Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε χρησιμοποιώ καθόλου το δικο του φορτιστή

χρησιμοποιώ ένα παλιότερο μέχρι 2Α

Νομίζω είναι καλύτερα για την μπαταρία

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και καλη χρονια. Μια ερωτηση (εψαξα τις τελευταιες σελιδες αλλα λεω να ρωτησω κατευθειαν). Εχει παρει η γυναικα μου αυτο το κινητο και στις κλησεις οποτε το βαζει στο αυτι κανει οτι κουλο θελει. Αλλαζει γραμμες, μπαινει σε ηχειο, μπαινει σε αναμονη κτλ. Πως "μαυριζει"η οθονη οταν κανει κληση (αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και το εχει βρει κανεις);

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Όταν αρχίσει η συνομιλία και πατήσει το πλήκτρο ενεργοποίησης δεν κλείνει η οθόνη χωρίς να τερματιστεί η συνομιλία?

Εγώ που έχω θήκη πορτοφόλι απλά όταν ξεκινήσει η συνομιλία κλείνω το καπάκι και συνεχίζω κανονικά την συνομιλία

χωρίς να ακουμπάω την οθόνη με το μάγουλο.

Επίσης αν είναι μόνη της κάπου βάζει ανοικτή ακρόαση για να μην ακουμπάει την οθόνη και τέλος υπάρχει και η λύση με handsfree ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη εικόνα πατάω τι νέο υπάρχει και μου βγάζει την δεύτερη εικόνα.

Ξέρει κανείς γιατί?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πατάω στην ενημέρωση τι νέο υπάρχει και μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

Ξέρει κανείς γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε αδειες για πρόσβαση στο αρχείο ενημερωσης.

Σιγουρευτείτε ο λογαριασμός που εισηλθατε έχει τις απαραίτητες άδειες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με το τηλεφωνο

Τι νέο υπάρχει

Βγάζει αυτό το μήνυμα..

Δεν μπόρεσα να το στείλω με συνημμένο το screenshot...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε αδειες για πρόσβαση στο αρχείο ενημερωσης.

Σιγουρευτείτε ο λογαριασμός που εισηλθατε έχει τις απαραίτητες άδειες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με το τηλεφωνο

Τι νέο υπάρχει

Βγάζει αυτό το μήνυμα..

Δεν μπόρεσα να το στείλω με συνημμένο το screenshot...

You don't have permission to access the update log. Make sure the account you signed in with has the required permissions. ". This happens when you try to manually install a MIUI 12 ROM that has been withdrawn due to bugs. Alternatively, it may be due to a momentary problem with the Xiaomi servers. In both cases there is not much you can do: you will have to change the ROM of the MIUI 12.

Μήπως προσπαθείς μόνος σου να περάσεις την αναβάθμιση;

Kαλησπερα και καλη χρονια. Μια ερωτηση (εψαξα τις τελευταιες σελιδες αλλα λεω να ρωτησω κατευθειαν). Εχει παρει η γυναικα μου αυτο το κινητο και στις κλησεις οποτε το βαζει στο αυτι κανει οτι κουλο θελει. Αλλαζει γραμμες, μπαινει σε ηχειο, μπαινει σε αναμονη κτλ. Πως "μαυριζει"η οθονη οταν κανει κληση (αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και το εχει βρει κανεις);

 

Ευχαριστω!

Εμένα με το Power button σβήνει η οθόνη κανονικά χωρίς να τελειώνει την κλήση. Αλλά και αυτά που αναφέρεις με ανοιχτή οθόνη δεν μου τα κάνει.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε αδειες για πρόσβαση στο αρχείο ενημερωσης.

Σιγουρευτείτε ο λογαριασμός που εισηλθατε έχει τις απαραίτητες άδειες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με το τηλεφωνο

Τι νέο υπάρχει

Βγάζει αυτό το μήνυμα..

Δεν μπόρεσα να το στείλω με συνημμένο το screenshot...

 

Επιβεβαιώνω κι εγω το ιδιο στο δικο μου Poco. Η αναβαθμιση εγινε κανονικα, οπως την εβγαλε το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το τελευταίο update?

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το ακουστικό που κατά την κλήση ακούγεται σαν ανοιχτή ακρόαση, έχει λυθεί τελικά με το τελευταίο update;
Κατά τη διάρκεια της κλήσης, αν χαμηλώσεις την ένταση με το volume button, δεν έρχεται σε φυσιολογικά επίπεδα; εγώ το έχω λίγο πάνω από τη μέση και είναι μια χαρά.

Τέρμα η ένταση, ακούγεται στον διπλανό. Αλλά στη μέση περίπου, είναι κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπερα και καλη χρονια. Μια ερωτηση (εψαξα τις τελευταιες σελιδες αλλα λεω να ρωτησω κατευθειαν). Εχει παρει η γυναικα μου αυτο το κινητο και στις κλησεις οποτε το βαζει στο αυτι κανει οτι κουλο θελει. Αλλαζει γραμμες, μπαινει σε ηχειο, μπαινει σε αναμονη κτλ. Πως "μαυριζει"η οθονη οταν κανει κληση (αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και το εχει βρει κανεις);

 

 

 

Ευχαριστω!

Μάλλον πρέπει να ψαχτεί με τη θέση του τηλεφώνου στο αυτί. Επειδή ο αισθητήρας είναι στο " χείλος" του τηλεφώνου, αν δεν πατάει καλά στο αυτί, παίρνει φως και ανάβει η οθόνη. Πόσο μάλλον σε γυναικείο αυτί, που είναι και πιο μικρό...
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη διάρκεια της κλήσης, αν χαμηλώσεις την ένταση με το volume button, δεν έρχεται σε φυσιολογικά επίπεδα; εγώ το έχω λίγο πάνω από τη μέση και είναι μια χαρά.

Τέρμα η ένταση, ακούγεται στον διπλανό. Αλλά στη μέση περίπου, είναι κομπλέ.

 

Περιμένω να λάβω τη συσκευή γι αυτό ρωτάω. Διαβάζω παράπονα, αλλά κι εμένα αυτό που περιγράφεις μου φαντάζει πιο πιθανό. Δεν μπορεί να μην το παρατήρησαν αν είχε τέτοιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα το βάλεις στο αυτί σου κούνησε το λίγο προς πίσω και θα καταλάβεις ακριβώς πού βρίσκεται το ηχείο σε εκείνο το σημείο αν το ακουμπάς στο αυτί νομίζω ότι δεν ανάβει
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να λάβω τη συσκευή γι αυτό ρωτάω. Διαβάζω παράπονα, αλλά κι εμένα αυτό που περιγράφεις μου φαντάζει πιο πιθανό. Δεν μπορεί να μην το παρατήρησαν αν είχε τέτοιο πρόβλημα!

 

ότι και να το κάνεις ειναι λίγο χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα το Poco X3 6/128 μπλε από gearbest. Το παρηγγειλα στις 29/11/2020 ήταν να έρθει με 23/12/2020 και τελικά ήρθε στις 5/1/2021. Με τα πολλά μου επέστρεψαν την αξία των μεταφορικών, γιατί υποτίθεται θα ερχόταν με priority line.

 

Δεν έμεινα ικανοποιημένη από το κινητο, ίσως έχουν ήδη αναφερθεί από άλλα μέλη αυτά αλλά...

 

1. Δεν έχει καθόλου καλή μπαταρία, ήμουν κάτοχος του mi max 2 και για πολύ λίγο κάτοχος του rn9 pro και η μπαταρία του poco με νορμάλ χρήση (ούτε καν με φουλ) και δεν κρατάει ούτε μέρα.

 

2. Τα ηχεία που είναι 2... απλά είναι πολύ χαμηλά.. και τα 2...

 

3. Βάσει του πόσο καινούριο μοντέλο είναι και του πως ήταν και προηγούμενα μοντέλα της Xiaomi, το συγκεκριμένο έχει πιο αργή ανταπόκριση από άλλα...

 

Αυτά έχω παρατηρήσει εγώ και σκέφτομαι ήδη να το πουλήσω γιατί σκέφτομαι πως αν είναι έτσι τώρα, σε έναν χρόνο πως θα είναι....;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα το Poco X3 6/128 μπλε από gearbest. Το παρηγγειλα στις 29/11/2020 ήταν να έρθει με 23/12/2020 και τελικά ήρθε στις 5/1/2021. Με τα πολλά μου επέστρεψαν την αξία των μεταφορικών, γιατί υποτίθεται θα ερχόταν με priority line.

 

Δεν έμεινα ικανοποιημένη από το κινητο, ίσως έχουν ήδη αναφερθεί από άλλα μέλη αυτά αλλά...

 

1. Δεν έχει καθόλου καλή μπαταρία, ήμουν κάτοχος του mi max 2 και για πολύ λίγο κάτοχος του rn9 pro και η μπαταρία του poco με νορμάλ χρήση (ούτε καν με φουλ) και δεν κρατάει ούτε μέρα.

 

2. Τα ηχεία που είναι 2... απλά είναι πολύ χαμηλά.. και τα 2...

 

3. Βάσει του πόσο καινούριο μοντέλο είναι και του πως ήταν και προηγούμενα μοντέλα της Xiaomi, το συγκεκριμένο έχει πιο αργή ανταπόκριση από άλλα...

 

Αυτά έχω παρατηρήσει εγώ και σκέφτομαι ήδη να το πουλήσω γιατί σκέφτομαι πως αν είναι έτσι τώρα, σε έναν χρόνο πως θα είναι....;

 

για μπαταρια. δοκιμασε να το φορτισεις με κανονικο φορτιστη, θα σου βγαλει ανετα και δευτερη μερα;)

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος της δεύτερης μέρας η μπαταρία είναι γύρω στο 50%.....
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα το Poco X3 6/128 μπλε από gearbest. Το παρηγγειλα στις 29/11/2020 ήταν να έρθει με 23/12/2020 και τελικά ήρθε στις 5/1/2021. Με τα πολλά μου επέστρεψαν την αξία των μεταφορικών, γιατί υποτίθεται θα ερχόταν με priority line.

 

Δεν έμεινα ικανοποιημένη από το κινητο, ίσως έχουν ήδη αναφερθεί από άλλα μέλη αυτά αλλά...

 

1. Δεν έχει καθόλου καλή μπαταρία, ήμουν κάτοχος του mi max 2 και για πολύ λίγο κάτοχος του rn9 pro και η μπαταρία του poco με νορμάλ χρήση (ούτε καν με φουλ) και δεν κρατάει ούτε μέρα.

 

2. Τα ηχεία που είναι 2... απλά είναι πολύ χαμηλά.. και τα 2...

 

3. Βάσει του πόσο καινούριο μοντέλο είναι και του πως ήταν και προηγούμενα μοντέλα της Xiaomi, το συγκεκριμένο έχει πιο αργή ανταπόκριση από άλλα...

 

Αυτά έχω παρατηρήσει εγώ και σκέφτομαι ήδη να το πουλήσω γιατί σκέφτομαι πως αν είναι έτσι τώρα, σε έναν χρόνο πως θα είναι....;

 

Κ γω από gearbest 29.11 παραγγελία, παραλαβή με ups 5.1, το 6/128 grey.

Με βαριά χρήση,(data, Bluetooth, gps, viber, κλήσεις, browsing, e-banking), καθώς όλη μέρα λείπω από το σπίτι λόγω δουλειάς) στο τέλος της μέρας έχω 30-40%.

Μήπως έχει κάποιο θέμα το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος της δεύτερης μέρας η μπαταρία είναι γύρω στο 50%.....
Μια από τα ίδια...από τις καλύτερες αυτονομίες που είχα σε κινητό

 

Όσο για τα ηχεία επίσης ακούγονται πολύ καλά...και αρκετά δυνατά...δύσκολα βρίσκεις τόσο δυνατά ηχεία...

 

Και από ταχύτητα δεν έχω κάποιο πρόβλημα...

 

 

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία είναι πολύ καλό.

Δεν ξέρω γιατί έχεις πρόβλημα.

Δώσε λίγο χρόνο να γίνουν 2 με 3 πλήρη φορτίσεις.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πρώτης μέρας και η μπαταρία δείχνει 74%.

Σήμερα το ξέσκισα στις κλήσεις.

Επίσης σερφάρισμα μέσω wifi - 4G και φυσικά BT - GPS πάντα ανοιχτά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω 3 μέρες το Poco x3 κ θα ήθελα τα "φώτα" σας γιατί... οι απορίες πολλές κ διάφορες !!! :D

 

1. πως κάνω νέο φάκελο ώστε να μεταφέρω τα pdf μου;;

2. να κάνω την αναβάθμιση 12.0.5 που ζητάει;;

και

3. που βρίσκω τις κινούμενες ταπετσαρίες;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by magica_chr
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πρώτης μέρας και η μπαταρία δείχνει 74%.

Σήμερα το ξέσκισα στις κλήσεις.

Επίσης σερφάρισμα μέσω wifi - 4G και φυσικά BT - GPS πάντα ανοιχτά.

 

Το bt δεν καταναλώνει σχεδόν τίποτα και το gps δουλεύει μόνο στις εφαρμογές που θέλουν στίγμα δηλαδή πλοήγησης Google maps κλπ. Το wifi επίσης καταναλώνει πολύ λίγο. Το κινητό απλά έχει πολύ μεγάλη μπαταρία και πολύ καλή διαχείριση της. Μόνο κακές ρυθμίσεις όπως τέρμα φωτεινότητα χωρίς λόγο και συχνή χρηση των ηχείων που καταναλώνουν αρκετό ρεύμα μπορούν να ρίξουν την αυτονομία. Με μια λογική χρήση οι 2 μέρες είναι εύκολες σε αυτό το τηλέφωνο και με μικρή χρήση 3.οι τηλεφωνικές κλήσεις επίσης καταναλώνουν όχι και τόση μπαταρία όσο παλαιότερα που είχαμε λιγότερα mAh ειδικά με bt handsfree που όπως είπα και πριν καίει σχεδόν μηδέν,λιγότερο από το ρεύμα που θέλει το ακουστικό της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω 3 μέρες το Poco x3 κ θα ήθελα τα "φώτα" σας γιατί... οι απορίες πολλές κ διάφορες !!! :D

 

1. πως κάνω νέο φάκελο ώστε να μεταφέρω τα pdf μου;;

2. να κάνω την αναβάθμιση 12.0.5 που ζητάει;;

και

3. που βρίσκω τις κινούμενες ταπετσαρίες;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

1.Πας στην εφαρμογή αρχεία, πατάς το εικονίδιο του φάκελου, διαλέγεις που θέλεις να κάνεις τον φάκελο (εσ. ή εξ. χώρο) και πατάς 3 τελίτσες πάνω δεξιά- δημιουργία νέου φακέλου.

2. Πατάς αναβάθμιση και την κάνει μόνο του, απλά πρέπει να έχεις και πάνω 60% μπαταρία για να είσαι σίγουρος.

3. ρυθμίσεις-ταπετσαρία-ζωντανή ταπετσαρία

Για να βρείς ζωντανές ταπετσαρίες θα ψάξεις στην εφαρμογή θέματα.

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα το Poco X3 6/128 μπλε από gearbest. Το παρηγγειλα στις 29/11/2020 ήταν να έρθει με 23/12/2020 και τελικά ήρθε στις 5/1/2021. Με τα πολλά μου επέστρεψαν την αξία των μεταφορικών, γιατί υποτίθεται θα ερχόταν με priority line.

 

Δεν έμεινα ικανοποιημένη από το κινητο, ίσως έχουν ήδη αναφερθεί από άλλα μέλη αυτά αλλά...

 

1. Δεν έχει καθόλου καλή μπαταρία, ήμουν κάτοχος του mi max 2 και για πολύ λίγο κάτοχος του rn9 pro και η μπαταρία του poco με νορμάλ χρήση (ούτε καν με φουλ) και δεν κρατάει ούτε μέρα.

 

2. Τα ηχεία που είναι 2... απλά είναι πολύ χαμηλά.. και τα 2...

 

3. Βάσει του πόσο καινούριο μοντέλο είναι και του πως ήταν και προηγούμενα μοντέλα της Xiaomi, το συγκεκριμένο έχει πιο αργή ανταπόκριση από άλλα...

 

Αυτά έχω παρατηρήσει εγώ και σκέφτομαι ήδη να το πουλήσω γιατί σκέφτομαι πως αν είναι έτσι τώρα, σε έναν χρόνο πως θα είναι....;

Αυτά που γράφεις δεν υφίστανται σε αυτό το κινητό. Αυτονομία άριστη με 8+ ώρες screen on time (SOT), ηχεία πολύ καλά (τα καλύτερα που θα βρεις σε τέτοια τιμή τουλάχιστον). Αργή απόκριση έχει κάποιες φορές και πιθανότατα οφείλεται στα 120hz της οθόνης. Απενεργοποίησέ τα να δεις βελτίωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα, έχω 3 μέρες το Poco x3 κ θα ήθελα τα "φώτα" σας γιατί... οι απορίες πολλές κ διάφορες !!! :D

 

1. πως κάνω νέο φάκελο ώστε να μεταφέρω τα pdf μου;;

2. να κάνω την αναβάθμιση 12.0.5 που ζητάει;;

και

3. που βρίσκω τις κινούμενες ταπετσαρίες;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ότι σου είπε ήδη ο @Geotzia παραπάνω.

Απλά να προσθέσω για ζωντανές ταπετσαρίες οτι δεν υπάρχει καθόλου ποικιλία ΑΛΛΑ αν πας στο playstore θα βρεις εκατοντάδες δωρεάν ζωντανές ταπετσαρίες που κατεβάζεις και εφαρμόζεις με το ίδιο το apk που κατεβάζεις. Μόνο έτσι θα βρεις του γούστου σου!

Εγώ π.χ. έχω βάλει μια με χιόνια!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι αν ξεκλειδωσεις τον bootloader, μετα δεν μπορεις να χρησιμοποιεις τις τραπεζικες εφαρμογες με το δακτυλικο αποτυπωμα. Ισχυει παιδες?

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...