Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

... το οποίο θεωρώ ότι είναι πολύ πρακτικό και χρήσιμο, έτσι όπως είναι.

Εάν δε κάθε φορά που το ενεργοποιούσες έδειχνε ότι είναι ενεργοποιημένο τότε θα ήταν τέλειο

 

Είναι πολύ βολικό

Δυστυχώς μόνο τα oneplus έχουν μια παρόμοια υλοποίηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ βολικό

Δυστυχώς μόνο τα oneplus έχουν μια παρόμοια υλοποίηση

 

Τάσο, την εποχή που αφαιρούνται διάφορα πράγματα (όπως πχ audio jack) απορώ πως μένει αυτό. Με την ίδια λογική μπορεί να μπει κουμπί για on/off δόνηση, on/off wifi κλπ

Και σκέψου πως μπορείς να το βάλεις στο αθόρυβο απλά πατώντας παρατεταμένα το volium down.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πενάκι δεν είναι μόνο οι 3-4 έξτρα λειτουργίες. Είναι και "άλλη φάση" στην καθημερινή χρήση. Δηλαδή σε αυτά που κάνουν όλα τα τηλέφωνα. Με άλλα λόγια, υπάρχει μια μοναδική αίσθηση ακόμα πχ και στο browsing. Για μένα τουλάχιστον.

 

Στην αρχή η αλήθεια είναι ότι "έπαιζα" πολύ με το πενάκι δεν λέω ότι δεν είναι ωραίο λέω ότι την πραγματικότητα δεν το χρειάζεσαι και τόσο εκτός από τα γουάου για κάποιους φίλους που το δείχνεις κτλ

Είμαστε off topic αλλά δεν μπορώ να μην επέμβω όταν συγκρίνεις σύγχρονες συσκευές με το απαρχαιωμένο κινητό σου. Δεν έχει καμία σχέση το πενάκι σου με το τι μπορεί να κάνει το πενάκι του τελευταίου Note. Αυτά περί βασιλιάδων υποθέτω τα λες χαριτολογώντας..
Απαρχαιωμένο μεν θα σέβεστε δε χαχαχα

 

Είπα και πιο πάνω σοβαρολογοντας ότι δεν το χρειάζομαι και τόσο καθημερινά πλέον. Για να κάνω και "χαβαλέ" όπως καταλάβατε είπα για τον βασιλιά των Βασιλιάδων για προσωπική άποψη του κινητού που με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο εδώ και 6 χρόνια στα χέρια μου την στιγμή που τα 4πυρηνο 910F απλά έχουν πεθάνει προ πολλού από μητρικές.

 

(Και έχει φάει ουκ ολίγα φλασαρισματα με νέες rom από xda μέχρι που ξανά γύρισα σε 6.0.1 Official Rom για να μην έχω προβλήματα στην καθημερινή χρήση μου)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τάσο, την εποχή που αφαιρούνται διάφορα πράγματα (όπως πχ audio jack) απορώ πως μένει αυτό. Με την ίδια λογική μπορεί να μπει κουμπί για on/off δόνηση, on/off wifi κλπ

Και σκέψου πως μπορείς να το βάλεις στο αθόρυβο απλά πατώντας παρατεταμένα το volium down.

 

Κι όμως βολεύει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονια! Είμαι χρόνια στη Huawei (τώρα εχω το P20 - το τελευταίο Iphone που είχα ειναι το 4) και είμαι σε αναζήτηση κινητού, και περίμενα την ανακοίνωση του S21 Ultra, ωστόσο μάλλον θα έρθω προς την πλευρά IOS τελικά καθώς είναι τόσο ομορφοοο! Κοιτάω το 12 Pro max Pacific Blue, είχε κάποιος από εσάς το παραπάνω δίλημμα γιατι δεν βρίσκω thread αντίστοιχο. Όποιος από εσάς έκανε μετάβαση σε IOS τελικά ειναι happy? Help! :D

 

καλησπερα φιλε μου. 9-10 χρόνια χρήστης android. απο το sony xperia mini. Τα τελευταία χρόνια αγόραζα μόνο samsung. Τελευταία αγορά πέρυσι το samsung note 10. Έσκασα 1000 € οφειλω να ομολογήσω οτι το μετάνιωσα. Απο samsung σε sasmun με αυτα τα λεφτά, δεν ενιωσα οτι πηρα κατι το wow, κατι το διαφορετικό. Πριν μια βδομάδα πηρα το 12 pro max. Πραγματικά ενιωσα οτι πηρα κατι το εντελώς διαφορετικό κατι που με κάνει να ασχολούμαι. Η συσκευή σαν συσκευή απλά είναι υπέροχη οπως όλοι ξερουμε. Μου αρέσει που είναι βαρύ, μου αρέσει που είναι πλάτυ μου αρεσει αυτο που το κρατάς και το νιωθεις στα χέρια σου. Και φυσικά πλεον εχω βάλει το powerbank στο συρτάρι. Πολυ σημαντικό για μένα σαν επαγγελματίας. Για το ios δεν εχω να πω κάτι. Απλα καταπληκτικό. Και για να μην μακρηγορώ η απάντηση στην ερώτηση σου ειναι "ναι έκανα την μετάβαση και είμαι happy"

Edited by nondaz
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Τάσο, την εποχή που αφαιρούνται διάφορα πράγματα (όπως πχ audio jack) απορώ πως μένει αυτό. Με την ίδια λογική μπορεί να μπει κουμπί για on/off δόνηση, on/off wifi κλπ

Και σκέψου πως μπορείς να το βάλεις στο αθόρυβο απλά πατώντας παρατεταμένα το volium down.

 

Η θύρα ακουστικών έφυγε για να αγοράζεις ακουστικά ασύρματα 240ευρω όχι να μπορείς να βάλεις με καλώδιο 20ευρω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου. 9-10 χρόνια χρήστης android. απο το sony xperia mini. Τα τελευταία χρόνια αγόραζα μόνο samsung. Τελευταία αγορά πέρυσι το samsung note 10. Έσκασα 1000 € οφειλω να ομολογήσω οτι το μετάνιωσα. Απο samsung σε sasmun με αυτα τα λεφτά, δεν ενιωσα οτι πηρα κατι το wow, κατι το διαφορετικό. Πριν μια βδομάδα πηρα το 12 pro max. Πραγματικά ενιωσα οτι πηρα κατι το εντελώς διαφορετικό κατι που με κάνει να ασχολούμαι. Η συσκευή σαν συσκευή απλά είναι υπέροχη οπως όλοι ξερουμε. Μου αρέσει που είναι βαρύ, μου αρέσει που είναι πλάτυ μου αρεσει αυτο που το κρατάς και το νιωθεις στα χέρια σου. Και φυσικά πλεον εχω βάλει το powerbank στο συρτάρι. Πολυ σημαντικό για μένα σαν επαγγελματίας. Για το ios δεν εχω να πω κάτι. Απλα καταπληκτικό. Και για να μην μακρηγορώ η απάντηση στην ερώτηση σου ειναι "ναι έκανα την μετάβαση και είμαι happy"

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Κάπως έτσι το έχω και εγώ στο μυαλό μου, κάτι όμορφο, κάτι διαφορετικό, κάτι να έχει να μου δώσει κατι που δεν έχω δουλέψει πάνω του και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ να εχει καλή μπαταρία. Το ότι ειναι βαρύ, ειναι λίγο αποτρεπτικό, αλλα μικρό το πρόβλημα! και το Σ21 κάπου τόσο ειναι. Με την κάμερα φαντάζομαι, που για μενα ειναι από τα πιο σημαντικά κομμάτια, απ'όσα βλεπω στα reviews θα ειμαι ευχαριστημένη, φαίνεται προσεγμένη και μ πολύ ωραίες βραδινές λήψεις (όταν με το καλό θα μπορούμε να ειμαστε εξω και μετα τις 9 το βράδυ!) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονια! Είμαι χρόνια στη Huawei (τώρα εχω το P20 - το τελευταίο Iphone που είχα ειναι το 4) και είμαι σε αναζήτηση κινητού, και περίμενα την ανακοίνωση του S21 Ultra, ωστόσο μάλλον θα έρθω προς την πλευρά IOS τελικά καθώς είναι τόσο ομορφοοο! Κοιτάω το 12 Pro max Pacific Blue, είχε κάποιος από εσάς το παραπάνω δίλημμα γιατι δεν βρίσκω thread αντίστοιχο. Όποιος από εσάς έκανε μετάβαση σε IOS τελικά ειναι happy? Help! :D

 

Αν θέλεις μπορείς να διαβάσεις το #254 σχόλιο που έχω κάνει.

Είναι μια κριτική που έχω γράψει για το 12 pro max pacific blue.

Μιας και είμαι πολλά χρόνια στο Android και το ξέρω πολύ καλά.... δες την άποψή μου για το πως μου φάνηκε το μηλόφωνο.

Happy δεν με λες, αλλά όχι και απογοητευμένο. Υπάρχουν εξαιρετικά στοιχεία, αλλά και κάποια λείαν επιεικώς απαράδεκτα.

Η μετάβαση ήταν σχετικά εύκολη πάντως και μέσα σε δυο τρεις μέρες το συνηθίζεις. (δεν το μαθαίνεις, αυτό χρειάζεται εβδομάδες, ώστε να μπορείς να κάνεις ότι θες)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Κατά την επανεκκίνηση ανάβει για 1 δευτερόλεπτο το Apple logo, μετά εξαφανίζεται κι έπειτα ξανά ανάβει κανονικά μέχρι που ζητάει το pin της κάρτας. Στην αρχή δεν το έκανε αυτό. Ξέρετε κάτι επ’ αυτού;

Pro max με 14.3.

Το ίδιο ακριβώς παρουσιάζει κ σε μένα κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση το κινητό μου.

Αν γνωρίζει κάποιος, ας μας διαφωτίσει...

Link to comment
Share on other sites

Η θύρα ακουστικών έφυγε για να αγοράζεις ακουστικά ασύρματα 240ευρω όχι να μπορείς να βάλεις με καλώδιο 20ευρω

Ακριβώς, αυτό σκέφτηκαν τα σαΐνια στο coupertino...

Αν είχε σήμερα το τηλέφωνο θύρα ακουστικών και η συσκευασία μέσα, ακουστικά ... δεν θα πουλούσαν ούτε τα μισά ασύρματα,

 

Άρχισαν πάλι να εμφανίζονται αριστερά και δεξιά πληροφορίες για τα γυαλιά. Μαζί με το ρολόι και το τηλέφωνο θα μας ζητάνε πλέον 2 χιλ. κάθε χρόνο.

Μόλις στερέψουν από ιδέες και καινοτομίες ... και αρχίσουν να πέφτουν οι πωλήσεις ... θα κάνουν σίγουρα πρεμιέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, αυτό σκέφτηκαν τα σαΐνια στο coupertino...

Αν είχε σήμερα το τηλέφωνο θύρα ακουστικών και η συσκευασία μέσα, ακουστικά ... δεν θα πουλούσαν ούτε τα μισά ασύρματα,

 

Άρχισαν πάλι να εμφανίζονται αριστερά και δεξιά πληροφορίες για τα γυαλιά. Μαζί με το ρολόι και το τηλέφωνο θα μας ζητάνε πλέον 2 χιλ. κάθε χρόνο.

Μόλις στερέψουν από ιδέες και καινοτομίες ... και αρχίσουν να πέφτουν οι πωλήσεις ... θα κάνουν σίγουρα πρεμιέρα.

 

Το επόμενο βήμα είναι να καταργηθεί η θύρα φόρτισης

Θα φορτίζει μόνο ασύρματα πχ με magsafe και ο φορτιστής για λόγους οικολογίας θα πωλείται ξεχωριστά 100€

Και πάει λέγοντας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες στην παρέα!

 

Curve, ή Revolut να σετάρω στο iPhone 12 Pro Max?

Και οι δυο υποστηρίζονται από το Wallet?

Είναι ασφαλής;;;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by _JiMMiS_
CURVE OR REVOLUT ? ? ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες στην παρέα!

 

Curve, ή Revolut να σετάρω στο iPhone 12 Pro Max?

Και οι δυο υποστηρίζονται από το Wallet?

Είναι ασφαλής;;;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Και οι δύο δουλεύουν

Έχουν διαφορετική φιλοσοφία βέβαια

Ότι σε βολεύει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο δουλεύουν

Έχουν διαφορετική φιλοσοφία βέβαια

Ότι σε βολεύει

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να την χρησιμοποιώ για πληρωμή στα καταστήματα μέσω του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να την χρησιμοποιώ για πληρωμή στα καταστήματα μέσω του κινητού...

 

Και με τα δυο το κάνεις, κάνουν άλλη δουλειά όμως μεταξύ τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σύνδεσα στο iPhone 12 Pro Max ένα Xiaomi Mi Band 4 που είχα και ενώ δουλεύουν όλα κανονικά, οι ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές που έχω επιλέξει (εκτός του skype), δεν μπορώ να βρω πως να το σταματήσω να μου στέλνει ειδοποιήσεις από την εφαρμογή του Gmail. Δεν υπάρχει μέσα στις επιλεγμένες εφαρμογές του προγράμματος MiFit. Και είναι λίγο ενοχλητικό κάθε λίγο να δονείται το χέρι σε κάθε mail που μου έρχεται; Ξέρει κάποιος κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασε ένας μήνας και βάλε έχω να πω το εξής.

Δυστυχώς άργησα πολύ να μεταβώ σε iPhone... Μπας και φταίει ο μήνας του μέλιτος; Δεν ξέρω θα δείξει, αλλά προς το παρόν τελικά με βόλεψε πάρα πολύ.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασε ένας μήνας και βάλε έχω να πω το εξής.

Δυστυχώς άργησα πολύ να μεταβώ σε iPhone... Μπας και φταίει ο μήνας του μέλιτος; Δεν ξέρω θα δείξει, αλλά προς το παρόν τελικά με βόλεψε πάρα πολύ.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Χωρίς αμφιβολία, θα το χαρείς στο έπακρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Ειμαι Android χρηστης(παλια ειχα το iPhone 4s). Συντομα θα αγορασω το νεο Macbook Air M1 και σκεφτομουν να κανω τη μεταβαση και σε iPhone λογω οικοστυστηματος. Θα μπορουσατε να με βοηθησετε και να μου πειτε πρακτικα ποια ειναι τα benefits του οικοσυστηματος?

 

Με μια ματια βλεπω μεγαλη ευκολια με το iCloud, θα τα εχω ολα παντου. Μετα βλεπω τα iMessages οπου μπορω να στελνω μηνυματα στους φιλους μου ειτε απο το τηλεφωνο ειτε απο το laptop. FaceTime looks great. To Air-Drop μου φαινεται επισης πολυ χρησιμο και το Handoff.

 

Απο τη δικη σας εμπειρια τι ειναι αυτο που σας βολευει περισσοτερο?

 

Σας ευχαριστω:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Ειμαι Android χρηστης(παλια ειχα το iPhone 4s). Συντομα θα αγορασω το νεο Macbook Air M1 και σκεφτομουν να κανω τη μεταβαση και σε iPhone λογω οικοστυστηματος. Θα μπορουσατε να με βοηθησετε και να μου πειτε πρακτικα ποια ειναι τα benefits του οικοσυστηματος?

 

Με μια ματια βλεπω μεγαλη ευκολια με το iCloud, θα τα εχω ολα παντου. Μετα βλεπω τα iMessages οπου μπορω να στελνω μηνυματα στους φιλους μου ειτε απο το τηλεφωνο ειτε απο το laptop. FaceTime looks great. To Air-Drop μου φαινεται επισης πολυ χρησιμο και το Handoff.

 

Από τη δικη σας εμπειρια τι ειναι αυτο που σας βολευει περισσοτερο?

 

Σας ευχαριστω:D

 

 

Όλα οσα είπες τα δουλεύουμε ...Εγω δεν δουλεύω το handoff

Θα προσπαθησεις να μάθεις τη φιλοσοφία του icloud ..Εκεί βασίζεται το iphone και το macbook σε πολλά βασικά πράγματα

 

Τι εννοείς τα benefits?

Link to comment
Share on other sites

Όλα οσα είπες τα δουλεύουμε ...Εγω δεν δουλεύω το handoff

Θα προσπαθησεις να μάθεις τη φιλοσοφία του icloud ..Εκεί βασίζεται το iphone και το macbook σε πολλά βασικά πράγματα

 

Τι εννοείς τα benefits?

 

Benefits-features, αυτα που προανεφερα. Τι εννοεις σχετικα με τη φιλοσοφια του iCloud? Εχει καποια extra features?

Link to comment
Share on other sites

Benefits-features, αυτα που προανεφερα. Τι εννοεις σχετικα με τη φιλοσοφια του iCloud? Εχει καποια extra features?

 

 

https://support.apple.com/el-gr/icloud

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Ειμαι Android χρηστης(παλια ειχα το iPhone 4s). Συντομα θα αγορασω το νεο Macbook Air M1 και σκεφτομουν να κανω τη μεταβαση και σε iPhone λογω οικοστυστηματος. Θα μπορουσατε να με βοηθησετε και να μου πειτε πρακτικα ποια ειναι τα benefits του οικοσυστηματος?

 

Με μια ματια βλεπω μεγαλη ευκολια με το iCloud, θα τα εχω ολα παντου. Μετα βλεπω τα iMessages οπου μπορω να στελνω μηνυματα στους φιλους μου ειτε απο το τηλεφωνο ειτε απο το laptop. FaceTime looks great. To Air-Drop μου φαινεται επισης πολυ χρησιμο και το Handoff.

 

Απο τη δικη σας εμπειρια τι ειναι αυτο που σας βολευει περισσοτερο?

 

Σας ευχαριστω:D

 

Το λάπτοπ σου θα γίνει σαν προέκταση του κινητού

Όσα και να σου πούμε εάν δεν τα δεις να δουλεύουν δεν θα καταλάβεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς μια εργασία στο Mac και τη συνεχίζεις στο iPhone και το αντίστροφο. Άψογη συνεργασία μεταξύ των 2 συσκευών και άμεσος συγχρονισμός σε όλα. Κοινός τρόπος χειρισμού και εκτέλεσης εργασιών που βολεύει αφάνταστα και οικείο περιβάλλον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...