Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.google.com/search?q=call+of+duty+black+screen+android&oq=call+of+duty+black+screen+android+&aqs=chrome..69i57.13803j0j4&client=ms-android-xiaomi-rvo3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

 

Δεν παίζω παιχνίδια στο κινητό, αλλά μάλλον υπάρχει και σε άλλες συσκευές το θέμα. Δες παραπάνω μήπως βρεις τη λύση.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ip 53 αδιάβροχο ;

To νούμερο πέντε (5) στο IP53 σημαίνει ότι «η σκόνη δε πρέπει να εισέλθει στη συσκευή σε αρκετή ποσότητα ώστε να εμποδίζει την κανονική λειτουργία».

Το δεύτερο νούμερο, το τρια, σημαίνει ότι «Προστατεύεται ενάντια στη ρίψη νερού πάνω του υπο κλίση 60 μοιρών προς τα πάνω από οριζόντια θέση».

 

Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι ΔΕΝ είναι αδιάβροχο αλλά ανθεκτικό στη ρίψη νερού πάνω του υπο κλίση (όχι σε βύθιση κλπ),δλδ Splash-proof, όχι Waterproof.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , κάτοχος poco phone x3 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα .

 

Βλέπω ένα.βιντεο στο youtube και αν με καλέσουν αφού τελειώσει η κλήση δεν έχω ήχο στο bluetooth αλλά στο τηλέφωνο .

Γνωρίζει κανένας αν πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ???

Link to comment
Share on other sites

To νούμερο πέντε (5) στο IP53 σημαίνει ότι «η σκόνη δε πρέπει να εισέλθει στη συσκευή σε αρκετή ποσότητα ώστε να εμποδίζει την κανονική λειτουργία».

Το δεύτερο νούμερο, το τρια, σημαίνει ότι «Προστατεύεται ενάντια στη ρίψη νερού πάνω του υπο κλίση 60 μοιρών προς τα πάνω από οριζόντια θέση».

 

Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι ΔΕΝ είναι αδιάβροχο αλλά ανθεκτικό στη ρίψη νερού πάνω του υπο κλίση (όχι σε βύθιση κλπ),δλδ Splash-proof, όχι Waterproof.

 

 

 

Γενικά αντέχει αρκετά

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα , κάτοχος poco phone x3 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα .

 

Βλέπω ένα.βιντεο στο youtube και αν με καλέσουν αφού τελειώσει η κλήση δεν έχω ήχο στο bluetooth αλλά στο τηλέφωνο .

Γνωρίζει κανένας αν πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ???

 

το κλείνεις το bluetooth και το ανοίγεις και πάλι δεν έχεις ήχο στα ακουστικά?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω τη SIM και λαμβάνω μήνυμα "Αδυναμία Επαλήθευσης αριθμού". Καμιά ιδέα?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δε δουλεύει εντός Ελλάδας

Δοκίμασε με VPN

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με nfc ανέπαφη συναλλαγή με eurobank ,έχει κάποιος ιδέα με τις ρυθμίσεις;
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δε δουλεύει εντός Ελλάδας

Δοκίμασε με VPN

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση μαν, θα με βόλευε να μου πεις πως γιατί δε γνωρίζω

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

 

Γενικά αντέχει αρκετά

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το κλείνεις το bluetooth και το ανοίγεις και πάλι δεν έχεις ήχο στα ακουστικά?

 

Αν κλέισω το bluetooth ακουστικό και το ανοίξω πάλι τότε επανέρχεται .

Με λίγα λόγια ακούω μουσική με bluetooth ,έρχεται κληση στα ακουστικά μιλάω και όταν τελειώνει η κληση παίζει μουσική το τηλέφωνο και όχι τα ακουστικά .

 

Αυτό έχει προεκτάσεις και για το android auto , συμβαίνει και στο αμάξι αυτό. Έχω ήχο στο κινητο και όχι στο αμάξι μετά απο μία κληση .

Αφορά τα multimedia - εφαρμογές με μουσική , χάρτες και όχι τις κλήσεις . Οι κλήσεις κανονικά έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Πρόσφατα αγορασμένο x3 και έχει πρόβλημα με το wifi.

Έχει πολύ κακή εμβέλεια ούτε 5 μέτρα από το ρουτερ οι γραμμές του σήματος είναι μία και αρνείται να συνδεθεί. Μόνο στο ένα μέτρο έχει φουλ σήμα.

Φοράει την 12.0.04

Στον ίδιο χώρο Samsung a5 και poco f1 έχουν φουλ σήμα.

Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η τελευταία είναι 12.07 οπότε αναβάθμιση.

Δεύτερον master reset.

Τρίτον service.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά,

Πριν λίγες μέρες "πέθανε" το αγαπημένο μου κινητό (HTC One m8, RIP) οπότε άρχισα τις έρευνες.

 

Επειδή το budget είναι χαμηλό, αρχικά έλεγα να πάρω το Samsung Galaxy a21s μέχρι που είδα το poco x3 και "ερωτεύτηκα" ! ! ! Έχω διαβάσει όμως τόσα πολλά αρνητικά που δεν ξέρω αν τελικά αξίζει τον κόπο να το πάρω γιατί δεν έχω την πολυτέλεια να αλλάξω κινητό σε ένα χρόνο.

 

Είμαι σε μεγάλο προβληματισμο, λοιπόν!!

Μήπως οσοι το έχετε θα μπορούσατε να μου πείτε αν αξίζει τον κόπο ή θα μου προτείνατε κάποιο άλλο;

 

Η χρήση που το θέλω είναι απλή, λίγο σερφαρισμα, Viber - messenger, μερικές ακομα εφαρμογές, σχετικά καλή κάμερα για φωτογραφίες κ ΠΟΛΥ σημαντικο να εχει χαμηλο sar value

Edited by magica_chr
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η τελευταία είναι 12.07 οπότε αναβάθμιση.

 

Δεύτερον master reset.

 

Τρίτον service.

Ευχαριστώ. Το θέμα είναι ότι δεν βγάζει νεότερη έκδοση όταν ζητάω ενημέρωση κατεβάζει την ίδια. Πώς θα περάσω την 12.07?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το θέμα είναι ότι δεν βγάζει νεότερη έκδοση όταν ζητάω ενημέρωση κατεβάζει την ίδια. Πώς θα περάσω την 12.07?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει νεώτερη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χθες κατάφερα και πέρασα YouTube vanced και σήμερα ψάχνω adblocker χωρίς root. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο;

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταρχήν η τελευταία είναι 12.07 οπότε αναβάθμιση.

 

Δεύτερον master reset.

 

Τρίτον service.

Η τελευταία είναι η 12.0.4

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χθες κατάφερα και πέρασα YouTube vanced και σήμερα ψάχνω adblocker χωρίς root. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο;

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τελευταία είναι η 12.0.4

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία είναι η 12.0.7.0, απλά έρχεται σε όλους τους χρήστες ανα κύματα, γι'αυτό κάποιοι δεν την έχουν λάβει αλλά θα την λάβουν σύντομα! Εμένα ήρθε με την 12.0.4 και βρήκε την αναβάθμιση μόνο του πριν αρκετές ημέρες (ίσως 2 εβδομάδες). Δεν θυμάμαι ακριβώς.

 

Youtube vanced RULES... Όποιος δεν το ξέρει ας το ψάξει (θέλει απενεργοποίηση μιας ρύθμισης στο MIUI -χωρίς να χάνεις όμως κάτι- αλλά αξίζει!).

 

Για τις διαφημίσεις:

Αν εννοείς τις διαφημίσεις συστήματος σε εφαρμογές κλπ είναι πολύ εύκολο να τις απενεργοποιήσεις. Αν εννοείς τις τυπικές διαφημίσεις σε site κλπ στο ίντερνετ μπορείς να βάλεις κάποιο πρόγραμμα περιήγησης με adblocker, π.χ. το

.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά,

Πριν λίγες μέρες "πέθανε" το αγαπημένο μου κινητό (HTC One m8, RIP) οπότε άρχισα τις έρευνες.

 

Επειδή το budget είναι χαμηλό, αρχικά έλεγα να πάρω το Samsung Galaxy a21s μέχρι που είδα το poco x3 και "ερωτεύτηκα" ! ! ! Έχω διαβάσει όμως τόσα πολλά αρνητικά που δεν ξέρω αν τελικά αξίζει τον κόπο να το πάρω γιατί δεν έχω την πολυτέλεια να αλλάξω κινητό σε ένα χρόνο.

 

Είμαι σε μεγάλο προβληματισμο, λοιπόν!!

Μήπως οσοι το έχετε θα μπορούσατε να μου πείτε αν αξίζει τον κόπο ή θα μου προτείνατε κάποιο άλλο;

 

Η χρήση που το θέλω είναι απλή, λίγο σερφαρισμα, Viber - messenger, μερικές ακομα εφαρμογές, σχετικά καλή κάμερα για φωτογραφίες κ ΠΟΛΥ σημαντικο να εχει χαμηλο sar value

Δεν ξέρω για το sar αλλά απο εκεί και πέρα αξίζει με κλειστά μάτια. Δεν του λείπει τίποτε, έρχεται μέχρι και με εγκατεστημένο screen protector (film είναι αλλά πολύ καλό μέχρι να βάλεις glass) και θήκη, χωρίς τιμή που βγάζει μάτια.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα

 

μετα απο 21 ημερες αναμονη, παρελαβα περιχαρης το θηριακι απο banggood, στα 173 γιουρο.

Εχω δυο αποριες και θα ημουν ευγνωμων αν μπορουσε καποιος να μου τις λυσει :)

1ον) χρησιμοποιω το XiaomiADBFastbootTools και θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει ποιες εφαρμογες μπορω ανετα (και πρεπει!) να απεγκαταστησω.

και 2ον) αν αφαιρεσω το mi messages με ποια εφαρμογη θα μπορω να στελνω/λαμβανω SMS, διοτι δεν ειδα να περιεχει αλλη το κινητο απο τη μαμα.

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα

 

μετα απο 21 ημερες αναμονη, παρελαβα περιχαρης το θηριακι απο banggood, στα 173 γιουρο.

Εχω δυο αποριες και θα ημουν ευγνωμων αν μπορουσε καποιος να μου τις λυσει :)

1ον) χρησιμοποιω το XiaomiADBFastbootTools και θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει ποιες εφαρμογες μπορω ανετα (και πρεπει!) να απεγκαταστησω.

και 2ον) αν αφαιρεσω το mi messages με ποια εφαρμογη θα μπορω να στελνω/λαμβανω SMS, διοτι δεν ειδα να περιεχει αλλη το κινητο απο τη μαμα.

Αυτό σου κάνει;

 

https://forum.xda-developers.com/t/guide-uninstall-poco-x3-nfc-bloatware-list.4169497/

Για sms μπορείς να έχεις και μέσω messenger αλλά γιατί να σβήσεις το mi messages? Γενικώς δεν χρειάζεται να τα σβήσεις και όλα, χώρος υπάρχει νομίζω...

 

ΥΓ: εύχομαι να το χαρείς το κινητό!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου κάνει;

 

https://forum.xda-developers.com/t/guide-uninstall-poco-x3-nfc-bloatware-list.4169497/

Για sms μπορείς να έχεις και μέσω messenger αλλά γιατί να σβήσεις το mi messages? Γενικώς δεν χρειάζεται να τα σβήσεις και όλα, χώρος υπάρχει νομίζω...

 

ΥΓ: εύχομαι να το χαρείς το κινητό!

 

Φιλε σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση και για την ευχη! Το χαιρομαι απιστευτα, ειχα πολυ καιρο να πιασω κινητο που να με καλυψει αμεσως!

Βασικα δεν το κανω για χωρο αλλα για να debloat δλδ να πεταξω οτι δεν χρειαζομαι και κατι app τυπου aliexpress κλπ. Εσβυσα οτι μπορουσα απο το κινητο μεσα απο τη διαχειρηση εφαρμογων και θα ηθελα να σβυσω και οτι αλλο μπορει να ειναι σκουπιδι. Ποιες εφαρμογες προτεινεις, διοτι το αρθρο αυτο το διαβασα, αλλα προφανως περιεχει και χρησιμες εφαρμογες. Απλα δεν ξερω την ορολογια και τα ονοματα τους και φοβαμαι μην κανω καμια πατατα. Οσων αφορα στο mi messages, προτεινεις να κρατησω αυτη την εφαρμογη αν καταλαβα ε? Δεν θελω να ακουστω παρανοικος αλλα για μια στιγμη την θεωρησα τρυπα ασφαλειας. Nevermind. Σε ευχαριστω και παλι.

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει ταχείες κλήσεις κ πως ενεργοποιείται; Πχ κρατάς πατημένο το 2 κ καλεί ένα συγκεκριμένο αριθμό.

Επίσης έχει παρατηρήσει κανείς στις ταινίες ένα μικρό "κομπιασμα" σχεδόν ανεπαίσθητο ανά κάποια δευτερόλεπτα; Ή μόνο στο δικό μου συμβαίνει; Θέμα με το wi fi έχω κ εγώ.. Πριν με ένα Samsung s10 δεν είχα κανένα θέμα μέσα στο σπίτι, βελτιώνεται με κάποιο τρόπο αυτό ή να βάλω repeater;

Τέλος, το έχω συνδέσει με ένα Huawei watch gt-49d,αλλά αν αποσυνδεθεί συνήθως δεν επανασυνδέεται αυτόματα.. Έχει κανείς όμοιο προβλήμα;

Δυνατό τηλέφωνο, έδωσα το s10 στη σύζυγο ( βαρέθηκα τη "μικρή" οθόνη) , έχω να πω πως για ταινίες είναι σούπερ ( με εξαίρεση αυτό το κομπιασμα που προανέφερα) και ταχύτητες όμοιες με το s10( όχι ίδιες βέβαια,μιλάμε για τηλέφωνο με τα μισά λεφτά!)

Edited by geo600
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...