Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πληροφορίες και αναφέρει τι περιλαμβάνει μέσα το αντίγραφο

 

Τι πληροφορίες δηλαδή; Αυτά που αναφέρει το τι περιλαμβάνει είναι μόνο οι εφαρμογές που είναι επιλεγμένες για αντίγραφο και οι περισσότερες από κάτω γράφουν "Κανένα αρχείο".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πηγαίνοντας αριστερά στο Today View, κάτω έχει το κουμπί επεξεργασία... Πατώντας εκεί λέει προσαρμογή... Μέσα στην προσαρμογή έχει κάποια widget που δεν τα εμφανίζει με το κουμπί + πάνω αριστερά και τα βάζει όλα στο Today View και δε με αφήνει να τα μεταφέρω σε άλλη σελίδα πχ home screen... Μπορούμε να τα μεταφέρουμε αυτά τα widget?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πηγαίνοντας αριστερά στο Today View, κάτω έχει το κουμπί επεξεργασία... Πατώντας εκεί λέει προσαρμογή... Μέσα στην προσαρμογή έχει κάποια widget που δεν τα εμφανίζει με το κουμπί + πάνω αριστερά και τα βάζει όλα στο Today View και δε με αφήνει να τα μεταφέρω σε άλλη σελίδα πχ home screen... Μπορούμε να τα μεταφέρουμε αυτά τα widget?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Για να μπορέσεις να τα μεταφέρεις μέσα , πρέπει ο κάθε developer να τα αναβαθμίσει με τα δεδομένα της 14.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσεις να τα μεταφέρεις μέσα , πρέπει ο κάθε developer να τα αναβαθμίσει με τα δεδομένα της 14.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Μα αφού υπάρχουν, δουλεύουν και μάλιστα μια χαρά, εκεί δε λειτουργούν με την 14? Δεν καταλαβαίνω...

Πχ, σε μια εφαρμογή έχει widget και για την αρχική που είναι άθλια και εκεί μέσα έχει άλλη εμφάνιση το widget που είναι άψογη και ακριβώς όπως το θέλω αλλά μπορώ να το βλέπω μόνο στο Today View... Δηλαδή δεν έχει αναβαθμίσει αυτή τη συγκεκριμένη εμφάνιση ώστε να μπορεί να μπει στην αρχική?

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού υπάρχουν, δουλεύουν και μάλιστα μια χαρά, εκεί δε λειτουργούν με την 14? Δεν καταλαβαίνω...

Πχ, σε μια εφαρμογή έχει widget και για την αρχική που είναι άθλια και εκεί μέσα έχει άλλη εμφάνιση το widget που είναι άψογη και ακριβώς όπως το θέλω αλλά μπορώ να το βλέπω μόνο στο Today View... Δηλαδή δεν έχει αναβαθμίσει αυτή τη συγκεκριμένη εμφάνιση ώστε να μπορεί να μπει στην αρχική?

 

 

Στο 14 έχει αλλάξει λίγο. Και την πρώτη μέρα που το έκανα μέχρι να το καταλάβω μου πήρε λίγη ώρα. Στην προσαρμογή έχει όλες τις εφαρμογές που υποστηρίζουν τον "παλιό " τρόπο των widget. Το + επάνω αριστερά θα σου βγάλει τις εφαρμογές που μπορούν να μπουν να μπουν και στις υπόλοιπες οθόνες. Ποια είναι η εφαρμογή που σε ενδιαφέρει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Στο 14 έχει αλλάξει λίγο. Και την πρώτη μέρα που το έκανα μέχρι να το καταλάβω μου πήρε λίγη ώρα. Στην προσαρμογή έχει όλες τις εφαρμογές που υποστηρίζουν τον "παλιό " τρόπο των widget. Το + επάνω αριστερά θα σου βγάλει τις εφαρμογές που μπορούν να μπουν να μπουν και στις υπόλοιπες οθόνες. Ποια είναι η εφαρμογή που σε ενδιαφέρει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Το Kasa είναι η μια που έχω τα scenes για τις smart lamps, αλλά οκ η αλήθεια είναι ότι αυτή με έχει βολέψει και στο Today View γιατί έχω πρόσβαση και με το τηλέφωνο κλειδωμένο.

Σε αυτή που αναφερόμουν είναι το Sofa Score. Στο + σου δίνει widget με κάθε άθλημα ξεχωριστά, μόνο μια ομάδα και εμφανίζει μόνο 2 αγώνες, ενώ στο widget που έχουν στο Today βάζεις όσες ομάδες θες από όσα αθλήματα θες στις αγαπημένες στην εφαρμογή και τα συγχρονίζει/εμφανίζει όλα. Απλά από απορία ρώτησα, όχι ότι είναι κάτι τρομερό.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Το Kasa είναι η μια που έχω τα scenes για τις smart lamps, αλλά οκ η αλήθεια είναι ότι αυτή με έχει βολέψει και στο Today View γιατί έχω πρόσβαση και με το τηλέφωνο κλειδωμένο.

Σε αυτή που αναφερόμουν είναι το Sofa Score. Στο + σου δίνει widget με κάθε άθλημα ξεχωριστά, μόνο μια ομάδα και εμφανίζει μόνο 2 αγώνες, ενώ στο widget που έχουν στο Today βάζεις όσες ομάδες θες από όσα αθλήματα θες στις αγαπημένες στην εφαρμογή και τα συγχρονίζει/εμφανίζει όλα. Απλά από απορία ρώτησα, όχι ότι είναι κάτι τρομερό.

 

 

Έχω βάλει και εγώ το widget sofascore και φαινονται ολα τα αγαπημενα κλπ .........αλλα οχι αυτο που φαινεται πατωντας το + αλλα πηγαινοντας στην προσαρμογη με το αρχικο στυλ

Link to comment
Share on other sites

iOS 14.5 beta enables worldwide dual-SIM 5G support

 

iOS 14.5 adds support for unlocking your iPhone with Apple Watch while wearing a face mask

 

Καλά νέα !

 

Την περιμενουμε πως και πως. η πιο ουσιαστικη αναβαθμιση του iOS 14

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,, το δοκιμασα και εβαλα την beta. Iphone 12 pro max και apple watch 4, ενεργοποιημενο το passcode στο ρολοι λογo και apple pay, Φορωντας μασκα απλα κανεις swipe up και ξεκλειδωνει το τηλεφωνο και δονειτε το ρολοι για να σε ενημερωσει και βγαζει στην οθονη του το ρολοι ''κουμπι'' εαν θες να το ξανακλειδωσεις. Δεν χρειαζεται να κανεις κατι παραπανω, πχ να πατησεις κουμπι στο ρολοι (για το ξεκλειδωμα)
Link to comment
Share on other sites

Guys μόλις μου ήρθε ένα solo braided band αλλά μου πέφτει μεγάλο. Είναι αχρησιμοποίητο.

Το δίνω 15€ όσο μου κόστισε χωρίς τα μεταφορικά.

Το αποστέλλω δωρεάν με φάκελο ΕΛΤΑ παντού.

 

5f3cb8bb285a5d2696a16b47e511fe2f.jpg

 

54a0189cc083fe3fdc8854f692dedf52.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Guys μόλις μου ήρθε ένα solo braided band αλλά μου πέφτει μεγάλο. Είναι αχρησιμοποίητο.

Το δίνω 15€ όσο μου κόστισε χωρίς τα μεταφορικά.

Το αποστέλλω δωρεάν με φάκελο ΕΛΤΑ παντού.

 

5f3cb8bb285a5d2696a16b47e511fe2f.jpg

 

54a0189cc083fe3fdc8854f692dedf52.jpg

 

Δεν είσαι στην κατάλληλη ενότητα για αγγελίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι 3 κάμερες του 12, δεν είναι η κάθε μια για τις 3 ξεχωριστές λειτουργίες; δηλαδή η μια κάμερα για 0,5x η άλλη για 1x και η τρίτη για 2,5x; (στο note 10 έτσι ήταν οι 3 κάμερες και θεωρούσα οτι έτσι είναι και στο iphone)

Αν αποκρύψω τον μεσαίο φακό μαυρίζει το 0,5x πεδίο

αν αποκρύψω τον επάνω φακό δεν μαυρίζει τίποτα απο τις 3 επιλογές.

αν αποκρύψω τον κάτω φακό μαυρίζει και το 1x και το 2,5x\

Μου κανει εντύπωση γιατι οταν δοκίμαζα να βγάλω φωτογραφία κοντινή με 2,5x τα γράμματα απο ενα χαρτονόμισμα εκει που εστιάζει στα γράμματα, ξαφνικά θολώνει και μου εμφανίζει στο πλάνο πεδίο περα απο το χαρτονόμισμα σαν να κανει zoom out δηλαδή. το βλέπω ζορίζεται στα πολυ πολυ κοντινά στο να εστιάσει ευκολα...

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λοιπον,, το δοκιμασα και εβαλα την beta. Iphone 12 pro max και apple watch 4, ενεργοποιημενο το passcode στο ρολοι λογo και apple pay, Φορωντας μασκα απλα κανεις swipe up και ξεκλειδωνει το τηλεφωνο και δονειτε το ρολοι για να σε ενημερωσει και βγαζει στην οθονη του το ρολοι ''κουμπι'' εαν θες να το ξανακλειδωσεις. Δεν χρειαζεται να κανεις κατι παραπανω, πχ να πατησεις κουμπι στο ρολοι (για το ξεκλειδωμα)

 

Όπως ξεκλειδώνει και το MacBook δηλαδή από το Apple Watch... ενδιαφέρον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άφησα το κινητό στο γραφείο και κόλλησαν στην πλάτη συνδετήρες. Είναι μαγνήτης......

Έτσι εξηγείται ο ντόρος για βηματοδότης κλπ.

Το έχετε διαπιστώσει κι εσείς?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άφησα το κινητό στο γραφείο και κόλλησαν στην πλάτη συνδετήρες. Είναι μαγνήτης......

Έτσι εξηγείται ο ντόρος για βηματοδότης κλπ.

Το έχετε διαπιστώσει κι εσείς?

 

Πως νόμιζες ότι δούλευε το MAGsafe?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άφησα το κινητό στο γραφείο και κόλλησαν στην πλάτη συνδετήρες. Είναι μαγνήτης......

Έτσι εξηγείται ο ντόρος για βηματοδότης κλπ.

Το έχετε διαπιστώσει κι εσείς?

 

Αφού έχει μαγνήτες μέσα είναι γνωστό αυτο

Όπως και τα iPad

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο note 20u μαγνητίζει απειροελάχιστα και χωρίς να μπορεί να σηκώσει έναν συνδετήρα και μόνο χωρίς θήκη. Με θήκη δεν κολλάει τίποτα.

Το 12 pro max σηκώνει συνδετήρα και φορώντας σχετικά χοντρή θήκη (την γνήσια σιλικόνης).

Γι αυτό μου έκανε εντύπωση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο note 20u μαγνητίζει απειροελάχιστα και χωρίς να μπορεί να σηκώσει έναν συνδετήρα και μόνο χωρίς θήκη. Με θήκη δεν κολλάει τίποτα.

Το 12 pro max σηκώνει συνδετήρα και φορώντας σχετικά χοντρή θήκη (την γνήσια σιλικόνης).

Γι αυτό μου έκανε εντύπωση.

 

 

Δηλ. αν το εχω ακουμπήσει πάνω στο γραφείο χωρίς να φορτίζει θα κανει συλλογή από καρφίτσες συνδετήρες κλπ. ?

Link to comment
Share on other sites

σκεψου οτι εκτος απο τους μαγνητες που εχει η συσκευη αντιστοιχους μαγνητες εχει και η θηκη (για να ''κολλαει'' ο φορτιστης ) ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=BemoHWpP-dU

 

 

Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

σκεψου οτι εκτος απο τους μαγνητες που εχει η συσκευη αντιστοιχους μαγνητες εχει και η θηκη (για να ''κολλαει'' ο φορτιστης ) ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=BemoHWpP-dU

 

 

 

 

Δεν μου αρέσει καθόλου αυτό

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. αν το εχω ακουμπήσει πάνω στο γραφείο χωρίς να φορτίζει θα κανει συλλογή από καρφίτσες συνδετήρες κλπ. ?

 

Ακριβώς. Κάνε μια δοκιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σκεψου οτι εκτος απο τους μαγνητες που εχει η συσκευη αντιστοιχους μαγνητες εχει και η θηκη (για να ''κολλαει'' ο φορτιστης ) ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=BemoHWpP-dU

 

 

 

Τι μαγνήτες έχει μια θήκη σιλικόνης???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Κάνε μια δοκιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι μαγνήτες έχει μια θήκη σιλικόνης???

ιδιους μαγνητες με αυτους που εχει και η συσκευη

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...