Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω απο παλιά κάρτα Curve με UK BIN την οποία την δέχεται η Samsung Pay και στο ρολοι και το κινητό αν έχω BTU ή XEU CSC

 

Καλησπέρα. Με την μετάβαση απο note 10 σε iphone 12pro max έχασε το samsung pay απο μέσα. Και γενικά το ρολόι δεν εχει καμια σχέση οπως ηταν με το note.. Και το πιο βασικό σορρυ για το off topic, το ρολόι καθε τρεις και λίγο εμφανίζει εναν κωδικο για την σύνδεση bluetooth με το τηλέφωνο..

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με την μετάβαση απο note 10 σε iphone 12pro max έχασε το samsung pay απο μέσα. Και γενικά το ρολόι δεν εχει καμια σχέση οπως ηταν με το note.. Και το πιο βασικό σορρυ για το off topic, το ρολόι καθε τρεις και λίγο εμφανίζει εναν κωδικο για την σύνδεση bluetooth με το τηλέφωνο..

 

Τότε μονόδρομος τα Samsung

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις εμπειρίες σας με το ρολόι!

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung pay δουλεύει στο ρολόι μόνο όταν είναι συνδενενο με Samsung συσκευή

Από εκεί τραβάει τις απαραίτητες πληροφορίες

 

Δεν είναι ενθαρρυντικά τα δείγματα για κάποιονε πλήρες εξοπλισμένο Samsung, να πάρει iPhone

Και γενικότερα αν είσαι σε ένα οικοσύστημα με ίδιας μάρκας συσκευές ή μένεις έτσι ή τις πουλάς και μεταβαίνεις σε αντίπαλο στρατόπεδο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά έχω πάθει πλάκα με τη μπαταρία, πήρα τη συσκευή την Πέμπτη, και μέχρι σήμερα βλέπω ένα 30% πάνω σε σχέση με το Note 10+ που είχα πριν.

Είναι η πρώτη φορά που δε μ'ενδιαφέρει να φορτίσω τη συσκευή στο 100% και δε τη βάζω βράδυ, γιατί ξέρω ότι σίγουρα θα μου βγάλει όλη τη μέρα ανεξαρτήτως χρήσης.

 

 

Χαχα ακριβώς τα ίδια κι εγώ για αυτό έγραψα, δυστυχώς άργησα να ανακαλύψω το iOS συν όλα τα άλλα που έχει...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ από το Note10+ σκέφτομαι να έρθω για 12 Pro Max (ή να παραμείνω στο στρατόπεδο Samsung με το S21 Ultra) αλλά έχω κάτι usb c στικάκια, galaxy watch και galaxy buds, που αμφιβάλλω ότι θα λειτουργούν σωστά. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία?

Συν ότι με φοβίζει το lighting port, μην αλλάξει σε usb c τον Σεπτέμβριο και όλα παλιώσουν

 

 

Εγώ έχω τα Galaxy buds και δουλεύουν κανονικά... Για τα υπόλοιπα σου απάντησαν τα παιδιά

 

7756b8891c69e1bf769c61bbca147983.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις 10-12-14h SOT τις έχει για πρωινό...τουλάχιστον 30-40% καλύτερη μπαταρία από το προηγούμενο μου κινητό...Note20 ultra...Ξενιάζεις με λίγα λόγια.

Επίσης έχω συνδεδεμένο ένα απλό ασύρματο Bluetooth samsung, όχι buds, και συνδέεται/ακούγεται καλύτερα με το iphone απ'ό,τι με το Samsung κινητό!!

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Τις 10-12-14h SOT τις έχει για πρωινό...τουλάχιστον 30-40% καλύτερη μπαταρία από το προηγούμενο μου κινητό...Note20 ultra...Ξενιάζεις με λίγα λόγια.

Επίσης έχω συνδεδεμένο ένα απλό ασύρματο Bluetooth samsung, όχι buds, και συνδέεται/ακούγεται καλύτερα με το iphone απ'ό,τι με το Samsung κινητό!!

 

Δεν ξέρω ρε παιδιά.... αλλά 12 και 14 ώρες;;;; Μου φαίνεται εξωπραγματικό. Δεν είναι οτι δεν σας πιστεύω, αλλά πείτε λίγο και τι ρυθμίσεις (φωτεινότητα, συνδεσιμότητα) ή τι χρήση του κάνετε μπας και φτάσω κι εγώ σε αυτά τα νούμερα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά.... αλλά 12 και 14 ώρες;;;; Μου φαίνεται εξωπραγματικό. Δεν είναι οτι δεν σας πιστεύω, αλλά πείτε λίγο και τι ρυθμίσεις (φωτεινότητα, συνδεσιμότητα) ή τι χρήση του κάνετε μπας και φτάσω κι εγώ σε αυτά τα νούμερα.

 

Εκεί στα πλάγια έχει κάτι κουμπιά

Πατάς

Βγαίνει διακόπτης τον σέρνεις δεξιά

Μετά τις βγάζει άνετα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στα πλάγια έχει κάτι κουμπιά

Πατάς

Βγαίνει διακόπτης τον σέρνεις δεξιά

Μετά τις βγάζει άνετα

 

Δεν σε κατάλαβα...

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά.... αλλά 12 και 14 ώρες;;;; Μου φαίνεται εξωπραγματικό. Δεν είναι οτι δεν σας πιστεύω, αλλά πείτε λίγο και τι ρυθμίσεις (φωτεινότητα, συνδεσιμότητα) ή τι χρήση του κάνετε μπας και φτάσω κι εγώ σε αυτά τα νούμερα.

 

Και μένα εξωπραγματικό μου ακουγόταν...μέχρι που πήρα το κινητό και είδα το φως...το αληθινόν...

Χρήση:....wifi-4G 70-30%....φωτεινότητα 60-70%....Bluetooth συνδεδεμένο...όλα ανοιχτά....πολύ browsing & youtube....όχι games....1-2 ώρες κλήσεις...normal-μέτρια χρήση δηλαδή...όχι πολύ βαριά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ναι, όχι μόνο τα 12.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Πράγματι εγώ έδωσα στο κινητό πολύ σημασία. Η συσκευή μου λειτουργεί τέλεια, άλλωσε είνα αγορασμένο 8 ημέρες. Τηλεφωνικά από την istorm μου σκανάρησαν τη συσκευή λέγοντας τους τo IMEI και δεν βρέθηκε καμία βλάβη.:happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν βλεπω κατι παραξενο, αμα εχεις κωδικο pin στην sim, ετσι θα συμπεριφερθει.

Ευχαριστώ για την απάντηση.:happy:

Edited by petr02
Προσθήκη λέξεων
Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που με άγχωσε...Πήγα να περάσω την 14.4 και εκει που φόρτωνε η μπάρα ξαφνικά πριν φτάσει καν στη μέση έσβησε...Περίμενα 1·2 λεπτά δεν έκανε τιποτα και μετα πάτησε το power button,άνοιξε φόρτωσε ξανα απο την αρχή και σχεσον αμεσα άνοιξε και μετα μου λέει το κινητο ενημερώθηκε σε 14.4...Τι μπορεί να έπαθε;
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα περίπου ίδια συμπεριφορά, δεν έφτασε καν στην μέση και έκανε ρεσταρτ (δεν έκλεισε όπως σε σένα). Υποτίθεται ότι ολοκλήρωσε το update και δείχνει 14.4.

Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα περίπου ίδια συμπεριφορά, δεν έφτασε καν στην μέση και έκανε ρεσταρτ (δεν έκλεισε όπως σε σένα). Υποτίθεται ότι ολοκλήρωσε το update και δείχνει 14.4.

Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εμενα έκλεισε και το άνοιξα παλι...Προς το παρον κανενα θεμα απλα με άγχωσε.Και κατι τελευταίο..Απο τη μερα που αγόρασα το Ipad(η κατι άλλο εκανα που δεν εχω καταλάβει)μου εχει βγάλει στο κινητο γύρω στις 250 επαφές με ξένα ονόματα τον αριθμό τους τα email κλπ...Να υποθέσω οτι ειναι κατι διαφημιστικό;

Link to comment
Share on other sites

Απορία...

 

Με το Apple TV τι έχουμε δωρεάν για 1 χρόνο? Το ενεργοποίησα, πηγαίνω στις ταινίες και λέει αγορά ή ενοικίαση...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο τη μερα που αγόρασα το Ipad(η κατι άλλο εκανα που δεν εχω καταλάβει)μου εχει βγάλει στο κινητο γύρω στις 250 επαφές με ξένα ονόματα τον αριθμό τους τα email κλπ...Να υποθέσω οτι ειναι κατι διαφημιστικό;

 

Όχι δεν είναι φυσιολογικό, δεν υπάρχει τέτοιου είδους διαφημιστικό. Μήπως το πήρες μεταχειρισμένο χωρίς format και είχε μέσα iCloud account;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι φυσιολογικό, δεν υπάρχει τέτοιου είδους διαφημιστικό. Μήπως το πήρες μεταχειρισμένο χωρίς format και είχε μέσα iCloud account;

 

Όχι σφραγισμένο το πήρα...Αλλα αυτό έγινε από τη μέρα που πήρα λάθος ipad και πήρα το demo(εχω ανοίξει αντίστοιχο θέμα για το 8th gen) και ήταν γεμάτο με φωτογραφίες της Apple δείγματα κλπ και μάλλον και επαφές και σήμερα που είχα λίγο χρόνο τσέκαρα καλύτερα και κάποιες από τις επαφές που έψαξα στο Google είναι πραγματικά πρόσωπα...Εχει σε όλους ένα τηλέφωνο (κανένα δεν καλεί γιατί λογικά δεν έχει τον κωδικό της χώρας),έχει το email σε icloud και την διεύθυνση κατοικίας(αληθινά η ψεύτικα δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, είναι από το demo. Σβήστα και θα φύγουν από παντού.

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω στο icloud στα εφεδρικά αντίγραφα μου λέει το αντίγραφο του τελευταίου αντιγράφου είναι τώρα 2,1GB. Μου κάνει εντύπωση γιατί είναι τόσο μεγάλο. Οι εφαρμογές που έχω επιλέξει που φαίνεται το μέγεθός τους δεν βγαίνει αυτό το νούμερο. Αυτό το 2,1GB είναι μαζί και το λειτουργικό του τηλεφώνου και οι εφαρμογές μαζί; Υπόψιν φωτογραφίες και βίντεο δεν έχω καθόλου στη συσκευή, αλλά και να είχα, δεν έχω επιλέξει να παίρνει αντίγραφο φωτογραφίες και βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πέρασα απο το public παρατήρησα κάτι εντελώς παράξενο.

Είχαν iphone 12pro max και iphone11pro max δίπλα δίπλα με ακριβώς τις ίδιες τιμές στα δικά τους καρτελάκια.

Δεν ήταν copy/paste καρτελάκια αλλά το κάθε ένα διαφορετικό στα ονόματα και χαρακτηριστικά με ίδιες όμως τιμές.

Κι ερωτώ, γιατί στα ίδια χρήματα να πάει κάποιος στο iphone 11pro max? Bad marketing practice απο το public ή την apple?

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω στο icloud στα εφεδρικά αντίγραφα μου λέει το αντίγραφο του τελευταίου αντιγράφου είναι τώρα 2,1GB. Μου κάνει εντύπωση γιατί είναι τόσο μεγάλο. Οι εφαρμογές που έχω επιλέξει που φαίνεται το μέγεθός τους δεν βγαίνει αυτό το νούμερο. Αυτό το 2,1GB είναι μαζί και το λειτουργικό του τηλεφώνου και οι εφαρμογές μαζί; Υπόψιν φωτογραφίες και βίντεο δεν έχω καθόλου στη συσκευή, αλλά και να είχα, δεν έχω επιλέξει να παίρνει αντίγραφο φωτογραφίες και βίντεο.

 

Έχει πληροφορίες και αναφέρει τι περιλαμβάνει μέσα το αντίγραφο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σήμερα που πέρασα απο το public παρατήρησα κάτι εντελώς παράξενο.

Είχαν iphone 12pro max και iphone11pro max δίπλα δίπλα με ακριβώς τις ίδιες τιμές στα δικά τους καρτελάκια.

Δεν ήταν copy/paste καρτελάκια αλλά το κάθε ένα διαφορετικό στα ονόματα και χαρακτηριστικά με ίδιες όμως τιμές.

Κι ερωτώ, γιατί στα ίδια χρήματα να πάει κάποιος στο iphone 11pro max? Bad marketing practice απο το public ή την apple?

 

Σε τι τιμή τα είχαν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πέρασα απο το public παρατήρησα κάτι εντελώς παράξενο.

Είχαν iphone 12pro max και iphone11pro max δίπλα δίπλα με ακριβώς τις ίδιες τιμές στα δικά τους καρτελάκια.

Δεν ήταν copy/paste καρτελάκια αλλά το κάθε ένα διαφορετικό στα ονόματα και χαρακτηριστικά με ίδιες όμως τιμές.

Κι ερωτώ, γιατί στα ίδια χρήματα να πάει κάποιος στο iphone 11pro max? Bad marketing practice απο το public ή την apple?

 

Σε αυτά τα καταστήματα δεν βγάζεις άκρη με τις τιμές άστο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...