Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 12 pro max το βλέπω κανονικά πάντως. Μήπως είναι κάποια επιλογή άλλη που το επηρεάζει?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο. Στις γυναίκας μου το 11αρι το έχει κανονικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα πρέπει να έχεις περισσότερους του ενός λογαριασμούς

 

Από το screenshot πάντως φαίνεται ότι έχει 4.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πιθανότερο. Στις γυναίκας μου το 11αρι το έχει κανονικά.

 

Έχεις αυτό το θέμα γιατί στις ρυθμίσεις των λογαριασμών σου δεν έχεις ενεργοποιήσει το sync το επαφών σου. Αν το κάνεις σε περισσότερα του ενός, θα εμφανιστεί κανονικά αυτή η επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από το screenshot πάντως φαίνεται ότι έχει 4.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις αυτό το θέμα γιατί στις ρυθμίσεις των λογαριασμών σου δεν έχεις ενεργοποιήσει το sync το επαφών σου. Αν το κάνεις σε περισσότερα του ενός, θα εμφανιστεί κανονικά αυτή η επιλογή.

 

 

Οντως, είχα μόνο το Gmail ενεργό για συγχρονισμό, μόλις ενεγοποιησα το sync των επαφών στο iCloud εμφανίστηκε.

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αυτό το θέμα γιατί στις ρυθμίσεις των λογαριασμών σου δεν έχεις ενεργοποιήσει το sync το επαφών σου. Αν το κάνεις σε περισσότερα του ενός, θα εμφανιστεί κανονικά αυτή η επιλογή.

Θεός! Respect.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα της apple να κανω μια ερωτηση παιδια ψαχνομαι γενικα για να μαθω πως να κρατησω την υγεια της μπαταριας μ σε πολυ καλη κατασταση και ενας φιλος μου ειπε πως εχει δοκιμασει να φορτιζει το iphone του νμζ το 11 εχει απο 30%μεχρι80% ισχυει κατι τετοιο ξερει καποιος εγω ηξερα παντα πως πρεπει να κατεβει πολυ η μπαταρια 1-4% να το φορτισω μεχρι 99% αλλα μου ειπαν πως στα νεα κινητα δεν ισχυει αυτο εχουν αλλαξει η μπαταριες λιθιου
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα της apple να κανω μια ερωτηση παιδια ψαχνομαι γενικα για να μαθω πως να κρατησω την υγεια της μπαταριας μ σε πολυ καλη κατασταση και ενας φιλος μου ειπε πως εχει δοκιμασει να φορτιζει το iphone του νμζ το 11 εχει απο 30%μεχρι80% ισχυει κατι τετοιο ξερει καποιος εγω ηξερα παντα πως πρεπει να κατεβει πολυ η μπαταρια 1-4% να το φορτισω μεχρι 99% αλλα μου ειπαν πως στα νεα κινητα δεν ισχυει αυτο εχουν αλλαξει η μπαταριες λιθιου

Καλησπέρα!

Μπορείς να ακολουθήσεις τις οδηγίες εδώ σύμφωνα με αυτό το βίντεο. Πιστεύω ότι είναι πολύ κατατοπιστικό για το πως πρέπει να φορτίζουμε την μπαταρία στα iphone πλέον...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα της apple να κανω μια ερωτηση παιδια ψαχνομαι γενικα για να μαθω πως να κρατησω την υγεια της μπαταριας μ σε πολυ καλη κατασταση και ενας φιλος μου ειπε πως εχει δοκιμασει να φορτιζει το iphone του νμζ το 11 εχει απο 30%μεχρι80% ισχυει κατι τετοιο ξερει καποιος εγω ηξερα παντα πως πρεπει να κατεβει πολυ η μπαταρια 1-4% να το φορτισω μεχρι 99% αλλα μου ειπαν πως στα νεα κινητα δεν ισχυει αυτο εχουν αλλαξει η μπαταριες λιθιου

 

2 επιλογες εχεις σε αυτο.

 

1η επιλογη Δουλευεις το κινητο 40-80%

2η επιλογη Δουλευεις το κινητο 20-25% μεχρι 100%

Ενδιαμεση λυση να μην πεσει η μπαταρια κατω απο 20-25% και να φορτιζεις μεχρι 80%.

 

Και σαν φορτιστη να χρησιμοποιεις τον πιο μικρο/αργο των 5W.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα της apple να κανω μια ερωτηση παιδια ψαχνομαι γενικα για να μαθω πως να κρατησω την υγεια της μπαταριας μ σε πολυ καλη κατασταση και ενας φιλος μου ειπε πως εχει δοκιμασει να φορτιζει το iphone του νμζ το 11 εχει απο 30%μεχρι80% ισχυει κατι τετοιο ξερει καποιος εγω ηξερα παντα πως πρεπει να κατεβει πολυ η μπαταρια 1-4% να το φορτισω μεχρι 99% αλλα μου ειπαν πως στα νεα κινητα δεν ισχυει αυτο εχουν αλλαξει η μπαταριες λιθιου

 

Καλησπέρα

Μην ασχολείσαι με αυτό το θέμα

Φορτίζει την συσκευή σου όποτε να ναι

Κοίτα να το χαρείς πάνω από όλα

Οι μπαταρίες δεν πάνε πάνω από 2 έτη όπως και να φορτίσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις θα το δοκιμασω 40-80% λεω και θα δω και το βιντεακι τι λεει το ρωταω και το ψαχνω διοτι δεν με ενοιαζε και τοσο παλια που ειχα το iphone 6s plus και τωρα εχει φτασει η υγεια της μπαταριας 77% θα μου πειτε παλιο μοντελο πανε 5χρονια τωρα αλλα νταξη το εψαξα λιγο μπας και το βοηθησω λιγο το θεμα καταλαβατε .. τελος παντων ευχαριστω πολυ παρακολουθω καθημερινα τις συζητησεις και βοηθατε σε πολλα θεματα καλο βραδυ σε ολους :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω για τις απαντησεις θα το δοκιμασω 40-80% λεω και θα δω και το βιντεακι τι λεει το ρωταω και το ψαχνω διοτι δεν με ενοιαζε και τοσο παλια που ειχα το iphone 6s plus και τωρα εχει φτασει η υγεια της μπαταριας 77% θα μου πειτε παλιο μοντελο πανε 5χρονια τωρα αλλα νταξη το εψαξα λιγο μπας και το βοηθησω λιγο το θεμα καταλαβατε .. τελος παντων ευχαριστω πολυ παρακολουθω καθημερινα τις συζητησεις και βοηθατε σε πολλα θεματα καλο βραδυ σε ολους :)

 

Πως έγραψα και σε ένα άλλο θέμα... Από προσωπική εμπειρία, θα έλεγα να το φορτίζεις όπως σε βολεύει, απλά να μη το αφήνεις συνέχεια να πέφτει πολύ χαμηλά η μπαταρία, όπως και να μη το αφήνεις με τις ώρες στο φορτιστή αφού έχει φορτίσει.

 

Έχω δει συσκευές να τις φροντίζουν και να προσέχουν πολύ τη φόρτιση και το ποσοστό μπαταρίας να πέφτει περισσότερο από άλλες που τις ξεζουμίζουν και τις φορτίζουν όπως τύχει.

 

Ο μεγαλύτερος παράγοντας που επηρεάζει την υγεία της μπαταρίας είναι η ίδια η μπαταρία. Υπάρχουν καλές παρτίδες και όχι τόσο καλές παρτίδες. Είναι θέμα τύχης τι θα κάτσει στη δίκη σου συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις θα το δοκιμασω 40-80% λεω και θα δω και το βιντεακι τι λεει το ρωταω και το ψαχνω διοτι δεν με ενοιαζε και τοσο παλια που ειχα το iphone 6s plus και τωρα εχει φτασει η υγεια της μπαταριας 77% θα μου πειτε παλιο μοντελο πανε 5χρονια τωρα αλλα νταξη το εψαξα λιγο μπας και το βοηθησω λιγο το θεμα καταλαβατε .. τελος παντων ευχαριστω πολυ παρακολουθω καθημερινα τις συζητησεις και βοηθατε σε πολλα θεματα καλο βραδυ σε ολους :)

 

Επειδη εχω την εντυπωση οτι πολλοι δεν το γνωριζουν,να σου πω μονο οτι εχεις την επιλογη αν σου πεσει η υγεια της μπαταριας τοσο πολυ,να πας να σου βαλουν αλλοι σε καποιο επισημο service πχ στα 3χρονια.

 

Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο δεν το κανει αυτο ο κοσμος που εχει σκοπο να κρατησει την συσκευη τοσο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω την εντυπωση οτι πολλοι δεν το γνωριζουν,να σου πω μονο οτι εχεις την επιλογη αν σου πεσει η υγεια της μπαταριας τοσο πολυ,να πας να σου βαλουν αλλοι σε καποιο επισημο service πχ στα 3χρονια.

 

Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο δεν το κανει αυτο ο κοσμος που εχει σκοπο να κρατησει την συσκευη τοσο καιρο.

 

Το γνωρίζουν αλλά όταν κοστίζει 89€ για το iphone x και νεότερα τότε αξίζει;

Εκεί είναι που όλοι ξέρουν αλλά οι περισσότεροι δεν πηγαίνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζουν αλλά όταν κοστίζει 89€ για το iphone x και νεότερα τότε αξίζει;

Εκεί είναι που όλοι ξέρουν αλλά οι περισσότεροι δεν πηγαίνουν

 

Δεν νομιζω οτι οι περισσοτεροι το ξερουν,υπο την εννοια οτι δεν τους περναει απο το μυαλο(αρα δεν γνωριζουν και το κοστος αυτου).

Οι περισσοτεροι βασικα πιστευω οτι δεν ασχολουνται καν/γνωριζουν αν υπαρχει/τι ρολο βαραει η υγεια μπαταριας.

Εδω δεν γνωριζουν τι εκδοση εχουν στο κινητο τους..

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζουν αλλά όταν κοστίζει 89€ για το iphone x και νεότερα τότε αξίζει;

Εκεί είναι που όλοι ξέρουν αλλά οι περισσότεροι δεν πηγαίνουν

Ουσιαστικά μιλάμε για 1/10 του κόστους της συσκευής, ή ακόμη και παρακάτω.

Συμπεριλαμβανομένης της εργασίας που χρειάζεται.

Προσωπικά θα το έκανα με κλειστά μάτια για 89€.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά μιλάμε για 1/10 του κόστους της συσκευής, ή ακόμη και παρακάτω.

Συμπεριλαμβανομένης της εργασίας που χρειάζεται.

Προσωπικά θα το έκανα με κλειστά μάτια για 89€.

 

Καμία σχέση

Ένα iphone x αυτή την στιγμή κάνει 350-370€

89€ κάνει η μπαταρία

Τόσο κάνει επίσης και για το αυτοκίνητο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση

Ένα iphone x αυτή την στιγμή κάνει 350-370€

89€ κάνει η μπαταρία

Τόσο κάνει επίσης και για το αυτοκίνητο

 

Και με 89€ παίρνεις 80 κιλά ρύζι ή 40 πιτόγυρα.

Την μπαταρία του αυτοκινήτου δεν την κουβαλάς παντού μαζί σου, ούτε σου χρησιμεύει να επικοινωνείς με όλον τον πλανήτη.

Όχι ότι δεν ειναι ακριβό το κόστος των 89€, απλώς τελείως άσχετη η σύγκριση.

Κι εγώ έδωσα πέρσι 59€ για επίσημη μπαταρία στο 7άρι, αλλά κοιμάμαι ήσυχος.

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο ότι καμία μπαταρία όσο και να την φροντίσεις δεν θα κρατήσει πάνω από 2 χρόνια, θα σου έλεγα να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου. Μην αφήνεις να σε περιορίζει η μπαταρία σου σαν να έχει ήδη πρόβλημα. Όταν αντιμετωπίσει, την αλλάζεις.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα iPhone X κάνει αυτή τη στιγμή 350€ με μπαταρία 85%, οπότε τί Γιάννης τί Γιαννάκης.... 87% το 11 μου και μπορώ να πω ότι είμαι εντυπωσιασμένος από τη διαχείριση που κάνει το τηλέφωνο στη μπαταρία, το βράδι χάνει ελάχιστα ακόμα μετά από 15 μήνες, στη χρήση οκ δεν είναι όπως στην αρχή αλλά και πάλι πάει πολύ πολύ καλά, ίσως έβαλε το λιθαράκι της και η 14.4

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που καθόμαστε και μετράμε τα ευρώ για μια συσκευή που ξέρουμε όλοι μας ότι είναι high cost με ξεπερνάει.

Όταν δίνεις από 900€ - 1000€- 1100€ και πάνω και σε 2-3 χρόνια πρέπει να δώσεις 80€-90€ συγνώμη ούτε να το συζητάμε μια χαρά είναι, και όταν μπορούμε να κάνουμε την αλλαγή σε 1 ώρα σε επίσημο service end of discussions.

Τέλος αν κάποιος θεωρεί ότι το ποσό είναι ακριβό ή δεν αξίζει, μπορεί να βάλει με ότι κόστος θέλει αφού ακόμα υπάρχουν οι δευτερεύων επιλογές.

Απλά η παροιμία που λέει ότι πληρώσεις παίρνεις δεν είναι τυχαία........

Είναι όπως τα αυγά: Άλλη τιμή τα τυποποιημένα / άλλη τιμή τα φρέσκα / άλλη τιμή τα Φαμπερζέ!!!!

Όλα τα παραπάνω είναι προσωπική μου άποψη χωρίς να θέλω να προσβάλω ή να μειώσω οποιοδήποτε μέλος του forum.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που καθόμαστε και μετράμε τα ευρώ για μια συσκευή που ξέρουμε όλοι μας ότι είναι high cost με ξεπερνάει.

Όταν δίνεις από 900€ - 1000€- 1100€ και πάνω και σε 2-3 χρόνια πρέπει να δώσεις 80€-90€ συγνώμη ούτε να το συζητάμε μια χαρά είναι, και όταν μπορούμε να κάνουμε την αλλαγή σε 1 ώρα σε επίσημο service end of discussions.

Τέλος αν κάποιος θεωρεί ότι το ποσό είναι ακριβό ή δεν αξίζει, μπορεί να βάλει με ότι κόστος θέλει αφού ακόμα υπάρχουν οι δευτερεύων επιλογές.

Απλά η παροιμία που λέει ότι πληρώσεις παίρνεις δεν είναι τυχαία........

Είναι όπως τα αυγά: Άλλη τιμή τα τυποποιημένα / άλλη τιμή τα φρέσκα / άλλη τιμή τα Φαμπερζέ!!!!

Όλα τα παραπάνω είναι προσωπική μου άποψη χωρίς να θέλω να προσβάλω ή να μειώσω οποιοδήποτε μέλος του forum.

 

Σωστό αυτό που λες. Αυτό που είπε ο Τάσος και έχει και αυτός τα δίκια του είναι ότι όταν έχεις μια συσκευή σημερινής αξίας πχ 300€ (ασχέτως πόσο το αγόρασες) αξίζει να δώσεις 100€ για μπαταρία? Επίσης δεν έχουν όλοι δίπλα τους επίσημο service.

Πάντως είμαι κι εγώ της άποψης να χαίρομαι την συσκευή χωρίς άγχος (έχω ήδη αρκετές σκοτούρες) οπότε αυτά τα 40-80 κλπ δεν με αγγίζουν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβαινω που κολλαει το Iphone X,σε σχεση με το 12pro max για το οποιο εγινε και η ερωτηση περι μπαταριας.

 

Γιατί όταν θα έρθει η ώρα αλλαγής μπαταρίας στο 12 pro max θα είναι πλέον πχ 3τιας, ότι είναι σήμερα το x......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν θα έρθει η ώρα αλλαγής μπαταρίας στο 12 pro max θα είναι πλέον πχ 3τιας, ότι είναι σήμερα το x......

 

Αν κρινουμε απο αυτο που εγραψε πιο πισω αυτος που ρωτησε περι υγειας μπαταριας του 6s plus,δεν νομιζω να ενδιαφερεται εξ αρχης για αλλαγη μπαταριας.

 

Απλα αυτο που προκαλει εντυπωση (εξου και καποια σχολια που γραφτηκαν πιο πισω πανω σε αυτο),ειναι το οτι για χαρη της υγειας της μπαταριας και το πολυ ψειρισμα που πεφτει γυρω απο αυτη,πολλες φορες ο αλλος δεν ευχαριστιεται οπως πρεπει την συσκευη που εχει χρυσο πληρωσει.

 

Και ειναι δυστηχως ενα παρα πολυ συχνο φαινομενο αυτο(με την κακη εννοια)που παρατηρειται στα θεματα των iphone.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλα αυτο που προκαλει εντυπωση (εξου και καποια σχολια που γραφτηκαν πιο πισω πανω σε αυτο),ειναι το οτι για χαρη της υγειας της μπαταριας και το πολυ ψειρισμα που πεφτει γυρω απο αυτη,πολλες φορες ο αλλος δεν ευχαριστιεται οπως πρεπει την συσκευη που εχει χρυσο πληρωσει.

 

Και ειναι δυστηχως ενα παρα πολυ συχνο φαινομενο αυτο(με την κακη εννοια)που παρατηρειται στα θεματα των iphone.

 

Αυτό είναι αλήθεια. Κατά τη γνώμη μου δε θα έπρεπε να υπάρχει καν, δεν εξυπηρετεί τίποτα. Αν η μπαταρία πέσει κάτω από το αποδεκτό όριο, ας βγάλει ένα μήνυμα και μέχρι εκεί.

 

Στο iPad που δεν έχει ποσοστό, το ευχαριστιέμαι περισσότερο. Δεν έχω το φόβο για το ποτέ θα χάσω το επόμενο 1%.

 

Για να μη βάλουμε στη συζήτηση και το γεγονός ότι από το ποσοστό της μπαταρίας εξαρτάται και η αξία μεταπώλησης της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...