογικο να σ φανει μικρο... αλλα πιστευω θα σ αρεσει!

 

αν κ σημασια εχει ν κανεις καλη παρεα.. αμα χρειαστεις κτ αλλο εδω...:)

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα σε ολους παιδια!! Εγω οπως δειχνουν τα πραγματα περναω Αλεξανδρουπολη και ακομα ειμαι πολυ επιφυλακτικος... Ενω ολοι μου λενε οτι οι φοιτητες περνανε τελεια εκει πανω, οτι η πολη ειναι πανεμορφη, οτι η φοιτητικη ζωη ειναι καλη και <οργανωμενη> και οτι οι παραλιες ειναι υπεροχες, επειδη ειμαι απο μεγαλυτερη πολη φοβαμαι οτι θα βαρεθω και δε θα περασω καλα!! Εχω ακουσει βεβαια και καποιους που δε μου λενε και τα καλυτερα και δεν ξερω ποιο να πρωτοπιστεψω... Το θετικο ειναι πως βρισκεται πολυ κοντα με Ξανθη και Κομοτηνη (η τουλαχιστον ετσι νομιζω)!! Παρακαλω οποιον ξερει να με βοηθησει, γιατι ειμαι ετοιμος να σκασω... Εχω αρχισει να μετανιωνω που εβαλα πρωτα την Αλεξανδρουπολη και μετα το Ρεθυμνο!!

 

Υ.Γ: Ξερει κανεις να μου πει υπευθυνα ποση ωρα ειναι η Αλεξανδρουπολη απο τη Θεσσαλονικη με λεωφορειο-τρενο και ποση με αυτοκινητο?? Εχει μηπως αεροδρομιο??

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε, εγω σπουδαζω ιατρικι στην αλεξανδρουπολη.. μπαινω 3ο ετος φετος.. κοιτα αμα εισαι απο λαρισα που βλεπω δεν θα σου φανει ασχημη πολη.. εγω ειμαι απο πατρα και πιστεψε με ειμαι ατομο του εξω και δεν φρικαρα δευτερολεπτο.. οι φοιτητες γενικα ειναι αρκετοι και ειναι ολοι γνωστοι μεταξυ τους.. η διασκεδαση ειναι πολυ μετρια απ την αποψη οτι εχει λιγα μαγαζια και κλεινουν νωρις πολλεσ φορες.. εχω παει και ρεθυμνο και ειναι καμια σχεση.. να βαρεθεις δεν νομιζω.. η πολη δεν λεει και τιποτα αισθητικα γιατι ειναι ουσιαστικα 3 δρομοι.. οπως καθε μικρη πολη εχει καλα και κακα.. ειναι πολυ οικογενειακο το κλιμα.. αλλα και πεφτει και πολυ κουτσομπολιο απο τα γαλαζια παιδια κυριως αν μ αντιλαμβανεσαι.. οι παραλιες ειναι καλες αλλα ε δεν τρελαθηκα κιολας.. με κομοτηνη απεχει 20 λεπτα με αυτοκινητο και ειναι πραγματικα καλυτερα εκει λογω διαφορετικης αναλογιας αγοριων κοριτσιων απο αλεξανδρουπολη.. ξανθη δεν εχω παει ποτε γιατι αν και ολοι την λενε πανεμορφη δεν παω να διασκεδασω σε πολη που ειναι γεματη πουτεχνατζηδες.. αλεξαννδρουπολη θεσσαλονικη με τρενο 4.30 ωρες, με λεωφορειο 4 σχεδον και με αυτοκινητο αναλογα με τι ταχυτητα πας.. εχω φτασει και σε 2.30 ωρες.. εροδρομιο εχει αλλα οι πτησεις ειναι κλασσικα πανακριβες.. αν με ρωτησεις επειδη επιανα κι εγω κρητη αν το μετανιωσα η θα αλλαζα.. δεν θα το εκανα ευκολα.. γιατι ειναι πολη που δενεσαι με ατομα ευκολα, τελειωνεις ευκολα τη σχολη σου κλπ.. οτι αλλο θελεις ευχαριστηση μου..!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε, εγω σπουδαζω ιατρικι στην αλεξανδρουπολη.. μπαινω 3ο ετος φετος.. κοιτα αμα εισαι απο λαρισα που βλεπω δεν θα σου φανει ασχημη πολη.. εγω ειμαι απο πατρα και πιστεψε με ειμαι ατομο του εξω και δεν φρικαρα δευτερολεπτο.. οι φοιτητες γενικα ειναι αρκετοι και ειναι ολοι γνωστοι μεταξυ τους.. η διασκεδαση ειναι πολυ μετρια απ την αποψη οτι εχει λιγα μαγαζια και κλεινουν νωρις πολλεσ φορες.. εχω παει και ρεθυμνο και ειναι καμια σχεση.. να βαρεθεις δεν νομιζω.. η πολη δεν λεει και τιποτα αισθητικα γιατι ειναι ουσιαστικα 3 δρομοι.. οπως καθε μικρη πολη εχει καλα και κακα.. ειναι πολυ οικογενειακο το κλιμα.. αλλα και πεφτει και πολυ κουτσομπολιο απο τα γαλαζια παιδια κυριως αν μ αντιλαμβανεσαι.. οι παραλιες ειναι καλες αλλα ε δεν τρελαθηκα κιολας.. με κομοτηνη απεχει 20 λεπτα με αυτοκινητο και ειναι πραγματικα καλυτερα εκει λογω διαφορετικης αναλογιας αγοριων κοριτσιων απο αλεξανδρουπολη.. ξανθη δεν εχω παει ποτε γιατι αν και ολοι την λενε πανεμορφη δεν παω να διασκεδασω σε πολη που ειναι γεματη πουτεχνατζηδες.. αλεξαννδρουπολη θεσσαλονικη με τρενο 4.30 ωρες, με λεωφορειο 4 σχεδον και με αυτοκινητο αναλογα με τι ταχυτητα πας.. εχω φτασει και σε 2.30 ωρες.. εροδρομιο εχει αλλα οι πτησεις ειναι κλασσικα πανακριβες.. αν με ρωτησεις επειδη επιανα κι εγω κρητη αν το μετανιωσα η θα αλλαζα.. δεν θα το εκανα ευκολα.. γιατι ειναι πολη που δενεσαι με ατομα ευκολα, τελειωνεις ευκολα τη σχολη σου κλπ.. οτι αλλο θελεις ευχαριστηση μου..!
Φιλε μου με βοηθησες αρκετα...Μου ειπες και τα θετικα και τα αρνητικα και αυτο ακριβως ηθελα!! Καταρχας χαρηκα που σαν πολη σου φαινεται καλυτερη απο το Ρεθυμνο, γιατι μου εφυγε ενα μεγαλο βαρος... Τωρα για τα αλλα τι να σου πω!?! Τα γαλαζια παιδια με <νευριασαν> λιγο, αλλα ετσι κι αλλιως παντου υπαρχουν!! Μου εκανε εντυπωση που δε μιλησες για κουτσομπολιο απο την τοπικη κοινωνια και αν οντως ισχυει αυτο, οι ανθρωποι πρεπει να ειναι φοβεροι εκει πανω... Τωρα για τα μαγαζια που κλεινουν νωρις, τι να κανουμε?? Θα το αντιμετωπισουμε κι αυτο... Σπιτια <δοξα το θεο> θα χουμε να μαζευομαστε!! Οι αποστασεις με την Κομοτηνη και με τις αλλες πολεις (ακομα και με τη Θεσσαλονικη) δεν ειναι πολυ μεγαλες, οποτε θα χουμε και εναλλακτικες... Γενικα επειδη ειμαι τρομερα κοινωνικο και καλοπροαιρετο ατομο νομιζω πως δε θα δυσκολευτω να κανω παρεες!! Απο κοριτσια τι λεει η πολη?? Ξερω πως δεν εχει οσες η Αλεξανδρουπολη, αλλα αφου υπαρχει παιδαγωγικο και νηπιαγωγων, λογικα θα ναι αρκετες!! Εγω μαλιστα που περναω στο παιδαγωγικο:D:happy:... Με τους φανταρους τι γινεται εκει πανω?? Εχω ακουσει οτι καποιες φορες δημιουργουν προβληματα στα μπαρακια και τα κλαμπακια, ισχυει?? Και κατι τελευταιο... Ειδα απο μια κοπελα στο facebook, που μενει στη Χιλη, οτι δυσκολευεται να βρει σπιτι στο κεντρο και οτι δεν την εχει βολοεψει καθολου η περιοχη ποτ μενει!! Υπαρχει οντως τετοιο προβλημα?? Ελπιζω πως οχι...
Link to comment
Share on other sites

Η σχολή σου φίλε foreverfreak βρίσκεται στην Χιλή, 2 χιλιόμετρα από την Αλεξ/πόλη με αστικό ανά 15-20 λεπτά περίπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Η σχολή σου φίλε foreverfreak βρίσκεται στην Χιλή, 2 χιλιόμετρα από την Αλεξ/πόλη με αστικό ανά 15-20 λεπτά περίπου.
Ναι, το εμαθα προσφατα και αυτο!! Εννοειται πως δεν προκειται να μεινω εκει, αλλα θα ψαξω σαν τρελος να βρω σπιτι στο κεντρο... Να σε ρωτησω, εισαι απο Αλεξανδρουπολη η σπουδασες/σπουδαζεις εκει?? Πως σου φαινεται η πολη?? Περνανε καλα οι φοιτητες εκει??
Link to comment
Share on other sites

foreverfeak εγω ημουν για ενα χρονο κομοτηνη αλλα πηγαινα αρκετα συχνα αλεξ/λη..για εμενα ειναι μια αρκετα ομορφη πολη,σαφως πιο ανεπτυγμενη απο κομοτηνη..εχει περιορισμενα κλαμπ,αυτο ειναι αληθεια..εχει ωραιες παραλιες και αρκετους φοιτητες..το καλο ειναι οτι η κομοτηνη ειναι κοντα(περιπου 1ωρα με λεωφ)κ η ξανθη το ιδιο..ετσι μπορεις να αλλαζεις συχνα παραστασεις..αυτο για το οποιο προφανως κανενας δεν σ ειπε ειναι το τσουχτερο κρυο του χειμωνα..sorry αλλα το ρεθυμνο για μενα ειναι καλυτερο απο ολες τις πλευρες

..καλη επιτυχια κ καλη φοιτητικη ζωη..

Link to comment
Share on other sites

foreverfeak εγω ημουν για ενα χρονο κομοτηνη αλλα πηγαινα αρκετα συχνα αλεξ/λη..για εμενα ειναι μια αρκετα ομορφη πολη,σαφως πιο ανεπτυγμενη απο κομοτηνη..εχει περιορισμενα κλαμπ,αυτο ειναι αληθεια..εχει ωραιες παραλιες και αρκετους φοιτητες..το καλο ειναι οτι η κομοτηνη ειναι κοντα(περιπου 1ωρα με λεωφ)κ η ξανθη το ιδιο..ετσι μπορεις να αλλαζεις συχνα παραστασεις..αυτο για το οποιο προφανως κανενας δεν σ ειπε ειναι το τσουχτερο κρυο του χειμωνα..sorry αλλα το ρεθυμνο για μενα ειναι καλυτερο απο ολες τις πλευρες

..καλη επιτυχια κ καλη φοιτητικη ζωη..

Aυτο φοβομουν οτι θα ακουγα και γω!! Η καρδια μου μου ελεγε να δηλωσω το Ρεθυμνο, αλλα η λογικη με εκανε να δηλωσω την Αλεξανδρουπολη... Οσο για το κρυο δε με ενοχλει καθολου, το αντιθετο θα ελεγα, αλλα στην Αλεξανδρουπολη ποσο κρυο μπορει να χει πια?? Παραθαλασσια περιοχη ειναι...:p!!
Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν αυτα που έγραψε η marieke :) ειδικά τον χειμώνα. Αν σκεφτείς όμως ότι ανεβαίνεις και για να σπουδάσεις, θα λεγα πως έχει και τα θετικά του, αυτό. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα για σπιτι δεν το συζηταμε κεντρο απαραιτητα εκτος αν θες να αποκλειστεις χιλι η να πληρωνεις ταξι τα βραδια.. να βρεις κατι καινουριο απαραιτητα σε σπιτι γιατι αλλιως συντομα θα ψαχνεις για αλλο.. να ανεβεις μεσα αυγουστου να βρεις πριν ανεβει ο λαος και τρεχεις. οι κοπελες ειναι πολλες αλλα λιγες ειναι οι καλες αν μ αντιλαμβανεσαι.. : οταν ερθεις τα γνωρισεις και σε μας του ετους σου γιατι θα σαι μεσα σε ελαχιστα αγορια και πληθος κοριτσιων..! οι φανταροι δεν εχουν κατι για να σ ανχωσουν απλα μην ασχολεισαι μαζι τους για να μην ασχοληθουν και αυτοι.. να ξερεις οτι σαν ανθρωποι πανω ειναι αρκετα πισω παντως.. δεν εχει κινηματοτογραφο της προκοπης και πολλα αλλα.. οσο για τη συγκριση με το ρεθυμνο εξαρταται τι σε κανει να περνας καλα.. εμενα με κανουν πολλα.. θα με γνωρισεις σιγουρα γιατι ειμαι αρκετα του εξω αλλα πολλες φορες γουσταρω πιο χαλαρα πραγματα.. οι παραταξεις πανω ειναι μονο μια ουσιαστικα και κρατησε διπλωματικη σταση.. το κρυο ειναι τσουχτερο αλλα μην σε αγχωνει γιατι δεν θα σαι και ολη μερα στο κρυο.
Link to comment
Share on other sites

...

οι φανταροι δεν εχουν κατι για να σ ανχωσουν απλα μην ασχολεισαι μαζι τους για να μην ασχοληθουν και αυτοι

...

Κάτι άσχετο :p τι έχουν οι φαντάροι και το έχετε κάνει θέμα? Δαγκώνουν? :p Στην ηλικία σας είναι οι περισσότεροι υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Ράδιο Αρβύλα, βλακίες, τίποτα δεν συμβαίνει με τους φαντάρους. Απλά να 'χαμε να λέγαμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

kala nai.. na katalaveis egw exw gnwrisei enan h 2.. den tairiazoyn ta wraria mas..

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα για σπιτι δεν το συζηταμε κεντρο απαραιτητα εκτος αν θες να αποκλειστεις χιλι η να πληρωνεις ταξι τα βραδια.. να βρεις κατι καινουριο απαραιτητα σε σπιτι γιατι αλλιως συντομα θα ψαχνεις για αλλο.. να ανεβεις μεσα αυγουστου να βρεις πριν ανεβει ο λαος και τρεχεις. οι κοπελες ειναι πολλες αλλα λιγες ειναι οι καλες αν μ αντιλαμβανεσαι.. : οταν ερθεις τα γνωρισεις και σε μας του ετους σου γιατι θα σαι μεσα σε ελαχιστα αγορια και πληθος κοριτσιων..! οι φανταροι δεν εχουν κατι για να σ ανχωσουν απλα μην ασχολεισαι μαζι τους για να μην ασχοληθουν και αυτοι.. να ξερεις οτι σαν ανθρωποι πανω ειναι αρκετα πισω παντως.. δεν εχει κινηματοτογραφο της προκοπης και πολλα αλλα.. οσο για τη συγκριση με το ρεθυμνο εξαρταται τι σε κανει να περνας καλα.. εμενα με κανουν πολλα.. θα με γνωρισεις σιγουρα γιατι ειμαι αρκετα του εξω αλλα πολλες φορες γουσταρω πιο χαλαρα πραγματα.. οι παραταξεις πανω ειναι μονο μια ουσιαστικα και κρατησε διπλωματικη σταση.. το κρυο ειναι τσουχτερο αλλα μην σε αγχωνει γιατι δεν θα σαι και ολη μερα στο κρυο.
Eτσι ακριβως ειμαι και γω!! Λατρευω να βγαινω εξω, να περναω καλα και να γνωριζω κοσμο, αλλα υπαρχουν και στιγμες που προτιμω να την αραζω στο σπιτι μου με πιτσες, μπυρες και καλη παρεα... Οποτε πιστευω η Αλεξανδρουπολη μου ταιριαζει γαντι!! Το κρυο δε με ενοχλει καθολου, εγω τη ζεστη δε μπορω (γι αυτο θελω να φυγω απο τη Λαρισα:p)... Οσο για το σπιτι πρηζω τους δικους μου να ανεβουμε, αλλα δε με ακουνε... Κολλημενοι ανθρωποι, τι να πεις?? Οσο για τις κοπελιες, πρωτα θα κανουμε ενα ξεκαθαρισμα οι <της σχολης> και μετα θα σας της γνωρισω:lol::p:lol:!! Αληθεια, εσυ σε ποια σχολη εισαι??
Link to comment
Share on other sites

eimai iatriki 3o.. mhn agxwnesai me tipota ektos ap to thema spitiou.. psaxnw 1misi xrono kai den exw vrei akoma tipota axiologo.. vasika gia to thema me tis kopeles prwta tha kanoun xekatharisma ta paidia twn parataxewn, meta oi poly diktiwmenoi kai meta eseis pou tha erthete psarwmenoi.. :) kai telos oloi oi alloi !

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

eimai iatriki 3o.. mhn agxwnesai me tipota ektos ap to thema spitiou.. psaxnw 1misi xrono kai den exw vrei akoma tipota axiologo.. vasika gia to thema me tis kopeles prwta tha kanoun xekatharisma ta paidia twn parataxewn, meta oi poly diktiwmenoi kai meta eseis pou tha erthete psarwmenoi.. :) kai telos oloi oi alloi !
Αχ, πως μου τη σπαει αυτη η νοοτροπια... Τα παιδια των παραταξεων!! Τι παει να πει αυτο?? Ελεος... Μας τα χουν κανει τσουρεκια αυτες οι παραταξεις στα πανεπιστημια!! Οσο για τα κοριτσια ενα εχω να πω... Ο τολμων νικα!! Ακομα δεν εχεις βρει καλο σπιτι?? Αχ, μη μου λες τετοια, γιατι εχω κανει ολοκληρο καυγα με τους δικους μου!! Εγω τους το χω ξεκαθαρισει... Αν δε βρω σπατι στο κεντρο και μεινω σε κανενα ημικατεδαφισμενο η σε καμια Χιλη, δεν προκειται να παρακολουθησω τη σχολη!! Θα ανεβω μαλλον με το που βγουν οι βασεις... Και κατι ακομα (σορρυ αν γινομαι σπαστικος)... Εγω που ασχολουμαι με το θεατρο θα μπορεσω να κανω κατι η θα πρεπει να περιμενω να τελειωσω και να την κανω μετα για Αθηνα?? Θελω να πω η Θρακη εχει κανενα ΔΗΠΕΘΕ?? Στις σχολες υπαρχουν θεατρικες ομαδες η...??
Link to comment
Share on other sites

Αχ, πως μου τη σπαει αυτη η νοοτροπια... Τα παιδια των παραταξεων!! Τι παει να πει αυτο?? Ελεος... Μας τα χουν κανει τσουρεκια αυτες οι παραταξεις στα πανεπιστημια!!

:lol: κατσε ακομη δεν μπηκες στην σχολη και σε χουν πριξει? Δεν εχεις δει τιποτα ακομη...:shifty:

Οσο για τα κοριτσια ενα εχω να πω... Ο τολμων νικα!!

Οσον αφορα τα κοριτσια την πρωτη μερα που θα πας στην σχολη κοιταξε να γνωρισεις καποιες ετσι ωστε να κανεις τετοιες παρεες και μετα θα παρουν τα πραγματα τον δρομο τους..:D

Link to comment
Share on other sites

:lol: κατσε ακομη δεν μπηκες στην σχολη και σε χουν πριξει? Δεν εχεις δει τιποτα ακομη...:shifty:
Eχω μεγαλυτερα ξαδερφια και πολυ καλους μου φιλους που ειτε ειναι στο πανεπιστημιο, ειτε το χουν τελειωσει και το θεμα των παραταξεων το ξερω πολυ καλα... Ασε φιλε μου, μεγαλη πικρα!! Αυτο που μου τη δινει ειναι οτι αν δεν εισαι σε καποια παραταξη πρεπει για ολα να προσπαθεις μονος σου, ενω οι αλλοι πανε παντα και παντου... Απλα ελεος!!
Link to comment
Share on other sites

Eχω μεγαλυτερα ξαδερφια και πολυ καλους μου φιλους που ειτε ειναι στο πανεπιστημιο, ειτε το χουν τελειωσει και το θεμα των παραταξεων το ξερω πολυ καλα... Ασε φιλε μου, μεγαλη πικρα!! Αυτο που μου τη δινει ειναι οτι αν δεν εισαι σε καποια παραταξη πρεπει για ολα να προσπαθεις μονος σου, ενω οι αλλοι πανε παντα και παντου... Απλα ελεος!!

 

Mην σε ανησυχει αυτο. Εγω που δεν ειμαι σε καμια παραταξη εχω βοηθηθει πολυ απο τις δυο μεγαλυτερες αριθμιτικα παραταξεις(ΔΑΠ-ΠΑΣΠ)

 

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω πρεπει να κρατας ουδετερη σταση.

Η χειροτερη εμπειρια μου απο παραταξεις ηταν στις φοιτητικες εκλογες. Ολοι σου ορμαν. Ατομα που δεν σου μιλουσαν καν ερχονται σαν κολητοι σου. Ελεος!:mad:

 

Αλλα οπως σου ειπα πριν κοιταξε τις πρωτες μερες να δυκτιωθεις, να γνωρισεις πολλα ατομα, να βγεις για καφε με διαφορετικα ατομα-παρεες και στην πορεια βλεπεις με ποιους ταιριαζεις περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Mην σε ανησυχει αυτο. Εγω που δεν ειμαι σε καμια παραταξη εχω βοηθηθει πολυ απο τις δυο μεγαλυτερες αριθμιτικα παραταξεις(ΔΑΠ-ΠΑΣΠ)

 

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω πρεπει να κρατας ουδετερη σταση.

Η χειροτερη εμπειρια μου απο παραταξεις ηταν στις φοιτητικες εκλογες. Ολοι σου ορμαν. Ατομα που δεν σου μιλουσαν καν ερχονται σαν κολητοι σου. Ελεος!:mad:

 

Αλλα οπως σου ειπα πριν κοιταξε τις πρωτες μερες να δυκτιωθεις, να γνωρισεις πολλα ατομα, να βγεις για καφε με διαφορετικα ατομα-παρεες και στην πορεια βλεπεις με ποιους ταιριαζεις περισσοτερο.

Εννοειται πως θα κανω πολλες και διαφορες παρεες μεχρι να καταληξω και φυσικα θα κανω παρεα και με παιδια που ανηκουν στις μεγαλες παραταξεις... Αυτος δεν ειναι λογος για να καθορισεις τις παρεες σου!! Απλως εγω δε θελω να μπλεξω με αυτα... Παντως, οπως ειπα και πριν, ειμαι πολυ κοινωνικος, οποτε μου φαινεται πως θα τη γνωρισω ολη την Αλεξανδρουπολη:D!!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως θα κανω πολλες και διαφορες παρεες μεχρι να καταληξω και φυσικα θα κανω παρεα και με παιδια που ανηκουν στις μεγαλες παραταξεις... Αυτος δεν ειναι λογος για να καθορισεις τις παρεες σου!! Απλως εγω δε θελω να μπλεξω με αυτα... Παντως, οπως ειπα και πριν, ειμαι πολυ κοινωνικος, οποτε μου φαινεται πως θα τη γνωρισω ολη την Αλεξανδρουπολη:D!!!

 

Nαι εννοειται πως θα κανεις παρεα και με παιδια παραταξεων. Και γω εχω φιλους που ειναι σε παραταξεις αλλα δεν ειναι κολλημενοι απλως γραφτηκαν.

 

Και αποψη μου καλα εκανες και εβαλες Αλεξανδρουπολη και οχι Ρεθυμνο.

Καλυτερα να μην μεσολαβει θαλασσα για να πας σπιτι σου ετσι ωστε αν θες να πας μερικες μερες να μην μπλεκεσαι με πλοια αεροπλανα κτλ.

 

Την μερα των αποτελεσματων δες στις τοπικες εφημεριδες αν περναει κανεις αλλος απ την πολη σου στην ιδια σχολη.

Εγω ετσι γνωρισα ενα παιδι που ενω ημασταν απο την ιδια πολη (Σερρες) τον γνωρισα στη σχολη και ειμαστε κολλητοι τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Nαι εννοειται πως θα κανεις παρεα και με παιδια παραταξεων. Και γω εχω φιλους που ειναι σε παραταξεις αλλα δεν ειναι κολλημενοι απλως γραφτηκαν.

 

Και αποψη μου καλα εκανες και εβαλες Αλεξανδρουπολη και οχι Ρεθυμνο.

Καλυτερα να μην μεσολαβει θαλασσα για να πας σπιτι σου ετσι ωστε αν θες να πας μερικες μερες να μην μπλεκεσαι με πλοια αεροπλανα κτλ.

 

Την μερα των αποτελεσματων δες στις τοπικες εφημεριδες αν περναει κανεις αλλος απ την πολη σου στην ιδια σχολη.

Εγω ετσι γνωρισα ενα παιδι που ενω ημασταν απο την ιδια πολη (Σερρες) τον γνωρισα στη σχολη και ειμαστε κολλητοι τωρα!

Κατα πασα πιθανοτητα περναω μαζι με μια κοπελια, η οποια μαλιστα ειναι και κουκλα:D!! Αλεξανδρουπολη περναει και ενας αλλος μου φιλος στο τμημα μοριακης βιολογιας και γενετικης και αρκετοι αλλοι θα ερθουν Κομοτηνη και Ξανθη... Εννοειται πως εκεινη τη μερα θα την ξεκοκκαλισω την εφημεριδα!! Τεσσερα τμηματα εχει η Αλεξανδρουπολη, οποτε βολευει κιολας...
Link to comment
Share on other sites

me theatrika kati paizei alla ap oti katalava mexri twra erimin fasi.. an thes sou stelnw kai pm to kinhto moy giati se 2 vdomades tha anevw larisa gia kati douleies ( :) ) na sta pw ki apo konda..

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...