Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To 2007 δεν υπήρχε το απλό Turbo αλλά ο συνδυασμός Compressor - Turbo,με διαφορετικά προγράμματα που έδιναν 140 και 170 άλογα αντίστοιχα.

Μάλλον εννοείς το 140άρι.

Καλορίζικο και καλοτάξιδο αν το πάρεις τελικά.

 

Ο συγκεκριμενος κινητηρας υπαρχει στο golf απο 6/2007, το θεμα ειναι ποτε ηρθε στην Ελλαδα . Στο autotriti υπαρχει τεστ 10/2007 http://www.autotriti.gr/autotriti/_magazine/viewthema_autotriti.asp?id_thema=35124 οποτε ειναι πιθανον να υπηρχε και τον 9/2007 με το συγκεκριμενο μοτερ το γκολφ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλοταξιδο :) Ποσο το πηρες?

 

16000 ευρά από τα μεταχειρισμένα του Φιλοσίδη...

 

 

@eagle1

Πίστεψέ με φίλε μου, είναι με το μονό turbo, μηχανικός δεν είμαι αλλά κάποια βασικά πράγματα μπορώ να τα ξεχωρίσω. Αλλωστε το είδε και δικός μου μηχανικός και το επιβεβαίωσε. Τώρα πότε βγήκε ακριβώς ο συγκεκριμένος κινητήρας δεν γνωρίζω, γνωρίζω ότι εχει αυτόν, αυτό που αγοράζω...

Και ναί, θα το πάρω, δηλαδή τι θά, το έκλεισα, το έχω πάρει ήδη:dance:

 

Ηδού και μιά φωτό:

 

πως μπαίνει φωτό ρε παιδιά??????

 

μάλλον είμαι off-topic λόγω ιπποδύναμης (122HP)...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είσαι off-topic αφού φέρεις και εσύ πλέον το τιμημένο σήμα TSI και το συγκεκριμένο μοντέλο δεν κυκλοφορούσε όταν δημιουργήθηκε το θέμα...

Απλά είχα την εντύπωση ότι είχε έρθει λιγο αργότερα το 122άρι.

Καλορίζικο λοιπόν!

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Όταν δημιουργήθηκε το θέμα υπήρχε μόνο το GT και ο κινητήρας των 170 ίππων. Στην πορεία προστέθηκε ο TSI των 140 ίππων και νομίζω πρέπει να προστεθεί στον τίτλο και αυτός των 122 ίππων.

Είσαι απόλυτα on topic!

Link to comment
Share on other sites

Nrg.. δν εισαι καθολου μονος!!!!:DDD

 

λοιπον σας εχω μερικες ερωτησεις......

 

για διαφορες του 122 με τον 160 πρωην 140 κ 170...

 

εχω ακουσει οτι το 122 εχιε μικροτερη τουρμπινα..πραγμα π ισχυει... οπως και οτι τα μπλοκ του 122 ειναι αλουμινενια.. ενω του 160 μαντεμενια....

 

τι αλλες διαφορες εχουν??

 

επισης για το ρσντι 510.. ειναι δυνατον να εχει 20 βαττ ανα εξοδο??? λιγα δν ειναι?

γραφει 20 βαττ ανα 4 εξδους..

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορες ειναι μονο στον κινητηρα οπως παραπανω..

Το 122αρι εχει το ιντερκουλερ πριν την πολλαπλη εισαγωγη στο μπλοκ του κινητηρα για πιο αμεση ψυξη του εισαγομενου αερα.

Λογω μικροτερου turbo δεν εχει τις δυνατοτητες βελτιωσης οπως στα αλλα δυο αν και τουλαχιστον η mtm το παει στα 160 περιπου.

Το 510 οπως και το 300 εχουν 4χ20 αλλα πρακτικα 4χ12.5 rms.

Δυστυχως πρεπει να συμβιβαστεις μ'αυτο η να αλλαξεις μοναδα.

Παντως το 510 ειναι κατα τα αλλα πολυ καλο και οπτικα και λειτουργικα, οποτε με ενα μικρο ενισχυτακι θα εχεις αρκετα καλυτερη αποδοση χωρις να χρειαστει να αλλαξεις την μοναδα.

Link to comment
Share on other sites

thanks kirra..

 

παιδια σορρυ.. εχετε δικιο... μαντεμενιο ειναι κ τ μπλοκ τ 122..

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχάς ευχαριστώ όλους για τις ευχές και ανταποδίδω. Η φωτό που λέγαμε...

 

http://img168.imageshack.us/img168/9819/imag00461.jpg

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Αντε με γεια γιατι νιωθω πολυ μονος με το 122αρι εδω μεσα :D

 

Nrg.. δν εισαι καθολου μονος!!!!:DDD..

 

Εεεεεε, είμαι και γω εδώ μέσα. Πάει με ξεχάσατε τελείως ? :(

 

Loftys καλορίζικο και καλοτάξιδο κι από μένα είναι πολύ ωραίο στη φωτό σου. Καλοσώρισες στα ''μικρά'' .

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεε, είμαι και γω εδώ μέσα. Πάει με ξεχάσατε τελείως ? :(

 

Loftys καλορίζικο και καλοτάξιδο κι από μένα είναι πολύ ωραίο στη φωτό σου. Καλοσώρισες στα ''μικρά'' .

 

καλώς σας βρήκα:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχάς ευχαριστώ όλους για τις ευχές και ανταποδίδω. Η φωτό που λέγαμε...

 

http://img168.imageshack.us/img168/9819/imag00461.jpg

το γκολφακι ειναι το gt sport πενταπορτο,ετσι?καινουριο αυτη τη στιγμη εχει 17600

βαλε ενα service,βαλε λαστιχα,γλιτωσες κανα χιλιαρικο και ουτε.αξιζε?ποσα χλμ εχει?

Link to comment
Share on other sites

το γκολφακι ειναι το gt sport πενταπορτο,ετσι?καινουριο αυτη τη στιγμη εχει 17600

βαλε ενα service,βαλε λαστιχα,γλιτωσες κανα χιλιαρικο και ουτε.αξιζε?ποσα χλμ εχει?

 

13000χλμ, ο Φιλοσίδης το έδινε 18300 πριν από 1 μήνα, και το έριξε στα 16000 τώρα... Έχει και οροφή, service δεν πλήρωσα γιατί έκανε ο Φιλοσίδης...:( δηλαδή δεν γλίτωσα και τίποτα σπουδαίο; :(:( πάντως εμένα μου αρέσει πολύ...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

το γκολφακι ειναι το gt sport πενταπορτο,ετσι?καινουριο αυτη τη στιγμη εχει 17600

βαλε ενα service,βαλε λαστιχα,γλιτωσες κανα χιλιαρικο και ουτε.αξιζε?ποσα χλμ εχει?

 

Φίλε karapsaltis τήν τιμή 17600 που την βρήκες ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε karapsaltis τήν τιμή 17600 που την βρήκες ?

 

όλες οι αντιπροσωπείες δίνουν το golf V με 3000€ κάτω από την αρχική του τιμή. και μένα μου φάνηκε παράξενο όταν το άκουσα, αλλά έτσι είναι

Link to comment
Share on other sites

όλες οι αντιπροσωπείες δίνουν το golf V με 3000€ κάτω από την αρχική του τιμή. και μένα μου φάνηκε παράξενο όταν το άκουσα, αλλά έτσι είναι

 

 

Υπάρχουν ακομα Golf V για αγορά στις αντιπροσωπείες?? γιατί εχω χάσει την μπάλα :p

Link to comment
Share on other sites

το γκολφακι ειναι το gt sport πενταπορτο,ετσι?καινουριο αυτη τη στιγμη εχει 17600

βαλε ενα service,βαλε λαστιχα,γλιτωσες κανα χιλιαρικο και ουτε.αξιζε?ποσα χλμ εχει?

 

Nαι φιλε σε λιγο θα στο δωσουν και τσαμπα

17600 + 1000 ειναι με το κλειδι στο χερι αν υπαρχει 3χιλ εκπτωση που το νομιζω λιγο χλωμο

Link to comment
Share on other sites

To -3000 για να φύγει το στοκ του προηγούμενου μοντέλου, ειδικά στις σημερινές σφικτές συνθήκες, ακούγεται τουλάχιστον λογικό.

Ειδικά όταν η BMW δίνει στο στοκ της έκπτωση 20% (στην προ φόρων τιμή) και η Merc 15% στο μεγαλύτερο κομμάτι της γκάμας της.

Link to comment
Share on other sites

Nαι φιλε σε λιγο θα στο δωσουν και τσαμπα

17600 + 1000 ειναι με το κλειδι στο χερι αν υπαρχει 3χιλ εκπτωση που το νομιζω λιγο χλωμο

Εσυ νομιζεις, εγω ομως ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ νομιζεις, εγω ομως ξερω...

 

Οντως υπάρχει η έκπτωση των 3000 επειδή το έψαξα και εγώ πριν πάρω το δικό μου, αλλά έβγαινε 16500 με το κλειδί στο χέρι το απλό 122άρι (trendline) σε 5θυρο πάντα. Φυσικά ούτε λόγος για οροφές και τα ρέστα. Τώρα για να είμαι ειλικρινής δεν ρώτησα για GTsport γιατί λέω αν ξεκινάει από 16500 φαντάσου πόσο θα πάει το sport. Τες πα, τώρα πάει, το πήραμε, είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, του κάναμε και βιολογικό καθαρισμό και είναι καλυτερο και από καινούργιο...που λέει ο λόγος.:lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

To -3000 για να φύγει το στοκ του προηγούμενου μοντέλου, ειδικά στις σημερινές σφικτές συνθήκες, ακούγεται τουλάχιστον λογικό.

Ειδικά όταν η BMW δίνει στο στοκ της έκπτωση 20% (στην προ φόρων τιμή) και η Merc 15% στο μεγαλύτερο κομμάτι της γκάμας της.

 

+1

Ακριβώς αυτό που λέει ο nickolas84.

Έτσι κάνει σχεδόν πάντα η VW.

Και με το Golf IV το ίδιο είχε κάνει.

Αλλά τα μοντέλα είναι ότι έχει μείνει σε τελωνείο.

Δηλαδή δεν μπορείς να κάνεις παραγγελία όπως το θες.

Για παράδειγμα δηλαδή αν θέλεις ηλιοροφή θα σου πει ναι υπάρχει αλλά μόνο σε κόκκινο χρώμα ή μόνο σε τρίπορτο.

 

Πάντως αν κάποιον δεν τον ενδιαφέρει να πάρει το καινούριο μοντέλο είναι καλή ευκαιρία να πάει τώρα να πάρει το Golf V και να δει τι κελεπούρι σε εξοπλισμό μπορεί να πετύχει.;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κάποιον δεν τον ενδιαφέρει να πάρει το καινούριο μοντέλο είναι καλή ευκαιρία να πάει τώρα να πάρει το Golf V και να δει τι κελεπούρι σε εξοπλισμό μπορεί να πετύχει.;)

 

ακριβώς έτσι;)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...