Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Διαχείριση αρχείων λέγεται, βρες την στο συρτάρι εφαρμογών (σείρε προςω τα πάνω και αυτό που εμφανίζεται λέγεται συρτάρι εφαρμογών)

2) μπορεις να περιμένεις πριν την αναβάθμιση να δεις@ εμφανίζει προβλήματα σε άλλους. Εγώ που έχω κάνει μέχρι την 12.0.7 (τελευταία μέχρι στιγμής) δεν έχω κανένα πρόβλημα

3) μην περιμένεις να βρεις ζωντανές ταπετσαρίες, κατέβασε από το play store (search "live wallpapers") και εφάρμοσε από εκεί κάποια...

 

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που γράφει "ασφάλεια" και από την οποία κάνεις και εκκαθάριση του τηλεφώνου και σάρωση ασφαλείας. Απλά να κάνεις εκκαθάριση. Με τη σειρά όμως που σου είπα.

 

Εναλλακτικά Κάνε εκκαθάριση μνήμης και ρυθμίσεων της εφαρμογής του drone μέσα από θα ρυθμίσεις (ρυθμίσεις> διαχείριση εφαρμογών> εκκαθάριση δεδομένων κάτω αριστερά).

 

Καλημέρα.

Τα έχω κάνει όλα. Τίποτα! Παρατήρησα όμως το εξής: Μετά από κάθε επανεκκίνηση, η εφαρμογή δουλεύει κανονικά την πρώτη φορά που θα ανοίξει (μετά την επανεκκίνηση). Αν την κλείσεις και την ξανανοίξεις, παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα. Δηλαδή ορισμένες λειτουργίες της δεν δουλεύουν και η εφαρμογή κλείνει μόνη της. Σε άλλο τηλέφωνο, README NOTE 8 της γυναίκας μου που δεν έχει αλλάξει η MIUI, δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

Έκανα την αναβάθμιση σε MIUI 12.0.7 και το POCO δουλεύει άψογα χωρίς προβλήματα και αστάθειες.

Μια ερώτηση, εφόσον η συσκευή είναι Dual δηλαδή δέχεται 2 sim, πώς μπορούν να μπουν και οι 2 sim μαζί με την sd card?

Μπορείς να έχεις 1 sim και 1 sd ή 2 sim χωρίς sd card.

Δειτε και το βίντεο :

Είναι δυνατόν να μην μπορείς να βάλεις 2 sim και sd card?

Το δοκίμασε κάνεις?

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

Έκανα την αναβάθμιση σε MIUI 12.0.7 και το POCO δουλεύει άψογα χωρίς προβλήματα και αστάθειες.

Μια ερώτηση, εφόσον η συσκευή είναι Dual δηλαδή δέχεται 2 sim, πώς μπορούν να μπουν και οι 2 sim μαζί με την sd card?

Μπορείς να έχεις 1 sim και 1 sd ή 2 sim χωρίς sd card.

Δειτε και το βίντεο :

Είναι δυνατόν να μην μπορείς να βάλεις 2 sim και sd card?

Το δοκίμασε κάνεις?

Προφανώς και είναι δυνατόν. Η δεύτερη θέση είναι hybrid, για SIM ή SD. Υπάρχουν πατέντες με τις οποίες μπορείς να βάλεις και τις δύο, αλλά δεν είναι ο προβλεπόμενος τρόπος λειτουργίας.

Τυχαίο link: https://hybridsim.com/best-hybrid-sim-adapters/

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την εφαρμογή μηνύματα >3 τελίτσες τέρμα επάνω δεξιά >ρυθμίσεις>σύνθετες ρυθμίσεις>Λάβετε αναφορές παράδοσης SMS (ενεργοποίηση του διακόπτη)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι δυνατόν. Η δεύτερη θέση είναι hybrid, για SIM ή SD. Υπάρχουν πατέντες με τις οποίες μπορείς να βάλεις και τις δύο, αλλά δεν είναι ο προβλεπόμενος τρόπος λειτουργίας.

Τυχαίο link: https://hybridsim.com/best-hybrid-sim-adapters/

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε, κάτι παρόμοιο βρήκα με αναζήτηση στο google αλλά πιστεύω δεν είναι λύση αυτή να έχεις ένα αντάπτορα εξωτερικό να "κρέμεται" ώστε να έχεις 2η sim στο κινητό.

Πρέπει να υπάρχει κάποια άλλη λύση, δεν μπορεί!

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε, κάτι παρόμοιο βρήκα με αναζήτηση στο google αλλά πιστεύω δεν είναι λύση αυτή να έχεις ένα αντάπτορα εξωτερικό να "κρέμεται" ώστε να έχεις 2η sim στο κινητό.

Πρέπει να υπάρχει κάποια άλλη λύση, δεν μπορεί!

:)

 

Εάν είναι σημαντική η δυνατότητα διπλής SIM και SD χωρίς μετατροπέα, μπορείς εξαρχής να διαλέξεις συσκευή που έχει χωριστές θέσεις, όπως το (σχεδόν ίδιο με το X3) Redmi Note 9 Pro.

Επίσης τυχαίο link: https://store.fixmobile.gr/en/proion/sim-tray-xiaomi-redmi-note-9-pro-green

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει πλέον 7 μέρες από τότε που έφυγε από Βουλγαρία επικοινώνησα με gls Βουλγαρίας και μου είπαν ότι έχει φύγει από Βουλγαρία και να επικοινωνήσω με την ACS. Επικοινωνώ με ACS μου λένε δεν έχει έρθει Ελλάδα! Το περίεργο είναι ότι πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο μετά από πολλές αγορές από Κίνα μεριά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την εφαρμογή μηνύματα >3 τελίτσες τέρμα επάνω δεξιά >ρυθμίσεις>σύνθετες ρυθμίσεις>Λάβετε αναφορές παράδοσης SMS (ενεργοποίηση του διακόπτη)

 

Μετά τις ρυθμίσεις έχει γενικά και τις δύο κάρτες .Εκεί μπαίνεις σε κάθε κάρτα και νεργοποιεις την αναφορά παράδοσης.

Απλά λέω ότι δεν σου έρχεται ειδοποίηση ότι το μήνυμα παραδόθηκε αλλά σου λέει όταν στέλνεις μήνυμα από κάτω ότι το μήνυμα εστάλη και σε λίγο παραδόθηκε...σαν πληροφορία όμως όχι σαν ειδοποίηση.

Παλιά θυμάμαι με άλλα κινητά σου ερχόταν ειδοποίηση ότι το μήνυμα παραδόθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει πλέον 7 μέρες από τότε που έφυγε από Βουλγαρία επικοινώνησα με gls Βουλγαρίας και μου είπαν ότι έχει φύγει από Βουλγαρία και να επικοινωνήσω με την ACS. Επικοινωνώ με ACS μου λένε δεν έχει έρθει Ελλάδα! Το περίεργο είναι ότι πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο μετά από πολλές αγορές από Κίνα μεριά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον έπρεπε να γράψω εδώ για να εμφανιστεί στο track της acs
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπρεπε να γράψω εδώ για να εμφανιστεί στο track της acs

 

Εμφανίστηκε Σαββατιάτικα κιόλας; :) Νομίζω λογική ήταν η αναμονή σου, αν διάβασες λίγες σελίδες πιο πίσω ένας φίλος περίμενε 8 μέρες για να εμφανιστεί στην ACS. Σου είπαν πότε έφυγε από Βουλγαρία μήπως; Εννοώ πχ σε μια μέρα από τότε που έφτασε Βουλγαρία έφυγε;

Έτσι θα κρίνουμε αν η ACS πνίγεται στα πακέτα και άρα αργεί...

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Ότι σου είπε ήδη ο @Geotzia παραπάνω.

Απλά να προσθέσω για ζωντανές ταπετσαρίες οτι δεν υπάρχει καθόλου ποικιλία ΑΛΛΑ αν πας στο playstore θα βρεις εκατοντάδες δωρεάν ζωντανές ταπετσαρίες που κατεβάζεις και εφαρμόζεις με το ίδιο το apk που κατεβάζεις. Μόνο έτσι θα βρεις του γούστου σου!

Εγώ π.χ. έχω βάλει μια με χιόνια!

 

όντως όλο χαζομάρες έχει :(:(

Edited by magica_chr
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έκανα κ ξαφνικά εμφανίζεται στην οθόνη μου αυτό το κουμπάκι που εξαφανίζεται στην άκρη σαν στεφάνι, όταν το τραβάω στο κέντρο φαίνεται σαν κουμπί με στεφάνι γύρω γύρω κ όταν το πατάω βγάζει ένα μενού.

 

Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να είναι κ πώς μπορώ να το βγάλω;;;;

 

δεν φαίνεται σε screenshot όποτε το φωτογράφησα να δείτε

https://files.fm/u/fk2ghbwvf

Edited by magica_chr
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε Σαββατιάτικα κιόλας; :) Νομίζω λογική ήταν η αναμονή σου, αν διάβασες λίγες σελίδες πιο πίσω ένας φίλος περίμενε 8 μέρες για να εμφανιστεί στην ACS. Σου είπαν πότε έφυγε από Βουλγαρία μήπως; Εννοώ πχ σε μια μέρα από τότε που έφτασε Βουλγαρία έφυγε;

 

Έτσι θα κρίνουμε αν η ACS πνίγεται στα πακέτα και άρα αργεί...

Έφτασε από Ρουμανία στη Βουλγαρία στις 15/1 και αναχώρησε την ίδια μέρα μετά από 2 ώρες.... Οπότε η ACS τρώει μεγάλο ζόρι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε από Ρουμανία στη Βουλγαρία στις 15/1 και αναχώρησε την ίδια μέρα μετά από 2 ώρες.... Οπότε η ACS τρώει μεγάλο ζόρι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην κατηγορείς την acs χωρίς λόγο... Όταν παραδοθεί στην acs πλέον είναι ευθύνη της acs, μέχρι τότε όμως είναι ευθύνη της gls. Και ασχέτως τι λέει στο tracking τους το οποίο είναι

παραπλανητικό. Εμένα έκανε 5 ημέρες να εμφανιστεί στο tracking της acs μετά απο αποστολή από Βουλγαρία όμως την επόμενη έφτασε στα χέρια μου. Και μάλιστα παραμονή χριστουγέννων!

Αν από την άλλη με ρωτήσεις για τη GLS, 24 ημέρες από Ισπανία Ελλάδα. Μόνο ταχυμεταφορές δεν θα την χαρακτήριζα.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Μην κατηγορείς την acs χωρίς λόγο... Όταν παραδοθεί στην acs πλέον είναι ευθύνη της acs, μέχρι τότε όμως είναι ευθύνη της gls. Και ασχέτως τι λέει στο tracking τους το οποίο είναι

 

παραπλανητικό. Εμένα έκανε 5 ημέρες να εμφανιστεί στο tracking της acs μετά απο αποστολή από Βουλγαρία όμως την επόμενη έφτασε στα χέρια μου. Και μάλιστα παραμονή χριστουγέννων!

 

Αν από την άλλη με ρωτήσεις για τη GLS, 24 ημέρες από Ισπανία Ελλάδα. Μόνο ταχυμεταφορές δεν θα την χαρακτήριζα.

Δεν κατηγόρησα κάποιον...προφανώς η ευθύνη μέχρι να δοθεί στην acs ανήκει στη gls...απλά φαίνεται ότι ακόμα και τώρα οι εταιρείες έχουν τρελή υπερφόρτωση

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειδοποιησεις για αναφορες παραδοσης για τα μηνυματα παιρνετε?

 

γραφει παραδόθηκε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, το αγόρασα από σκρουτζοκαταστημα την Παρασκευή και φοράει την τουρκική global rom. Την έχει κανείς άλλος? Να βάλω την κανονική όταν ξεκλειδώσω το bootloader?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, το αγόρασα από σκρουτζοκαταστημα την Παρασκευή και φοράει την τουρκική global rom. Την έχει κανείς άλλος? Να βάλω την κανονική όταν ξεκλειδώσω το bootloader?

 

Με γεια, να το χαρείς.

Τουρκική global δεν υπάρχει, global είναι σκέτο. Και έχει μέσα και ελληνικά. Δεν μπορεί να μην έχει αν είναι η σωστή έκδοση (nfc). Οπότε δεν χρειάζεται να αλλάξεις τίποτε (πόσο δε μάλλον να μπεις σε διαδικασία για ξεκλείδωμα).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, V12.0.5.0.QJGTRXM αυτή έχω και γκουγκλαροντας μου την βγάζει σαν MIUI 12 Beta Stable Turkey. Μπορεί να είναι ψυχολογικό, αλλά θα την αλλάξω, δεν το αντέχω, χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Με γεια, να το χαρείς.

Τουρκική global δεν υπάρχει, global είναι σκέτο. Και έχει μέσα και ελληνικά. Δεν μπορεί να μην έχει αν είναι η σωστή έκδοση (nfc). Οπότε δεν χρειάζεται να αλλάξεις τίποτε (πόσο δε μάλλον να μπεις σε διαδικασία για ξεκλείδωμα).

φυσικα και υπαρχει. Οπως και: ΕΕΑ, Russia, India, INdonesia, Global.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παραλάβει πλέον τη συσκευή έχω να πω πως το μπλε είναι πανέμορφο και το κινητό απλά τα σπάει!! Κάνοντας και την αναβάθμιση δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα!

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Lokos6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...