Jump to content

Samsung Galaxy Watch 3


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς κάποιον εύκολο τρόπο για να ενεργοποιήσουμε το samsung pay? Το Note 10 plus και το Note 20 Ultra του φίλου μου έχουν(είναι UK region), το watch 3 όμως το πήρα από Ελλάδα και δεν έχει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιον εύκολο τρόπο για να ενεργοποιήσουμε το samsung pay? Το Note 10 plus και το Note 20 Ultra του φίλου μου έχουν(είναι UK region), το watch 3 όμως το πήρα από Ελλάδα και δεν έχει.
Μόνο αν αλλάξεις region. Υπαρχουν σχετικά βίντεο στο YouTube. Και εγώ στο δικό μου , ένα active 2, το έκανα αγγλικό και δουλεύει ωραία με την curve. Η οποία curve έδωσε ένα update τώρα τελευταία που αν δεν έχει η κυρία κάρτα που έχει δηλώσει λεφτά μέσα πάει στην επόμενη και ούτω καθεξής. Γενικά το έχω καταβολευτει στις καθημερινές μικροσυναλλαγες (καφέδες κτλ) , καθώς λόγω curve δεν φτιάχνεις αφορολόγητο.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Πάω να κάνω καρδιογράφημα αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή μου λέει ότι το ρολόι δεν είναι συμβατή συσκευή. Τι παίζει?

Φταίει το region Ελλάδα?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα region Ελλάδα, με τα 2 αρχεία δουλεύει κανονικά. 8e14c059b197e73aeb103a09673557c9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως τα αρχεία δεν είναι τα σωστά ? Μπορώ να έχω link? Το λέω αυτό γιατί όταν ανοίγω το Samsung health monitor μου δείχνει φωτογραφία το active2

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα region Ελλάδα, με τα 2 αρχεία δουλεύει κανονικά. 8e14c059b197e73aeb103a09673557c9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χωρίς να το κάνεις USA?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα αρχεία δεν είναι τα σωστά ? Μπορώ να έχω link? Το λέω αυτό γιατί όταν ανοίγω το Samsung health monitor μου δείχνει φωτογραφία το active2

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς να το κάνεις USA?

Η εφαρμογή δείχνει όντως το active 2, είναι σωστό. Κατέβασε

. Δεν χρειάζεται αλλαγή region για να έχεις ECG και BP.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Που φαίνεται αν κατάφερα να το κάνω USA?

Γιατί παρόλο το ότι έκανα την διαδικασία για αλλά του CSC σε USA, δεν έχω το καρδιογράφημα.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία τι region έχεις. Κατέβασε και τρέξε αυτά τα δύο αρχεία σύμφωνα με το βίντεο και με τη σειρά που δείχνει.

 

https://drive.google.com/drive/u/0/mobile/folders/1116NcNd4ELJ2GvO0DynwH0RDR6N0mUBV

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία τι region έχεις. Κατέβασε και τρέξε αυτά τα δύο αρχεία σύμφωνα με το βίντεο και με τη σειρά που δείχνει.

 

https://drive.google.com/drive/u/0/mobile/folders/1116NcNd4ELJ2GvO0DynwH0RDR6N0mUBV

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θέλει μόνο Samsung κινητό, κατάλαβα καλά ή όχι?

Edit: Τελικά μόλις το συνέδεσα με Samsung δούλεψε...

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οκ με το καρδιογράφημα, τελικά το έβαλα σε non Samsung κινητό, ακολουθώντας έναν οδηγό που βρήκα στο xda-developers. Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οκ με το καρδιογράφημα, τελικά το έβαλα σε non Samsung κινητό, ακολουθώντας έναν οδηγό που βρήκα στο xda-developers.

 

Μπορείς να μου πεις με ποιον τρόπο; διότι μόλις πηρα κι εγώ το ρολόι και προσπαθω με τα πιο πάνω αρχεία και το βίντεο που έχουν προτείνει αλλά δεν μπορώ να το κάνω στην apk εφαρμογή που ειναι για να κάνει εγκατάσταση στο ρολοι μου γράφει απέτυχε.. Εχω βάλει να δέχεται εφαρμογές άγνωστες από τρίτους. Το κινητό μου είναι xiaomi mi note 10 δεν ξέρω αν παιζει ρόλο..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις με ποιον τρόπο; διότι μόλις πηρα κι εγώ το ρολόι και προσπαθω με τα πιο πάνω αρχεία και το βίντεο που έχουν προτείνει αλλά δεν μπορώ να το κάνω στην apk εφαρμογή που ειναι για να κάνει εγκατάσταση στο ρολοι μου γράφει απέτυχε.. Εχω βάλει να δέχεται εφαρμογές άγνωστες από τρίτους. Το κινητό μου είναι xiaomi mi note 10 δεν ξέρω αν παιζει ρόλο..

 

Δες εδώ... https://forum.xda-developers.com/smartwatch/samsung-galaxy-watch-3/enable-ecgbp-featur-samsung-phones-t4168567/amp/

Έκανα τα βήματα και όλα οκ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

 

το εκανα μια χαρα ευχαριστω.. να σε ρωτησω εσενα σου περασε την BP.tpk? μονο το ECG.tpk μου περασε στο αλλο για την πιεση μου βγαζει σφαλμα και δεν μπορει να το κανει εγκατάσταση στο ρολοι

Link to comment
Share on other sites

Το BP δεν περνάει γιατί χρειάζεται αναβάθμιση το ρολόι, μπορείς όμως να περάσεις το my BP lab 2. Είναι παρόμοιο από ένα πανεπιστήμιο, το οποίο θα το περάσεις με παρόμοιο τρόπο, χρειάζεσαι το apk του κινητού και μετά το tpk αρχείο του ρολογιού το οποίο το περνάς στο ρολόι με τον ίδιο τρόπο που πέρασες το ECG.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το BP δεν περνάει γιατί χρειάζεται αναβάθμιση το ρολόι, μπορείς όμως να περάσεις το my BP lab 2. Είναι παρόμοιο από ένα πανεπιστήμιο, το οποίο θα το περάσεις με παρόμοιο τρόπο, χρειάζεσαι το apk του κινητού και μετά το tpk αρχείο του ρολογιού το οποίο το περνάς στο ρολόι με τον ίδιο τρόπο που πέρασες το ECG.

 

Διαβάζοντας τα σχόλια στο link που μου έδωσες είδα πως μπορείς να βάλεις το original BP το περασα και όλα καλά και στις μετρήσεις του είναι ακριβείς το δοκίμασα ταυτόχρονα με πιεσόμετρο Omron και έδειχνα και τα 2 ακριβώς το ίδιο και τις 10 φορές που το τεσταρα

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα σχόλια στο link που μου έδωσες είδα πως μπορείς να βάλεις το original BP το περασα και όλα καλά και στις μετρήσεις του είναι ακριβείς το δοκίμασα ταυτόχρονα με πιεσόμετρο Omron και έδειχνα και τα 2 ακριβώς το ίδιο και τις 10 φορές που το τεσταρα

Εμένα δεν μου περνούσε το original, ποια μέθοδο ακολούθησες?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου περνούσε το original, ποια μέθοδο ακολούθησες?

 

Ναι δεν το περναει διότι το έχει ήδη Προεγκατεστημενο η Samsung στο ρολόι απλά το έχει κρυψει να μην φαίνεται μέχρι να παρει τις πιστοποιησεις που χρειάζονται.. Όποτε πρεπει αρχικά να το κάνεις uninstall και μετά να το περασεις ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που περνας και το ECG.. Νομίζω το γράφει στην 13 σελίδα στα σχόλια από το πιο πάνω link που έγραψες...

Πηγαίνεις:

"Device Manager", δεξί κλικ your device, επιλέγεις "open shell"

και γράφεις την εντολή:

pkgcmd -u -t tpk -n com.samsung.health.samd.bp το τρέχει κάνει απεγκατάσταση το ήδη υπάρχων κρυφό DP από το ρολόι. Και μετά κανεις install και επιλέγεις το DP. tkp και θα το δεις θα εμφανιστεί στο ρολόι σου

Edited by Kosmas86
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το περναει διότι το έχει ήδη Προεγκατεστημενο η Samsung στο ρολόι απλά το έχει κρυψει να μην φαίνεται μέχρι να παρει τις πιστοποιησεις που χρειάζονται.. Όποτε πρεπει αρχικά να το κάνεις uninstall και μετά να το περασεις ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που περνας και το ECG.. Νομίζω το γράφει στην 12 σελίδα στα σχόλια από το πιο πάνω link που έγραψες...

Πηγαίνεις:

"Device Manager", δεξί κλικ your device, επιλέγεις "open shell"

και γράφεις την εντολή:

pkgcmd -u -t tpk -n com.samsung.health.samd.bp το τρέχει κάνει απεγκατάσταση το ήδη υπάρχων κρυφό DP από το ρολόι. Και μετά κανεις install και επιλέγεις το DP. take και θα το δεις θα εμφανιστεί στο ρολόι σου

Ερωτηση:

Η εντολη pkgcmd -u -t tpk -n com.samsung.health.samd.bp, ειναι σωστή? Γιατι μου βγάζει σφάλμα στο τέλος.

Επίσης, το DP.take τι ειναι? γιατι εγω βλέπω DP.tpk μεσα στ φακελο installme.

Tο προσπάθησα αλλά μου βγάζει failed. Απο οτι ήδα στο xda το βγάζει σε πολλούς το σφάλμα.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Η εντολη pkgcmd -u -t tpk -n com.samsung.health.samd.bp, ειναι σωστή? Γιατι μου βγάζει σφάλμα στο τέλος.

Επίσης, το DP.take τι ειναι? γιατι εγω βλέπω DP.tpk μεσα στ φακελο installme.

 

Ναι η εντολή είναι σωστή... pkgcmd -u -t tpk -n com.samsung.health.samd.bp

DP.tpk μου το άλλαξε η αυτόματη γράφει και δεν το κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Ναι η εντολή είναι σωστή... pkgcmd -u -t tpk -n com.samsung.health.samd.bp

DP.tpk μου το άλλαξε η αυτόματη γράφει και δεν το κατάλαβα

Σε ευχαριστώ για την βοηθεια, αλλά δεν μου το κανει uninstall μοu βγάζει σφαλμα, λες να φταιει οτι το έχω κάνει USA?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοηθεια, αλλά δεν μου το κανει uninstall μοu βγάζει σφαλμα, λες να φταιει οτι το έχω κάνει USA?

 

Δεν ξέρω τι να σου πω.. Διάβασε τα σχόλια μήπως και δεις να έχει κι άλλος το ίδιο θέμα με σένα και του έχουν απαντήσει τι να κάνει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
"Αμωμοι εν οδω αλληλούια..." Το νήμα πέθανε Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κατάφερα να κάνω το bp να δουλέψει με την έκδοση tizen 5.5.1 αλλά με το Samsung helth monitor 1.1.65.mod4 Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζουμε το κινητό κάθε μέρα και το ρολόι; Καλά έκανε και πέθανε. Το πρώτο watch μέχρι τέλος, τέσσερις μέρες μπαταρία και 20% ακόμα. Μεγάλο λάθος η μπαταρία του.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπερβολικός...το πρώτο 3-4 μέρες, κάπου εκεί ενδιάμεσα maximum και αυτό 2 μέρες. Το έχω και τα δύο και μπορώ να κάνω τις συγκρίσεις.

Θα συμφωνήσω πάντως ότι η μπαταρία του GW3 ειναι μεγάλο λάθος, έπρεπε να είναι τουλάχιστον στα επίπεδα του πρώτου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κατάφερα να κάνω το bp να δουλέψει με την έκδοση tizen 5.5.1 αλλά με το Samsung helth monitor 1.1.65.mod4
Link;

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...