Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

samsung-galaxy-watch-3-smartphonegreece.png

 

Ανοίγω τοπικ για το νέο ωρολόγιο της Samsung...

Προσωπικά θα το χτυπήσω σε μια πιο λογική τιμή όταν έρθει η ώρα προκειμένου αντικαταστήσει το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ Samsung Gear Frontier που με συντροφεύει 3+ χρόνια....

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικα και των 2 συσκευων.

 

ALL VERSIONS 45MM41MM

Versions: SM-R855F, SM-R845F (Global, LTE model); SM-R855U, SM-R845U (USA, LTE model); SM-R850, SM-R840 (Wi-Fi only)

45mm size, 1.4" display, 340 mAh battery

41mm size, 1.2" display, 247 mAh battery

 

NETWORK Technology

GSM / HSPA / LTE

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G bands HSDPA 850 / 900 / 2100

4G bands 1, 3, 5, 7, 8, 20

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE

LAUNCH Announced 2020, August 05

Status Available. Released 2020, August 06

BODY Dimensions 46.2 x 45 x 11.1 mm (1.82 x 1.77 x 0.44 in)

Weight 53.8 (45mm), 48.2 g (41mm), 43 g (45mm tt.) (1.90 oz)

Build Glass front (Gorilla Glass DX), stainless steel frame 316L or titanium frame

SIM eSIM

Samsung Pay

MIL-STD-810G compliant*

50m water resistant (IP68)

ECG certified

Blood pressure monitor

Compatible with standard 20/22mm straps

Rotating bezel

*does not guarantee ruggedness or use in extreme conditions

DISPLAY Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 1.4 inches, 6.3 cm2 (~30.4% screen-to-body ratio)

Resolution 360 x 360 pixels, 1:1 ratio (~364 ppi density)

Protection Corning Gorilla Glass DX

Always-on display

PLATFORM OS Tizen-based wearable OS 5.5

Chipset Exynos 9110 (10 nm)

CPU Dual-core 1.15 GHz Cortex-A53

GPU Mali-T720

MEMORY Card slot No

Internal 8GB 1GB RAM

eMMC

CAMERA No

SOUND Loudspeaker Yes

3.5mm jack No

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n

Bluetooth 5.0, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC Yes

Radio No

USB No

FEATURES Sensors Accelerometer, gyro, heart rate, barometer

Natural language commands and dictation

BATTERY Non-removable Li-Ion 340 mAh battery

Charging Qi wireless charging

MISC Colors Mystic Bronze, Mystic Black, Mystic White

Models SM-R850, SM-R840, SM-R855F, SM-R845F, SM-R855U, SM-R845U

πηγη:gsmarena.com

 

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

ξέρει κανείς αν υποστηρίζει spotify και απάντηση στα μηνύματα (fb,viber κλπ) στην ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Spotify δε ξερω...απο το GEAR S3 που εχω υποστηρίζει τα άλλα δυο που ανεφερες...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

ξέρει κανείς αν υποστηρίζει spotify και απάντηση στα μηνύματα (fb,viber κλπ) στην ελλάδα;

 

spotify δεν ξέρω αλλά messenger, viber, sms, κανονικά σαν το s3. Επίσης, μπορείς να γράψεις είτε με το εικονικό πληκτρολόγιο είτε με το δάχτυλο.

Μετά από μία πλήρη φόρτιση (το αγόρασα 11/08), θεωρώ πως είναι αρκετά πιο εξελιγμένο από το s3 που είχα πριν, αλλά αν δεν βάλουν τις μετρήσεις πίεσης κτλ, δεν πιστεύω οτι αξίζει την μεγάλη διαφορά χρημάτων.

Είναι πιο ελαφρύ στο χέρι, βέβαια το s3 το είχα με μπρασελε ενώ αυτό με το λουράκι του για την ώρα.

Η στεφάνη έχει πολύ καλύτερη αίσθηση στην περιστροφή αλλά μιλάω πάντα συγκριτικά με το s3. Το galaxy watch δεν το έχω δει για να ξέρω πως τα πήγαινε. το ρολόι φαίνεται πιο ρολόι πλέον αν και εμένα προσωπικά, μου αρέσει και το s3 classic που είχα πριν.

Για κάποιον που έχει εικόνα από smartwatch π.χ τις δυνατότητες που έχει κτλ, είναι ένα πολύ όμορφο αλλά ακριβό ρολόι.

Για την ώρα, δεν απολαμβάνω κάτι παραπάνω από αυτά που είχε και το παλιό μου, οπότε δεν αξίζει τα τόσα χρήματά του.

Αν όμως θέλει κάποιος να πάρει όμορφο ρολόι- gadget (δηλαδή όχι garmin για αθλητικές μετρήσεις κτλ), θεωρώ πως είναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί.

Μόλις το δουλέψω λιγάκι και δω τίποτα νέο, θα επανέλθω.

 

Σημείωση: Έκανα restore από το s3 και πήρε κανονικά όλες τις ρυθμίσεις και τα watcfaces που είχα αγοράσει- κατεβάσει για εκείνο.

Όλα ταιριάζουν, μόνο οι ήχοι είναι λίγο διαφορετικοί μιας και δεν έχει τους ίδιους ακριβώς (λογικό). Μέχρι και την γραμματοσειρά που είχα μου πέρασε.

Μόνο μια εφαρμογή που είχα αγοράσει για να τραβάω βίντεο από το ρολόι στο κινητό δεν έπαιζε αλλά δεν το έψαξα και πολύ γιατί ούτως ή άλλως δεν την χρησιμοποιούσα.

Edited by gtaz
Link to comment
Share on other sites

spotify δεν ξέρω αλλά messenger, viber, sms, κανονικά σαν το s3. Επίσης, μπορείς να γράψεις είτε με το εικονικό πληκτρολόγιο είτε με το δάχτυλο.

Μετά από μία πλήρη φόρτιση (το αγόρασα 11/08), θεωρώ πως είναι αρκετά πιο εξελιγμένο από το s3 που είχα πριν, αλλά αν δεν βάλουν τις μετρήσεις πίεσης κτλ, δεν πιστεύω οτι αξίζει την μεγάλη διαφορά χρημάτων.

Είναι πιο ελαφρύ στο χέρι, βέβαια το s3 το είχα με μπρασελε ενώ αυτό με το λουράκι του για την ώρα.

Η στεφάνη έχει πολύ καλύτερη αίσθηση στην περιστροφή αλλά μιλάω πάντα συγκριτικά με το s3. Το galaxy watch δεν το έχω δει για να ξέρω πως τα πήγαινε. το ρολόι φαίνεται πιο ρολόι πλέον αν και εμένα προσωπικά, μου αρέσει και το s3 classic που είχα πριν.

Για κάποιον που έχει εικόνα από smartwatch π.χ τις δυνατότητες που έχει κτλ, είναι ένα πολύ όμορφο αλλά ακριβό ρολόι.

Για την ώρα, δεν απολαμβάνω κάτι παραπάνω από αυτά που έιχε και το παλιό μου, οπότε δεν αξίζει τα τόσα χρήματά του.

Αν όμως θέλει κάποιος να πάρει όμορφο ρολόι- gadget (δηλαδή όχι garmin για αθκητικές μετρήσεις κτλ), θεωρώ πως είναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί.

Μόλις το δουλέψω λιγάκι και δω τίποτα νέο, θα επανέλθω.

 

Λενε οτι viber μπορεις να δεις μονο το τελευταιο μηνυμα που εχεις λαβεις για να απαντησεις ,και οχι να δεις ολα οσα σου εχουν ερθει .

 

 

Ισχύει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι viber μπορεις να δεις μονο το τελευταιο μηνυμα που εχεις λαβεις για να απαντησεις ,και οχι να δεις ολα οσα σου εχουν ερθει .

 

 

Ισχύει αυτό ?

Ναι, έτσι είναι. Και από αυτά πάλι δεν τα βλέπεις όλα.

Για παράδειγμα αν λάβεις gif ή κάποιο εικονίδιο που δεν υποστηρίζεται από το ρολόι, σε συμβουλεύει να δεις το κινητό.

Αν έχεις iphone, μην το πάρεις καθόλου. Έχουν θέμα συνεργασίας, και χάνεις πολλές από τις δυνατότητες που σου προσφέρει σαν gadget.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εμφάνιση δεν λέω αλλά από αυτονομία σε σχέση με το watch που έχουμε τι παίζει..?? Νομίζω εκεί η Samsung έχει κάνει πατάτα :!:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα και το δωράκι (power bank) από τη Samsung.

Από αυτονομία, ακριβώς οτι δούλευα και στο s3, είναι ένα κλικ καλύτερο ή στα ίδια.

Δεν μετράω σφυγμούς κτλ απλά είναι πάντα συνδεδεμένο στο κινητό για κλήσεις, μνμ κτλ

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση σε αυτους που το αγορασαν...αρτηριακη πιεση μετραει ή ειναι υπο εγκριση και αυτη?

 

Για την ώρα δεν μετράει την αρτηριακή πίεση, περιμένουν να πάρουν έγκριση και μάλλον θα το δώσουν με κάποιο μελλοντικό update.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που έχει πρόβλημα η Samsung σε αυτά είναι η μπαταρία.

Αναφέρεται χρόνος μαζί με τα σχόλια σας, να παίρνουμε εικόνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα δεν μετράει την αρτηριακή πίεση, περιμένουν να πάρουν έγκριση και μάλλον θα το δώσουν με κάποιο μελλοντικό update.

 

κριμα..ηταν ο μονος λογος για να το παρω....καθομαι με το 2 προς το παρων και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση σε αυτους που το αγορασαν...αρτηριακη πιεση μετραει ή ειναι υπο εγκριση και αυτη?

 

Για την ώρα δεν μετράει την αρτηριακή πίεση, περιμένουν να πάρουν έγκριση και μάλλον θα το δώσουν με κάποιο μελλοντικό update.

 

Μπορείς να το εγκαταστήσεις με ένα μικρό τρικ.

 

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει να περιμένεις και 10 μερες για να γλυτωσεις την διαφορά που είναι μεγάλη απο τον δεύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε Αυτό είναι το θέμα.

Η διαφορά είναι μεγάλη από τους υπόλοιπους

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όμως πρώτα να αλλαχτεί το region σε us

 

Εγώ το πέρασα κανονικά με το EUR ελληνικό region.

 

 

Επόσης η μέθωδος για την αλλαγή σε USA region. 'Αραγε μετά την αλλαγή χάνεις την εγγύηση ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε Αυτό είναι το θέμα.

Η διαφορά είναι μεγάλη από τους υπόλοιπους

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά παρήγγειλε κανείς από αυτό το μαγαζί; Έλαβε κάποια ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...