Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΑ μου λεει....δε με βγαζει πουθενα...παταω τρεις τελιτσες-επιλογη πακετου αλλα δε μου βγαζει το FILE EXPLORER να επιλεξω το αρχειο !!!:lol::lol:

 

GLOBAL εχω απο ΓΕΡΜΑΝΟ

 

Όχι ΕΕΑ έχεις RJDEUXM σωστά? Είναι Ευρώπη αυτό το γκλομπαλ αντί για EU γράφει MI .

 

Δηλαδή μετα δεν βλέπεις αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Όχι ΕΕΑ έχεις RJDEUXM σωστά? Είναι Ευρώπη αυτό το γκλομπαλ αντί για EU γράφει MI .

 

Δηλαδή μετα δεν βλέπεις αυτό?

 

RJDEUXM σωστος,αυτο εχω.

 

δε με βγαζει καν εκει που δειχνεις....μου βγαζει να επιλεξω απο 8 εφαρμογες με ποια θα ανοιξω το αρχειο αλλα καμια απο αυτες δεν ειναι FILE EXPLORER ! Μου βγαζει να το ανοιξω με WHATS UP η το INSTRAGRAM π.χ ! :lol:

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το κινητάκι το έχω από black Friday του περασμένου Νοεμβρίου κοντά δηλαδή στους εννέα μήνες και δεν έχει το παραμικρό bug ούτε αυτό με την οθόνη που εμφανίζεται σε αρκετά μέλη. Έτυχε κι έπεσα σε δυνατό αυγουλάκι χα χα χα... γενικά σαν τα αυγά της Λαμπρής είναι οι περισσότερες συσκευές τί θα σου τύχει, πόσο δε όταν μιλάμε για τα εκατομμύρια συσκευών της σαόμι...

 

Ναι έτσι σωστός!! Αλλά εντάξει μιλάμε για παιδικά bugs...δεν είναι και τεράστιο πρόβλημα αυτό με το knuckle αλλά γιατί να δουλεύει στους μισούς και στους άλλους μισούς όχι? Από Γερμανό και γω αγορασμενο black Friday με τα μείον 150ευρω και -15% με κάρτα eurobank !! Το προ έχω !! Κυριολεκτικά κλεψιά χαχαχαχ...και απόλυτα ευχαριστημένος

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

RJDEUXM σωστος,αυτο εχω.

 

δε με βγαζει καν εκει που δειχνεις....μου βγαζει να επιλεξω απο 8 εφαρμογες με ποια θα ανοιξω το αρχειο αλλα καμια απο αυτες δεν ειναι FILE EXPLORER ! Μου βγαζει να το ανοιξω με WHATS UP η το INSTRAGRAM π.χ ! :lol:

 

Ξετρέλανε μας τώρα!! Δυστυχώς δεν γνωρίζω γιατί στο κάνει αυτό...εγώ θα σου αφήσω από κάτω την ΕΕΑ ρομ 12.5.1 επιλέγεις την recovery να κατέβει...κάνε μια προσπάθεια ακόμα φίλε..αλλιώς πρεπει να βρεις τρόπο να σου εμφανίζει τους φακέλους του τηλεφώνου( αυτό εννοείς file explorer?) Και μου κ;νέο εντυπώση πως έχεις την 12.1.4 ...οι περισσότεροι δεν την πήραμε ποτέ και πήραμε κατευθείαν 12.1.5 !! Μήπως είναι της κοσμοτε η συσκευή??

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο νήμα του Poco f3 για αυτή την εφαρμογή, διορθώνει την λειτουργία του proximity sensor κάνοντας calibration, στο δικό μου το αποτέλεσμα είναι θεαματικό, μετά το calibration θέλει επανεκκίνηση

 

https://m.apkpure.com/quick-tuneup-phone-calibration/bully.games.quicktuneup

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καποια βοηθεια με το πως μπορει να περαστει αυτο το apkpure??? Γενικα πως δουλευει το ολο πραγμα γτ δεν εχω ασχοληθει ποτε

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καποια βοηθεια με το πως μπορει να περαστει αυτο το apkpure??? Γενικα πως δουλευει το ολο πραγμα γτ δεν εχω ασχοληθει ποτε

 

Πατάς το λινκ πατάς το download ( μπορεί να σου ζητήσει άδεια να το επιτρέψεις,την δίνεις) είναι app θα σου εμφανιστεί εικονίδιο στην οθόνη. Πατάς μπαίνεις μέσα και σου έχει επιλογές για καλιμπραρισμα....για οθόνη για σενσορες... Για για ... Έχει και επιλογή για γενικό καλιμπραρισμα...προχωράς αφοβα

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι σωστός!! Αλλά εντάξει μιλάμε για παιδικά bugs...δεν είναι και τεράστιο πρόβλημα αυτό με το knuckle αλλά γιατί να δουλεύει στους μισούς και στους άλλους μισούς όχι? Από Γερμανό και γω αγορασμενο black Friday με τα μείον 150ευρω και -15% με κάρτα eurobank !! Το προ έχω !! Κυριολεκτικά κλεψιά χαχαχαχ...και απόλυτα ευχαριστημένος

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ξετρέλανε μας τώρα!! Δυστυχώς δεν γνωρίζω γιατί στο κάνει αυτό...εγώ θα σου αφήσω από κάτω την ΕΕΑ ρομ 12.5.1 επιλέγεις την recovery να κατέβει...κάνε μια προσπάθεια ακόμα φίλε..αλλιώς πρεπει να βρεις τρόπο να σου εμφανίζει τους φακέλους του τηλεφώνου( αυτό εννοείς file explorer?) Και μου κ;νέο εντυπώση πως έχεις την 12.1.4 ...οι περισσότεροι δεν την πήραμε ποτέ και πήραμε κατευθείαν 12.1.5 !! Μήπως είναι της κοσμοτε η συσκευή??

 

 

ναι COSMOTE ειναι ! τι φαση ??:lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

ναι COSMOTE ειναι ! τι φαση ??:lol:

 

Δηλαδή όταν το κάνεις επανεκκινήση σου βγάζει και την π@@@@α της κοσμοτε?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν το κάνεις επανεκκινήση σου βγάζει και την π@@@@α της κοσμοτε?

 

οχι....νομιζω καποια στιγμη του ειχα περασει χειροκινητα την αναβαθμιση αντι για OTA !

 

Δωσε λινκ για αναβαθμιση 12.5

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

οχι....νομιζω καποια στιγμη του ειχα περασει χειροκινητα την αναβαθμιση αντι για OTA !

 

Δωσε λινκ για αναβαθμιση 12.5

 

Οκ άρα δεν είναι branded της κοσμοτε.

https://xiaomirom.com/en/download/redmi-k30s-ultra-mi-10t-mi-10t-pro-apollo-stable-V12.5.1.0.RJDEUXM/#europe-recovery....θα σου βγάλει 2 λινκ εσύ πάς εκεί που λέει Europe recovery και κάτω κάτω σου έχει να κατεβάσεις λέει Xiaomi server το 2ο από κάτω είναι fastboot δεν είναι για μας..στο πανω εσύ!! Ελπίζω να το πετύχεις και να την περάσεις

Link to comment
Share on other sites

οχι....νομιζω καποια στιγμη του ειχα περασει χειροκινητα την αναβαθμιση αντι για OTA !

 

Δωσε λινκ για αναβαθμιση 12.5

 

Φίλε kek, έχω ακριβώς το ίδιο τηλέφωνο με εσένα, αγορασμένο από Γερμανό και μόλις ολοκλήρωσα χειροκίνητα την αναβάθμιση.

 

Θα πας στο ακόλουθο λινκ https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900386

 

και θα κατεβάσεις αυτό που σου έχω σε πλαίσιο στο συνημμένο αρχείο.

 

Αφου το κατεβάσεις θα πας Ρυθμίσεις-->Σχετικά με το τηλέφωνο-->Έκδοση MIUI και θα κάνεις αρκετές φορές tap πάνω στο εικονίδιο που βρίσκεται στο μέσο της οθόνης μέχρι να δεις το μήνυμα "Επιπρόσθετα χαρακτηριστικά ενημέρωσης είναι ενεργά, στη συνέχεια θα πατήσεις πάνω στις 3 τελίτσες πάνω δεξιά και θα διαλέξεις την ''Επιλογή πακέτου ενημέρωσης''. Βρίσκεις το .zip αρχείο που κατέβασες και το εγκαθιστάς.

Link to comment
Share on other sites

LOUKA ευχαριστω οπως και τον PAPANIC ....φτανω εκει που λες αλλα δε μου βγαζει να επιλεξω την εφαρμογη file explorer για να βρω το zip ,βγαζει να το ανοιξω με instagram,google drive κι αλλες ασχετες εφαρμογες...τεσπα,θα δω....

 

ΑΚΥΡΟ ! ειχα απενεργοποιήσει το FILE MANAGER της XIAOMI !:rolleyes::rolleyes::rolleyes::lol::lol::lol::lol:

 

οριστε ! αμεσως να κατηγορησουμε τη Xiaomi ! :lol::p

 

αναβαθμιζω τωρα !

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

LOUKA ευχαριστω οπως και τον PAPANIC ....φτανω εκει που λες αλλα δε μου βγαζει να επιλεξω την εφαρμογη file explorer για να βρω το zip ,βγαζει να το ανοιξω με instagram,google drive κι αλλες ασχετες εφαρμογες...τεσπα,θα δω....

 

ΑΚΥΡΟ ! ειχα απενεργοποιήσει το FILE MANAGER της XIAOMI !:rolleyes::rolleyes::rolleyes::lol::lol::lol::lol:

 

οριστε ! αμεσως να κατηγορησουμε τη Xiaomi ! :lol::p

 

αναβαθμιζω τωρα !

 

Χαχαχα ωραιος!!! Καλορίζικος

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι φοβερα γρήγορο αλλά το θέμα με τον proximity sensor είναι τραγικό.

Πόσες φορές δεν μπορώ να κλείσω κλήση …

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Ένα apk το δοκίμασες που λένε παραπάνω?

 

 

Όχι. Δεν μπορώ να βάζω apk από το 2018 από άγνωστες πηγες σε κινητό που κάνω σοβαρές δουλειές.

Αυτό πρέπει να το φτιάξει η εταιρεία.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Μερικές νυχτερινές με mode υπέρ-έκθεση και έναστρο ουρανό ,στο βουνό που βρέθηκα την προηγούμενη εβδομάδα. Δυστυχώς ήταν νωρίς είχα και τα μικρά μαζί οπότε δεν κατάφερα να πετύχω τον γαλαξία όπως ήθελα. Ήταν πρώτη φορά με κινητό που έπαιξα και με χρήση φυσικά τριπόδου. Αξιοπρεπέστατο κι εδώ το Mi 10T.

AMBI_20210714_231004

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ειναι από το 2018, και το virus total,, το δείχνει εντάξει, , στο σκαναρισμα.

 

https://postimg.cc/Wqq0L5P4

 

https://postimg.cc/gr7KSZPJ

 

Το APK φαίνεται εντάξει, ούτε εγώ το πέρασα, θέλω πρώτα να κάνω το update.

Link to comment
Share on other sites

εγω κατέβασα το apk έκανα δύο φορές καλιμπραρισμα αλλά δεν είδα διαφορά

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες... εξηγήστε μου κάτι... πόσο σας κρατάει η μπαταρία...; Γιατί είναι φοβερά πράγματα αυτά που συμβαίνουν. Με νορμάλ χρήση και σε λειτουργία πτήσης το βράδυ που κοιμάμαι, μου κράτησε πάνω από 3,5 μέρες. 87 ώρες + για την ακρίβεια.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες... εξηγήστε μου κάτι... πόσο σας κρατάει η μπαταρία...; Γιατί είναι φοβερά πράγματα αυτά που συμβαίνουν. Με νορμάλ χρήση και σε λειτουργία πτήσης το βράδυ που κοιμάμαι, μου κράτησε πάνω από 3,5 μέρες. 87 ώρες + για την ακρίβεια.

 

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και το είχα γράψει πριν λίγο καιρό ..με μια φόρτιση οριακά έβγαζα μέχρι το απόγευμα . Αλλά το έστειλα σέρβις διότι είχα και ένα θέμα με το μικρόφωνο . Άποψη μου .Κάνε του ένα hard reset μπας και στρώσει χαρακτήρα .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και το είχα γράψει πριν λίγο καιρό ..με μια φόρτιση οριακά έβγαζα μέχρι το απόγευμα . Αλλά το έστειλα σέρβις διότι είχα και ένα θέμα με το μικρόφωνο . Άποψη μου .Κάνε του ένα hard reset μπας και στρώσει χαρακτήρα .
Καλημέρα, δεν είδες το screenshot,ο φίλος εννοεί το αντίθετο

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το αντίθετο εννοώ. Μου κράτησε 3,5 ημέρες

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το αντίθετο εννοώ. Μου κράτησε 3,5 ημέρες
Όντως φοβερή απόδοση,το βλέπω και στην δική μου συσκευή, πρώτη φορά σε παραλία συσκευή και μάλιστα σε 5g δεν μασάει με φουλ φωτεινότητα

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και το είχα γράψει πριν λίγο καιρό ..με μια φόρτιση οριακά έβγαζα μέχρι το απόγευμα . Αλλά το έστειλα σέρβις διότι είχα και ένα θέμα με το μικρόφωνο . Άποψη μου .Κάνε του ένα hard reset μπας και στρώσει χαρακτήρα .
Να σε ρωτήσω κάτι, τι θέμα είχες με το μικρόφωνο και τελικά αν ξέρεις τι σου άλλαξαν; Σε ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...