Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να δώσει αναβάθμιση σε άλλο λειτουργικό σύστημα στα παλια της ρολόγια η samsung και ουτε εχω ξανα ακουσει ποτέ να γίνετε κατι τέτοιο σε οποιαδήποτε συσκευή.

 

Μάλλον τότε δν έχεις ακούσει για το τι έκανε η Samsung στο πρώτο wear os ρολοι που κυκλοφόρησε. Ότι άλλαξε με αναβάθμιση το λειτουργικό του από wear OS se tizen

Link to comment
Share on other sites

Αν θελήσω να αγοράσω ΜΗ Samsung κινητό ,τι λειτουργίες από το ρολόι δεν θα έχω ?

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω εγώ που δεν έχω Samsung συσκευή.

Δεν θα έχει την σύνδεση WiFi με το ρολόι ώστε αν χάσει την σύνδεση Bluetooth να συνεχίσεις να έχεις τις κλήσεις σου και την επικοινωνία γενικότερα.

Δεν θα έχει το app sms αλλά θα μπορείς να στέλνεις SMS κανόνικα από τις επαφές ( σε ρωτάει κλήση η SMS?)

Δεν θα έχει την πίεση που έχει βγεί τώρα.

Πάντως γενικά η Samsung έχει κάνει εξαίσια δουλειά!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω τα νέα ρολόγια με wear os

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα και απο αυτα θα παρουμε :lol:

 

Τρέχοντας χααχχχαχ λες και τώρα δεν έχει από δαυτα στις άλλες εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ galaxy 3 μετραει πιεση(ολα τα 3 ή μονο το titanium)?Πρεπει να εχεις κινητο samsung ή δεν ειναι απαραιτητο?
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ galaxy 3 μετραει πιεση(ολα τα 3 ή μονο το titanium)?Πρεπει να εχεις κινητο samsung ή δεν ειναι απαραιτητο?

 

Όλα τα watch 3 και με συσκευή Samsung.

Link to comment
Share on other sites

στην μέτρηση οξυγόνου σας έχει δείξει ποτέ το 100%??

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι σχεδον παντα

να πάω νοσοκομείο?:lol:

 

άκυρο, κάτι έκανα λάθος!

100% και σε εμένα!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εσενα ποσο δειχνει;

 

εδώ και 2 ημέρες 97% αλλά το έβαζα λάθος το ρολόι!

Το είχα χαλαρώσει το λουράκι και το είχα ξεχάσει ότι δεν γίνεται σωστή μέτρηση έτσι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 2 ημέρες 97% αλλά το έβαζα λάθος το ρολόι!

Το είχα χαλαρώσει το λουράκι και το είχα ξεχάσει ότι δεν γίνεται σωστή μέτρηση έτσι!

 

Το 100% είναι λάθος. Δεν θέλει πολύ σφιχτά το ρολόι για να βγάλει σωστή μέτρηση, χρειάζεται απαλά να εφάπτεται χωρίς να παίζει δεξιά αριστερά.

Δεύτερον το 97% είναι μια πολύ σωστή τιμή.

Τρίτον από 95%-100% είσαι μια χαρά, 92% και κάτω έχεις κάποιο πρόβλημα άμα δεν ανέβει σε λίγες ώρες. Το σοβαρό είναι κάτω από 89% που υποδηλώνει αναπνευστική ανεπάρκεια.

Και μερικές γενικές συνθήκες που επηρεάζουν την μέτρηση:

 

- Μειωμένη ροή του αίματος προς τα περιφερικά αγγεία (αγγειοπάθειες)

 

- Σοβαρή αναιμία

 

- Ψυχρά άκρα ή εφίδρωση της περιοχής όπου συνδέεται ο αισθητήρας

 

- Κίνηση της περιοχής όπου συνδέεται ο αισθητήρας

 

- Πρόσφατη χορήγηση σκιαγραφικού

 

- Κάπνισμα

 

- Αμα έχεις 150+ παλμούς κατά την μέτρηση (μπορεί και λιγότερο από αυτό, θέλει γενικότερα μια ηρεμία για να βγάλει σωστό αποτέλεσμα).

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Το 100% είναι λάθος. Δεν θέλει πολύ σφιχτά το ρολόι για να βγάλει σωστή μέτρηση, χρειάζεται απαλά να εφάπτεται χωρίς να παίζει δεξιά αριστερά.

Δεύτερον το 97% είναι μια πολύ σωστή τιμή.

Τρίτον από 95%-100% είσαι μια χαρά, 92% και κάτω έχεις κάποιο πρόβλημα άμα δεν ανέβει σε λίγες ώρες. Το σοβαρό είναι κάτω από 89% που υποδηλώνει αναπνευστική ανεπάρκεια.

Και μερικές γενικές συνθήκες που επηρεάζουν την μέτρηση:

 

- Μειωμένη ροή του αίματος προς τα περιφερικά αγγεία (αγγειοπάθειες)

 

- Σοβαρή αναιμία

 

- Ψυχρά άκρα ή εφίδρωση της περιοχής όπου συνδέεται ο αισθητήρας

 

- Κίνηση της περιοχής όπου συνδέεται ο αισθητήρας

 

- Πρόσφατη χορήγηση σκιαγραφικού

 

- Κάπνισμα

 

- Αμα έχεις 150+ παλμούς κατά την μέτρηση (μπορεί και λιγότερο από αυτό, θέλει γενικότερα μια ηρεμία για να βγάλει σωστό αποτέλεσμα).

 

Όλα αυτά σε ένα ιατρικό εργαλείο για τη μέτρηση του οξυγόνου, αντίστοιχα της πίεσης κλπ. Το ρολογακι μας όπως αναφέρει δεν μπορεί να θεωρηθεί σε καμία περίπτωση ιατρικό εργαλείο και να ληφθεί υπόψιν βασικά. Για χαβαλέ στους φίλους μας καλό είναι. Για γνωμάτευση όχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 100% είναι λάθος. Δεν θέλει πολύ σφιχτά το ρολόι για να βγάλει σωστή μέτρηση, χρειάζεται απαλά να εφάπτεται χωρίς να παίζει δεξιά αριστερά.

Δεύτερον το 97% είναι μια πολύ σωστή τιμή.

Τρίτον από 95%-100% είσαι μια χαρά, 92% και κάτω έχεις κάποιο πρόβλημα άμα δεν ανέβει σε λίγες ώρες. Το σοβαρό είναι κάτω από 89% που υποδηλώνει αναπνευστική ανεπάρκεια.

Και μερικές γενικές συνθήκες που επηρεάζουν την μέτρηση:

 

- Μειωμένη ροή του αίματος προς τα περιφερικά αγγεία (αγγειοπάθειες)

 

- Σοβαρή αναιμία

 

- Ψυχρά άκρα ή εφίδρωση της περιοχής όπου συνδέεται ο αισθητήρας

 

- Κίνηση της περιοχής όπου συνδέεται ο αισθητήρας

 

- Πρόσφατη χορήγηση σκιαγραφικού

 

- Κάπνισμα

 

- Αμα έχεις 150+ παλμούς κατά την μέτρηση (μπορεί και λιγότερο από αυτό, θέλει γενικότερα μια ηρεμία για να βγάλει σωστό αποτέλεσμα).

 

Όλα αυτά σε ένα ιατρικό εργαλείο για τη μέτρηση του οξυγόνου, αντίστοιχα της πίεσης κλπ. Το ρολογακι μας όπως αναφέρει δεν μπορεί να θεωρηθεί σε καμία περίπτωση ιατρικό εργαλείο και να ληφθεί υπόψιν βασικά. Για χαβαλέ στους φίλους μας καλό είναι. Για γνωμάτευση όχι

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά σε ένα ιατρικό εργαλείο για τη μέτρηση του οξυγόνου, αντίστοιχα της πίεσης κλπ. Το ρολογακι μας όπως αναφέρει δεν μπορεί να θεωρηθεί σε καμία περίπτωση ιατρικό εργαλείο και να ληφθεί υπόψιν βασικά. Για χαβαλέ στους φίλους μας καλό είναι. Για γνωμάτευση όχι.

 

Πολύ σωστά τα λες, απλά σαν ιδέα η τεχνολογία που χρησιμοποιείται στο ρολόι είναι ίδια (απλά η ακρίβεια δεν είναι τόσο μεγάλη).

Για αυτό το λόγο είπα κάποια γενικά πράγματα που θα βοηθήσουν να πέσουμε όσο πιο μέσα γίνεται χωρίς όμως να πιστεύουν στο 100% που βγάζει το ρολόι που είναι καθαρά μπαγκ της Samsung.

Αλλά αλήθεια εγώ πιστεύω ότι άμα βγάλει κάτω από 93% κάτι παίζει ...απλά οποίου του βγεί τόσο να το δοκιμάσει 5-6 φορές και μετά να πάει στο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι σχετικά με το καρδιογραφημα. Πήγα σε καρδιολόγο για να μου κάνει καρδιογραφημα και του έδειξα το ηλεκτροκαρδιογραφημα που είχε κάνει το ρολογακι. Το κοιταξε και μου είπε ότι φαίνεται να λαμβάνει σωστά τις μετρήσεις απλά δεν μπορεί να έχει τη σιγουριά που έχει χρησιμοποιώντας το μηχάνημα που κάνει καρδιογραφημα στο ιατρείο. Το δικό του έχει 16 σημεία που μέτρα και το ρολογακι μόνο 1. Μου είπε ότι μόνο αν ποτε αισθανθώ κάτι (ζάλη, λιποθυμία, αρρυθμίες κλπ)θα μπορούσα να το βάλω να κάνει καταγραφή χωρίς να σημαινει ότι θα καταφερνε να καταγράψει κάτι αξιόλογο.

Γενικά όλα αυτά είναι καλά βήματα της τεχνολογίας απλά θέλει προσοχή να μην παρασυρθουμε.

Link to comment
Share on other sites

Να δω πότε θα φέρει το καρδιογράφημα και σε μη samsung συσκευές!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι σχετικά με το καρδιογραφημα. Πήγα σε καρδιολόγο για να μου κάνει καρδιογραφημα και του έδειξα το ηλεκτροκαρδιογραφημα που είχε κάνει το ρολογακι. Το κοιταξε και μου είπε ότι φαίνεται να λαμβάνει σωστά τις μετρήσεις απλά δεν μπορεί να έχει τη σιγουριά που έχει χρησιμοποιώντας το μηχάνημα που κάνει καρδιογραφημα στο ιατρείο. Το δικό του έχει 16 σημεία που μέτρα και το ρολογακι μόνο 1. Μου είπε ότι μόνο αν ποτε αισθανθώ κάτι (ζάλη, λιποθυμία, αρρυθμίες κλπ)θα μπορούσα να το βάλω να κάνει καταγραφή χωρίς να σημαινει ότι θα καταφερνε να καταγράψει κάτι αξιόλογο.

Γενικά όλα αυτά είναι καλά βήματα της τεχνολογίας απλά θέλει προσοχή να μην παρασυρθουμε.

 

Γνωστα ολα αυτα. Το ρολοι νομιζω ειναι σε 2 σημεια και οχι 1

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωστα ολα αυτα. Το ρολοι νομιζω ειναι σε 2 σημεια και οχι 1

Σε δύο ειναι γιατί ακουμπάς το κουμπί με το δάχτυλο άρα ακουμπάει και στα δύο χέρια.

Τώρα για το αν αυτό το πράγμα μπορεί να βγάλει κάποιο πρόβλημα υγείας στην επιφάνεια αμφιβάλω εκτός και άμα είναι τεράστιο πρόβλημα που έτσι και αλλιώς θα κάνει μπαμ. Βέβαια άμα σου μετρήσει πίεση και οξυγόνο καταλαβαίνεις πολλά από την κατάσταση σου άμα δεν νιώθεις καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα και εγώ με το νεο αποκτημα.

Το ψαχνω ακομα (ετσι οπως το βλεπω θα φαω καμια δεκαρια μερες ) .Συνδεδεμενο με honor παντως δεν εχω blood pressure measure δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εχω το Frontier S3 , κ αρχισε να ξεβαφει το πλαίσιο (:mad:) , οπότε ψαχνομαι για την αλλαγη.

Μπορεί κάποιος να μου πει , αν με Always On Display , βγαινει χαλαρά το 24ωρο , ή μετά βίας τα καταφερνει η μπαταρια. Έτσι χρησιμοποιω το Frontier , k το φορτιζω καθε βραδυ στο 15-20% , πραγμα ανεκτο για μενα κ τη χρηση που του κανω.

Το εχει κανεις να δουλευει μονιμα ΟΝ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...