Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρις προβλήματα και τα δυο. Το poco εχει τις γνωστες διαφημισεις .... δεν ενοχλούν συνηθως., έχει μεγαλύτερη μπαταρια ,πολυ πιο αργη φόρτιση,όμως δεν μενεις απο μπαταρία. Κάμερες καλύτερες το realme ειδικά στο night mode. επειδη τα εχω και τα δυο,το poco είναι αρκετα μεγαλύτερο ενώ το realme έχει πιο premium αίσθηση. Οθόνη η super amoled tou realme είναι καλύτερη αν τα έχεις διπλα το ένα στο άλλο. Σε απλές εφαρμογές τα 120hz του poco δεν φαινονται. Λειτουργικό προσωπικά προτιμώ του realme. To poco έχει περισσότερα θέματα και screensavers . Αναβαθμίσεις το ίδιο και τα δυο περνουν συχνά και επίσης και τα δυο θα πάρουν android 11. wi fi , δεδομένα κινητής , στο ίδιο επίπεδο. Ακόμα και στα έξτρα ,έχουν το ίδιο κιτρινο χρώμα στο κουτί (σχεδον) και την ίδια διαφανη θήκη. Επίσης και τα δυο ερχονται με φορεμένη ζελατίνα προστασίας(όχι tempered glass). Στο εμπόριο υπάρχουν περισσότερες θήκες για το poco και επίσης το realme έχει θέμα με αρκετα tempered glass( δεν αναγνωρίζετε το δακτυλικό ) και μερικες φορές δεν αντιδρα ο proχimity sensor. Προσωπικά για καθημερινη επαγγελματική χρήση έχω το realme λόγω της amoled οθόνης και του ιδανικότερου μεγέθους που κάθεται καλύτερα στο χέρι.

Κολλήματα στο poco δεν έχω δει ,επίσης το ηχείο είναι ναι δυνατό και ακουγεται ,αλλά αν το χαμηλώσεις (και έχεις μεγάλο αυτι) είναι οκ

αυτη είναι η προσωπική μου γνώμη ,έχω και τα δυο τηλέφωνα. Επίσης to realme έχει 3 χρόνια εγγυηση(ποιος τα κραταει πλέον 3 χρόνια?)

Edited by tssotiris
Link to comment
Share on other sites

χωρις προβλήματα και τα δυο. Το poco εχει τις γνωστες διαφημισεις .... δεν ενοχλούν συνηθως., έχει μεγαλύτερη μπαταρια ,πολυ πιο αργη φόρτιση,όμως δεν μενεις απο μπαταρία. Κάμερες καλύτερες το realme ειδικά στο night mode. επειδη τα εχω και τα δυο,το poco είναι αρκετα μεγαλύτερο ενώ το realme έχει πιο premium αίσθηση. Οθόνη η super amoled tou realme είναι καλύτερη αν τα έχεις διπλα το ένα στο άλλο. Σε απλές εφαρμογές τα 120hz του poco δεν φαινονται. Λειτουργικό προσωπικά προτιμώ του realme. To poco έχει περισσότερα θέματα και screensavers . Αναβαθμίσεις το ίδιο και τα δυο περνουν συχνά και επίσης και τα δυο θα πάρουν android 11. wi fi , δεδομένα κινητής , στο ίδιο επίπεδο. Ακόμα και στα έξτρα ,έχουν το ίδιο κιτρινο χρώμα στο κουτί (σχεδον) και την ίδια διαφανη θήκη. Επίσης και τα δυο ερχονται με φορεμένη ζελατίνα προστασίας(όχι tempered glass). Στο εμπόριο υπάρχουν περισσότερες θήκες για το poco και επίσης το realme έχει θέμα με αρκετα tempered glass( δεν αναγνωρίζετε το δακτυλικό ) και μερικες φορές δεν αντιδρα ο proχimity sensor. Προσωπικά για καθημερινη επαγγελματική χρήση έχω το realme λόγω της amoled οθόνης και του ιδανικότερου μεγέθους που κάθεται καλύτερα στο χέρι.

Κολλήματα στο poco δεν έχω δει ,επίσης το ηχείο είναι ναι δυνατό και ακουγεται ,αλλά αν το χαμηλώσεις (και έχεις μεγάλο αυτι) είναι οκ

αυτη είναι η προσωπική μου γνώμη ,έχω και τα δυο τηλέφωνα. Επίσης to realme έχει 3 χρόνια εγγυηση(ποιος τα κραταει πλέον 3 χρόνια?)

Μιας κ εγω λεω για καινούριο κινητο σιγα σιγα απο mi max 2 τωρα ελεγα για αυτο. Διαβαζω και για το realme. Ποιο realme λετε; ποιο μοντέλο;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ εγω λεω για καινούριο κινητο σιγα σιγα απο mi max 2 τωρα ελεγα για αυτο. Διαβαζω και για το realme. Ποιο realme λετε; ποιο μοντέλο;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

realme 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει απροβλημάτιστα?

Nαι άψογο!!! Και επειδή πολλά ακούω για τις διαφημίσεις , εγω τις

εχω απενεργοποιήσει και χωρίς root....οδηγίες στο xda

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

χωρις προβλήματα και τα δυο. Το poco εχει τις γνωστες διαφημισεις .... δεν ενοχλούν συνηθως., έχει μεγαλύτερη μπαταρια ,πολυ πιο αργη φόρτιση,όμως δεν μενεις απο μπαταρία. Κάμερες καλύτερες το realme ειδικά στο night mode. επειδη τα εχω και τα δυο,το poco είναι αρκετα μεγαλύτερο ενώ το realme έχει πιο premium αίσθηση. Οθόνη η super amoled tou realme είναι καλύτερη αν τα έχεις διπλα το ένα στο άλλο. Σε απλές εφαρμογές τα 120hz του poco δεν φαινονται. Λειτουργικό προσωπικά προτιμώ του realme. To poco έχει περισσότερα θέματα και screensavers . Αναβαθμίσεις το ίδιο και τα δυο περνουν συχνά και επίσης και τα δυο θα πάρουν android 11. wi fi , δεδομένα κινητής , στο ίδιο επίπεδο. Ακόμα και στα έξτρα ,έχουν το ίδιο κιτρινο χρώμα στο κουτί (σχεδον) και την ίδια διαφανη θήκη. Επίσης και τα δυο ερχονται με φορεμένη ζελατίνα προστασίας(όχι tempered glass). Στο εμπόριο υπάρχουν περισσότερες θήκες για το poco και επίσης το realme έχει θέμα με αρκετα tempered glass( δεν αναγνωρίζετε το δακτυλικό ) και μερικες φορές δεν αντιδρα ο proχimity sensor. Προσωπικά για καθημερινη επαγγελματική χρήση έχω το realme λόγω της amoled οθόνης και του ιδανικότερου μεγέθους που κάθεται καλύτερα στο χέρι.

Κολλήματα στο poco δεν έχω δει ,επίσης το ηχείο είναι ναι δυνατό και ακουγεται ,αλλά αν το χαμηλώσεις (και έχεις μεγάλο αυτι) είναι οκ

αυτη είναι η προσωπική μου γνώμη ,έχω και τα δυο τηλέφωνα. Επίσης to realme έχει 3 χρόνια εγγυηση(ποιος τα κραταει πλέον 3 χρόνια?)

 

Ευχαριστώ για την ανάλυση...στο realme κατάφερες να βρεις τελικά tempered glass απροβλημάτιστο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nαι άψογο!!! Και επειδή πολλά ακούω για τις διαφημίσεις , εγω τις

εχω απενεργοποιήσει και χωρίς root....οδηγίες στο xda

 

Έχεις εύκαιρο κανένα λινκ να του ρίξω μια ματιά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Κάτοχος από τον Δεκ και η συσκευή πραγματικά με έχει εκπλήξει.

Πρώην κάτοχος mi Max 3 6/128, είχα τις αμφιβολίες μου ως προς το μέγεθος και την αυτονομία της μπαταρίας.

Κάτι που έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό και δεν μπορώ να βγάλω άκρη είναι οι σύντομες ειδοποιήσεις που βγάζει η συσκευή όταν αντιγράφω ένα κείμενο η οποία κρατάει σε εμένα τουλάχιστον , πάνω από 15'' με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω το πληκτρολόγιο οταν παω να κάνω επικόλληση.

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν είναι σύνηθες η μόνο σε εμένα συμβαίνει;

Υπάρχει τρόπος να καθορίσω το χρονικό διάστημα αυτών των pop-up ειδοποιήσεων?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλό και ευλογημένο σαββατοκύριακο σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανάλυση...στο realme κατάφερες να βρεις τελικά tempered glass απροβλημάτιστο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις εύκαιρο κανένα λινκ να του ρίξω μια ματιά?

εχω παραγγείλει μόλις έρθει και το δοκιμασω θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι που έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό και δεν μπορώ να βγάλω άκρη είναι οι σύντομες ειδοποιήσεις που βγάζει η συσκευή όταν αντιγράφω ένα κείμενο η οποία κρατάει σε εμένα τουλάχιστον , πάνω από 15'' με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω το πληκτρολόγιο οταν παω να κάνω επικόλληση.

 

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν είναι σύνηθες η μόνο σε εμένα συμβαίνει;

 

Υπάρχει τρόπος να καθορίσω το χρονικό διάστημα αυτών των pop-up ειδοποιήσεων?

 

 

.

 

Μήπως είναι από εδώ; Δεν ξέρω σίγουρα βέβαια. eb471e0d2edfaaa07c99e669ee643eee.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα του 6/128. Αντικατέστησα το redmi note 9s οπότε με το μέγεθος δεν είχα θέμα. Καλύτερο στα σημεία, λίγο φωτεινότερη οθόνη και με ποιο ζωντανά χρώματα. Του 9s ήταν λίγο κιτρινισμένα. Καλύτερη κάμερα, και το κυριότερο για μένα πολύ καλύτερος ήχος από ακουστικά. Το 9s είχε χαμηλή μέγιστη ένταση και ανύπαρκτα μπάσα ακόμα και με το κόλπο που αλλάζεις την χώρα σε Ελβετία.

Επίσης ένα δύο λεπτά να αφιερώσεις και δε θα δεις ποτέ και πουθενά διαφημίσεις.

Για όποιον ενδιαφέρεται για θήκη εγώ πήρα την Spigen rugged armor από το γερμανικό amazon και είναι καταπληκτική.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι από εδώ; Δεν ξέρω σίγουρα βέβαια. eb471e0d2edfaaa07c99e669ee643eee.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που ακριβώς βρίσκεται αυτή η ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανάλυση...στο realme κατάφερες να βρεις τελικά tempered glass απροβλημάτιστο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις εύκαιρο κανένα λινκ να του ρίξω μια ματιά?

https://forum.xda-developers.com/t/guide-remove-ads.4170449/

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς βρίσκεται αυτή η ρύθμιση?

Πρόσθετες ρυθμίσεις/Προσβασιμότητα/Σωματικά/Στοιχεία ελέγχου αλληπεδίδρασης.

Αλλά δεν ξέρω αν είναι όντως αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή την στιγμή το note 6 Pro. Σκέφτομαι να πάρω το poco X3 αυτές τις μέρες... Το βρίσκω γύρω στα 235 ευρώ. Αξίζει να κάνω τώρα την υπέρβαση η να περιμένω να βγουν άλλα νεώτερα μοντέλα;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή την στιγμή το note 6 Pro. Σκέφτομαι να πάρω το poco X3 αυτές τις μέρες... Το βρίσκω γύρω στα 235 ευρώ. Αξίζει να κάνω τώρα την υπέρβαση η να περιμένω να βγουν άλλα νεώτερα μοντέλα;
Το ίδιο ακριβώς έκανε η γυναίκα μου. Η διαφορά είναι χαοτική. Θα μείνεις ευχαριστημένος.

Η τιμή είναι καλή για τα 128 gb.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή την στιγμή το note 6 Pro. Σκέφτομαι να πάρω το poco X3 αυτές τις μέρες... Το βρίσκω γύρω στα 235 ευρώ. Αξίζει να κάνω τώρα την υπέρβαση η να περιμένω να βγουν άλλα νεώτερα μοντέλα;
Αυτή τη μετάβαση έκανα και εγώ...χωρίς δεύτερη σκεψη

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο Redmi Note 8 pro αξιζει να παω σε Poco X3??

 

Ακριβώς αυτό έκανα.

Ο μόνος λόγος;

Ξέμεινε η κόρη μου και πήρε το RN9 Pro.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό έκανα.

Ο μόνος λόγος;

Ξέμεινε η κόρη μου και πήρε το RN9 Pro.

 

Οκ ευχαριστω

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά και απο εμένα, και εγώ στην αναμονή του από το BG.

28 βράδυ το πλήρωσα, 29 εστάλη και ταξιδευει.

5.2 έφυγε από Γερμανία, μήπως γνωριζει κάποιος αν θα κάνει και άλλες βόλτες στην Ευρώπη ή θα έρθει εδώ κατευθείαν?

Το F1 έχω εδώ κ δύο χρόνια, πολύ τιμιο, αλλά θέλει και μια αλλαγή που κ που...

Edited by thagro
Link to comment
Share on other sites

Ρουμανία και Βουλγαρία οι επόμενοι σταθμοι

Σε μένα έτσι έγινε

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στα στατιστικα μπαταριας. μου δειχνει την διαρκεια καθε 24ωρου και οχι απο την ωρα που εχει βγει ο φορτιστης. αλλαζει καπως αυτο?
Link to comment
Share on other sites

στα στατιστικα μπαταριας. μου δειχνει την διαρκεια καθε 24ωρου και οχι απο την ωρα που εχει βγει ο φορτιστης. αλλαζει καπως αυτο?

 

Η γνωστή κουλαμάρα της Xiaomi...Σε ολα της τα κινητα αυτο γινεται...Μονο με 3rd party app ,πχ Gsam

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...