Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η γνωστή κουλαμάρα της Xiaomi...Σε ολα της τα κινητα αυτο γινεται...Μονο με 3rd party app ,πχ Gsam

νομιζω ειναι στο πρωτο που το εχω παρει χαμπαρι. ειχα και το 7 πριν και γενικα μια 5 ετια xiaomi εχω. θα το κοιταξω στο 7 να δω

και εγω νομιζα οτι μου κλεινει το κινητο το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι στο πρωτο που το εχω παρει χαμπαρι. ειχα και το 7 πριν και γενικα μια 5 ετια xiaomi εχω. θα το κοιταξω στο 7 να δω

και εγω νομιζα οτι μου κλεινει το κινητο το βραδυ

 

Και στο 7 το ίδιο κάνει με το νέο MIUI.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά και απο εμένα, και εγώ στην αναμονή του από το BG.

 

28 βράδυ το πλήρωσα, 29 εστάλη και ταξιδευει.

 

5.2 έφυγε από Γερμανία, μήπως γνωριζει κάποιος αν θα κάνει και άλλες βόλτες στην Ευρώπη ή θα έρθει εδώ κατευθείαν?

 

Το F1 έχω εδώ κ δύο χρόνια, πολύ τιμιο, αλλά θέλει και μια αλλαγή που κ που...

Ρουμανία και Βουλγαρία ήταν το δρομολόγιο και σε εμένα

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.και **** τα κινητά

Με gcam είναι συγκρίσιμες οι φωτό με S20 ultra!

Head to head σημερα

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δες

Υποστηρίζει κύρια κάμερα.και ευρυγώνιο

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.....

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.και **** τα κινητά

Με gcam είναι συγκρίσιμες οι φωτό με S20 ultra!

Head to head σημερα

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχεις link φιλε για να κατεβασουμε?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εχεις link φιλε για να κατεβασουμε?

 

https://www.cyanogenmods.org/google-camera-poco-x3-nfc/

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.και **** τα κινητά

Με gcam είναι συγκρίσιμες οι φωτό με S20 ultra!

Head to head σημερα

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω πως υπερβάλεις. Δίπλα δίπλα με το S20 και υπάρχει σαφής διαφορά υπέρ του Samsung.

Προφανώς και υπάρχει βελτίωση σε σχέση με την εργοστασιακή εφαρμογή κάμερας, (σε νυχτερινές λήψεις αναφέρομαι), αλλά μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι λίγο υπερβολή η σύγκριση με s20 αλλά αν σκεφτείς την τεράστια διαφορά στην τιμή και ότι στο poco έχεις ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο με θύρα ακουστικών, κάρτα sd, υπέρυθρες, ραδιόφωνο και τεράστια μπαταρία σε σχέση με την αισχρή μπαταρία του Samsung, σίγουρα το poco υπερτερεί.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.και **** τα κινητά

Με gcam είναι συγκρίσιμες οι φωτό με S20 ultra!

Head to head σημερα

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιά έκδοση Gcam εγκατέστησες παρακαλώ?

Στο λινκ υπάρχουν 5 εκδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι λίγο υπερβολή η σύγκριση με s20 αλλά αν σκεφτείς την τεράστια διαφορά στην τιμή και ότι στο poco έχεις ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο με θύρα ακουστικών, κάρτα sd, υπέρυθρες, ραδιόφωνο και τεράστια μπαταρία σε σχέση με την αισχρή μπαταρία του Samsung, σίγουρα το poco υπερτερεί.

 

 

Η σύγκριση έγινε στον τομέα της φωτογραφίας και αυτό σχολίασα. Σαν συσκευή, αν εξαιρέσεις την μπαταρία το S20 είναι άψογο. Το ίδιο και το Poco στην κατηγορία του,αν και θα προτιμούσα μικρότερο μέγεθος,αλλά δυστυχώς το trend είναι αυτό πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ημερήσια indoors φωτογραφία head to head με S20 ελάχιστα ή.καθολου καλύτερο το S20.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση Gcam εγκατέστησες παρακαλώ?

Στο λινκ υπάρχουν 5 εκδόσεις...

https://forum.xda-developers.com/t/gcam-for-poco-x3.4164397/page-24

 

Αν δεις στο forum του xdaεδώ όλες οι εκδόσεις του gcam ακόμα δεν είναι πολύ σταθερές, εμφανίζουν κάποια προβληματακια ειτε στις λήψεις ειτε στο record.

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι στο “Dark mode” υπάρχει αλλοίωση σε κάποια χρώματα. Συγκεκριμένα, στα notifications του gmail, αλλά και στο ίδιο το gmail, το χρώμα του αντί να είναι κόκκινο, δείχνει ένα κοκκινο-πορτοκαλι. Επίσης, στο viber, είμαι σε ένα group που το icon έχει πράσινο χρώμα. Στο 90% των περιπτώσεων όταν το ανοίγω, το χρώμα αυτό φαίνεται λαχανί.

Εννοείται πως αν απενεργοποιήσω το dark mode όλα δείχνουν οκ, όπως κ αν εξαιρέσω τις εφαρμογές αυτές από το dark mode. Απλά το αναφέρω διότι στο προηγούμενο κινητό, redmi note 5 pro που το είχα κι αυτό σε dark mode, δεν είχα αυτά τα θέματα…

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι στο “Dark mode” υπάρχει αλλοίωση σε κάποια χρώματα. Συγκεκριμένα, στα notifications του gmail, αλλά και στο ίδιο το gmail, το χρώμα του αντί να είναι κόκκινο, δείχνει ένα κοκκινο-πορτοκαλι. Επίσης, στο viber, είμαι σε ένα group που το icon έχει πράσινο χρώμα. Στο 90% των περιπτώσεων όταν το ανοίγω, το χρώμα αυτό φαίνεται λαχανί.

Εννοείται πως αν απενεργοποιήσω το dark mode όλα δείχνουν οκ, όπως κ αν εξαιρέσω τις εφαρμογές αυτές από το dark mode. Απλά το αναφέρω διότι στο προηγούμενο κινητό, redmi note 5 pro που το είχα κι αυτό σε dark mode, δεν είχα αυτά τα θέματα…

 

Στο gmail δεν ξέρω (γιατί δεν το δουλεύω) αν έχει dark mode ρύθμιση μέσα στην εφαρμογή αλλά το viber πού έχει σίγουρα, εξαίρεσε τις εφαρμογές αυτές από το dark mode της συσκευής και κάνε το dark μέσα από τις εφαρμογές και θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/t/gcam-for-poco-x3.4164397/page-24

 

Αν δεις στο forum του xdaεδώ όλες οι εκδόσεις του gcam ακόμα δεν είναι πολύ σταθερές, εμφανίζουν κάποια προβληματακια ειτε στις λήψεις ειτε στο record.

 

Ευχαριστώ για το ενημερωτικό λινκ, αλλά δεν απάντησες στο εσύ ποια έκδοση εγκατέστησες και είσαι τόσο ευχαριστημένος...

Γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Το Ραδιόφωνο του είναι οκ?

Σε επίπεδο λήψης εννοω.

Το pοcophone F1 έχει τα θέματα του με το σήμα στο ραδιόφωνο, και επειδή θα μεταβώ σε X3 είναι κάτι που με ενδιαφέρει

Link to comment
Share on other sites

Το Ραδιόφωνο του είναι οκ?

Σε επίπεδο λήψης εννοω.

Το pοcophone F1 έχει τα θέματα του με το σήμα στο ραδιόφωνο, και επειδή θα μεταβώ σε X3 είναι κάτι που με ενδιαφέρει

 

Μιας και ειχα και το πρωτο Ποκο,εχεις δικιο ειχε παρασιτα και καθολου καλη ληψη.Εδω με το Χ3 δεν συναντας κατι τετοιο,τελεια κρυσταλλινη ληψη σταθμων και με δυνατοτητα ηχογραφησης....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα

περιμένω να παραλάβω το κινητό αύριο και θελω να ρωτήσω σχετικά με τις πρώτες 2-3 φορτίσεις,μηπως θα πρέπει να γίνουν με απλό φορτιστή και οχι με τον ταχυφορτιστη που έχει το κινητό μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην οθονη κλειδωματος κατω αριστερα εχει κουμπι που ανοιγει ο φακος δεξια εχει κουμπι για φωτογραφικη ,ξερει κανεις πως μπορουμε να αλαξουμε επιλογη ,δεν βολευει ο φακος σε μενα τουλαχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανάλυση...στο realme κατάφερες να βρεις τελικά tempered glass απροβλημάτιστο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις εύκαιρο κανένα λινκ να του ρίξω μια ματιά?

https://www.aliexpress.com/item/1005001293136712.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4doOsIKb

προτίμησε χωρίς μαύρο περίγραμμα στο tempered glass ,ότι κι αν πάρεις.

για περισσότερα ας μιλήσουμε εδώ που είναι και το σωστό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=486416&highlight=REALME+7+PRO

 

συγνώμη για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Αφηνω αυτο εδω για οποιον θελει να το εχει στα 90hz.

 

ACtC-3fT-Eja1Q3x82FcaF_hAeUn8ugVrY9oO12EDkN1xfGlWVUPqGCgDmN5pdQZIb60FuTRvx1oQimBZx-XstphO7k3vw38YeBdsRp0EyhKFAi8vFvDkNpJ09NkPrdGn6pirlFqJKKAILDvxwnTiHDZeYiglQ=w476-h882-no?authuser=0

 

 

 

https://en.xiaomitoday.it/how-to-set-the-display-of-the-poco-x3-nfc-to-90hz-and-save-battery.html

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο για δωρο...2 ερωτησεις εχω αν μπορειται να βοηθησετε...αν το αγορασω απο skroutz θα πρεπει να προσξω κατι ιδιαιτερο για να εχει επισημη εγγυηση η συσκευη ή οχι?

Γνωριζετε αν συνδεεται σε wifi με τα 5Ghz?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...