Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Και αυτή είναι οτι όταν έχεις φτάσει να ζητάς από τον πελάτη σου δύο ελληνικούς μισθούς ( ή και παραπάνω), φρόντισε να είσαι πιο κοντά στην τελειότητα.

 

 

Οταν κυκλοφορουν κινητα σε ετησια(και ειδικα σε Android μερια καθε Χ μηνες πλεον),περιμενετε καποιοι την ''τελειοτητα''???

Επισης επειδη ακριβως τα pro max εχουν φτασει τους 2 Ελληνικους μισθους,οποιος δεν μπορει να το αγορασει,υπαρχουν και φθηνοτερες εναλλακτικες επιλογες.

 

Ειδικα φετος που στο απλο 12 βαλανε 1080p amoled οθονη και το ιδιο 5G modem,δεν υπαρχουν πολλοι σοβαροι λογοι(σε σχεση με παλιοτερα τελος παντων)για να παει καποιος στο κατα πολυ ακριβοτερο max,ποσο μαλλον αν δεν ειναι και σιγουρος για την αγορα του λογω ios.

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα προσωπικών προτιμήσεων αλλά εγώ δεν θα την πάλευα με 6,1 οθόνη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οταν κυκλοφορουν κινητα σε ετησια(και ειδικα σε Android μερια καθε Χ μηνες πλεον),περιμενετε καποιοι την ''τελειοτητα''???

Επισης επειδη ακριβως τα pro max εχουν φτασει τους 2 Ελληνικους μισθους,οποιος δεν μπορει να το αγορασει,υπαρχουν και φθηνοτερες εναλλακτικες επιλογες.

 

Ειδικα φετος που στο απλο 12 βαλανε 1080p amoled οθονη και το ιδιο 5G modem,δεν υπαρχουν πολλοι σοβαροι λογοι(σε σχεση με παλιοτερα τελος παντων)για να παει καποιος στο κατα πολυ ακριβοτερο max,ποσο μαλλον αν δεν ειναι και σιγουρος για την αγορα του λογω ios.

 

Ακόμα και το απλό όπως λες όμως κοστίζει 1000

Δηλαδή τα φθηνά πλέον κοστίζουν 1000

Αυτό από μόνο του λέει πολλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελες να μας πεις το feedback σου από τη συγκεκριμένη μετάβαση; Είμαι με Note 10+ και μετά από 10 χρόνια στο Android μου έχει μπει το τρυπάκι για μετάβαση στο εδώ "στρατόπεδο".

 

Γενικά σαν πρώτο σχόλιο...αν είσαι της παραμετροποίησης το iphone δεν κάνει για σένα, ούτε για κανέναν.

Εγώ π.χ. δεν είμαι και δεν εχω μετανιώσει ούτε λεπτό που έκανα τέτοιο άλμα! Και είμαι φανατικός νοτάκιας, από note4 και μετά τα είχα όλα.

Το μόνο που μου λείπει είναι λίγο το s-pen χωρις να λέω οτι δεν μπορώ ν ζήσω χωρίς αυτό. Ιδανικά πρέπει να έχεις και τις 2 ναυαρχίδες και να τις δουλεύεις εναλλάξ ανάλογα τα κέφια σου.

Και ειδικά το note10+ θεωρώ ότι είναι ένα από το πιό όμορφα κινητά της Samsung,αν όχι το ομορφότερο.

 

Ενα μίνι συγκριτικό με Note20 ultra:

α) Μπαταρία δεν υπάρχει σύγκριση! Ειναι σαν να συγκρίνουμε πορτοκάλια με μήλα....μιλάμε για 10-11h sot. εύκολα, τεράστια ικανοποίηση,ξενιάζεις!

Φόρτιση γρήγορη, λιγο πιο αργή απο note με τον 20w φορτιστή.

β) καμερα δεν ειμαι ειδικός,ούτε πολύ ασχολούμαι, καλές φωτος και με τα 2., λένε για βιντεο καλύτερο το αιφόνι,

γ) η smooth-ιλα του ios δεν υπάρχει! Ικανοποίηση όταν βλέπεις να δουλεύει ετσι το κινητό σου! Εχει κάνει βήματα προόδου το android αλλά η διαφορά είναι μεγάλη,

δ) build quality: εδω θα δώσω προβάδισμα στο iPhone, πολύ υψηλό το επίπεδο, πιο premium συσκευή και από το premium note. Είναι μια κατηγορία μόνο του.

Ακόμα και η οθόνη του ειναι καλύτερη, εμένα με ικανοποιεί περισσότερο, η αίσθηση ειναι καλύτερη,πιο "καθαρή" οθόνη, δεν αρπάζει τόσο εύκολα γρατζουνιές και αραχνιές σαν την οθόνη του note. Ceramic shield vs gorilla glass victus σημειώσατε 1. (Βλέπε και σχετικά vs στο youtube).

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το οικόπεδο-notch του iPhone δεν με χάλασε τόσο πολύ όσο περίμενα! Είναι εκεί αλλά εμένα προσωπικά δεν με χαλάει.

 

Εν κατακλείδι....δεν γυρνάς εύκολα πίσω αν έχεις αποδεχτεί μέσα σου τα limitations του ios.

Αν αυτό δεν σε ενοχλεί το iphone ειναι καλυτερο τηλέφωνο, πιο premium συσκευή, πιο όμορφη. Ακόμα και σε κάποιες λεπτομέρειες κερδίζει: συνδεσεις bluetooth, wifi, ποιότητα κλήσεων, haptic engine,

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

 

Γενικά σαν πρώτο σχόλιο...αν είσαι της παραμετροποίησης το iphone δεν κάνει για σένα, ούτε για κανέναν.

Εγώ π.χ. δεν είμαι και δεν εχω μετανιώσει ούτε λεπτό που έκανα τέτοιο άλμα! Και είμαι φανατικός νοτάκιας, από note4 και μετά τα είχα όλα.

Το μόνο που μου λείπει είναι λίγο το s-pen χωρις να λέω οτι δεν μπορώ ν ζήσω χωρίς αυτό. Ιδανικά πρέπει να έχεις και τις 2 ναυαρχίδες και να τις δουλεύεις εναλλάξ ανάλογα τα κέφια σου.

Και ειδικά το note10+ θεωρώ ότι είναι ένα από το πιό όμορφα κινητά της Samsung,αν όχι το ομορφότερο.

 

Ενα μίνι συγκριτικό με Note20 ultra:

α) Μπαταρία δεν υπάρχει σύγκριση! Ειναι σαν να συγκρίνουμε πορτοκάλια με μήλα....μιλάμε για 10-11h sot. εύκολα, τεράστια ικανοποίηση,ξενιάζεις!

Φόρτιση γρήγορη, λιγο πιο αργή απο note με τον 20w φορτιστή.

β) καμερα δεν ειμαι ειδικός,ούτε πολύ ασχολούμαι, καλές φωτος και με τα 2., λένε για βιντεο καλύτερο το αιφόνι,

γ) η smooth-ιλα του ios δεν υπάρχει! Ικανοποίηση όταν βλέπεις να δουλεύει ετσι το κινητό σου! Εχει κάνει βήματα προόδου το android αλλά η διαφορά είναι μεγάλη,

δ) build quality: εδω θα δώσω προβάδισμα στο iPhone, πολύ υψηλό το επίπεδο, πιο premium συσκευή και από το premium note. Είναι μια κατηγορία μόνο του.

Ακόμα και η οθόνη του ειναι καλύτερη, εμένα με ικανοποιεί περισσότερο, η αίσθηση ειναι καλύτερη,πιο "καθαρή" οθόνη, δεν αρπάζει τόσο εύκολα γρατζουνιές και αραχνιές σαν την οθόνη του note. Ceramic shield vs gorilla glass victus σημειώσατε 1. (Βλέπε και σχετικά vs στο youtube).

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το οικόπεδο-notch του iPhone δεν με χάλασε τόσο πολύ όσο περίμενα! Είναι εκεί αλλά εμένα προσωπικά δεν με χαλάει.

 

Εν κατακλείδι....δεν γυρνάς εύκολα πίσω αν έχεις αποδεχτεί μέσα σου τα limitations του ios.

Αν αυτό δεν σε ενοχλεί το iphone ειναι καλυτερο τηλέφωνο, πιο premium συσκευή, πιο όμορφη. Ακόμα και σε κάποιες λεπτομέρειες κερδίζει: συνδεσεις bluetooth, wifi, ποιότητα κλήσεων, haptic engine,

 

Αν κατεβάσεις την ταχύτητα των εφέ και στο Samsung μέσα από το developer options τότε η ταχύτητα είναι ίδια και στις δύο συσκευές

Πολλές φορές και πιο γρήγορο το Samsung

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Ενα μίνι συγκριτικό με Note20 ultra:

 

γ) η smooth-ιλα του ios δεν υπάρχει! Ικανοποίηση όταν βλέπεις να δουλεύει ετσι το κινητό σου! Εχει κάνει βήματα προόδου το android αλλά η διαφορά είναι μεγάλη,

 

Σμουδιλα? Ε οχι δα ρε παιδια. Εμεινε πολυ πισω η apple, ελεω 60hz. Χαος η διαφορα, πλεον, υπερ του note 20 ultra, το note ειναι βουτυρο λουρπακ μπροστα στο μηλο, πλεον.

Επισης, η οθονη ειναι θεμα γουστου. Θεωρω οτι ειναι 2 κλασεις πανω απο την οθονη του iphone 12 pro max.

Τα αλλα ειναι περιπου οπως τα λες...

Ποιοτητα κατασκευης, εφαρμογες, οικοσυστημα, ξεκαθαρα ανωτερα στο iphone...

YΓ Ο one2377 to the point, στις παρατηρησεις του.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... πως μπορώ στις επαφές μου να επιλεξω μερικές και να τις σβήσω;

Συγνώμη για την ερώτηση, αλλά δεν το βρίσκω.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... πως μπορώ στις επαφές μου να επιλεξω μερικές και να τις σβήσω;

Συγνώμη για την ερώτηση, αλλά δεν το βρίσκω.

 

Δεν το βρίσκεις γιατί απλά δεν υπάρχει. Οι επαφές σβήνονται μόνο μία μία ...

Link to comment
Share on other sites

Α, από ότι βλέπω και εδώ το νήμα είναι κατά ένα ποσοστό, "η συγκεκριμένη συσκευή και γιατί οι άλλες είναι καλύτερες"

:lol:

 

Ερώτηση επί του θέματος :Έχει να προτείνει κάποιος βιντεακι ή κείμενο περί οδηγό ρυθμίσεων στο ios για νουμπαδες? Υπάρχουν άπειρα και δεν ξέρω πιο να ακούσω..

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκεις γιατί απλά δεν υπάρχει. Οι επαφές σβήνονται μόνο μία μία ...

 

Αλήθεια τώρα;;;

Είναι δυνατόν;;; Δεν έχω λόγια.

Τέλος πάντων.... ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Σε οτι αφορά το σχόλιο περι "σμουθ-ίλας"... πλέον δεν ισχύει. Κάποτε το iPhone ήταν σημείο αναφοράς και έβαζε το στάνταρ το πως θα έπρεπε να συμπεριφέρεται ένα κινητό στο scrolling, αλλά και όχι μόνο. Και σίγουρα πήρε στους ανταγωνιστές αρκετά χρόνια για να το φτάσουν. Όμως πλέον, δεν είναι έτσι. Πλέον απλά ακολουθεί. Γιατί πολύ απλά την έχουν ξεπεράσει με εξαιρετικές τεχνολογίες που χρησιμοποιούν άλλοι κατασκευαστές.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... πως μπορώ στις επαφές μου να επιλεξω μερικές και να τις σβήσω;

Συγνώμη για την ερώτηση, αλλά δεν το βρίσκω.

 

 

Μπαίνεις iCloud.com και επιλέγεις επαφές. Επιλέγεις όσες θέλεις και πατώντας κάτω αριστερά στο γρανάζι πατάς διαγραφή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Και η μάχη (ξανά)ξεκινά...https://youtu.be/2F-do0BhIKc

 

Εντάξει έγραψες. Δεν το είχα δει και έχω πεθάνει στα γέλια! :lol::D

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνεις iCloud.com και επιλέγεις επαφές. Επιλέγεις όσες θέλεις και πατώντας κάτω αριστερά στο γρανάζι πατάς διαγραφή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

...αν και εφόσον έχεις συγχρονισμένες τις επαφές με icloud....

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις iCloud.com και επιλέγεις επαφές. Επιλέγεις όσες θέλεις και πατώντας κάτω αριστερά στο γρανάζι πατάς διαγραφή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απλά τραγικό. Θεσσαλονίκη-Αθήνα... μέσω Καβάλας!

Όπως και να έχει, ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Σίγουρα θα βρω κι άλλα πράγματα που θα ψάχνω... οπότε συγχωρέστε τις αστείες ερωτήσεις ενδεχομένως.

Καλό βράδυ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Απλά τραγικό. Θεσσαλονίκη-Αθήνα... μέσω Καβάλας!

Όπως και να έχει, ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Σίγουρα θα βρω κι άλλα πράγματα που θα ψάχνω... οπότε συγχωρέστε τις αστείες ερωτήσεις ενδεχομένως.

Καλό βράδυ.

 

Σιγά βρε το δύσκολο

Μια φορά στα 5 χρόνια άμα συμβαίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σιγά βρε το δύσκολο

Μια φορά στα 5 χρόνια άμα συμβαίνει

 

Συμφωνώ μαζί σου, όμως είναι απαράδεκτο να μην έχει κάτι τόσο απλό.

(και να που το χρειάστηκα)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως λειτουργεί το curve?

Θέλω να βάλω όλες τις κάρτες μου για να πληρώνω μέσω κινητού.

Υπάρχει κάποια σχετικό app? Συνεργάζεται με το wallet???

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως λειτουργεί το curve?

Θέλω να βάλω όλες τις κάρτες μου για να πληρώνω μέσω κινητού.

Υπάρχει κάποια σχετικό app? Συνεργάζεται με το wallet???

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...!

 

Ναι υπάρχει εφαρμογή

Κάνεις λογαριασμό εκεί

Σου έρχεται σπίτι η κάρτα μετά από μερικές μέρες

Μετά την ενεργοποιείτε μέσα στην εφαρμογή

Από εκεί και πέρα προσθέτεις εκεί μέσα οποία ελληνική κάρτα θέλεις και πληρώνεις με το κινητό ή ακόμα και με το ρολόι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει εφαρμογή

Κάνεις λογαριασμό εκεί

Σου έρχεται σπίτι η κάρτα μετά από μερικές μέρες

Μετά την ενεργοποιείτε μέσα στην εφαρμογή

Από εκεί και πέρα προσθέτεις εκεί μέσα οποία ελληνική κάρτα θέλεις και πληρώνεις με το κινητό ή ακόμα και με το ρολόι

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας!

Γνωρίζουμε προμήθειες που ισχύουν; Για την έκδοση της κάρτας, ή για την φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας!

Γνωρίζουμε προμήθειες που ισχύουν; Για την έκδοση της κάρτας, ή για την φόρτιση;

 

Δεν έχει προμήθειες, μόνο αν η πληρωμή γίνεται σε άλλο νόμισμα εκτός από ευρώ. Αλλά και εκεί η προμήθεια είναι αστεία σε σχέση με τράπεζα ή PayPal. Δεν υπάρχει χρέωση για την έκδοση ή τουλάχιστον δεν υπήρχε πριν μερικούς μήνες, δεν ξέρω αν υπάρχει τώρα. Δεν υπάρχει φόρτιση, προσθέτεις τις κάρτες και από την εφαρμογή επιλέγεις ποια κάρτα θα χρεωθεί

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προμήθειες, μόνο αν η πληρωμή γίνεται σε άλλο νόμισμα εκτός από ευρώ. Αλλά και εκεί η προμήθεια είναι αστεία σε σχέση με τράπεζα ή PayPal. Δεν υπάρχει χρέωση για την έκδοση ή τουλάχιστον δεν υπήρχε πριν μερικούς μήνες, δεν ξέρω αν υπάρχει τώρα. Δεν υπάρχει φόρτιση, προσθέτεις τις κάρτες και από την εφαρμογή επιλέγεις ποια κάρτα θα χρεωθεί
πρέπει να έχει το κινητό nfc? ρωτάω για άλλο κινητό όχι το iPhone!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχει το κινητό nfc? ρωτάω για άλλο κινητό όχι το iPhone!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Μόνο με NFC δίνεται η εντολή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, μόλις αγόρασα ένα iPhone 12 Pro Max και μόλις παραγγείλαμε τον αρχικό τροφοδοτικό για αυτό, αλλά δεν έφτασε ακόμη, έχω επίσης ένα MacBook Pro 2020 με τον αρχικό του φορτιστή και τροφοδοτικό (65W) και αναρωτιόμουν αν θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω με το iPhone μου ή αν θα μπορούσε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα καθώς δεν θέλω να καταστρέψω την μπαταρία.VidMate Mobdro Edited by christesr75
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά μέχρι να υπάρξει επίσημη υποστήριξη των ελληνικών τραπεζών από το apple pay

Μετά δεν θα χρειάζεται κανείς ούτε curve ούτε τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...