Jump to content

Φοιτητική ζωή: Σε ποια πόλη; Γενική συζήτηση


teitzis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση θελω να κανω.....ειμαι φοιτητρια στο ρεθυμνο και φετοσ εβαλα με το 10% και περασα στα γιαννενα, οπου σπουδαζει και η αδελφη μου....εσεις τι μου προτινετε...να παω εκει ή να μεινω στην κρητη.....πολυ ωραια περναω και εδω....απλως το σκεφτομαι κιολας να φυγω.....;)

 

Αν είσαι ευτυχισμένη στην Κρήτη, να μείνεις στην Κρήτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να υποθεσω οτι εσεισ θα μενατε στην Κρητη επειδη εχει πολλες θεωρητικες σχολες και στο ρεθυμνο υπαρχουν περισσοτερες κοπελες?.....το θεμα μου ειναι οτι η αδελφη μου σπουδαζει στα γιαννενα και εχουν μαζευτει αρκετα εξοδα....:confused:
Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι εσεισ θα μενατε στην Κρητη επειδη εχει πολλες θεωρητικες σχολες και στο ρεθυμνο υπαρχουν περισσοτερες κοπελες?.....το θεμα μου ειναι οτι η αδελφη μου σπουδαζει στα γιαννενα και εχουν μαζευτει αρκετα εξοδα....:confused:

 

Είναι ίδια σχολή;;;Δεν έχω ακούσει κακά λόγια για τα Γιαννενα και ανάλογα με το από που είσαι γλυτώνεις το καράβι για τις μετακινήσεις σου (εξάρτηση από τον καιρό, κόστος εισητηρίων κοκ). Εκεί θα έχει χιόνια εκεί έχεις θάλασσα....Το κόστος ζωής δεν ξέρω πόσο είναι αλλά σε σχέση με Πάτρα που ήμουν θα ναι πολύ χαμηλότερο...

 

 

Επειδή το οικονομικό είναι μεγάλος παράγοντας για μένα πήγαινε Γιάννενα. Οι καιροί είναι δύσκολοι για +2 σπίτια. Εκτός και αν μπορεί να πάρει μεταγραφή για Ρέθυμνο και η αδερφή σου.

Link to comment
Share on other sites

Στην αθηνα μενω μονιμα....και εχω καταγωγη απο τα χανια....το κοστος μεταφορας για μενα ειναι ιδιο....60 ευρω πηγαινε-ελα και για τα δυο.....απλως θελω να μου απαντησει καποιος που ηταν εκει φοιτητης, πως ειναι η φοιτητικη ζωη εκει....τι κοσμο εχει κι ολα αυτα.....την αδερφη μου δεν την ρωταω γιατι δεν της αρεσουν καθολου τα γιαννενα....:!:
Link to comment
Share on other sites

Στην αθηνα μενω μονιμα....και εχω καταγωγη απο τα χανια....το κοστος μεταφορας για μενα ειναι ιδιο....60 ευρω πηγαινε-ελα και για τα δυο.....απλως θελω να μου απαντησει καποιος που ηταν εκει φοιτητης, πως ειναι η φοιτητικη ζωη εκει....τι κοσμο εχει κι ολα αυτα.....την αδερφη μου δεν την ρωταω γιατι δεν της αρεσουν καθολου τα γιαννενα....:!:

 

Εγώ σπουδάζω στην Άρτα, και πηγαίνω συχνά στα Γιάννινα! Φοιτητές έχει, επιλογές σε φαγητό και ποτό έχει. Φιλόξενος είναι και ο κόσμος, ο περισσότερος που έχω γνωρίσει βασικά. Ωραία πόλη είναι, όχι πολύ μεγάλη.

Από φίλους - φίλες που σπουδάζουν στα Γιάννινα παράπονο δεν έχω ακούσει, και όσοι έχουν τελειώσει με την πρώτη ευκαιρία πηγαίνουν πάνω..

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα φέτος εκεί....:rolleyes: Θα ηθελα να μαθω οτιδήποτε γι'αυτό το τμήμα...Και αν υπαρχει καποιος που περασε εκει! :)

Τους νεους μου συμφοιτητες! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Γεια σας! Επροκειτο να σπουδασω κοινωνιολογια στο ρεθυμνο και θελω να μου πειτε οτι γνωριζετε σχετικα με τη φοιτιτικη ζωη!! Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...