Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοείς,δεν το κατάλαβα?

όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικά στην συσκευή μου εκτός απο τα 2 τελευταία!

 

Για τα 2 τελευταία μιλάμε.. Για το καρδιογράφημα και την πιεση που τα δίνει μόνο σε Samsung Galaxy συσκευές.. Οποτε οποιοσδήποτε έχει σκάσει τόσα λεφτά στην Samsung για το ρολογάκι της και δεν έχει Samsung κινητό δεν μπορεί να έχει και αυτές τις 2 δυνατότητες που στην ουσία είναι και σχεδόν η μονες διαφορες από το galaxy watch το προηγουμενο και φτηνότερο που έχει και καλύτερη αυτονομία.. Οποτε αν κάποιος έχει άλλο κινητό πλην Samsung τότε με το πιο πανω βιντεάκι μπορεί να βάλει αυτές τις δυνατότητες στο ρολογάκι του έστω και με αυτόν τον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Για τα 2 τελευταία μιλάμε.. Για το καρδιογράφημα και την πιεση που τα δίνει μόνο σε Samsung Galaxy συσκευές.. Οποτε οποιοσδήποτε έχει σκάσει τόσα λεφτά στην Samsung για το ρολογάκι της και δεν έχει Samsung κινητό δεν μπορεί να έχει και αυτές τις 2 δυνατότητες που στην ουσία είναι και σχεδόν η μονες διαφορες από το galaxy watch το προηγουμενο και φτηνότερο που έχει και καλύτερη αυτονομία.. Οποτε αν κάποιος έχει άλλο κινητό πλην Samsung τότε με το πιο πανω βιντεάκι μπορεί να βάλει αυτές τις δυνατότητες στο ρολογάκι του έστω και με αυτόν τον τρόπο

 

Κατανοητό αλλά λίγο δύσκολο για εμένα!:)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

κριμα, γιατι στο apple watch μετραει μονο του οπως επισης και τα διαγραμματα των καρδιακων παλμων ειναι καλυτερα. :(

 

Οσο δουλευεις το galaxy watch θα βλεπεις την καθολικη ανωτεροτητα του apple watch. Χρησιμοποιω και τα 2 με αντιστοιχες συσκευες και θεωρω οτι το apple watch ειναι αλλη κλαση, κυριολεκτικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση για απόψεις: Έχω το gear s3, σχεδόν 2,5 χρόνια τώρα πολύ ευχαριστημένος. Σίγουρα θα μπορούσε να είναι πιο ακριβές στις μετρήσεις του αλλά δεν με απασχολούν τόσο αυτές. Κατασκευαστικα είναι θηρίο και έχει χρησιμοποιηθεί σε αρκετά δύσκολες συνθήκες κατά καιρούς.

Το θέμα είναι ότι τώρα έχω συσκευή lg αν και αργότερα ενδεχομένως θα πάρω Samsung. Οπότε αξίζει, κατά την γνώμη σας η αγορά το galaxy watch 3 τώρα ή δεν έχω να κερδίσω πολλά και καλύτερα να περιμένω όταν κάνω την αλλαγή σε Samsung συσκευή;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις περιμενεις, σε λιγους μηνες βγαινει το καινουργιο και κατευθειαν πας εκει
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την χρήση πού κανείς, εγώ πού είμαι με τηλέφωνα , sms mail κτλ μπορώ να σου πω ότι δεν έχω κάνει καλύτερη αγορά.

Αν πάλι ψάχνεις κάτι άλλο τότε θα πρέπει να το ψάξεις.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πολλά λεφτά να δώσεις περίμενε το επόμενο που θα βγει και θα βγει αρκετά ακριβό. Θα χρειαστεί μερικούς μήνες να πέσει η τιμή του σαν καινούριο. Αν βγει Αύγουστο υπολόγισε να πέσει σχετικά καλά τα Χριστούγεννα. Ακόμα μπορείς να περιμένεις να πάρεις samsung κινητό και να εκμεταλευτεις όλες τις δυνατότητες που σου δίνει το ρολόι , όταν έχεις samsung κινητό. Θα το πάρεις σε καλή τιμή.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάπου διάβασα ότι το επόμενο smartwatch της Samsung θα βγει με wear os. Όπως και να έχει δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα που θα κάνει όταν βγει, εδώ περιμένω να πέσει το watch 3 κοντά στα 200. Με το gear s3 δεν θα είχε μεγάλη διαφορά αν είχα Samsung κινητό αλλά με to watch 3 παίζει ρόλο από ότι διαβάζω. Το βλέπω να κάνω λίγο υπομονή μέχρι το καλοκαίρι.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Τα λουράκια από το galaxy watch 46mm κάνουν στο galaxy watch 3 45mm?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά και γίνομαι κουραστικός..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Τα λουράκια από το galaxy watch 46mm κάνουν στο galaxy watch 3 45mm?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά και γίνομαι κουραστικός..

και επίσης να κάνω κι άλλη ερώτηση εγώ σχετικά με τα λουράκια...που βρίσκουμε orginal λουράκια?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Τα λουράκια από το galaxy watch 46mm κάνουν στο galaxy watch 3 45mm?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά και γίνομαι κουραστικός..

 

Παντού διαβάζω οτι κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Έχω καλιμπραρει λάθος την αρτηριακή πίεση με λάθος πιεσόμετρο καρπού.

Πως γίνεται να ξανακάνω την ρύθμιση ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις Samsung Health Monito- αρτηριακή πιεση- προβολη ιστορικου- πανω δεξιά τις 3 τελιτσες- εκ νέου βαθμονομηση
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Στο app του τηλεφώνου ή του watch 3?

Μπαίνεις Samsung Health Monito- αρτηριακή πιεση- προβολη ιστορικου- πανω δεξιά τις 3 τελιτσες- εκ νέου βαθμονομηση

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ρολόι, Ρυθμίσεις, 'Σύνδεση σε νέο τηλέφωνο'

 

Καλησπέρα και πάλι. Δυστυχως δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω με το καινούργιο κινητό, s21 ultra θυμίζω. Πήγα εκεί και μου δίνει επιλογή για backup των δεδομένων του ρολογιού. Πρακτικά έχει μια επιλογή που πατιέται να γίνει backup στο cloud και οταν το πατάω μου λέει να ελέγξω το ρολοι οπου δεν γίνεται τίποτα. Και έχει και μια αλλη επιλογή να προχωρήσει στη σύνδεση χωρίς back up, σε αυτή την επιλογή όμως το κουμπί φαίνεται το μισό κάτω κατω στην οθόνη του ρολογιού και δεν πατιέται οποτε δεν προχωράει και η σύνδεση με το νέο κινητό. Έχει συμβεί και σε άλλον? Τι μπορω να κανω αλλο για να το συνδέσω με το νέο κινητό? Υπάρχει άλλος τρόπος για hard reset του ρολογιού μηπως για να σβηστεί το παλιό? Σας ευχαριστώ και συγνώμη για το κατεβατό.:O:O

Link to comment
Share on other sites

Στο πίσω μέρος, όταν είναι καινούργιο, έχει κάποια προστατευτική μεμβράνη που θα πρέπει να αφαιρεθεί ?

Βλέπω κάτι αλλα δεν είμαι σίγουρος. 9bb64ca99fd8c95e734c265cf54724bf.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην στεφάνη έχει σίγουρα!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στο πίσω μέρος, όταν είναι καινούργιο, έχει κάποια προστατευτική μεμβράνη που θα πρέπει να αφαιρεθεί ?

Βλέπω κάτι αλλα δεν είμαι σίγουρος. 9bb64ca99fd8c95e734c265cf54724bf.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε μια με το νύχι άμα είσαι μεμβράνη θα βγεί... στην φώτο σαν μεμβράνη το βλέπω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,σε σχέση με το a.watch μπορεις να απαντήσεις πχ σε messenger,sms, να μπεις στις εφαρμογες και να διαβασεις η να απαντήσεις φωνητικα σε αυτα; φιλος με galaxy watch μου λεει οτι δεν γίνεται ,στο 3 είναι το ίδιο? Η μήπως να ψαξω λάτι σε wear os?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,σε σχέση με το a.watch μπορεις να απαντήσεις πχ σε messenger,sms, να μπεις στις εφαρμογες και να διαβασεις η να απαντήσεις φωνητικα σε αυτα; φιλος με galaxy watch μου λεει οτι δεν γίνεται ,στο 3 είναι το ίδιο? Η μήπως να ψαξω λάτι σε wear os?

 

Μια χαρα γινεται, μην σου πω και καλυτερα απο το a.watch. Απλως να ξερεις, δεν εχει εφαρμογες, αλλα απαντας απο τις ειδοποιησεις...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω για τη άμεση απαντηση,θα το δοκιμάσω ελπίζω να με βολεψει

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Περίεργη μεμβράνη. Φοβάμαι μη κάνω ζημιά. Πάντως τις μετρήσεις τις παίρνει.

Άσχετο... τραγική μπαταρία. Κρίμα.

Προερχόμενος από το προηγούμενο είναι χειρότερο σε αυτονομία.

Κάνε μια με το νύχι άμα είσαι μεμβράνη θα βγεί... στην φώτο σαν μεμβράνη το βλέπω και εγώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία έχει φτιάξει μετά την τελευταία αναβάθμιση.

2 ημέρες μου βγάζει άνετα, βέβαια είναι καί τί χρήση του κάνει κάποιος.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...