Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το εχω σε always on display,αν δεν εχεις βρει κατι να το δοκιμααω μερικες ωρες να σου πω.

 

 

Πηρα θηκη spigen για την προστασια του.σαν να φοραει προφυλακτικο τρια νουμερα μεγαλυτερο ειναι ...αποτυχια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εχω το Frontier S3 , κ αρχισε να ξεβαφει το πλαίσιο (:mad:) , οπότε ψαχνομαι για την αλλαγη.

Μπορεί κάποιος να μου πει , αν με Always On Display , βγαινει χαλαρά το 24ωρο , ή μετά βίας τα καταφερνει η μπαταρια. Έτσι χρησιμοποιω το Frontier , k το φορτιζω καθε βραδυ στο 15-20% , πραγμα ανεκτο για μενα κ τη χρηση που του κανω.

Το εχει κανεις να δουλευει μονιμα ΟΝ?

 

Εγω παντως με το galaxy watch με χαλαρη χρηση πιανω μεχρι και 3 ημερες με always on display...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καθημερινά με το watch 3 .

 

Αν αγοράσω το Galaxy fit 2 μόνο για τις ώρες που παίζω πχ μπάσκετ, θα μπορεί να κρατάει αθροιστικά την ημερήσια μου δραστηριότητα?

Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανείς μετάβαση απο active 2 να αναφέρει διαφορές;

Αξίζει η αλλαγή; Δεν μιλάω για το αισθητικό κομμάτι.

Απλά άρχισα να το βαριέμαι λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καθημερινά με το watch 3 .

 

Αν αγοράσω το Galaxy fit 2 μόνο για τις ώρες που παίζω πχ μπάσκετ, θα μπορεί να κρατάει αθροιστικά την ημερήσια μου δραστηριότητα?

 

Ναι κανονικά. Είχα κ το fit2 οπότε είναι δοκιμασμένο

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με το galaxy watch με χαλαρη χρηση πιανω μεχρι και 3 ημερες με always on display...
Εννοείς πάντα ανοικτή η οθόνη 24ωρες;

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πάντα ανοικτή η οθόνη 24ωρες;

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το βραδυ που θα κοιμηθω το αφαιρω απο το χερι μου και εκει η οθονη κλεινει απο μονη της, αν εννοεις αυτο. αλλιως always on display αυτο σημαινει ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Είχα κ το fit2 οπότε είναι δοκιμασμένο

 

Σε ευχαριστώ.

Αρα χρησιμοποιώ στη μέση το fit, μετά ξαναβάζω το watch 3 και κρατάει και τις μετρήσεις του fit, σωστά?

Θέλει κάποια ρύθμιση για αυτό η γίνεται αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

το βραδυ που θα κοιμηθω το αφαιρω απο το χερι μου και εκει η οθονη κλεινει απο μονη της, αν εννοεις αυτο. αλλιως always on display αυτο σημαινει ακριβως.

Αυτό δν σημαίνει ότι το ρολόι βγάζει 3 μέρες με always on display. Καλό είναι να δίνουμε πληροφορίες με τον τρόπο χρήσης. Το να μην το χρησιμοποιείς το βράδυ δν σημαίνει βγάζει 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δν σημαίνει ότι το ρολόι βγάζει 3 μέρες με always on display. Καλό είναι να δίνουμε πληροφορίες με τον τρόπο χρήσης. Το να μην το χρησιμοποιείς το βράδυ δν σημαίνει βγάζει 3 μέρες.

 

Θεωρω οτι ειμαι ξεκαθαρος σε αυτα που λεω. Ειπα με χαλαρη χρηση. Τωρα αν υπαρχει θεμα αντιληψεως η απλα εσυ ψαχνεις λογο για να ανατρεψεις τα παντα και να μου τη πεις, σορυ αλλα δεν θα μπω σε αυτη τη διαδικασια φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα αντιλληψης καθόλου.χαλαρη χρηση σημαινει οτι το χρησιμοποιεις τρεις μερες.εγω αυτο αντιλαμβανομαι τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Αρα χρησιμοποιώ στη μέση το fit, μετά ξαναβάζω το watch 3 και κρατάει και τις μετρήσεις του fit, σωστά?

Θέλει κάποια ρύθμιση για αυτό η γίνεται αυτόματα?

 

Ναι κάπως έτσι.. Μαζευει το Samsung Health τις μετρήσεις του καθενός και τις προσθέτει και τις συγχρονίζει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.

Για να κάνει κλήση το ρολόι,πρέπει να ναι συνδεδεμένο με bt?

Ποιος ο τρόπος να μπορείς να κάνεις και να δεχτείς κλήση ενώ ας πούμε το κινητό είναι σπίτι;

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό, είτε με Bluetooth είτε αν το κινητό είναι στο δίκτυο WiFi με το ρολόι αλλά το κινητό δεν έχει πρόσβαση σε αυτό όπως σε ένα τηλέφωνο ξενοδοχείο ας πούμε η σε ένα σπίτι που κάπου δεν πιάνει το ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.το ρώτησα αυτό καθώς ένας γνωστός πού είχαμε συναντηθεί προ καιρού,κι έχοντάς ενα galaxy watch,χτυπάει κλήση και απαντάει με το ρολόι.

Μου λέει είδες;έχω ξεχάσει το κινητό σπίτι ομως μιλάω κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν και οπαδός των αναλογικών, βρέθηκα με ένα watch3. Αποφάσισα να το κρατήσω περισσότερο για τους αισθητήρες, επομένως μέτρηση ύπνου και παλμών τα έχω ενεργά. Επειδή τις πρώτες μέρες η αυτονομία ήταν τραγική (μια μέρα οριακά) με τα πάντα ανοιχτά, διαπίστωσα ότι αν έχω το wifi κλειστό (πριν το είχα auto) η αυτονομία βελτιώνεται δραματικά.

 

Η απορία μου είναι η εξής. Τι προσφέρει το wifi στο ρολόι, αν ούτως ή άλλως αυτό είναι συνέχεια συνδεδμένο με το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.το ρώτησα αυτό καθώς ένας γνωστός πού είχαμε συναντηθεί προ καιρού,κι έχοντάς ενα galaxy watch,χτυπάει κλήση και απαντάει με το ρολόι.

Μου λέει είδες;έχω ξεχάσει το κινητό σπίτι ομως μιλάω κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πές τά να μη τα λέω. Δεν αμφιβάλω καθόλου οτι έχει συμβεί αυτό που λές με τον φίλο σου. Κινητό στο σπίτι συνδεμένο σε wifi, ρολόι μαζί σου συνδεμένο σε wifi καφετέριας, σε καλούν στο τηλέφωνο στο σπίτι, πρέπει να είσαι σε θέση να απαντήσεις από το ρολόι. Έτσι γινόταν με το Samsung Watch που έτρεχε wear OS πρίν 4-5 χρόνια. Αλλά πλέον πως θα πουλήσει η Samsung τα LTE;

 

Πάντως επίσημα η Sammy δε το αναγνωρίζει. Αν δείτε στην επίσημη σελίδα του GW3 https://www.samsung.com/gr/watches/galaxy-watch/galaxy-watch3-bluetooth-45mm-mystic-black-sm-r840ntkaeue/ γράφει "Αφήστε το smartphone σας στο σπίτι" και αναφέρεται μόνο στα μοντέλα LTE. Πιθανόν κάτι να τους έχει ξεφύγει και υπό προυποθέσεις να δουλεύει καi στο σύστημα με το wifi μόνο.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Αν και οπαδός των αναλογικών, βρέθηκα με ένα watch3. Αποφάσισα να το κρατήσω περισσότερο για τους αισθητήρες, επομένως μέτρηση ύπνου και παλμών τα έχω ενεργά. Επειδή τις πρώτες μέρες η αυτονομία ήταν τραγική (μια μέρα οριακά) με τα πάντα ανοιχτά, διαπίστωσα ότι αν έχω το wifi κλειστό (πριν το είχα auto) η αυτονομία βελτιώνεται δραματικά.

 

Η απορία μου είναι η εξής. Τι προσφέρει το wifi στο ρολόι, αν ούτως ή άλλως αυτό είναι συνέχεια συνδεδμένο με το κινητό;

 

Αυτο το εχω και εγω απορια..

 

Πές τά να μη τα λέω. Δεν αμφιβάλω καθόλου οτι έχει συμβεί αυτό που λές με τον φίλο σου. Κινητό στο σπίτι συνδεμένο σε wifi, ρολόι μαζί σου συνδεμένο σε wifi καφετέριας, σε καλούν στο τηλέφωνο στο σπίτι, πρέπει να είσαι σε θέση να απαντήσεις από το ρολόι. Έτσι γινόταν με το Samsung Watch που έτρεχε wear OS πρίν 4-5 χρόνια. Αλλά πλέον πως θα πουλήσει η Samsung τα LTE;

 

Πάντως επίσημα η Sammy δε το αναγνωρίζει. Αν δείτε στην επίσημη σελίδα του GW3 https://www.samsung.com/gr/watches/galaxy-watch/galaxy-watch3-bluetooth-45mm-mystic-black-sm-r840ntkaeue/ γράφει "Αφήστε το smartphone σας στο σπίτι" και αναφέρεται μόνο στα μοντέλα LTE. Πιθανόν κάτι να τους έχει ξεφύγει και υπό προυποθέσεις να δουλεύει καi στο σύστημα με το wifi μόνο.

 

Αντίστοιχα και με την μετρηση πιεσης κλπ ισχυει μονο αν εισαι κατοχος συγκεκριμενων μοντελων samsung κινητων .Ουτε αυτο αναφέρεται πουθενα..

 

 

Σιγουρα μπορουσες μεσω wifi να κανεις κληση; φανταζομαι τοτε θα υπαρχει και εφαρμογη να κανεις κληση απο οποιοδηποτε κινητο(οχι μονο smartwatch) μεσω αλλου κινητου ,με σύνδεση Ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Μα αναφέρθηκε πιο πάνω για το LTE όπου χρησιμοποιεί e-sim για αυτό και μπορείς να κάνεις κλήσεις και όχι μόνο χωρίς την φυσική παρουσία του κινητού!

Αν το smartwatch δεν είναι LTE τότε και μόνο με συγκεκριμένες συσκευές Samsung μπορείς να ενεργοποιήσεις την λειτουργία wifi ώστε να μπορείς να λάβεις κλήσεις!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κανονικοτατα παιζει το wifi calling / sms κλπ και στο Galaxy Watch 3 (και δεν αναφερομαι στο LTE variant φυσικα).

Τα βηματα:

  • Ενεργοποιείτε την απομακρυσμενη συνδεση στις ρυθμισεις του galaxy wearable app

  • Ενεργοποιειτε τη σχετικη ρυθμιση στο κινητο samsung σας - ρυθμισεις --> κλησεις και μηνυματα σε αλλες συσκευες

Απολαυστε υπευθυνα :)

 

Αν εχετε και samsung tablet μπορειτε να κανετε την απομακρυσμενη συνδεση για κλησεις/ μηνυματα απο το ταμπλετ κατα τον ιδιο τροπο...

Ψαχτειτε παιδια. Το οικοσυστημα της σαμσουνγκ εχει ωραια πραγματακια...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο το εχω ενεργοποιημενο, το 2ο που το βρισκω; Εμενα καλα καλα στο ιδιο wifi δεν παιζει ειδοποιησεις... δεν ξερω γιατι. Μονο με bluetooth παιζει. Το wifi ειναι στο Auto στο ρολοι (οπως πρεπει δλδ)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο το εχω ενεργοποιημενο, το 2ο που το βρισκω; Εμενα καλα καλα στο ιδιο wifi δεν παιζει ειδοποιησεις... δεν ξερω γιατι. Μονο με bluetooth παιζει. Το wifi ειναι στο Auto στο ρολοι (οπως πρεπει δλδ)

 

Με την προϋπόθεση ότι έχεις κινητό Samsung είναι στις ρυθμίσεις - Συνθέτες λειτουργίες - κλήση & αποστολή μηνυμάτων σε άλλες συσκευές

Παίζει αψογα

Μάλιστα και σε WiFi να μην είναι το κινητό, παίζει με δεδομένα, αρκει να είναι τικαρισμενη η αντίστοιχη επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενεργοποιημενο ειναι. Αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει. Εννοω αν παω σε αλλο οροφο που εχει Wifi και οχι bluietooth δεν δεχομαι ειδοποιησεις πχ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...