Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εκανα για καποιες μερες αλλα μες το σπιτι που βγαζω το ρολοι δεν δουλευε παντα, μου ζητουσε ξεκλειδωμα δηλαδη. Γενικα το κλειδωμα με ενοχλει παρα πολυ και μου κανει εντυπωση πως καποιοι το εχουν ξεκλειδωτο και δεν τους ζηταει η εφαρμογη κατι ενω σε μενα ζηταει.

Ακομα και το swype δεν το δεχεται, θελει κωδικο ή κατι παρομοιο

 

Μπορείς να προσθέσεις και το σπίτι σου στις αξιόπιστες τοποθεσίες στο smart lock και έτσι εκεί πάντα θα ξεκλειδώνει άμεσα.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου κάνει εντύπωση οτι δεν θέλεις να έχεις κλείδωμα σε μια τέτοια συσκευή, δεν σε ειρωνεύομαι απλά θεωρώ πως προέχει η ασφάλεια και μετά όλα τα άλλα...

Για να έρθω και στο θέμα, εγώ με note 8 και κλείδωμα ενεργό, δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

 

Δεν εχω κρατικα μυστικα για να θελω κλειδωμα. Τα δεδομενα μου ειναι σε Sd αρα και με κλειδωμα δεν σωνεται. Επισης προσωπικα προσεχω αρκετα ωστε να μην μου το κλεψουν. Τελος, μενω επαρχια που πιο πιθανο ειναι να μου το φερουν σπιτι αμα το ξεχασω σε καφετερια παρα να το παρουν, τουλαχιστον εδω που ζω. Και για να το κλεισω, το κινητο το ανοιγω 500 φορες τη μερα, πραγματικα δεν ξερω ποσες, ενα κλειδωμα ειναι για μενα χαμενος χρονος και κοπος, ειδικα αν εχει και αστοχιες.

 

Μπορείς να προσθέσεις και το σπίτι σου στις αξιόπιστες τοποθεσίες στο smart lock και έτσι εκεί πάντα θα ξεκλειδώνει άμεσα.

 

Το ξερω αλλα δε θελω να εχω το GPS ανοιχτο μονο για αυτο, εκτος αν δε θελει GPS. Αλλα οκ, πηραμε μια λειτουργια στο #%#%$ρολοι και τελος παντων δε μας αφηνει να τηχαρουμε οπως θελουμε εμεις, ελεος! Ας εκανε προτροπη για κλειδωμα!

Δηλαδη θεωρει ευαισθητο δεδομενο το καρδιογραφημα και θελει να το κλειδωνω ενω μεσα μπορει να εχω πολυ πιο σοβαρα πραγματα, απλα τραγικο οπως και να εχει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κρατικα μυστικα για να θελω κλειδωμα. Τα δεδομενα μου ειναι σε Sd αρα και με κλειδωμα δεν σωνεται. Επισης προσωπικα προσεχω αρκετα ωστε να μην μου το κλεψουν. Τελος, μενω επαρχια που πιο πιθανο ειναι να μου το φερουν σπιτι αμα το ξεχασω σε καφετερια παρα να το παρουν, τουλαχιστον εδω που ζω. Και για να το κλεισω, το κινητο το ανοιγω 500 φορες τη μερα, πραγματικα δεν ξερω ποσες, ενα κλειδωμα ειναι για μενα χαμενος χρονος και κοπος, ειδικα αν εχει και αστοχιες.

 

Οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουμε κρατικά μυστικά στη συσκευή μας, όμως δεν θα ήθελα π.χ. να δω φωτογραφίες από παιδιά-συγγενείς μου στο διαδίκτυο...

Δεν σε παρεξηγώ και εγώ τα ίδα με σενα πίστευα μέχρι που κάποιο απόγευμα, μου έσπασαν το λουκέτο από το ντουλάπι του γυμναστηρίου και το τσαντάκι μου έκανε φτερά μαζί με τα 2 κινητά που είχα, το ένα ναυαρχίδα του συγκεκριμένου έτους, το άλλο συλλεκτικό που απλά δεν το ξαναβρίσκω. Από τότε θεωρώ πως τίποτα, δυστυχώς, δεν μας ανήκει και προσπαθώ να είμαι όσο πιο ασφαλής μπορώ, σε όλα τα επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουμε κρατικά μυστικά στη συσκευή μας, όμως δεν θα ήθελα π.χ. να δω φωτογραφίες από παιδιά-συγγενείς μου στο διαδίκτυο...

Δεν σε παρεξηγώ και εγώ τα ίδα με σενα πίστευα μέχρι που κάποιο απόγευμα, μου έσπασαν το λουκέτο από το ντουλάπι του γυμναστηρίου και το τσαντάκι μου έκανε φτερά μαζί με τα 2 κινητά που είχα, το ένα ναυαρχίδα του συγκεκριμένου έτους, το άλλο συλλεκτικό που απλά δεν το ξαναβρίσκω. Από τότε θεωρώ πως τίποτα, δυστυχώς, δεν μας ανήκει και προσπαθώ να είμαι όσο πιο ασφαλής μπορώ, σε όλα τα επίπεδα.

 

Το έχω σκεφτεί αυτό που λες αλλά από τη στιγμή που έχω sd δε σωνομαι και δε θα κάτσω να κάνω κρυπτογραφηση. Από την άλλη οι φώτο που έχω είναι κοινές φώτο. Αν αυτός που θα κλέψει το κινητο έχει σκοπό να με βάλει σε τσόντα τότε θα το κάνει και αν δεν το κλέψει, άνετα σου βγάζουν τέτοιες φώτο στο δρόμο...

Από την άλλη όσοι κλέβουν κάνουν ένα ρεσετ και το πουλάνε άμεσα.

Οπότε προτιμώ κάθε μέρα τη ζωή μου εύκολη παρά παιδεμα για τη μια φορά που ίσως να μην με σώσει κι ολας. Κατά τα άλλα, δεν αφήνω το κινητό σε κανένα σημείο που δεν ελέγχω... Γυμναστήριο το έπαιρνα πάντα μαζί

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο νεωτερα της παραγγελίας είναι ότι σημερα μετα απο 3-4 προσπαθειες τους βρήκα στο τηλεφωνο και μου είπαν ότι ισχύει η παραγγελια και η τιμή και σε καμια δεκαρια μερες, ημερολογογιακες, θα μου το έχουν στείλει. Για να δουμε....

 

μου στείλανε εμαιλ ότι έγινε σήμερα αποστολή της παραγγελίας.. 3 οκτωβριου την είχα κάνει στα 288,50

Link to comment
Share on other sites

Και μενα σημερα! Δευτερα-Τριτη θα το εχω! Πως και το έδιναν 50 ευρω κατω?

 

Μπράβο στο Καρπενήσι! Ενημερώστε αν υπάρξει κάποιο απρόοπτο, ειδάλως να το σκεφτούμε σοβαρά το κατάστημα για το μέλλον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα το παρέλαβα. Αν και αρχάριος ολα δείχνουν οκ. Σφραγισμένη και προσεγμένη συσκευασια. Μπορούσα να το πάρω απι το σαββατο αν πήγαινα στην τοπική acs αρα γρήγορη παράδοση. Το ρολοι δείχνει ενταξει, εκανα και κλησεις με ακουγαν κανονικά. Τωρα το περίεργα ζόμαι και το μαθαίνω. Να ρωτησω κατι σαν καινουργος στα smartwatch. Είδα ότι δεν εχει προεγκατεστημενη εφαρμογή για λήψη μηνυμάτων από το messanger. Υπάρχει κάποια που να έρχονται και ειδοποιήσεις φυσικά. :O Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά. :):)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Πρόκειται να παραλάβω το galaxy watch 3, όταν το μετατρέψω σε usa ver. Θα έχω το ECG ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?

Επίσης, η διάρκεια της μπαταρίας είναι δυο μέρες?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

 

Πρόκειται να παραλάβω το galaxy watch 3, όταν το μετατρέψω σε usa ver. Θα έχω το ECG ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?

 

Επίσης, η διάρκεια της μπαταρίας είναι δυο μέρες?

Κατέβασε τα αρχεία που δίνει ο τύπος στο YouTube σε ένα ποστ πιο πίσω και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τα αρχεία που δίνει ο τύπος στο YouTube σε ένα ποστ πιο πίσω και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, δεν μπορώ για κάποιο λόγο να κατεβάσω το Samsunghelthmonitor.apk δεν ξέρω γιατί...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, δεν μπορώ για κάποιο λόγο να κατεβάσω το Samsunghelthmonitor.apk δεν ξέρω γιατί...
Να ρωτήσω και εγώ κάτι.. Σημεία στίξης πως βάζουμε με το text to speech του g keyboard?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επανερχομαι στο θεματακι αυτο με το κλειδωμα. ειναι ευκολο να μου πειτε ποια εκδοση s health εχετε? μηπως φταιει αυτο? επισης εχω νοτε, μηπως φταιει και σε αυτο η εκδοση κινητου? θα ηθελα δηλαδη οσοι το εχετε και δεν εχετε κανενα κλειδωμα, να μου πειτε αν εχετε νοτε 20 και ποια εκδοση s health εχετε.

Οχι οτι θα καθομαι να κανω καρδιογραφημα και να παιρνω πιεση καθε μερα, αλλα ειναι σπαστικο να θες να τα δεις και να σου ζηταει να στησεις πρωτα κλειδωμα στο κινητο.

 

Το ρολόι εχει USA region? Αν ναι είναι μάλλον θέμα προσωπικών δεδομένων.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.. Σημεία στίξης πως βάζουμε με το text to speech του g keyboard?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν βάζεις με ομιλία (στα ελληνικά τουλάχιστον) καθώς η google δεν το υποστηρίζει ακόμα. Το ίδιο γίνεται και στα κινητά και παντου

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις με ομιλία (στα ελληνικά τουλάχιστον) καθώς η google δεν το υποστηρίζει ακόμα. Το ίδιο γίνεται και στα κινητά και παντου

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Αλλά το g keyboard δεν είναι της Google. Τουλάχιστον αυτό που αγοράσαμε εδώ όλοι από το store της Samsung. Η εταιρία που το φτιάχνει λέγεται mobiteka η κάπως έτσι.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλά το g keyboard δεν είναι της Google. Τουλάχιστον αυτό που αγοράσαμε εδώ όλοι από το store της Samsung. Η εταιρία που το φτιάχνει λέγεται mobiteka η κάπως έτσι.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασίζεται στο gboard όμως, παίρνοντας συγκεκριμένο api

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα κανονικά με το EUR ελληνικό region.

 

 

Επόσης η μέθωδος για την αλλαγή σε USA region. 'Αραγε μετά την αλλαγή χάνεις την εγγύηση ή όχι;

Καλημέρα!

Δηλαδή δεν χρειάστηκε να το μετατρέψεις σε USA? Για να έχεις καρδιογράφημα εννοώ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και λίγες μέρες κάτοχος κι εγώ. 2 ερωτήσεις παρακαλώ, έχω προσέξει κάποιες φορές μόνο βράδυ όταν οδηγώ ανάβει μόνο του χωρίς να έχω κάποια ειδοποίηση και φυσικά χωρίς να το ακουμπίσω (οθόνη στεφάνη πλήκτρα ) και δεν έχω ενεργοποιήσει το αυτόματο άναμα όταν γυρνάς τον καρπό καμιά ιδέα? ερώτηση 2 πληρωμή μπορούμε να κάνουμε ? (ανέπαφες συναλλαγές ) Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το ρολογακι αξίζει γενικά; η μόνο το Apple watch υπάρχει σαν ρολόι;

 

Κοιτα στη σημερινή τιμή οχι δεν αξιζει. Εγω το πηρα σε προσφορά στα 288 και εινσξ καπως καλυτερα. Ειναι το πρώτο μου smartwatch κομι ακομα το μαθαίνω. Αυτη τη στιγμή λειτουργεί μόνο ο αισθητήρας καρδιακών παλμών και περιμένουμε σβαβαθμιση για ηλεκτροκαρδιογραφημα και πίεση εκτός αν γυρίσεις το region. Οποτε χωρις πειραγμα ειναι στην ουσία σαν ένα galaxy watch με καλύτερη εμφάνιση, δερματινο λουρακι και κατασκευή από stainless steel. Λενε και για καλύτερους αισθητήρες δεν είχα το 1ο για να συγκρίνω. Εγω για τη τιμή που το πήρα, ευχαριστημένος ειμαι. Αυτα που κάνει τα κανει καλα και περιμένουμε περισσότερα. Ισως αν πέσει κι άλλο η τι.η του να αξιζει περισσότερο η αγορά του. Στο σκρουτζ εχει πέσει 20 ευρω σε 15 μερες. Οποτε περιμενε. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στη σημερινή τιμή οχι δεν αξιζει. Εγω το πηρα σε προσφορά στα 288 και εινσξ καπως καλυτερα. Ειναι το πρώτο μου smartwatch κομι ακομα το μαθαίνω. Αυτη τη στιγμή λειτουργεί μόνο ο αισθητήρας καρδιακών παλμών και περιμένουμε σβαβαθμιση για ηλεκτροκαρδιογραφημα και πίεση εκτός αν γυρίσεις το region. Οποτε χωρις πειραγμα ειναι στην ουσία σαν ένα galaxy watch με καλύτερη εμφάνιση, δερματινο λουρακι και κατασκευή από stainless steel. Λενε και για καλύτερους αισθητήρες δεν είχα το 1ο για να συγκρίνω. Εγω για τη τιμή που το πήρα, ευχαριστημένος ειμαι. Αυτα που κάνει τα κανει καλα και περιμένουμε περισσότερα. Ισως αν πέσει κι άλλο η τι.η του να αξιζει περισσότερο η αγορά του. Στο σκρουτζ εχει πέσει 20 ευρω σε 15 μερες. Οποτε περιμενε. Ελπίζω να βοήθησα.
Σε σχέση με το active 2 είναι ανώτερο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δηλαδή δεν χρειάστηκε να το μετατρέψεις σε USA? Για να έχεις καρδιογράφημα εννοώ

 

Μα δν χρειάζεται να αλλάξεις region απλά κατεβάζεις τα δύο αρχεία και λειτουργούν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Μα δν χρειάζεται να αλλάξεις region απλά κατεβάζεις τα δύο αρχεία και λειτουργούν κανονικά

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αύριο παραλαμβάνω, θα το δοκιμάσω και φυσικά θα ενημερώσω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αύριο παραλαμβάνω, θα το δοκιμάσω και φυσικά θα ενημερώσω.

 

Είναι πανεύκολο το χω κάνει και λειτουργούν κανονικά και τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...