Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Τα έχω κάνει όλα. Τίποτα! Παρατήρησα όμως το εξής: Μετά από κάθε επανεκκίνηση, η εφαρμογή δουλεύει κανονικά την πρώτη φορά που θα ανοίξει (μετά την επανεκκίνηση). Αν την κλείσεις και την ξανανοίξεις, παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα. Δηλαδή ορισμένες λειτουργίες της δεν δουλεύουν και η εφαρμογή κλείνει μόνη της. Σε άλλο τηλέφωνο, README NOTE 8 της γυναίκας μου που δεν έχει αλλάξει η MIUI, δουλεύει κανονικά.

 

Καλησπέρα Coolgreek.

Κάτι άλλο να κάνω? Μπορώ να ξαναγυρίσω στην MIUI 12.0.5 (και που θα την βρω) ή να περιμένω καινούρια MIUI?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by papadak
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που γράφει "ασφάλεια" και από την οποία κάνεις και εκκαθάριση του τηλεφώνου και σάρωση ασφαλείας. Απλά να κάνεις εκκαθάριση. Με τη σειρά όμως που σου είπα.

 

Εναλλακτικά Κάνε εκκαθάριση μνήμης και ρυθμίσεων της εφαρμογής του drone μέσα από θα ρυθμίσεις (ρυθμίσεις> διαχείριση εφαρμογών> εκκαθάριση δεδομένων κάτω αριστερά).

 

Τα έχω κάνει όλα. Τίποτα! Παρατήρησα όμως το εξής: Μετά από κάθε επανεκκίνηση, η εφαρμογή δουλεύει κανονικά την πρώτη φορά που θα ανοίξει (μετά την επανεκκίνηση). Αν την κλείσεις και την ξανανοίξεις, παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα. Δηλαδή ορισμένες λειτουργίες της δεν δουλεύουν και η εφαρμογή κλείνει μόνη της. Σε άλλο τηλέφωνο, README NOTE 8 της γυναίκας μου που δεν έχει αλλάξει η MIUI, δουλεύει κανονικά.

Κάτι άλλο να κάνω? Μπορώ να ξαναγυρίσω στην MIUI 12.0.5 (και που θα την βρω) ή να περιμένω καινούρια MIUI?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Να κάνω και εγώ μια ερώτηση θα ήθελα. Όταν το τηλέφωνο φορτίσει στο 100% δείχνει κάποια ένδειξη η γράφει μόνο 100% πάνω δεξιά εξακολουθώντας να δείχνει τον κεραυνό?

Διότι σε κάποια άλλα γράφει κάτω χαμηλά πόσο και καλά απομένει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Να κάνω και εγώ μια ερώτηση θα ήθελα. Όταν το τηλέφωνο φορτίσει στο 100% δείχνει κάποια ένδειξη η γράφει μόνο 100% πάνω δεξιά εξακολουθώντας να δείχνει τον κεραυνό?

Διότι σε κάποια άλλα γράφει κάτω χαμηλά πόσο και καλά απομένει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση θα σβήσει το led φωτάκι.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

οκ θα το δοκιμασω. ευχαριστω πολυ. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ξερω... δεν ειμαι και τοσο "ειδικη", γι αυτο ρωταω εδω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά που γράφεις δεν υφίστανται σε αυτό το κινητό. Αυτονομία άριστη με 8+ ώρες screen on time (SOT), ηχεία πολύ καλά (τα καλύτερα που θα βρεις σε τέτοια τιμή τουλάχιστον). Αργή απόκριση έχει κάποιες φορές και πιθανότατα οφείλεται στα 120hz της οθόνης. Απενεργοποίησέ τα να δεις βελτίωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω θα το δοκιμασω, πως το κανω αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά που γράφεις δεν υφίστανται σε αυτό το κινητό. Αυτονομία άριστη με 8+ ώρες screen on time (SOT), ηχεία πολύ καλά (τα καλύτερα που θα βρεις σε τέτοια τιμή τουλάχιστον). Αργή απόκριση έχει κάποιες φορές και πιθανότατα οφείλεται στα 120hz της οθόνης. Απενεργοποίησέ τα να δεις βελτίωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οι 8 ωρες + θεωρουνται πολυ? οταν λενε πως κραταει 2 μερες με φουλ χρηση και δεν κραταει ουτε μια χωρις φουλ τοτε τι να πω... καπου διαβασα πως τα κανουν πλεον οχι τοσο καλα οσο οι προηγουμενες "φουρνιες" ωστε να αγοραζουμε παλι πιο συχνα κινητα.. δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αλλα και παλιοτερα συνεβαινε αυτο... στην εποχη των πρωτων smartphone (βλεπε 2010-2015) και παλι λεω δεν ξερω αν ισχυει... σας λεω μονο τι ισχυει για το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας. Έχει βρει κανείς λύση για το bug όταν φτιάξουμε dual facebook και messenger και ανοίξουμε messenger μέσα από το πρωτεύον facebook, μας ρωτάει σε ποιο!! Κανονικά θα έπρεπε στο κύριο messenger να το ανοίξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως εμφανίζονται τα νέα εικονίδια που έχει η Google στις εφαρμογές;

Στα δύο θέματα που έχει το κινητό τα εμφανίζει όπως ήταν παλιότερα.

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην πολύ όμορφη ομάδα και τόσα καλά ενημερωμένοι για όλα τα ζητούμενα που αφορούν την συσκευή μας,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το app του καιρού δεν μπορώ να το επισκευάσω να μου δείχνει την τωρινή τοποθεσία που βρίσκομαι παρά μόνο οποία του έχω ορίσει σε εσάς επειδή δεν βλέπω να το έχετε αναφέρει σας δουλεύει κανονικά ξέρω ότι δεν είναι και πολύ σημαντικό αλλά αν κάποιος γνωρίζει πως θα μπορούσε να φτιαχτεί θα του ήμουν ευγνώμων.Σας ευχαριστώ πολύ όλους εκ των προτέρων συνεχίστε έτσι την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην πολύ όμορφη ομάδα και τόσα καλά ενημερωμένοι για όλα τα ζητούμενα που αφορούν την συσκευή μας,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το app του καιρού δεν μπορώ να το επισκευάσω να μου δείχνει την τωρινή τοποθεσία που βρίσκομαι παρά μόνο οποία του έχω ορίσει σε εσάς επειδή δεν βλέπω να το έχετε αναφέρει σας δουλεύει κανονικά ξέρω ότι δεν είναι και πολύ σημαντικό αλλά αν κάποιος γνωρίζει πως θα μπορούσε να φτιαχτεί θα του ήμουν ευγνώμων.Σας ευχαριστώ πολύ όλους εκ των προτέρων συνεχίστε έτσι την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.
Άλλαξε περιοχή σε εκτός Ευρωπαϊκής Ενωσης πχ Ινδία.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα το Χ3 ΝFC 128Gb για τη σύζυγο πριν 2 μέρες από το Πλαίσιο. πρώτες εντυπώσεις αναμενόμενα πολύ καλές σε ταχύτητα, οθόνη, ήχο. Το μόνο που παρατήρησα και με προβλημάτισε είναι το εξής: Αφού έκανα όλες τις ενημερώσεις (play store, MIUI σε 12.0.7, εφαρμογές συστήματος), όταν πάω στις πληροφορίες (μενού "Σχετικά με το τηλέφωνο") που μου δείχνει την έκδοση MIUI, μόλις πατήσω στην έκδοση MIUI μου βγάζει το μήνυμα γίνεται έλεγχος (για ενημερώσεις προφανώς) και μετά μου βγάζει κάτω από το εικονίδιο του MIUI την ένδειξη "Τι νέο υπάρχει". Όταν λοιπόν πάω να το επιλέξω για αν δω τι περιλαμβάνει η τελευταία ενημέρωση, μου βγάζει το μήνυμα: Δεν έχετε άδειες για πρόσβαση στο αρχείο ενημέρωσης. Σιγουρευτείτε ότι ο λογαριασμός που εισήλθατε έχει τις απαραίτητες άδειες". Να υποθέσω ότι αυτό οφείλεται στο ότι δεν έχω συνδεθεί σε λογαριασμό Mi παρά μόνο σε Google;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα το Χ3 ΝFC 128Gb για τη σύζυγο πριν 2 μέρες από το Πλαίσιο. πρώτες εντυπώσεις αναμενόμενα πολύ καλές σε ταχύτητα, οθόνη, ήχο. Το μόνο που παρατήρησα και με προβλημάτισε είναι το εξής: Αφού έκανα όλες τις ενημερώσεις (play store, MIUI σε 12.0.7, εφαρμογές συστήματος), όταν πάω στις πληροφορίες (μενού "Σχετικά με το τηλέφωνο") που μου δείχνει την έκδοση MIUI, μόλις πατήσω στην έκδοση MIUI μου βγάζει το μήνυμα γίνεται έλεγχος (για ενημερώσεις προφανώς) και μετά μου βγάζει κάτω από το εικονίδιο του MIUI την ένδειξη "Τι νέο υπάρχει". Όταν λοιπόν πάω να το επιλέξω για αν δω τι περιλαμβάνει η τελευταία ενημέρωση, μου βγάζει το μήνυμα: Δεν έχετε άδειες για πρόσβαση στο αρχείο ενημέρωσης. Σιγουρευτείτε ότι ο λογαριασμός που εισήλθατε έχει τις απαραίτητες άδειες". Να υποθέσω ότι αυτό οφείλεται στο ότι δεν έχω συνδεθεί σε λογαριασμό Mi παρά μόνο σε Google;

Σωστα!! Φτιάξε λογαριασμό Mi.

Edited by stamdd

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, νέος ιδιοκτήτης της συσκευής και έχω μια ερώτηση. Πώς μπορώ να δημιουργήσω φάκελο και να ομαδοποιήσω εφαρμογές μέσα σε αυτόν? Στο συρτάρι εφαρμογών εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, νέος ιδιοκτήτης της συσκευής και έχω μια ερώτηση. Πώς μπορώ να δημιουργήσω φάκελο και να ομαδοποιήσω εφαρμογές μέσα σε αυτόν? Στο συρτάρι εφαρμογών εννοώ.
Φάκελο ακριβώς δεν ξέρω.

Αλλά μπορείς να φτιάξεις δικές σου κατηγορίες, που εμφανίζονται σαν επικεφαλίδες να το πω, στο συρτάρι.

Κάνε μια δοκιμή μήπως σε βολέψει. dab1ec66e947908f7559f1b13f8ba1dd.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, το είχα δει ήδη αυτό, αλλά δυστυχώς δεν με βολεύει.

Θα ήθελα φακέλους και εκεί να έχω π.χ. εφαρμογές τραπεζών μαζί, κάποιες άλλες που έχω για το αυτοκίνητο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μία πάνω στην άλλη και θα γίνουν φάκελος

Στο συρτάρι εφαρμογών; Δοκίμασα, αλλά γινεται φακελος μονο στην αρχική οθόνη.

Μετά, πως μεταφέρεται μέσα στο συρτάρι;

Link to comment
Share on other sites

Στο συρτάρι εφαρμογών; Δοκίμασα, αλλά γινεται φακελος μονο στην αρχική οθόνη.

Μετά, πως μεταφέρεται μέσα στο συρτάρι;

Αυτό ακριβώς που γράφει ο φίλος, στο συρτάρι δεν γίνεται ή τουλάχιστον δεν το έχω βρει εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση θα σβήσει το led φωτάκι.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο.. Βρίσκει την τηλεόραση, η τηλεόραση βρίσκει το τηλέφωνο, αλλά δεν ολοκληρώνεται η σύνδεση.. Αντίθετα έκανα δοκιμή από την εφαρμογή του YouTube κ στέλνει κανονικά..

Έχει βρει κανείς λύση γιατί δεν συνδέεται με smart tv??

EDIT: Τελικά με μια καινούρια Samsung 7 Series συνδέθηκε κανονικά!!! Με μια όμως παλια LG δεν συνδέεται...άρα θα είναι κάποια περιορισμένη δυνατότητα με τις παλιές smart tv!!!

Edited by stamdd

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους συμφορίτες του καταπληκτικού τηλεφώνου Xiaomi Poco X3 και καλό μήνα!

Γνωρίζει κάποιος ή τοποθέτησε κάποιο καλό screen protector για το κινητό που να καλύπτει όλη την οθόνη ώστε να παρέχει πλήρη και σίγουρη προστασία?

Έχει προεγκατεστημένο κάποιο screen protector η Xiaomi αλλά είναι ζελατίνα και όχι τζαμάκι οπότε δεν παρέχει σχετικά καλή προστασία και είναι επίφοβο.

Αγόρασα πρόσφατα αυτό:

https://www.stoucky.gr/skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-yia-xiaomi-poco-x3-nfc.html?search=50025882&description=true

αλλά δεν παρέχει πλήρη προστασία και είναι περιμετρικά μικρότερο και δεν καλύπτει πλήρως την οθόνη.

Θήκη πήρα αυτήν : https://www.stoucky.gr/xiaomi-accessories-en/xiaomi-cases-mobile-en?product_id=26438&filter=774

η οποία είναι ικανοποιητική.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Στο συρτάρι εφαρμογών; Δοκίμασα, αλλά γινεται φακελος μονο στην αρχική οθόνη.

Μετά, πως μεταφέρεται μέσα στο συρτάρι;

 

δε το ξέρω αυτό... για έξω μίλαγα , ίσως έχεις δίκιο.... στο συρτάρι να μη γίνεται

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε περιοχή σε εκτός Ευρωπαϊκής Ενωσης πχ Ινδία.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα αλλάζοντας σε περιοχή εκτός ευρωπαϊκής ένωσης όντως δουλεύει αλλά θα επηρεάσει πουθενά αλλού το τηλέφωνο μου κάνοντας αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την εφαρμογή μηνύματα >3 τελίτσες τέρμα επάνω δεξιά >ρυθμίσεις>σύνθετες ρυθμίσεις>Λάβετε αναφορές παράδοσης SMS (ενεργοποίηση του διακόπτη)

Το κάναμε αλλά μετά από πολλά μηνύματα δεν έχει έρθει ποτέ αναφορά παράδοσης του sms!!!! Wind εχω. Σε εσάς έρχεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Το κάναμε αλλά μετά από πολλά μηνύματα δεν έχει έρθει ποτέ αναφορά παράδοσης του sms!!!! Wind εχω. Σε εσάς έρχεται;

Στο 13033 θα πρέπει να έχεις ένδειξη παράδοσης. Όχι ειδοποίηση, ένδειξη κάτω από το μήνυμά σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους συμφορίτες του καταπληκτικού τηλεφώνου Xiaomi Poco X3 και καλό μήνα!

Γνωρίζει κάποιος ή τοποθέτησε κάποιο καλό screen protector για το κινητό που να καλύπτει όλη την οθόνη ώστε να παρέχει πλήρη και σίγουρη προστασία?

Έχει προεγκατεστημένο κάποιο screen protector η Xiaomi αλλά είναι ζελατίνα και όχι τζαμάκι οπότε δεν παρέχει σχετικά καλή προστασία και είναι επίφοβο.

Αγόρασα πρόσφατα αυτό:

https://www.stoucky.gr/skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-yia-xiaomi-poco-x3-nfc.html?search=50025882&description=true

αλλά δεν παρέχει πλήρη προστασία και είναι περιμετρικά μικρότερο και δεν καλύπτει πλήρως την οθόνη.

Θήκη πήρα αυτήν : https://www.stoucky.gr/xiaomi-accessories-en/xiaomi-cases-mobile-en?product_id=26438&filter=774

η οποία είναι ικανοποιητική.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλες Θηκες ειναι απο την εταιρεια RIngke - https://www.stoucky.gr/xiaomi-accessories-en/xiaomi-cases-mobile-en/ringke-fusion-x-xiaomi-pocophone-x3-nfc-black-el.html?filter=774

https://www.stoucky.gr/xiaomi-accessories-en/xiaomi-cases-mobile-en/ringke-fusion-x-xiaomi-pocophone-x3-nfc-space-blue-el.html?filter=774

https://www.stoucky.gr/xiaomi-accessories-en/xiaomi-cases-mobile-en/ringke-fusion-x-xiaomi-pocophone-x3-nfc-camo-moro-black-el.html?filter=774

 

Εχω παρει την πρωτη και εχω μεινει ευχαριστημενος. Για τζαμακια θα επανελθω,

Edited by vanbono
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...