Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το σκηνικο με την μπαταρια μετα την 12.5 ειχε παραγινει. Δεν γινει 5000mh μπαταρια και να βγαζει 3 ωρες sot . Και μεσα σε ολα αυτα παρατηρησα οτι το 2ο ανω μικροφωνο οταν τραβαω βιντεο μετα στην αναπαραγωγη κανει παρασιτα. Ετρεξα διαγνωση και το up microphone απλα δεν δουλευει και βγαζει fail στο test. Σημερα ηρθαν απο acs και ειναι στον δρομο προς ξεκοιλιασμα απο infoquest. Κινητο ουτε 3 μηνων και αρχισαμε τις τσαμπα διαδικασιες .

Τελικά τι έγινε? Σου έδωσαν καινούργια συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε? Σου έδωσαν καινούργια συσκευή?

 

Είναι συσκευή τριών μηνών οπότε το DOA ήταν αδύνατο.. δυστυχώς . Σήμερα επέστρεψε από infoquest . Αλλαγή πλακέτας και έλεγχος μπαταρίας . Δουλεύει άψογα . Αυτό που με εκνεύρισε ήταν η απαράδεκτη κατάσταση στην οποία ήρθε το δέμα από ACS . Ενώ το σέρβις είχε βάλει κουτί με προστασία μέσα ,παρελαβα ένα δέμα μέσα στα υγρά (τρομάζω να μάθω τι ήταν ) με αποτέλεσμα κουτί και αποδείξεις μέσα στο δέμα να είναι σε άθλια κατάσταση .

 

Αλλά πολύ καλή εικόνα σέρβις και ας έχω ακούσει πολλά για τα παιδιά στην Πέτρου Ράλλη .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Τα υγρά που λες είχαν περάσει και στο κινητό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα υγρά που λες είχαν περάσει και στο κινητό;

 

ευτυχως οχι ! Μονο πανω στο κουτι οπου με καθαρισμα με υγρο πανι καθαρισε κατα 99% . Μεσα η συσκευη ηταν σε αριστη κατασταση . Τελος καλο ολα καλα ! το κινητο πεταει .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Είναι συσκευή τριών μηνών οπότε το DOA ήταν αδύνατο.. δυστυχώς . Σήμερα επέστρεψε από infoquest . Αλλαγή πλακέτας και έλεγχος μπαταρίας . Δουλεύει άψογα . Αυτό που με εκνεύρισε ήταν η απαράδεκτη κατάσταση στην οποία ήρθε το δέμα από ACS . Ενώ το σέρβις είχε βάλει κουτί με προστασία μέσα ,παρελαβα ένα δέμα μέσα στα υγρά (τρομάζω να μάθω τι ήταν ) με αποτέλεσμα κουτί και αποδείξεις μέσα στο δέμα να είναι σε άθλια κατάσταση .

 

Αλλά πολύ καλή εικόνα σέρβις και ας έχω ακούσει πολλά για τα παιδιά στην Πέτρου Ράλλη .

Άρα δεν ήταν θέμα μπαταρίας για να άλλαξαν πλακέτα, κάποιο άλλο πρόβλημα, εκτός εάν αλλάχτηκε προληπτικά.

Βέβαια δεν θα ήθελα το κινητό μου μερικών μηνών να ανοίγεται και να βγάζουν τα parts με ότι συνεπάγεται αυτό (αδιαβροχοποίηση, σημάδια στα σημεία που ανοίχτηκε κτλ)

Τώρα πόσες ώρες βλέπεις sot?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ενεργοποίησα το 5g, κάτι γίνεται με την συσκευή μας,η συσκευή μου είναι από Κωτσόβολο με σήματα στο κουτί της infoquest (δηλαδή επίσημης αντιπροσωπείας)στο μήνυμα που έστελνα για 5g μου ερχόταν πάντα ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή μου, πήγα σε ένα φιλαράκι μου σε Γερμανό έβαλε την κάρτα σε ένα Redmi 5g έστειλε μήνυμα και ενεργοποιήθηκε αμέσως,τι στο καλό συμβαίνει με την συσκευή μας;τι κόλλημα έχει φάει COSMOTE;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν ήταν θέμα μπαταρίας για να άλλαξαν πλακέτα, κάποιο άλλο πρόβλημα, εκτός εάν αλλάχτηκε προληπτικά.

Βέβαια δεν θα ήθελα το κινητό μου μερικών μηνών να ανοίγεται και να βγάζουν τα parts με ότι συνεπάγεται αυτό (αδιαβροχοποίηση, σημάδια στα σημεία που ανοίχτηκε κτλ)

Τώρα πόσες ώρες βλέπεις sot?

 

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι . Δλδ αν έβλεπα σημάδια η κενό το κινητό είχε φύγει κοψοχρονια. Σήμερα έκανα πλήρη φόρτιση και αποφόρτιση και κατάφερα 6 ώρες και 27 λεπτά με wifi συνέχεια ανοιχτό και το ρολόι συνδεμένο . Και χρήση social και λίγο παιχνίδια . Απλά εμένα με χάλασε το θέμα με το μικρόφωνο ..για αυτό και το έστειλα .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι . Δλδ αν έβλεπα σημάδια η κενό το κινητό είχε φύγει κοψοχρονια. Σήμερα έκανα πλήρη φόρτιση και αποφόρτιση και κατάφερα 6 ώρες και 27 λεπτά με wifi συνέχεια ανοιχτό και το ρολόι συνδεμένο . Και χρήση social και λίγο παιχνίδια . Απλά εμένα με χάλασε το θέμα με το μικρόφωνο ..για αυτό και το έστειλα .

Ποιο θέμα με το μικρόφωνο? Για την μπαταρία δεν είπες ότι το έστειλες?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας 5G σε mi 10t pro με Wind ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το πρωτοπηρα πριν απο 3 μηνες ειχα 4g plus στην καθημερινη μου διαδρομη απο Πειραια ιλιον.Ενα πρωινο στα ξαφνικα βλεπω 5g και το ειχα σε ολη την διαδρομη και στο Ιλιον.Μετα μια εβδομαδα χανετε το 5g και απο τοτε εχω το πολυ 4g plus.Πριν απο δυο μερες εστειλα αιτημα στην wind για το 5g.Me πηραν εχθες και μου ειπαν πως σε λιγα μερη προς το παρον εχουν 5g,Tωρα γιατι ειχα μια μονο εβδομαδα ευτυχιας δεν μου εξηγησαν.Οποτε υπομονη
Link to comment
Share on other sites

Ποιο θέμα με το μικρόφωνο? Για την μπαταρία δεν είπες ότι το έστειλες?

 

Ήταν να το στείλω μόνο για την μπαταρία αλλά παρατήρησα ότι όταν τραβούσα βίντεο το 2ο μικρόφωνο ήταν νεκρό και έκανε παράσιτα στην αναπαραγωγή του βίντεο... Οπότε άκρη μαζεύτηκαν πολλά ..έφυγε για infoquest .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση για την μαμά εφαρμογή κάμερας στο pro, σε ποια ρύθμιση έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα στην full, 16:9,ή3:4; επίσης έχει δει κανείς βελτίωση σε κάποιο τομέα με gcam;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται στα 3:4 όπου γίνεται "εκμετάλλευση" όλου του μεγέθους του αισθητήρα. Το 16:9 για παράδειγμα είναι ζουμ- κροπ ,όπως θες πες το, ουσιαστικά των τριών τετάρτων.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω όμως ότι από μαμά η ρύθμιση είναι στο full, γιατί;

 

Edit πραγματικά στα 3/4 η κάμερα έχει τρομερή απόδοση τουλάχιστον στο pro που έχω στα χέρια μου, βλέπω και μεγαλύτερο μέγεθος αρχείου

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω τη βοήθεια σας... Ο λογαριασμός Google μου διαγράφηκε, και έκανα soft reset στο mi10t μου, με αποτέλεσμα όταν ολοκληρώθηκε η επαναφορά να μου ζητήσει το password του mi account, τον οποίο και έβαλα, και μετά κατά το setup να έχω κολλήσει διότι καθώς συνδέομαι στο ίντερνετ, μου ζητάει να βάλω λογαριασμό Google, ο οποίος όμως έχει διαγραφεί όπως σας είπα παραπάνω ....μπορω να κάνω κάτι έτσι ώστε να κάνω setup ως νέο τηλέφωνο; ο bootloader μου είναι κλειδωμένος... Κάθε βοήθεια δεκτή!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποιος είναι ο κωδικός στον dieler για το NSA (5g); Ενώ είμαι σε περιοχή με κάλυψη 5g, δεν έχω NSA με αποτέλεσμα να έχω παρόμοιες ταχύτητες με 4g+.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας 5G σε mi 10t pro με Wind ?
Απαντάω στον εαυτό μου, μήπως ενδιαφέρεται κανένας. Ναι, λειτουργεί κανονικά και συνδέεται σε 5G. Δοκιμασμένο σε περιοχή Ηλιούπολης και Νέας Κηφισιάς.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξαφνικά όταν δέχομαι κλήση αναβοσβήνει και ο φακός, ξέρει κάποιος να μου πει απο που αλλάζει αυτό ? Ευχαριστώ
ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξαφνικά όταν δέχομαι κλήση αναβοσβήνει και ο φακός, ξέρει κάποιος να μου πει απο που αλλάζει αυτό ? Ευχαριστώ

 

Πας ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων..πληκτρολόγησε στο ευρετήριο

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο νήμα του Poco f3 για αυτή την εφαρμογή, διορθώνει την λειτουργία του proximity sensor κάνοντας calibration, στο δικό μου το αποτέλεσμα είναι θεαματικό, μετά το calibration θέλει επανεκκίνηση

 

https://m.apkpure.com/quick-tuneup-phone-calibration/bully.games.quicktuneup

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και εγώ. Το Poco f3/ realme gt, ήταν για να αγοράσω ένα, και διαβάζω στο νήμα, ( έχω το Poco f2 pro,, γι'αυτό δεν το πήρα/ το είχα παραγγείλει από Κωτσόβολος, όταν είχε 499€, δεν το έστειλαν, και ακύρωση.).

Σκέφτηκα μήπως με το APK, φτιάξει το mi10t.

Ήταν να το πουλήσω σε γνωστό μου, πριν έναν μήνα, λόγω της οθόνης, unroot, relock bootloader, και ακύρωσα την πώληση, λόγω του proximity sensor.

Θα κοίταξω το APK, αλλά δεν ξέρω πως γίνεται το calibration, θα δω κάποια βίντεο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και εγώ. Το Poco f3/ realme gt, ήταν για να αγοράσω ένα, και διαβάζω στο νήμα, ( έχω το Poco f2 pro,, γι'αυτό δεν το πήρα/ το είχα παραγγείλει από Κωτσόβολος, όταν είχε 499€, δεν το έστειλαν, και ακύρωση.).

 

Σκέφτηκα μήπως με το APK, φτιάξει το mi10t.

 

Ήταν να το πουλήσω σε γνωστό μου, πριν έναν μήνα, λόγω της οθόνης, unroot, relock bootloader, και ακύρωσα την πώληση, λόγω του proximity sensor.

 

Θα κοίταξω το APK, αλλά δεν ξέρω πως γίνεται το calibration, θα δω κάποια βίντεο κλπ.

Ανοίγεις την εφαρμογή και γράφει Calibration sensors είναι πολύ απλό

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως η εφαρμογή για calibration που δινει ο φίλος παραπάνω κάνει δουλειά στο θέμα της οθόνης που δεν αναβει μετά από κλήση η αν απομακρύνεις το κινητό από το αυτί! Δοκιμάστε και πείτε!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον vag, όντως το δοκίμασα και γω και όντως δουλεύει σχεδόν άψογα.

Ευχαριστώ vag

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι γεγονός ότι η γενιά του 1970 οδηγεί την Ελλάδα στη πρόοδο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...